forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mercurio Loi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/05/2019 : 14:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Priznanja ne prestaju stizati, prije par dana na Napoli-Comiconu Mercurio Loi dobio je nagradu "Attilio Micheluzzi" za najbolji talijanski serijal
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 01/06/2019 : 22:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Nakon što sam u rekordnom roku pročitao sve dojmove o najnovijem ČK broju ostavljene na forumima i internetu u zadnja tri mjeseca, s velikim očekivanjima sam se bacio na čitanje dvije najnovije epizode. Očekivanjima koje je Billota, začuđujuće, ponovno uspio nadmašiti.

Peta epizoda "Nesrećnik" bavi se temom (ne)sreće i neizmjerno složenog mehanizma višestrukih "slučajnosti" koje dovode do nekog (ne)sretnog događaja/ishoda. Djeluje mrvicu nategnuto, no jasno odražava Bilotinu poantu i viđenje o toj temi. Scenaristički gotovo pa savršena. 9/10

Šesta epizoda "Šetnja po Rimu" (naslovnica na gornjoj solarovoj slici) bavi se temom izbora i posljedica istih, i to na način da je Bilotta maestralnim scenarijem dao čitateljima priliku da, u duhu teme, svojim izborom kroje tijek i dužinu priče. Naravno, sve u duhu poruke i viđenja koju je htio iznjeti ovom pričom. U pitanju je jedna višeslojna priča koja ujedno ulazi i u metafizičke vode bez da krši "realističnu" postavku serijala. Ukratko, gotovo u rangu savršene 4. epizode i (trenutno) jedan od vrhunaca serijala u pogledu kvalitete priča. 10/10

Dosadašnje ocjene po epizodama nakon višestrukih čitanja:
1. 8/10
2. 8.5/10
3. 9.5/10
4. 10/10
5. 9/10
6. 10/10

Na temelju pročitanog, ML je definitivno nešto najbolje što je Bonelli izdao u zadnjih ohoho godina, te kao takav bez imalo sumnje zaslužuje sve te nagrade koje je osvojio.
Šteta što čitatelji to (još uvijek) nisu prepoznali.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/06/2019 : 23:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kad ovako kažeš dođe mi da naručim onaj "nulti" broj iz Italije i sve ove ČK brojeve.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/06/2019 : 00:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Sarghane, napisao si post koji me je baš bacio u razmišljanje. Kakvo je danas vrijeme da ljudi imaju i po 100 nepročitanih stripova u kolekciji privuklo mi je pozornost da si epizode višestruko čitao.
Znam da smo solar i ja čekali "nulti broj", meni se čini da ti to ništa nisi naručivao iz Italije. Ili griješim? Ako ne griješim to bi značilo da on nema velik utjecaj na ovo izdanje i da mogu početi s čitanjem jer, kako vidimo, Darkwood nije ove godine objavio nijedan JDJP tako da taj nulti broj na Balkanu nećemo ni vidjeti (u razumnom roku)... A bio sam baš stava da ću ga strpljivo čekati prije početka čitanja Mercuria.
Ako sam dobro pratio čini se da nam se ukusi baš ne podudaraju ali dobro, meni je samo važno da strip nije SF.

Inače, preporuka, ako ti se strip toliko svidio da u dogledno vrijeme napišeš recenziju za prvi broj, tako ćeš sigurno povećati mogućnost da strip dobije kojeg čitatelja više.

loading...
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 02/06/2019 : 00:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Kad ovako kažeš dođe mi da naručim onaj "nulti" broj iz Italije i sve ove ČK brojeve.



Mislim, definitivno nije za svakoga, ali meni u ovom serijalu baš odgovara Bilottin stil pisanja i pristup priči, osobito što su mu scenariji u ML nešto "inovativniji" od Bonellijevog standarda (vidljivo osobito u 4. i 6. broju koja su po meni mala remek-djela). Nije baš sad nešto neviđeno, ali u kombinaciji sa temama i načinom na koje ih Bilotta obrađuje, ovo mi je savršen spoj navedenog. Takoreći, Merculio Loi mi kao lik sve više liči na talijanskog Sherlocka Holmesa više orijentiranog na "slice of life" teme i filozofiju tog vremenskog perioda.

