forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Politička (ne)korektnost
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 81

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/02/2017 : 11:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by Opti

I mene zanima zašto je nagor toliko opsjednut s ovim temama (da je normalan, bio bi opsjednut s pedofilskim političarima :))



Ne, ne, to je tvoje područje.

PS:

Dupli, ovo nisu uvrede. To se ja i Opti šalimo.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/02/2017 : 17:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Pa, adresa si ti, tinton i slični... htio bih da nađete rupe/greške/netočnosti u ovim gore "slikicama" pa da čujemo različita mišljenja... jedino Bushido je nešto probao u SW topicu, ali od njega na kraju samo jedan link i to da sam glup jer imam Zagora na avataru... :(


Vidim da me opet zazivaš.
Vidio sam sad što ti je Bushido napisao, i naravno da si krivo prenio i izvrtio njegove riječi kao što to uvijek voliš raditi.

Ali dobro, nije to tema. Ti bi htio rupe u "slikicama".
Može ova zadnja sa Shapirom?
Prije svega, i ja sam išao u izviđače jedno vrijeme i ne vidim problem u činjenici da djeca oba spola idu zajedno u izviđače.
Ovdje se čini kao da je Shapiro poentirao, ali činjenica da govori o značenju riječi poprilično srozava nivo komunikacije. I u riječi golf se se taj sport spolno ograničava pa ne vidim razlog zašto ga žene ne bi igrale.
Na kraju, ako je sam savez izviđača odlučio nekim djevojčicama dopustiti da budu s dječacima, onda ne razumijem Shapirove muke. Nitko ga ne tjera da šalje djecu u izviđače, ako mu se ne sviđaju uvjeti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/02/2017 : 18:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
To! :)
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 21/02/2017 : 18:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by nagor

Pa, adresa si ti, tinton i slični... htio bih da nađete rupe/greške/netočnosti u ovim gore "slikicama" pa da čujemo različita mišljenja... jedino Bushido je nešto probao u SW topicu, ali od njega na kraju samo jedan link i to da sam glup jer imam Zagora na avataru... :(


Vidim da me opet zazivaš.
Vidio sam sad što ti je Bushido napisao, i naravno da si krivo prenio i izvrtio njegove riječi kao što to uvijek voliš raditi.

Ali dobro, nije to tema. Ti bi htio rupe u "slikicama".
Može ova zadnja sa Shapirom?
Prije svega, i ja sam išao u izviđače jedno vrijeme i ne vidim problem u činjenici da djeca oba spola idu zajedno u izviđače.
Ovdje se čini kao da je Shapiro poentirao, ali činjenica da govori o značenju riječi poprilično srozava nivo komunikacije. I u riječi golf se se taj sport spolno ograničava pa ne vidim razlog zašto ga žene ne bi igrale.
Na kraju, ako je sam savez izviđača odlučio nekim djevojčicama dopustiti da budu s dječacima, onda ne razumijem Shapirove muke. Nitko ga ne tjera da šalje djecu u izviđače, ako mu se ne sviđaju uvjeti.




Jednostavno se pozovite na "Bad blue boys".
Po toj logici bi mogao biti član samo ako si biološki dječak i k tome plav.
Udruge građana po zakonu moraju imati Statute i tamo mora biti članak koji definira tko sve može i pod kojim uvjetima biti član. Sam naziv udruge potpuno je nebitan.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/02/2017 : 18:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Dupli, jel u redu ako se u ženskim borilačkim sportovima natječe transgender, muškarac koji je promijenio spol u ženski? Evo zakonski sve štima, Švicarci i Nijemci bi ga/ju sigurno pustili. Tvoje mišljenje?
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 21/02/2017 : 19:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Dupli, jel u redu ako se u ženskim borilačkim sportovima natječe transgender, muškarac koji je promijenio spol u ženski? Evo zakonski sve štima, Švicarci i Nijemci bi ga/ju sigurno pustili. Tvoje mišljenje?



Ja sam zagovornik potpune jednakosti.
Ne vidim potrebe za razdvajanjem muških i ženskih sportskih natjecanja.
Što se tiće borilačkih vještina, one nikad nisu trebale postati sportovi.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/02/2017 : 19:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by nagor

Dupli, jel u redu ako se u ženskim borilačkim sportovima natječe transgender, muškarac koji je promijenio spol u ženski? Evo zakonski sve štima, Švicarci i Nijemci bi ga/ju sigurno pustili. Tvoje mišljenje?



Ja sam zagovornik potpune jednakosti.
Ne vidim potrebe za razdvajanjem muških i ženskih sportskih natjecanja.
Što se tiće borilačkih vještina, one nikad nisu trebale postati sportovi.


A što misliš o ovim transgenderskim klozetima? Jesi li i u ovom slučaju za jednakost ili ćemo kao i do sada pišati i srati u ovim zastarjelim, zasebnim, muškim i ženskim?

