forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 56 - Dieter Lumpen
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/06/2016 : 23:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-56-dieter-lumpen/382/

Dieter Lumpen ima ponešto od klasičnog pustolova i ponešto od čovjeka koji ne želi znati ni za kakve pustolovine. Stoga nije čudno što mu se sama Pustolovina isprečuje na putu i vuče ga sa sobom. Njegova nas pojava elegantnog lika, ljubaznih manira, bez poznatog posla i prihoda, vodi iz Turske na Karibe, putem klasičnih poprišta pustolovina, poput Kine ili Venecije. Prvoga se puta pojavio 1981. na stranicama Caira, i objavljivan je u različitim časopisima do svoga kraja 1994. Ovo izdanje sadrži sve Dieterove pustolovine, kao i prolog Tima Salea i pogovor Celije Macías Castejón.

“U Pellejeru sam zbog načina na koji shvaća ravnotežu crnog i bijelog vidio srodnu dušu. Kada sam pročitao Dietera Lumpena, otkrio sam da me njegov crtež, spojen sa Zentnerovom pričom i njezinom mješavinom ekstravagantnosti, pustolovine, romanse i zavodljivog osjećaja za smještanje priče, fascinira. Nikada prije nisam vidio ništa slično. Zavidim svakome tko će tek otkriti njegov rad.” Tim Sale

Kolorka 56 • Dieter Lumpen • 272 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jorge Zentner • Crtež Ruben Pellejero • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 24.6.2016. • Cijena 250 Kn

Trouble will find me

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/06/2016 : 23:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Yessss!!!! Dieter Lumpen (nekad Avanture Dietera Lumpena) u najljepšem mogućem izdanju.

To te ja pitam!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/06/2016 : 23:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kakav crtez covece, ludilo. seta ovaj Diter svuda, da li ce scenario moci uvek da ozivi crtez videcu.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/06/2016 : 23:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da ga nisi čitao u nekadašnjoj Avanturi: odlične priče, lagano bizarne, izvrsnog pripovjednog ritma i podjednako kvalitetne dramaturgije, s pomaknutim likovima, malo crnog humora i nešto sjete.

A o razigranom crtežu koji sve to prati da i ne govorim, plus ovdje obogaćen kolorom.




Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/06/2016 : 00:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Pretpostavljam da ga nisi čitao u nekadašnjoj Avanturi



jok ja, malo je problem da kratke price budu meni odlicne, pogotovu kad su promene od jedne do druge potpune. koliko sam video scenarista je isao na to da je najveca snaga poenta na kraju i za sada su mi one ok. crtez je ovde svakako jaca strana, odmara oci
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/06/2016 : 11:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ko je crtao ovu naslovnu? To je iz belgijskog izdanja.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/06/2016 : 11:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kao što se vidi iz potpisa na naslovnici - Ruben 89 - crtao je sam Pellejero. A i tko bi drugi.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/06/2016 : 18:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Vidi se da je na stil Tim Salea bas uticao Pellejeroa.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/06/2016 : 20:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Vidi se da je na stil Tim Salea bas uticao Pellejeroa.



jos je dobio eisnera kako ga je skinuo
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/06/2016 : 23:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by going going

Vidi se da je na stil Tim Salea bas uticao Pellejeroa.



jos je dobio eisnera kako ga je skinuo



Ne menja stvar.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/06/2016 : 23:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by going going

Vidi se da je na stil Tim Salea bas uticao Pellejeroa.



jos je dobio eisnera kako ga je skinuo



Ne menja stvar.



koju?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/06/2016 : 00:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by going going

Vidi se da je na stil Tim Salea bas uticao Pellejeroa.



jos je dobio eisnera kako ga je skinuo



Ne menja stvar.



koju?



Pa to što je Tim Sale bio kvalitetan autor, koji je bio i nagrađen Eisnerom - ne znači da na njega nisu uticali autori koji su bili poznati i pre njega. Posebno su na čitavu generaciju američkih crtača sklonih stilizaciji dosta uticali evropski crtači.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/06/2016 : 01:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by going going

Vidi se da je na stil Tim Salea bas uticao Pellejeroa.



jos je dobio eisnera kako ga je skinuo



Ne menja stvar.



koju?



Pa to što je Tim Sale bio kvalitetan autor, koji je bio i nagrađen Eisnerom - ne znači da na njega nisu uticali autori koji su bili poznati i pre njega. Posebno su na čitavu generaciju američkih crtača sklonih stilizaciji dosta uticali evropski crtači.



dobar je tim, imao je odlicne uzore
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/07/2016 : 16:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by going going

Vidi se da je na stil Tim Salea bas uticao Pellejeroa.



jos je dobio eisnera kako ga je skinuo


Pellejero je i sam dobio veliki broj nagrada i priznanja.

