forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Problem (Paypal, Ebay, banka)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 10/05/2016 : 22:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Upravo mi se dogodio ovakav problem.

Naručio sam nešto na Ebayu, platio preko Paypala (skinuo je s deviznog računa) i sve je ok prošlo.

Nakon toga sam išao naručiti još nešto (na sreću jeftinije). I dogodilo mi se sljedeće. Paypal je rekao da kartica (Visa) nije odobrena. Pomislio sam da nemam dovoljno na deviznom računu, otišao pogledati i vidio da je banka obavila transakciju, tj. skinula tu svotu s računa kao da je transakciju obavila.
No, ta transakcija nije zabilježena na Paypalu, niti potvrda narudžbe na Ebayu, niti mailu.

Kamo je sad taj novac nestao i kako ga vratiti?
Je li itko imao sličan problem?

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/05/2016 : 23:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Duze vremena obavjestavaju da ce ebay i paypal imati split-up, ali da ce suradjivati i dalje.
Meni su iz centrale za karticu javili za update sigurnosnih podataka da potvrdim karticu zbog evidencije u slucaju daljnjih kupovanja preko ebay-a. A sve zbog odvajanja firmi.
Sad je postupak stizanje potvrde o kupnji malo sporiji izgleda u tvom slucaju, ali pricekaj mozda i serveri nisu registrirali.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 10/05/2016 23:55:46
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 11/05/2016 : 18:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ali zašto mi je narudžba od 10 minuta prije prošla?

A ova ništa, nikakve obavijesti na mail, nikakva potvrda u Ebay historyju.
Kao da nisam naručio, a banka je novac isplatila prema Ebay trgovini.

Znam samo da mi je pri kraju te transakcije Paypal rekao da kartica nije odobrena i da unesem drugu.
To nisam napravio, već sam otišao provjeriti račun da nisam prebacio premalo Eura. No nisam. I banka ih je isplatila, ali kao da Ebay nije registrirao.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 12/05/2016 : 11:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Zvuči pomalo misteriozno.
A zašto se ne obratiš eBay-u i pitaš ih kako je to moguće?
U krajnjem slučaju, imaš i banku koja ti je dužna saopštiti redni broj naloga za sprovođenje dotične transakcije (ukoliko ga i sam ne vidiš na računu?), pa zatim se, prilikom obraćanja eBay-u, pozoveš na njega?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/05/2016 : 19:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Provjeri si postavke profila da li si ukljucio e-mail obavijesti o kupnji.
Osobno nemam problema sa tim obavijestima, ali mozda je i u tome stvar.
I ako ti kupljeni artikl dodje na adresu onda ces biti ipak malo opusteniji....

E-bay sluzba za korisnike i pitaj, ima mail,chat i cesto postavljena pitanja, ali uglavnom vode do kontakta sa sluzbom.
Javi kako prodje!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 12/05/2016 : 20:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Naravno da imam uključene obavijesti.
Pa narudžba od 10 minuta prije te mi je uredno zaprimljena (sada već i poslana).

Ništa, slat ću im mailove.
Samo me zanimalo je li tko doživio što slično.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/06/2016 : 09:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Da li se razješila situacija?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/01/2018 : 17:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Odem na ebay kupiti nešto. Odaberem plaćanje Paypal, ukucam potrebne informacije (točno) i piše checking your information... I čekira do beskraja, ne dolazi do paypal stranice za plaćanje nikako. Šta to znači?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 19/01/2018 : 20:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Znači da si se i njima popeo na vrh glave...

Možda je do njih neki problem sa serverom.

Edit: probaj s drugim browserom, a ne onim kojeg inače koristiš.

Edited by - wolf on 19/01/2018 20:21:35
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/01/2018 : 20:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Znači da si se i njima popeo na vrh glave...

Možda je do njih neki problem sa serverom.

Edit: probaj s drugim browserom, a ne onim kojeg inače koristiš.


Probao sa svima, uvijek je isto.
Malo sam istražio, javlja se stotine ljudi u zadnjih mjesec dana sa istim problemom i vjerovatno tisuće koji se ne javljaju. Sramota je da eBay to ne zna popraviti.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/01/2018 12:50:30
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 20/01/2018 : 16:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Eto, rekoh ti da je vjerojatno do njihovih servera.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/02/2018 : 07:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Nasao sam rjesenje za taj problem.
U jednom tabu otvoris ebay i napunis kosaricu, onda krenes platit ali ne kliknes jos na PP.
Otvoris jos jedan tab i u njemu odes na PP stranicu i ulogiras se.
Vratis se na ebay tab i krenes placat, sad ce ti proc, tek kad sve uz placanje prodje, odes i odjavis se sa PP stranice koju si otvorio u drugom tabu ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/02/2018 : 15:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Nasao sam rjesenje za taj problem.
U jednom tabu otvoris ebay i napunis kosaricu, onda krenes platit ali ne kliknes jos na PP.
Otvoris jos jedan tab i u njemu odes na PP stranicu i ulogiras se.
Vratis se na ebay tab i krenes placat, sad ce ti proc, tek kad sve uz placanje prodje, odes i odjavis se sa PP stranice koju si otvorio u drugom tabu ;)



Meni ovo tvoje nije upalilo. Pokušao sam jer mi se činilo logično, ali nije moglo.

Odeš na eBay Canada. Tu ide bez problema...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000