Have mercy

Edited by - izivko on 21/02/2017 19:43:22
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16190 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 21/02/2017 : 20:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Prije svega, i ja sam išao u izviđače jedno vrijeme i ne vidim problem u činjenici da djeca oba spola idu zajedno u izviđače.
Ovdje se čini kao da je Shapiro poentirao, ali činjenica da govori o značenju riječi poprilično srozava nivo komunikacije. I u riječi golf se se taj sport spolno ograničava pa ne vidim razlog zašto ga žene ne bi igrale.
Na kraju, ako je sam savez izviđača odlučio nekim djevojčicama dopustiti da budu s dječacima, onda ne razumijem Shapirove muke. Nitko ga ne tjera da šalje djecu u izviđače, ako mu se ne sviđaju uvjeti.




Klip sa curom ti krece oko 2:45.
Meni se svidja, sto na banalan nacin pokazuje koliko je drustvo otislo u q. Jos jedno, covek ne zeli da se pretvara da je musko zensko, samo zato sto ta osoba misli da je zensko. Ako mu kaze da je zena, on laze tu osobu. Plus, pitao je ljudi koji se ne slazu sa njim, da li zele dejt sa muskarcem koga nazivaju zenom :D Sta mislis, koji je odgovor. Dokazao licemerje, lagano. :)

Ovo oko izvuddjaca je ispalo kao poentiranje, ali to nije poenta njegovog govora. Naravno da ima i devojcica, malo je losa analogija, ali kontas poentu.



Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 21/02/2017 20:52:16
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 21/02/2017 : 23:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by nagor

Dupli, jel u redu ako se u ženskim borilačkim sportovima natječe transgender, muškarac koji je promijenio spol u ženski? Evo zakonski sve štima, Švicarci i Nijemci bi ga/ju sigurno pustili. Tvoje mišljenje?



Ja sam zagovornik potpune jednakosti.
Ne vidim potrebe za razdvajanjem muških i ženskih sportskih natjecanja.
Što se tiće borilačkih vještina, one nikad nisu trebale postati sportovi.


A što misliš o ovim transgenderskim klozetima? Jesi li i u ovom slučaju za jednakost ili ćemo kao i do sada pišati i srati u ovim zastarjelim, zasebnim, muškim i ženskim?



Je li ti kod sebe doma imaš odvojene muške i ženske WC-e?
Pa WC kabine imaju vrata. Ako se na prostoriju s pisoarima također stave vrata, stvar riješena.
Prije nego krenete sa sprdačinom, napomenuo bih vam da kod mene na poslu odmah do glavne predavaone (dakle frekventno mjesto) oduvjek stoji WC na kojem piše Unisex. Unutra je jedan umivaonik i dvije WC kabine. Nikad se nitko nije bunio oko toga. Ista stvar i sa tri WC-a na katu.
Inače, uvijek mi dođe da puknem od smijeha kad ono tijekom putovanja autobus stane na nekom odmorištu i onda red od deset metara ispred ženskog WC-a, a muški praktički prazan. Nekoliko puta sam uspio uvjeriti dio žena da pređu u muški WC. Pogotovo one s malom djecom. Nikad se ni jedan muškarac koji se zatekao u WC-u nije bunio.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 22/02/2017 : 00:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by dupli
Nikad se ni jedan muškarac koji se zatekao u WC-u nije bunio.



E, ja sam se znao buniti. U dračijem kontekstu i nikad doduše kad bi ih zatekao u WC-u

Uglavnom, dok smo još redovito lokali po sumnjivim birtijama i išli na još sumnjivije koncerte pa kad bi pivo odradilo svoje i potjeralo na WC, nije bilo ništa gore nego pred muškim WC-om zateći red od 25 žena, tek nešto kraći od onoga pred ženskim.

Sva sreća da se priroda, ko u onom vicu s višestrukim orgazmima, pobrinula za takve nevolje.

Unisex WC-i su zakon i pravda. Ne znam odakle uopće izvire potreba da se netko buni oko toga. Ljudi su stvarno postali preosjetljivi.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/02/2017 : 08:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Dupli, jel u redu ako se u ženskim borilačkim sportovima natječe transgender, muškarac koji je promijenio spol u ženski? Evo zakonski sve štima, Švicarci i Nijemci bi ga/ju sigurno pustili. Tvoje mišljenje?



To je jako kompleksno pitanje čak i u okviru cross-sex hormonske terapije...mislim da količina hormona koji transgender osobe uzimaju varira.

No, to je zapravo trik-pitanje, jer postoji čitav niz etičkih pitanja koja se podizu vezano za profesionalni sport zena. Naime, još za vrijeme nacizma ljudi su uvidjeli da se muškarci mogu provući u zenski sport i na taj ga način zlorabiti pa su uveli nešto što ću ja nazvati "spolna osobna iskaznica". Njihov se spol provjeravao pogledom na genitalije.
(Btw, ovo sve izvlačim iz sjećanja na jedan članak, ne da mi se ići provjeravati točne nazive, izvore itd. Slobodno me osporite ukoliko postoje izvori, vama poznati, koji osporavaju to što govorim. Štoviše, rado bih saznala više o tome.)