Vidim da su se neki spominjali kao da priče djeluju zbrkano, kao da fale stranice ili da se naglo skače sa scene na scenu, no prije bih rekao da je to Bilottin stil pripovjedanja koji ipak traži nešto aktivnije praćenje tijekom čitanja. To jest, Bilotta ne troši stranice na preopširna i nepotrebna objašnjena ko npr. Burattini već to izvede puno suptilnije preko likova i dijaloga, a ponekad i vještim mješanjem stvarnosti s halucinacijama i metafizičkim elementima bez da naruši realističnu notu serijala. Ustvari, moguće je da su prve dvije priče nešto natrpanije događajima, no na ove kasnije stvarno nemam zamjerke u tom pogledu. Al da, mislim da ovo ipak treba mrvicu pažljivije čitati od prosječnog Bonelli stripa.

Uglavnom, nisam čitao "0. broj", ali rekao bih da bi ipak trebalo pročitati malo više brojeva da se stekne bolji dojam o serijalu. Osobno, iz broja u broj mi je sve bolji. Ako ti se Bilotta po stilu pisanja svidio kod Dylana u redovnoj seriji i Planetu mrtvih, mislim da nemaš šta izgubiti da probaš s ovih nekoliko brojeva.

Edited by - Sarghan on 02/06/2019 00:31:41
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 02/06/2019 : 00:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Sarghane, napisao si post koji me je baš bacio u razmišljanje. Kakvo je danas vrijeme da ljudi imaju i po 100 nepročitanih stripova u kolekciji privuklo mi je pozornost da si epizode višestruko čitao.
Znam da smo solar i ja čekali "nulti broj", meni se čini da ti to ništa nisi naručivao iz Italije. Ili griješim? Ako ne griješim to bi značilo da on nema velik utjecaj na ovo izdanje i da mogu početi s čitanjem jer, kako vidimo, Darkwood nije ove godine objavio nijedan JDJP tako da taj nulti broj na Balkanu nećemo ni vidjeti (u razumnom roku)... A bio sam baš stava da ću ga strpljivo čekati prije početka čitanja Mercuria.
Ako sam dobro pratio čini se da nam se ukusi baš ne podudaraju ali dobro, meni je samo važno da strip nije SF.

Inače, preporuka, ako ti se strip toliko svidio da u dogledno vrijeme napišeš recenziju za prvi broj, tako ćeš sigurno povećati mogućnost da strip dobije kojeg čitatelja više.



Nisam ništa iz Italije naručivao, sve samo od Čarobne knjige. Ipak, mislim da se događaji u prve dvije priče u određenoj mjeri ipak nastavljaju na 0. broj, ali da nije baš toliko presudno za praćenje... bar ne za ove naredne brojeve.

Ovo je jedan od rijetkih serijala koje sam više puta čitao čisto zato jer mi je baš odlično sjeo, mada se to jaaaako rijetko događa. Mislim da je više do stila pisanja i pristupa temama. Serijal nije SF mada 6. broj malo više naginje metafizičkom od ostalih koji su ipak relativno "prizemljeniji".

Recenziju prvog broja se ipak ne bih usudio pisati, upravo zato jer se u određenoj mjeri nastavlja na 0. broj. Koliko točno, nisam siguran.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/06/2019 : 00:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Znači stanje potpune posvećenosti čitanju stripa, mobitel daleko od ruka, naspavan, spreman, motiviran... hajde, pa krenem i ja u dogledno vrijeme, imam sva tri broja Čarobne knjige (dakle 6/16 originalnih). Valjda taj nulti broj nije presudan iako mi nije baš svejedno, nadao sam da će Darkwood to izdati ove godine ali...
Što se tiče Bilotte, pa ne vjerujem da sam pročitao nijedan njegov Dylan budući da nisam pratitelj tog serijala, imam 40-ak brojeva, onako uzetih iz znatiželje ili u nekim ljetnim pakovanjima, pola pročitano ali sad da je Bilotta neki od scenarista u tim pročitanim sumnjam.
Hvala za odgovore.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 02/06/2019 00:35:33
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 02/06/2019 : 07:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ne znan je li netko dosad spomenuo ali kvaliteta skena ovih ČK izdanja i nije nešto. Boje djeluju blijedo i nekako mutno.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/06/2019 : 08:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pročitao prvih 6 i utisak je meh. Zato mi se i nije dalo nešto pisati o stripu... prvi broj je groblje, kao sto je neko rekao na forumu: čini se kao epizoda neke serije gdje si propustio prvih 200 epizoda. Kada sam ga ponovo, pažljivije pročitao, dobiva neki smisao ali i dalje mi se ne sviđa, a i ne zanima me. Uvod u Mercuria Loia, njegovog najvećeg neprijatelja i njegov svijet na preskačući, kaleidoskopski način. Čitatelju nije sve servirano na pladnju, mora malo povezivati stvari.
Ostale epizode su više slice of life, u svakoj ima nekog neprijatelja ili neki misterij ali oni nikad nisu toliko bitni, bjtna su Mercurieva razmisljanja..
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/06/2019 : 08:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Epizode su vjse tematske nego akcijske. Čini mi se da je Bilotta u svakoj epizodi htio ustripiti neko svoje razmišljanje, nešto kao one poruke na bočicama Jane. Prilično originalno za Bonelli, i crtež je dobar ali nikako da me uvuče
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 02/06/2019 : 10:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Ne znan je li netko dosad spomenuo ali kvaliteta skena ovih ČK izdanja i nije nešto. Boje djeluju blijedo i nekako mutno.



