forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 55 - Staljinova smrt
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/06/2016 : 23:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-55-staljinova-smrt/372/

Svim članovima Partije…
Svim radnicima Sovjetskog saveza...

Srce Josifa Visarionoviča Staljina...
… Lenjinova brata po oružju i darovitog sljedbenika njegova djela...
... pronicljivog vođe Komunističke partije i sovjetskog naroda...

... prestalo je kucati.

Ulomak iz službenog govora – 8. ožujka 1953.

Posljednju počast drugu Staljinu mora odati sveukupni sovjetski narod. Specijalna izaslanstva koja čine radnici i kolhoznici koje su imenovali lokalni odbori, pozvana su u Moskvu.

Ulomak službenog govora – 9. ožujka 1953.

Prethodna direktiva koja se tiče delegacija na sprovodu ukinuta je. U Moskvu je dopušteno ući samo osobama koje imaju posebnu propusnicu centralnog komiteta.

Ulomak službenog govora – 10. ožujka 1953.

Kolorka 55 • Staljinova smrt • 120 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabien Nury • Crtež Thierry Robin • Prijevod Jelena Prtorić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 24.6.2016. • Cijena 150 Kn

Trouble will find me

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/06/2016 : 23:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ovo se čini izuzetno intrigantnim i zanimljivim, i naravno da se ne propušta.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/06/2016 : 08:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Izvanredan strip, duhovit i zabavan!

Have mercy
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 24/06/2016 : 21:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Dovoljno je reci Nury
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 30/06/2016 : 00:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Jeli negde napisano, da je početak po uspomenama Šostakoviča? Zajebancija sa orkestrom i snimanjem ploće i primadoninim pismom Stalinu koji brzo posle kad ga pročita umre?

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 30/06/2016 : 01:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Sve stoji. Orkestar, snimanje ploče, pismo Staljinu itd.

Have mercy
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 22/07/2016 : 15:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Slobodno mogu reći najjslabije delo Nury. Postoji sjajan dokumentarac o poslednjoj Staljinovoj noći koja ujedno i razmatra manje više sve što ima u ovom stripu sve sudionike te noći, a poseban obrt na Beriju i Staljinovog sina (koji je i imao teorije o ubistvu svoga oca)...Sam i strip mogao se zvati poslednji dani Berije :D......Doduše u tom dokumentarcu se više secira kult straha koje je Staljin stvorio odnosno da je ubica Staljina sam Staljin dok ovde se zalazi u elemente trilera (što i ne mora biti ne istinito, shodno ambicijama takvih ljudi)...

Elem, malo sam razočaran valjda što manje više sam sve to već znao i nije mi pružio taj gušt otkrivanja priče...

Slaba i jedva 4/5
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/08/2016 : 12:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nury nam ovdje donosi polu-fikcionalnu priču o razvoju događaja u vrhu SSSR-a neposredno nakon Staljinove smrti. Tu zapravo nema ništa novo i neočekivano, samo još jedan prikaz kako politika zapravo funkcionira. Jedino iznenađenje mi je bila kratka uvodna priča sa orkestrom, solisticom, pločom i Staljinom koja mi je izmamila osmijeh na lice. Sve ostalo se bez problema da pročitati i vjerojatno će nekome tko je posebno zainteresiran za tematiku biti zanimljivije nego meni. Nuryev način pripovijedanja je razmjerno konvencionalan, kao i Robinov, pomalo karikaturalan, crtež, i niti jedan niti drugi me nisu, iako im se zapravo nema ništa specijalno za prigovoriti, ničim impresionirali.

5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 05/08/2016 : 22:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je krajnje vreme da Markos banuje ovog Shanera
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/08/2016 : 23:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Mislim da je krajnje vreme da Markos banuje ovog Shanera





A ja baš mislio da mu idem niz dlaku jer sve ocjenjujem sa "dobar".


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 07/08/2016 : 11:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Mislim da je krajnje vreme da Markos banuje ovog Shanera





A ja baš mislio da mu idem niz dlaku jer sve ocjenjujem sa "dobar".




Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/08/2016 : 19:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovaj nuri mi je iz stripa u strip sve losiji i losiji. debelo losiji...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/08/2016 : 20:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ovaj nuri mi je iz stripa u strip sve losiji i losiji. debelo losiji...



Rijetki su scenaristi bez većih oscilacija.
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 23/09/2016 : 01:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Vrlo mršavo, teška konfekcija. Koga briga uopće za Staljina. Jedino što je crtež zgodan, podsjeća malo na Rissa.

