forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Danas je posljednji dan...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/05/2016 : 20:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Autobiografski ep Danas je posljednji dan ostatka tvog života plod je više od četiri godine rada Ulli Lust. Ta Austrijanka koja živi u Berlinu, poznata po strip-reportažama ("Fashionvictims, Trendverächter") i erotski mitološkim stripovima ("Airpussy", L'employé du moi), ovim je stripom napravila dosad najdužu slikovnu priču na njemačkom jeziku.

"Strip je senzacija. Ne zato što je tako opsežan, već zato što je Ulli Lust ispričala nenadmašnu priču." - Andreas Platthaus, Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Dvomjesečno putovanje sedamnaestogodišnje Ulli i njezine prijateljice, nimfomanke Edi, bez novca i dokumenata, samo s jednom vrećom za spavanje i jednom rezervnom majicom, vodi ih iz Beča, preko Alpa, Verone, Rima i Napulja do Sicilije. U jednom trenutku djevojke se razdvajaju, sreću narkomane, ulične slikare, ezoteričare natopljene talijanskim mačizmom, maloljetne mafioze i odrasle glave obitelji, koji svi za djevojke iskazuju uznemirujuće mnogo zanimanja unatoč mafijaškim ratovima u Palermu. Ulli brzo shvaća da insistiranje na elementarnim osobnim pravima u svijetu prastarih vrijednosti i običaja nalikuje rovovskom ratu pod stalnom paljbom.

Za Danas je posljednji dan ostatka tvog života Ulli Lust je dobila brojna priznanja: nagradu ICOM za najbolji njemački strip, nagradu publike Max und Moritz na konvenciji u Erlangenu, nagradu Artémisia, Ignatz i nagradu za mladu nadu na festivalu stripa u Angoulêmeu.

Orka Specijal 25 • Danas je posljednji dan ostatka tvog života • 464 stranica • C/B • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Ulli Lust • Crtež Ulli Lust • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.5.2016. • Cijena 200 Kn

Trouble will find me

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/05/2016 : 22:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
To se cekalo, hvala .

Nego Marko, bit ce sutra nove ture iskljucivo na CRS-u ili i u striparnicama?

Jack the Black.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 13/05/2016 : 22:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Ovo se uzima! Cijena vrlo povoljna.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 14/05/2016 : 23:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi se cini bas dobro...
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/05/2016 : 00:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Zasto razlika u boji u previewu i samom stripu? Da ne bude zabune, ovo poslednje mi se puno vise svidja.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/05/2016 : 14:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Zbog tehnologije tiska i pripreme.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/05/2016 : 10:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
ide u paket.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/07/2016 : 15:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
danima vec ne mogu da se sastavim generalno, pa ne mogu da napisem ista pametno o ovom sto sam procitao, al ovaj ce mi verovatno biti strip godine. kad se sastavim onda vise, za sada ocena 10

nego, zasto je ovo u orci, a 5 je savrsen broj u kolorci?

Edited by - kasper on 01/07/2016 17:54:58
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/07/2016 : 16:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nekako mi je ovaj više odgovarao u Orku. I obrnuto.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/07/2016 : 17:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nekako mi je ovaj više odgovarao u Orku. I obrnuto.



si
Go to Top of Page

oscar
Starting Member



Serbia
48 Posts

Member since 15/04/2016

Posted - 08/08/2016 : 14:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send oscar a Private Message  Reply with Quote
Odlican strip! Iskrena, emotivna i uzbudljiva prica. Iako ima skoro 500 strana ni u jednom trenutku mi nije bilo dosadno. Sjajno su opisane avanture koje prozivljava Uli kao i njene psiholoske dileme. Crtez lepo odgovara tematici stripa i na momente prelazi u potpunu ekspresiju kada se desavaju dramaticni momenti. Po atmosferi me podsetio na Persepolis, s obzirom da oba stripa imaju autobiografsku tematiku sa devojkom kao glavnim likom.
Meni najbolji strip iz ove ture i apsolutna preporuka!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/08/2016 : 12:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kratak članak na stranicama izdavača Avant-Verlag o Fibrinom izdanju

https://www.facebook.com/avant.verlag/?fref=nf


Have mercy
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/08/2016 : 12:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ova autobiografska priča je napisana kao svojevrsna ispovijest, no njome Ulli Lust uz prikaz svojih doživljaja istovremeno stvara sliku određenog mjesta i vremena. Kada se u sedamnaestoj godini odlučila s prijateljicom upustiti u avanturu te bez dokumenata, novaca i bilo kakvog suvislog plana otišla u Italiju, Ulli vjerojatno nije ni sanjala što će joj se sve izdogađati. Iako bih ja stvari koje je doživjela uglavnom okarakterizirao kao negativne, ona je u (gotovo) svakom trenutku nalazila neki pozitivni kut gledanja pa tako i strip većim dijelom odiše mladenačkim zanosom i vedrinom, usprkos nekim stvarno traumatičnim trenutcima. Ullin jednostavan i karikaturalan crtež mi je na početku bio neobičan, pa možda čak i pomalo odbojan, no kako sam odmicao s čitanjem i pomalo se vezao za likove tako sam se vezao i za njihov likovni prikaz, a uslijedili su i neki odlični vizualni momenti pa mi na kraju crtež nimalo ne zaostaje za pričom. U sad već, ako ne moru, onda barem većem jezeru autobiografskih stripova, Ullin se ističe ne samo ludom pričom već i porukom koju prenosi. Danas je posljednji dan... je istovremeno oda i upozorenje mladenačkoj ludosti te time i više nego zaslužuje da bude čitan.

7/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/08/2016 : 14:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Jedan od "onih" stripova. Odličan.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/09/2016 : 19:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odličan. Romanticizam buntovništva i bijega se sudara sa surovom realnošću istoga pa ipak....