Inače, tvoj bi smo argument mogli primijeniti na sve autore koji su ikada crtali stripove. Svatko je imao svoje uzore. Nitko nije oblikovao svoj stil iz ničega.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/07/2016 : 16:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Inače, tvoj bi smo argument mogli primijeniti na sve autore koji su ikada crtali stripove. Svatko je imao svoje uzore. Nitko nije oblikovao svoj stil iz ničega.



mda, nekom ajzner a nekom da tvoja druga nagrada. klasicna prica da sirotinja bude zadovoljna
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/07/2016 : 18:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Inače, tvoj bi smo argument mogli primijeniti na sve autore koji su ikada crtali stripove. Svatko je imao svoje uzore. Nitko nije oblikovao svoj stil iz ničega.



mda, nekom ajzner a nekom da tvoja druga nagrada. klasicna prica da sirotinja bude zadovoljna


Pa, ako se pališ na nagrade, Pellejero je dobio nagradu festivala u Angoulêmeu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 12/07/2016 : 19:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Inače, tvoj bi smo argument mogli primijeniti na sve autore koji su ikada crtali stripove. Svatko je imao svoje uzore. Nitko nije oblikovao svoj stil iz ničega.



mda, nekom ajzner a nekom da tvoja druga nagrada. klasicna prica da sirotinja bude zadovoljna


Pa, ako se pališ na nagrade, Pellejero je dobio nagradu festivala u Angoulêmeu.


Ma pali se taj Kasper na svasta
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/07/2016 : 21:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Ma pali se taj Kasper na svasta



eto raskrinkan sam, strip festivali i nagrade su mi fetis
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 13/07/2016 : 16:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Ma pali se taj Kasper na svasta



eto raskrinkan sam, strip festivali i nagrade su mi fetis


Pinokio, kazem ja
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/07/2016 : 09:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
scenario, a to mi je najvaznije, je ispod odlicnog crteza. utisak mi je da scenarista ne zna sta hoce, steta

Edited by - kasper on 18/07/2016 09:13:26
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/08/2016 : 20:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Dieter Lumpen, meni do sada potpuno nepoznat strip, punokrvna je avantura u kojoj pratimo naslovnog junaka po gotovo svim kontinentima uz obilje akcije i humora. Prva dva albuma su mi, usprkos frenetičnom tempu, malo slabije sjeli zbog kratkoće dogodovština koje u njima nalazimo. No u narednim albumima to se mijenja te dobivamo tri cjelovite priče gdje je doslovce svaka bolja od one prethodne. Zentner i Pellejero stvaraju eskapistički svijet u kojem ne manjka nadrealnih elemenata, filozofske kontemplacije i otvorenih pitanja, ali ne pretjeruju s ozbiljnošću te u prvi plan stavljaju zabavu, što se vidi i iz Pellejerovog razigranog i šareno koloriranog crteža. Za mene je Lumpen jako ugodno iznenađenje i definitivno strip kojem ću se više puta vraćati.

8/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/08/2016 : 20:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Marko, možemo li se možda nadati još kojem naslovu ovih autora u bližoj ili daljoj budućnosti?
Primjerice nečemu od ovoga:

http://www.bedetheque.com/BD-Tabou-1636.html
http://www.bedetheque.com/BD-Blues-et-autre-recits-en-couleurs-Blues-et-autres-recits-en-couleur-21299.html


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/08/2016 : 21:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni je Dieter Lumpen izvrstan, evo baš prije deset minuta završio integral. Scenarij mi nije ništa lošiji od genijalnog crteža, ima neku romantičnu dozu nedorečenosti i zavodljive ležernosti. Konstantno djeluje svježe i nikada ne gubi ritam. Možda po prvi put da nisam naslutio kraj kojem je vodio zadnji album iako sam trebao, što samo znači da je scenarist obavio izvrstan posao. Istina bio sam malo razočaran kad sam shvatio da se nakon dva albuma promijenio koncept kratkih nadovezujućih priča u jednoprične albume jer mi je super funkcioniralo. Međutim vrlo brzo postane jasno da je koncept sve što se promijenilo, a kvaliteta ostala. Odličan strip i ja bi mu ovako na prvu dao 9/10, kasnije možda oduševljenje malo i splasne.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 21/08/2016 : 21:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Ima i krasan svjetlo plavi hrbat, pa se ga može na deleko locirati...
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 27/08/2016 : 23:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Čudno. Čudno dobro i čudno bolje…

Ima tih stripova s jako dobrim početkom, zanimljivim zapletom, i krajem - kojim dojam splasne...

Dieter Lumpen mi je čudno drugačiji. Dobre priče s početka dovukle su me do sredine ovog stripa i onda polako zanimljivo postane sve zanimljivije te strip naočigled raste prema kraju. Predzadnja priča odskoči jako, zadnja ide u nebesa i kao da fali još samo jedna da zabetonira Dietera Lumpena među meni najdraže stripove.

Dieter Lumpen je čitanjem sve bolji i kad poželite još… on je već nestao u visinama… otišao.

Čudnih 8/10
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/10/2016 : 14:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
crtež pellejera odličan,boje odlične,izdanje odlično.priča ništa naročito.
valjda će canalles na cortu biti bolji?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000