forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 55 - Staljinova smrt
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/03/2019 : 14:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sprdaju sa sa tobom anto, zar ne vidis
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/03/2019 : 14:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
I meni je strip bolji.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/03/2019 : 18:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

kaspere,ne prdi!

@ostali
a što se koji racqu niste pre oglašavali za ovaj strip,te ga malo nahvalili (a ne samo ovi što su ga napljuvali)???
zamalo da mi proleti ispod radara!!


Pa ako tebi sam Nury nije dovoljna preporuka...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/03/2019 : 19:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Anto, mogao si zaključiti kao što ti piše Red Marquis ili po autoru

quote:
Originally posted by Red Marquis
Pa ako tebi sam Nury nije dovoljna preporuka...



ili barem po Shanerovoj ocjeni

quote:
Originally posted by Shaner
5/10



da je riječ o stripu koji je za preporuku.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/03/2019 : 20:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
A baš sam razmišljao da li da se javim.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/03/2019 : 20:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by anto

kaspere,ne prdi!

@ostali
a što se koji racqu niste pre oglašavali za ovaj strip,te ga malo nahvalili (a ne samo ovi što su ga napljuvali)???
zamalo da mi proleti ispod radara!!


Pa ako tebi sam Nury nije dovoljna preporuka...



mda
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/03/2019 : 13:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni je strip bio baš Ok, mrvu bolji od Cara. Film nisam gledao.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 29/08/2019 : 02:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Meni lično solidan strip.
Moglo se ovdje mnogo više uraditi, međutim autor se odlučio da čitavu jurnjavu oko sahrane ubace u dva kratka dijela. Na momentima priča djeluje zabavno, ali meni lično nije bila komična koliko fascinatna zbog povijesnog trenutka, kojeg je autor pokušao parodizirati te predstaviti mračni humor sovjetske politike. Likovi i tok radnje su sasvim okej, odnosno radnja mi se činiila većim dijelom opuštenom zbog crne satire. Scena sa pokoljom nad civilima je već strip počela da odvodi ka ozbiljnijem tonu. Autor s mjesta na mjesto malo ubaci ozbilje pa sve sapere vraćanjem na satiru, što sam primijetio na kraju.

Crtež je jako dobar. Jednostavan, nekako cartoony ali zato evropski prepoznatljiv. Film je takođe jako dobar, mada zbog ljubavi prema papiru - ja pak odabirem strip kao pobjednika.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/04/2020 : 10:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Gledao film, dobar mi bio, premda mi je ostavio gorak okus u ustima kada vidiš koja je to gomila kurvinih sinova, pa hajde da riješim stripovski predložak. Ne mogu se oteti dojmu da je film hrabrije nastavio tamo gdje strip nije otišao, puno je satiričniji što se u jednom momentu izgubilo u stripu, dapače film mi je pokazao kako je strip mogao biti nešto duži, barem za još jedan album. Također su mi likovi u filmu vrhunski.
Ipak, dobar je strip, u nekim scenama baš briljira (sjećanje Staljinove kćeri, Staljinove sin kad nailazi na autopsiju).
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/04/2020 : 23:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad mi dođe da izvučem strip iz gomiletine ispod kreveta (gde ih je još jedno 70-ak,nepročitanih) i da vidim da li je bolji strip ili film.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 28/08/2020 : 14:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Nury nam je ovdje predstavio svoje viđenje priče o borbi za prevlast u Sovjetskom savezu nakon što je Staljin iznenada dozivio moždani udar i nekoliko dana kasnije umro.

Ono što slijedi je ismijavanje birokratije Sovjetskog saveza, prikazivanje beskrupuloznosti najviših državnih činovnika, ulizništva, straha, bahaćenja, razvrata, prevrtljivosti, ali i divljenje običnih ljudi liku i djelu prvog druga, koje ih odvede u smrt.

Nury se potrudio da izvuče na površinu sve ono loše što je moglo da proiziđe iz ambijenta straha koji je vladao u tadašnjem SSSR-u i ponegdje je prilično pretjerao u tome. Ne sumnjam da je ovo upravo ono što čitalac za zapada očekuje da vidi u jednoj priči o SSSR-u, tako da se ne mogu oteti utisku da se ovdje išlo na sigurno. To je posle još više dovedeno do apsurda u filmskoj adaptaciji koju je ovaj strip doživio prije nekoliko godina.

Međutim, takav pristup temi ipak skreće pažnju sa razvoja likova i jasnog definisanja njihovih motivacija (u stripovskom okviru, bez zalaženja u stvarna dešavanja), pa povremeno imamo slučaj da bude nejasno zašto je neko uradio nešto ili da se neke bitne stvari prilično zbrzaju samo bi se došlo do poente.

Ukratko, jedan politički obojen strip u kojem je autor išao na sigurno, na momente zalazeći i u jeftino šokiranje čitalaca, što automatski tupi oštricu. Dislike.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/08/2020 : 14:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Nury se potrudio da izvuče na površinu sve ono loše što je moglo da proiziđe iz ambijenta straha koji je vladao u tadašnjem SSSR-u i ponegdje je prilično pretjerao u tome. Ne sumnjam da je ovo upravo ono što čitalac za zapada očekuje da vidi u jednoj priči o SSSR-u, tako da se ne mogu oteti utisku da se ovdje išlo na sigurno. To je posle još više dovedeno do apsurda u filmskoj adaptaciji koju je ovaj strip doživio prije nekoliko godina.



Potpisujem za filmsku adaptaciju koju sam pogledao tek pre neki dan.

Strip mi se vise dopao, mada je i film... caknut (duplo vise).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000