Ustvari, primjetio sam da mi otisak u zadnjoj knjizi baš zna varirati. Nekih 70% knjige je ok otisnuto, a kod ostalih 30% je ili otisak mutniji (točnije, linije) ili su boje dosta blijeđe ili su pak znatno jarkije. Konkretno je u 6. epizodi bilo dosta primjetno zbog crteža. Mada, trebalo bi provjeriti koliko to varira od primjerka do primjerka jer sam imao primjerak prve knjige gdje se tijekom tiskanja na nekih 10-ak stranica nisu dobro poklopili svi kanali boja i linije crteža, no kasnije sam ga zamjenio za ispravan primjerak.

quote:
Originally posted by pcoro

Čitatelju nije sve servirano na pladnju, mora malo povezivati stvari.
Ostale epizode su više slice of life, u svakoj ima nekog neprijatelja ili neki misterij ali oni nikad nisu toliko bitni, bjtna su Mercurieva razmisljanja..



E da, ovo više manje sumira Bilottin stil pisanja. Generalno, svi važni detalji i elementi su prisutni u epizodi i međusobno se nadovezuju, ali ih Billota namjerno ne ističe i/ili detaljnije pojašnjava tako da se kod idućih čitanja uvijek može pronaći neki novi detalj koji je promakao tijekom prvog čitanja.

Da povučem paralelu, nije kao kod Agathe Christie gdje se na kraju dobije kompletno objašnjenje i ukaže se na sve detalje koje je čitatelj možda propustio već je više kao kod Doyleovog Holmesa gdje se više ukaže na konačno razrješenje misterije iako se ne objasni toliko detaljno neki detalji ili kako se došlo do njega.

Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/06/2019 : 11:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
E vidiš, pcoro je dojma da je prvi broj takav kao da se dosta tog prethodno propustilo pročitati, da je to lik o kome već valjda dosta znamo. Dakle, taj "nulti broj" svakako nije lako otpisati.

Mislim da bi ČK trebala razmisliti o tome da ga objavi, ako postoje ikakvi pravni putevi za to.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 02/06/2019 11:15:20
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 02/06/2019 : 12:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
mislim da ce se prije taj nulti broj pojavit preveden u digitalnom obliku na nekom od onih sajtova gdje se obicno i nalaze ti stripovi, nego da ce ga izdati darkwood ili carobna knjiga...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 02/06/2019 : 13:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
...inace, od svih ovih boneli serijala koji su krenuli pa stali, a ima ih prilicno, sirocad, julia, napoleon, dampir, saguaro, adam wild, lukas, najvise mi je zao jdjp/la storie serijala...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/06/2019 : 20:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

E vidiš, pcoro je dojma da je prvi broj takav kao da se dosta tog prethodno propustilo pročitati, da je to lik o kome već valjda dosta znamo. Dakle, taj "nulti broj" svakako nije lako otpisati.

Mislim da bi ČK trebala razmisliti o tome da ga objavi, ako postoje ikakvi pravni putevi za to.