Edited by - zarmix on 23/09/2016 13:47:25
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 23/09/2016 : 14:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
4 od 10... iako sam ocekivao mnogo vise...

sangue navajo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/09/2016 : 14:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

4 od 10... iako sam ocekivao mnogo vise...



pa i ja ocekujem od tebe da vise postujes, pa nista
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 23/09/2016 : 15:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
prvo sam razumeo poštuješ... pa se zapitah koga bre to ja ne poštujem? ali sam shvatio postujes kao postavljas post

nema opravdanja... nema... citam redovno al se tesko oglašavam...

u znak iskrenog pokajanja i poštovanja/postovanja obećavam da ću se popraviti...


sangue navajo
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 24/09/2016 : 21:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Cijela priča mi je poznata, ali me to nije smetalo u čitanju. Zanimljiv mi je bio način na koji je Nury ispričao priču i koje je događaje uvrstio.
Slabije od Nuryevih stripova koje sam pročitao, ali još uvijek OK.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 01/12/2016 : 00:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Kako je ovo mogao bit dobar strip, kakav neiskorišteni potencijal radnje...totalni fijasko.
Nury je totalno pretjera s parodiranjem sovjeta, a pogotovo neukusno se izruga s onom scenom obdukcije u garaži i doslovno prosipanjem Staljinova mozga po podu garaže...kao da je riječ o državici i nekom lokalnom Džeku u Africi a ne o sili koja je prije par godina izmela Švabe, upravo tad dominirala s pola Europe i za par godina će izrugati Amere s kozmonautima...ukratko...pretjera je....strip je jedan loš pamflet.
4/10

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 01/12/2016 00:43:50
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/12/2016 : 14:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Meni se ovo jako svidjelo, ali to radije ne bih rekao naglas da me ne proglase staljinistom!
Koga briga za Staljina itd hehe...
Crtež tvornički, niš posebno.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/12/2016 : 15:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Zagor-te-nay u ploču,Cromwell u klin, u zadnjih nekoliko postova.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 15/02/2017 : 09:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
A ono...mogla sam komotno i bez ovog stripa.
Mislim da ljudi jako vole fetišizirati pojedine povijesne teme (khm, holokaust, khm, Staljinov rezim, khm, Koreja), vjerojatno zbog enormnog broja zrtava. I sama sam pomalo na tu stranu, ali ona scena kad na sprovodu naprave pokolj je čak i za mene vrhunac patosa - a kao da to nije dovoljno, još su priču prikazali kroz tragediju majke i djeteta (koje očajnički doziva majku u trenutku pokolja). Daleko od toga da odričem umjetniku pravo da ispriča priču iz koje god perspektive zeli, ali kad već imaš u rukama ovakvu prozvakanu priču, nekako se nadaš da pripovijedanje barem neće biti takvo.
Mozda bi bilo dobro da su više igrali na kartu retrospektive i individualnih sjećanja na Staljina. Meni je najdraza scena u stripu bilo sjećanje Staljinove kćeri na frajera u kojeg se zaljubila, a kojeg je Staljin proglasio tajnim agentom. To je bilo zivotno, djelovalo je stvarno i zato mi se svidjelo.
I sam kraj je dosta snazan. Kao ono...znamo da smo zrtve najgoreg rezima u svemiru, ali i dalje se mozemo smijati, čak i na račun toga :)
4/10
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 18/02/2017 : 01:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
5/10


Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 30/05/2017 : 09:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Armando Iannucci’s ‘The Death of Stalin,’ Acquired by IFC Films

The Death of Stalin, after completing production last year, has now been acquired by IFC Films and the first look has arrived, which can be seen above.

Starring Jeffrey Tambor, Steve Buscemi, Toby Kebbel, Andrea Riseborough, Paddy Considine, Olga Kurylenko, and Timothy Dalton, the film is based on Fabien Nury‘s graphic novel, which depicts a Soviet dictator’s last days and the chaos of the regime after his death.


Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 30/05/2017 09:49:26
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/05/2017 : 19:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Stalin je umro?
Baš mi drago!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/09/2017 : 01:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dosta dobar strip sa odlično okarakteriziranom mračnom i paranoidnom atmosferom. Upravo je paranoja ta zbog koje su mnogi ljudi likvidirani ali kako to već ide - lopov u svima vidi lopova, dobar čovjek u svima vidi poštene ljude a ubojica onda valjda u svima vidi ubojice, a činjenica da je stvarno bio okružen krvolocima nije baš pomagala njegovoj paranoji. Crtež je nekako "mračno - polukarikaturalan" i zapravo dosta dobro oslikava atmosferu jer iako su krvolci željni vlasti svi su oni također i karikature u ljudskom obliku.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000