forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mercurio Loi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/10/2018 : 10:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Nakon ovoga osvrta sad postajem nestrpljiv u očekivanju da se dokopam stripa

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

kublay
Starting Member



25 Posts

Member since 11/12/2007

Posted - 09/10/2018 : 21:50:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kublay a Private Message  Reply with Quote
Moram i ja da pohvalim nove brojeve,3 i 4. Zaista je teško prepričati "o čemu se radi". Nije greška reći da se ne radi ni o čemu. Postoje čitaoci koji vole baš takve priče, je spadam u tu grupu.
Priče imaju filozofsku notu - u prvoj je to izreka "život utiče na priču, ali i priče utiču na stvarni život". U drugoj "neke stvari možeš da razumeš tek kad ih probaš", ali i "neke stvari možeš da probaš tek kada ih budeš razumeo" (to važi za hranu, ali i za žene) .
Na površini, priče bi mogle da imaju naslove: "merkurio traži novog sobara" i "merkurio otkriva tajni recept za škembiće". druga priča može imati i naslov: "Merkurio i Otone susreću tajanstvenu devojku" (svako svoju). Priče daju dosta asocijacija čitaocu, sve je lepo isprepletano, povezano, tako da se tek po završetku čitanja polako sklapaju kockice.
Opet je naglasak na prikazivanju Rima i njegovih raznoraznih stanovnika. Ne znam koliko bi ovo bilo razumljivo nekim severnjacima,ali mi nismo toliko daleko od italije, pa možemo da prepoznamo neke karaktere. Na primer, lopovluk, koji se u rimu posmatra kao zanat, zanimanje gotovo kao i svako drugo. (u "našim" krajevima toga naravno nema, khm khm...). Iako je Merkurio borac protiv zločina svake vrste, takođe je i ljubitelj šetnje, ponekad noću šeta krovovima. Tako jedne noći ugleda jednog lopova, koji se prethodno i sam divi tom "pogledu na grad sa krovova". Zato se svideo Markuriju, posle ispadne da mu sam i dođe pred kućna vrata, merkurio na kraju od njega i ne traži da vrati ukradene stvari "važno je da sam rešio misteriju"... eto, to je samo mali primer. Sve je nekako uklopljeno u lepu priču,posle koje se dobro osećamo što smo je pročitali.
Boja znatno doprinosi utisku. Čak i ako se prikazuju scene iz kuhinje, sa loncima u kojima se kuvaju škembići ili scene iz mesare.
Naravno, u pozadini su uvek stare, oronule zgrade, "gde sušilo se rublje suncem okupano, u kući od kamena,u običnoj luci". Neka to bude poslednja asocijacija. Ovako može da se ređa do besvesti.

zovi me kitty ljepotane!...nemam posebnih zahtjeva! jedan dan jedem kavijar, a drugi i mortadelu!
hm...a ja jedan dan jedem, a drugi možda...

Edited by - kublay on 09/10/2018 21:53:46
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/10/2018 : 01:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Izvrstan osvrt, zvuči jako intrigantno.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/10/2018 : 07:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
U fazi sam čitanja trenutno, prvog broja, ugodno iznenađen... Tekstualno jedan od jačih stripova koje sam uzeo u ruke proteklih godina, a bilo ih je...
Go to Top of Page

glacier
Starting Member

26 Posts

Member since 14/05/2008

Posted - 10/10/2018 : 15:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send glacier a Private Message  Reply with Quote
Ja sam kupio i pročitao iz 3-4 puta i to sam se jedva naterao. Mogu reći da mi je prilično zbrkano, na trenutke postoji neka naznaka da može biti zanimljivo, ali se onda brzo pređe na potpuno drugu stranu, pa onda opet, i na kraju postane malo dosadno. Ne dopada mi se nešto posebno ni crtež, a pripovedanje mi nije držalo pažnju. Očekivao sam nešto potpuno drugo. Nije moja tematika def. Ali ću ipak pročitati još jednom kad budem imao više vremena i koncentracije, ali sumnjam da će se nešto drastično promeniti. Teško da ću kupiti drugu knjigu.

Uz ovu knjigu sam uzeo i Komesara Ričardija, i za to mogu reći da je pun pogodak. Crtež, priča, sve 10. Jes da ima topik i za to, ali čisto radi poređenja. Totalna preporuka.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/10/2018 : 09:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Baš zanimljivi komentari i taj fazon "teško je prepričati što sam čitao". Možda se ipak trebalo čekati JDJP prequel. Ja ću ga čekati.

loading...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/10/2018 : 12:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Potpuno se slazem sa kolegom Gracierom, izgleda da smo jedini kojima se nije svidio ML. Meni je to isto bilo mucenje i nekako Dwayne, sumnjam da ce nulti broj ista pomoci. Probaj kad stignes, bas me zanima i tvoje misljenje.