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 02/10/2016 : 12:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Strip je mogao imati naslov "Dnevnik jedne drolje" i opet ništa krivo nebi bilo napisano, ali ovaj naslov "Danas je posljednji dan tvog života" nakon pročitanih 400+ strana mi djeluje kao najbolja ispričnica za sav taj djevojački zanos koji je opisan u ovoj putopisnoj autobiografskoj priči.
Crtež koji na pogled djeluje amaterski ružno, neuredno i rasčupano je baš ono što je i trebalo ovoj priči.
6,6,8,3.
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 13/01/2017 : 14:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Definitivno za strip koji pre svega ne bi trebalo imati neke predrasrude u glavi...Ne verujem da takvim strip može se činiti "ispravnim" odmah bi išao u dosije "kvari decu"...
Strip najveću kvalitetu ima u dve stvari. Prva je putopisna jer mi se zaista čini da me je junakinja pozvala na proputovanje kojim je pošla. Ovo je naravno dosta zbog dikcije i monologa same junakinje koja vas uvlači u priču. Druga je povezana usko sa ovim a to je introspekcija junakinje (koja ima 17 godina, mora se podesetiti).
Generalno ne volim crtež ovog tipa i stvarno ga ne "odobravam" u smislu preterane težnje pojedinih autora da njim napravne još ekspresivnije svoj rad. No, dobro to ovde ponekad uspeva ali često i ne.

Jedan veoma kvalitetan biografski strip koji sigurno neće imati nikad širok krug ljubitelja.

7/10.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/01/2017 : 14:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
mene je mrzelo da nesto pisem o ovom stripu, genernlo imam utisak da me sve mrzi . al kako spomenuh gore ovo mi je strip godine 2016
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/01/2017 : 15:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant
Jedan veoma kvalitetan biografski strip koji sigurno neće imati nikad širok krug ljubitelja.


Bome u Njemačkoj već sedmo ili osmo izdanje...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 15/01/2017 : 16:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Lol u Nemačkoj je razumljivo...80-ih je bila najjača "sub-kultura" u Berlinu...mislio sam na ove bliske nam zemlje :D...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/01/2017 : 16:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A pa dobro, tu će imati ljubitelje van kruga klasičnih stripofila, samo se treba probiti do te publike.

Trouble will find me
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 15/01/2017 : 16:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Držao sam ga ja u rukama par puta i bio na vagi, ali me crtež nekako odbio.
Možda kao poznavaoc djece sa kolodvora zoo sam trebao drugačije razmišljati.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 15/01/2017 : 19:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Evo da i ja dodam koju...kakva droljica ova gđa. Lust. A dvostruko se prostituira tako da još jednom za pare se skida...tako da je napravila ovaj strip. Mala Villi Lust daje primjer svojem sinu... možeš je imat za krov nad glavom ili sandwich...a kao sva krivnja na napaljenim talijanima...i još joj daju nagradu za strip...kakva seksualna korektnost . Dobra ideja bila bi reć našoj Celzijuski da svoju golu istinu prepravi u strip...nagrade joj ne ginu...Macan da ruke svojim iskustvom...Markos sve pripremi i izbaci....već vidim scenarij i scene...malo orgije s Zahorom i ekipom, pa ševa s Drpićem na centru terena...gđa Lust bi bila posramljena.
Ukratko, strip, lišen ikakve umjetničke crte kao većina nekreativnih autora što rade autobiografske sstripove...je ZABAVAN.
Preporučam! 7/10! I djeco ne budite takvi, neka Vam ovo bude poruka, pogotovo tebi TinTone, ne idi u Italiju bez eura u djepu...a ako odeš...budi spreman na sve...đavliji su ti talijani...i povedi nekog sa sebom da ti čuva leđa...Supermarka recimo...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 15/01/2017 19:58:09
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/01/2017 : 21:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

sjajan osvrt Marine,sjajan!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 15/01/2017 : 21:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


sjajan osvrt Marine,sjajan!



Fala, fala...A tek da se trudim...ni gramatiku ne pazim...
Ako iko pogleda ovi topic, neće se prozvani valjda ljutit, možda jedino Lwood, kojeg sam zapostavio za put...zna SuperMark zašto.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/01/2017 : 22:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Strip je mogao imati naslov "Dnevnik jedne drolje" i opet ništa krivo nebi bilo napisano, ali ovaj naslov "Danas je posljednji dan tvog života" nakon pročitanih 400+ strana mi djeluje kao najbolja ispričnica za sav taj djevojački zanos koji je opisan u ovoj putopisnoj autobiografskoj priči.
Crtež koji na pogled djeluje amaterski ružno, neuredno i rasčupano je baš ono što je i trebalo ovoj priči.
6,6,8,3.



quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Evo da i ja dodam koju...kakva droljica ova gđa. Lust. A dvostruko se prostituira tako da još jednom za pare se skida...tako da je napravila ovaj strip. Mala Villi Lust daje primjer svojem sinu... možeš je imat za krov nad glavom ili sandwich...a kao sva krivnja na napaljenim talijanima...i još joj daju nagradu za strip...kakva seksualna korektnost . Dobra ideja bila bi reć našoj Celzijuski da svoju golu istinu prepravi u strip...nagrade joj ne ginu...Macan da ruke svojim iskustvom...Markos sve pripremi i izbaci....već vidim scenarij i scene...malo orgije s Zahorom i ekipom, pa ševa s Drpićem na centru terena...gđa Lust bi bila posramljena.
Ukratko, strip, lišen ikakve umjetničke crte kao većina nekreativnih autora što rade autobiografske sstripove...je ZABAVAN.
Preporučam! 7/10!



Hey, it's called art. Look it up!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000