Mislim da je ta prva epizoda namjerno napisana na takav način da nije iz prve jasna, već ostale možeš čitati bez problema.. ako imaš te tri knjige, moj savjet je da pročitaš. I kažeš nam kako ti se svidjelo :-D
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/06/2019 : 20:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

E vidiš, pcoro je dojma da je prvi broj takav kao da se dosta tog prethodno propustilo pročitati, da je to lik o kome već valjda dosta znamo. Dakle, taj "nulti broj" svakako nije lako otpisati.

Mislim da bi ČK trebala razmisliti o tome da ga objavi, ako postoje ikakvi pravni putevi za to.



Mislim da je ta prva epizoda namjerno napisana na takav način da nije iz prve jasna, već ostale možeš čitati bez problema.. ako imaš te tri knjige, moj savjet je da pročitaš. I kažeš nam kako ti se svidjelo :-D



Hajde neka bude, negdje pred kraj mjeseca budem započeo s Mercuriom. Kad se već spetljam u scenarijima kratkih epizoda Komesara Ricciardia, mogu misliti šta me čeka ovdje?

loading...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/06/2019 : 22:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Melusine

MERKURIO LOI 4

NA LETEĆEM STARTU OD SREDE 26. JUNA DO SUBOTE 29. JUNA PO CENI OD 870 DINARA!

192 STRANE PUNOG KOLORA.

Epizode 7 i 8



Prelistajte ovo izdanje:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/merkurio_loi_04

Merkurio Loi je mnogo šta: profesor, ljubavnik, filozof... ali pre svega je znatiželjna osoba. Ta ga znatiželja neizbežno dovodi u neobične i opasne situacije. Njegove beskrajne šetnje papskim Rimom 19. veka često se završavaju tako što se on uplete u mračne poslove nekog od brojnih tajnih društava. Njegov mladi asistent, Otone, i sam pripada jednom takvom društvu...
Prefinjene i uverljive priče ovog serijala plene pažnju čitalaca i dobijaju pohvale kritike zbog sugestivne italijanske scenografije, dinamične radnje i punog kolora.

U knjizi koja je pred vama nalaze se sledeće epizode serijala:
7. Paskvinova glava
8. Žuta

„Merkurio Loi 4” je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 870 dinara, od srede, 26. juna, do subote, 29. juna. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.000, a u ostalim knjižarama 1.299 dinara.


Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/09/2019 : 16:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Melusine

NASTAVAK SERIJALA „MERKURIO LOI“

„MERKURIO LOI 5“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 940 dinara

U ovom serijalu očekuju vas epizode „Sličnost s majmunom“ i
„Horizontalni čovek“.






Merkurio Loi je mnogo šta: profesor, ljubavnik, filozof... ali pre svega je znatiželjna osoba. Ta ga znatiželja neizbežno dovodi u neobične i opasne situacije. Njegove beskrajne šetnje papskim Rimom 19. veka često se završavaju tako što se on uplete u mračne poslove nekog od brojnih tajnih društava. Njegov mladi asistent, Otone, i sam pripada jednom takvom društvu...

Prefinjene i uverljive priče ovog serijala plene pažnju čitalaca i dobijaju pohvale kritike zbog sugestivne italijanske scenografije, dinamične radnje i punog kolora.

„MERKURIO LOI 5“ je na Letećem startu u Klubu čitalaca „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 940 dinara, od srede, 18. septembra, do subote, 21. septembra. Posle Letećeg starta, u našim klubovima čitalaca i na sajtu ovaj izvanredni strip možete kupiti po ceni od 1.050 dinara, a u ostalim knjižarama po ceni od 1.399 dinara.