Ja sam svakako odustao od kupnje sljedecih brojeva, a zao mi je jer je izdanje kao izdanje zaista isplativo i lijepo uradjeno. Ali ne mogu nesto na silu citat, kad ne ide, ne ide, jbg.

Edit: dok mi je sa Komesarom posve druga prica, jedva cekam njegov sljedeci broj.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 12/10/2018 12:13:35
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/10/2018 : 12:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Potpuno se slazem sa kolegom Gracierom, izgleda da smo jedini kojima se nije svidio ML. Meni je to isto bilo mucenje i nekako Dwayne, sumnjam da ce nulti broj ista pomoci. Probaj kad stignes, bas me zanima i tvoje misljenje.




Hajde, evo, bit će tako. Do nove godine će biti na redu, zaintrigirali ste me ovim komentarima ipak da bih čekao minimalno godinu dana.

loading...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/10/2018 : 12:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Godina dana ti je puno za cekat, recimo vidio si kakav ritam ima CK i sigurno ce oni u tih godinu izbacit jos par brojeva. Pa ako budes redovito kupovao i krenes citat za godinu dana te ti se mozda ne svidi, onda ces zalit sto si kupovao.

Zato sam mislio da ga "testiras" cisto zbog sebe da vidis jel ima smisla dalje uzimat. Mene je eto ovaj Komesar odusevio i sad znam da cu njega uzimat ML nazalost nije..iako je hvaljen strip i sve.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 15/10/2018 : 08:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Pročitah prve dvije epizode, tema zanimljiva ali preskaču sa scene na scenu bez ikakva reda, dok sam čita ima san osjećaj ko da su nekome ispale table pa ih je pomißalo ko salatu. I druga epizoda, hello Vidocq.

Beware the Jabberwock, my son!

Edited by - shalilo6 on 15/10/2018 08:22:21
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/11/2018 : 23:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Gianluca Albano
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/11/2018 : 20:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Fabrizio De Fabritiis
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 06/11/2018 : 21:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nije ni zaživio Mercurio, a već ga upropastiše... Neće valjda i on sa DC-ovcima??
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/11/2018 : 18:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Alessandro Bilotta i njegov Mercurio Loi apsolutni su miljenici talijanske kritike, evo koje nagrade je dosad osvojio:

2017 - Nagrada "U Giancu" - najbolji scenarist
2018 - Nagrada "Attilio Micheluzzi" - najbolji scenarist
2018 - Nagrada "Attilio Micheluzzi" - najbolji realistični serijal (Mercurio Loi)
2018 - Nagrada "ANAFI" - najbolji scenarist
2018 - Nagrada "Carlo Boscarato" - najbolji talijanski scenarist (Mercurio Loi)
2018 - Nagrada "Gran Guinigi" - najbolji serijal (Mercurio Loi)
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/11/2018 : 21:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nedavno sam pročitao prve dvije epizode i utisak je samo: meh. Nabacano i neinteresantno. Možda tek od trećeg broja stvari kreću na bolje? Ne znam i nisam baš nešto željan provjeriti... ali možda hoću.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 19/11/2018 : 23:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Alessandro Bilotta i njegov Mercurio Loi apsolutni su miljenici talijanske kritike, evo koje nagrade je dosad osvojio:

2017 - Nagrada "U Giancu" - najbolji scenarist
2018 - Nagrada "Attilio Micheluzzi" - najbolji scenarist
2018 - Nagrada "Attilio Micheluzzi" - najbolji realistični serijal (Mercurio Loi)
2018 - Nagrada "ANAFI" - najbolji scenarist
2018 - Nagrada "Carlo Boscarato" - najbolji talijanski scenarist (Mercurio Loi)
2018 - Nagrada "Gran Guinigi" - najbolji serijal (Mercurio Loi)



Ovo me nimalo ne čudi. Prva četiri broja sam pročitao već 4 puta i svaki put me sve više oduševljavaju. A kad vidim da serijal na temelju narednih brojeva nastavlja dobivati ovakve nagrade, naježim se od pomisli kakvi su tek naredni brojevi.

Edited by - Sarghan on 19/11/2018 23:05:49
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/11/2018 : 23:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ja čekam 28. broj Le Storia pa onda sigurno krećem.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/11/2018 : 00:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ja čekam 28. broj Le Storia pa onda sigurno krećem.