Go to Top of Page

kublay
Starting Member



25 Posts

Member since 11/12/2007

Posted - 24/09/2019 : 21:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kublay a Private Message  Reply with Quote
Pročitao juče i danas (jedna epizoda po danu je dovoljna).
Ovo je nešto teže za sažvakati i progutati, nemojte prvo čitati ove epizode, ako se već niste navikli na strip.
To ne znači da posle čitanja nemate puno materijala za razmišljanje. Od početka se naglašava kroz crtež da Mekurio ima klempave uši i izduženo lice, tako da je moralo da dođe i do priče o majmunima i ljudima, koliko su slični, a koliko se razlikuju, ko je od koga nastao i da li su ljudi napravili korak napred kada su razvili svoj razum ili je to možda bila greška.
Sledi malo spojlera, ako se to može tako nazvati.
Merkuriov prijatelj Đakomo, naučnik, ga poziva u goste, da mu pokaže kako pokušava da dresira majmuna, kojeg je doveo iz Afrike, tako da počena da se ponaša kao čovek, praktično član porodice. Đakomova žena je umrla, pa u tom "naučnom" radu traži neku utehu. Njegova ćerka je slikarka (saznajemo nešto o Angeliki Kaufman),i ona kroz crteže podučava majmuna, a kad upozna Merkurija pokušaće i njega da "dresira" i napravi ga majmunom. Sin je izabrao treći put, on je književnik, ne učestvuje u dresiranju, ima zanimaciju van kuće (jednu ljubavnicu, udatu ženu stariju od njega). Na kraju i on ispadne majmun (iskače kroz prozor kad naiđe ljubomorni muž i šta sve ne...).
A glavni junak, nazvan Dionis (čudno ime za nekoga koga pokušavaju da naprave razumnim i inteligentnim), počenje da reaguje na obuku, na isti način kao što ga ljudi obučavaju, kroz nejasne poruke i sakrivene crteže (koje prvi primeti Merkurio, iako je samo gost u naučnikovoj kući).
Hoće li Dionis ostati sa ljudima ili će se vratiti drugim šimpanzama (Đakomo kaže da "jedini on nije pobegao"), neću vam sada otkrivati.
Klasična Bilotina priča, koja traži ponovno čitanje i povezivanje svega što je rečeno i nacrtano (i samo nagovešteno). Uvak se ostavlja postor za različito tumačenje onoga što se dogodilo (i vrlo često je svako tumačenje tačno). Iako je ovo malo teže za razumeti, i dalje je veliko zadovoljstvo i uživanje.
Prva priča je zauzela dosta mesta, tako da ću drugu,koja govori o lenčarenju, ostaviti za drugu priliku (treba se i odmoriti).

zovi me kitty ljepotane!...nemam posebnih zahtjeva! jedan dan jedem kavijar, a drugi i mortadelu!
hm...a ja jedan dan jedem, a drugi možda...

Edited by - kublay on 25/09/2019 16:19:50
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 26/09/2019 : 13:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
carobna knjiga ce izdati ubrzo 28. broj jdjp, odnosno mercurio loi, pocetak.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 26/09/2019 : 13:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

carobna knjiga ce izdati ubrzo 28. broj jdjp, odnosno mercurio loi, pocetak.



Posebno, mekoukoričeno?

loading...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 26/09/2019 : 13:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
nemam pojma...mozda kao broj 0 ove svoje serije...ima na cobissu... ide i jdjp spec 2 mohawk river...isto ck
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 26/09/2019 : 15:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Super potez je taj nulti broj Mercuria koliko god neki govorili da nije važan za serijal. Ipak, više bih volio da sam serijal JDJP nastavi novi izdavač Golconda, Čarobna je zahvatila puno toga... uglavnom, zanimljiva jesen nas čeka.

loading...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 26/09/2019 : 21:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Super potez je taj nulti broj Mercuria koliko god neki govorili da nije važan za serijal. Ipak, više bih volio da sam serijal JDJP nastavi novi izdavač Golconda, Čarobna je zahvatila puno toga... uglavnom, zanimljiva jesen nas čeka.


mozda ck samo izda ovaj 28. broj jdjp...na cobisu je numerisan kao nulti i po tome bi trebao dio ovog serijala od 16 brojeva koje vec ck izdaje, znaci hc, isti dizajn, korice, hrbat..samo sto ce biti 70-ak stranica tanji...i samo nastavi specijale od darkwooda.. a onda golconda samo nastavi trobroje od 26 pa dalje, bez mercuria...mozda ipak darkwood izda barem 26. broj jer je jos prosle godine bio u pripremi...ko zna..vidjecemo...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 27/09/2019 : 10:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
sad gledam na cobisu za ovaj nulti broj pise 30 cm, sto bi trebalo biti veliki A4 format...to mi je ipak malo bezveze jer i pise da ide u onu ediciju riznica boneli serijal, u kojem su i redovne epizode...ja se ipak nadam da je to za format greska, jer i za knjigu 5 redovne serije stoji da je 30 cm ali nije...

za mohawk river pise isto 30 cm, serijal riznica boneli grande, pa to ipak ima smisla da bude A4 veliki format.
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000