Također ostajem pri tom načelu iako sam koji komentar iznad kolegi ReemCP-u obećao pročitati do Nove godine, bojim se onih komentara o nasumično nabacanim tablama, zbunjenosti da se ne zna prepričati što se pročitalo- Sve mi se čini da je dojam takav jer treba ova JDJP 28 koju čekamo, ipak je to neki začetak. Ili se bar tješim.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 20/11/2018 00:20:53
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 20/11/2018 : 09:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Pročitao oba broja tj. sve 4 priče i meni je strip odličan..baš drugačiji i to je to.
Mislim da br.28 Le Storia nije presudana, bar meni ne fali ni najmanje za sada.

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/11/2018 : 11:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Također ostajem pri tom načelu iako sam koji komentar iznad kolegi ReemCP-u obećao pročitati do Nove godine, bojim se onih komentara o nasumično nabacanim tablama, zbunjenosti da se ne zna prepričati što se pročitalo- Sve mi se čini da je dojam takav jer treba ova JDJP 28 koju čekamo, ipak je to neki začetak. Ili se bar tješim.


Nemaš problema, nego mi žao ako ti se ne svidi, pa ćeš možda do tog broja što izadje kupit par ovih, a onda možda nećeš znati ni kud s njima.

Meni nikako ne paše, evo vidim tu da dobiva sve te nagrade, a džabe meni to sve kad se mučim s njim. Drugi broj nisam ni uzeo, jednostavno nije to za mene, a sva sreća pa ima toliko toga što čeka na red za čitanje

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/11/2018 : 12:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Također ostajem pri tom načelu iako sam koji komentar iznad kolegi ReemCP-u obećao pročitati do Nove godine, bojim se onih komentara o nasumično nabacanim tablama, zbunjenosti da se ne zna prepričati što se pročitalo- Sve mi se čini da je dojam takav jer treba ova JDJP 28 koju čekamo, ipak je to neki začetak. Ili se bar tješim.


Nemaš problema, nego mi žao ako ti se ne svidi, pa ćeš možda do tog broja što izadje kupit par ovih, a onda možda nećeš znati ni kud s njima.

Meni nikako ne paše, evo vidim tu da dobiva sve te nagrade, a džabe meni to sve kad se mučim s njim. Drugi broj nisam ni uzeo, jednostavno nije to za mene, a sva sreća pa ima toliko toga što čeka na red za čitanje



I ja sam uzeo samo prvi broj. Drugi će se lakše nabaviti ako JDJP+1.broj dobiju prolaznu ocjenu. Dotad ga ne uzimam.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 20/11/2018 12:51:30
Go to Top of Page

mystere
New Member

Croatia
100 Posts

Member since 04/04/2006

Posted - 20/11/2018 : 14:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mystere a Private Message  Reply with Quote
Niste jedini :-), i meni je identičan dojam, Ričardi odličan, Merkurio me nije nimalo oduševio. Doduše, dat ću mu još jednu priliku s trećom i četvrtom knjigom pa ako ni onda ne bude išlo, to je to.
quote:
Originally posted by ReemCP

Potpuno se slazem sa kolegom Gracierom, izgleda da smo jedini kojima se nije svidio ML. Meni je to isto bilo mucenje i nekako Dwayne, sumnjam da ce nulti broj ista pomoci. Probaj kad stignes, bas me zanima i tvoje misljenje.

Ja sam svakako odustao od kupnje sljedecih brojeva, a zao mi je jer je izdanje kao izdanje zaista isplativo i lijepo uradjeno. Ali ne mogu nesto na silu citat, kad ne ide, ne ide, jbg.

Edit: dok mi je sa Komesarom posve druga prica, jedva cekam njegov sljedeci broj.

Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 20/11/2018 : 16:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
također se čeka JDJP 28 pa da se onda krene sa merkuriom...uredno kupljeni, zasad će da stoje samo na polici...inače jdjp 26 je već duže vrijeme u pripremi, barem tako na COBISU stoji, pa vjerujem da bi to bilo sve za ovu godinu, kada izađe...
onda bi 28 jdjp trebala doći na red na proljeće...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/11/2018 : 17:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja nisam ni znao da JDJP 28 ide kao prethodnica, a serijal je odličan.
Dugo se čekalo na ovako nešto.

Edited by - velka031 on 20/11/2018 23:09:21
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 20/11/2018 : 17:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
bilo je tih slucajeva u boneliju jos...na osnovu romanzi a fumetti br. 1 je nastao serijal dragonero...jos ce jedan serijal nastati iz iste edicije: darwin...uz vec pomenutog mercurija koji je nastao iz jedne price iz la storia, imamo i onaj serijal o samurajima koji krece...
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000