Danas se spol sportašica provjerava mjerenjem razina testosterona, a taj test, nazalost, padaju i poneke natural-born zene jer se smatra da im razine testosterona daju neprirodnu prednost. Primjer kojeg se sjećam jest Idijka Dutee Chand koja nije uzimala nikakve hormonske dodatke, rođena je kao zena s hiperandrogenizmom i pala je na testu.

No, ona je pokušala osporiti odluku vrlo dirljivim pismom koje je poslala svojim sucima, gdje govori o tome da je trčala bosih nogu na šljunčanim cestama kako bi zaradila voće za svoju obitelj, za razliku od nekih drugih sportašica koje su rođene u kućama s bijelom stolarijom i imale su tenisice čitav svoj zivot. Pitam se i ja...nismo li selektivni u percepciji nepravde.

Inače, iako sam te kvotala, nemam niti malo osjećaja prema profesionalnom sportu. Mislim da ona stara potka U zdravom tijelu zdrav je duh više ne vrijedi u profesionalnom sportu, a onda taj sport koji se svodi na mučenje svog tijela i patnju - za mene više nema smisao.

Edited by - Mrkva on 22/02/2017 08:10:09
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 22/02/2017 : 09:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by nagor

Dupli, jel u redu ako se u ženskim borilačkim sportovima natječe transgender, muškarac koji je promijenio spol u ženski? Evo zakonski sve štima, Švicarci i Nijemci bi ga/ju sigurno pustili. Tvoje mišljenje?



To je jako kompleksno pitanje čak i u okviru cross-sex hormonske terapije...mislim da količina hormona koji transgender osobe uzimaju varira.

No, to je zapravo trik-pitanje, jer postoji čitav niz etičkih pitanja koja se podizu vezano za profesionalni sport zena. Naime, još za vrijeme nacizma ljudi su uvidjeli da se muškarci mogu provući u zenski sport i na taj ga način zlorabiti pa su uveli nešto što ću ja nazvati "spolna osobna iskaznica". Njihov se spol provjeravao pogledom na genitalije.
(Btw, ovo sve izvlačim iz sjećanja na jedan članak, ne da mi se ići provjeravati točne nazive, izvore itd. Slobodno me osporite ukoliko postoje izvori, vama poznati, koji osporavaju to što govorim. Štoviše, rado bih saznala više o tome.)

Danas se spol sportašica provjerava mjerenjem razina testosterona, a taj test, nazalost, padaju i poneke natural-born zene jer se smatra da im razine testosterona daju neprirodnu prednost. Primjer kojeg se sjećam jest Idijka Dutee Chand koja nije uzimala nikakve hormonske dodatke, rođena je kao zena s hiperandrogenizmom i pala je na testu.

No, ona je pokušala osporiti odluku vrlo dirljivim pismom koje je poslala svojim sucima, gdje govori o tome da je trčala bosih nogu na šljunčanim cestama kako bi zaradila voće za svoju obitelj, za razliku od nekih drugih sportašica koje su rođene u kućama s bijelom stolarijom i imale su tenisice čitav svoj zivot. Pitam se i ja...nismo li selektivni u percepciji nepravde.

Inače, iako sam te kvotala, nemam niti malo osjećaja prema profesionalnom sportu. Mislim da ona stara potka U zdravom tijelu zdrav je duh više ne vrijedi u profesionalnom sportu, a onda taj sport koji se svodi na mučenje svog tijela i patnju - za mene više nema smisao.



Stvar nije teško riješiti.
Sistem funkcionira u nekim sportovima već desetljećima.
Dakle, ukida se muška kategorija i postaje Open kategorija. Nitko te ne pita što si i svi koji žele mogu se u njoj takmičiti u svim mogućim kombinacijama. Ženska kategorija ostaje i nek se žene dogovore koga bi pustile da se takmiči u toj kategoriji.
Ja sam se aktivno bavio kendom i sistem je bio takav na praktički svim takmičenjima osim evropskom i svjetskom prvenstvu. Sin (osnovna škola) mi aktivno igra šah i stvar je uglavnom ista. S tim da često ni nema ženske kategorije već se dijele medalje za open, a onda curice dobiju medalje s obzirom kako su plasirane u ukupnom poretku. Nerijetko se dogodi da curica dobije zlato u ukupnom poretku pa dečkima ostane samo srebro i bronca. U slučaju da je npr. najbolja curica drugoplasirana u ukupnom poretku, može birati hoće li uzeti srebrenu iz opena ili zlatnu žensku.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/02/2017 : 09:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by nagor

Dupli, jel u redu ako se u ženskim borilačkim sportovima natječe transgender, muškarac koji je promijenio spol u ženski? Evo zakonski sve štima, Švicarci i Nijemci bi ga/ju sigurno pustili. Tvoje mišljenje?



Ja sam zagovornik potpune jednakosti.
Ne vidim potrebe za razdvajanjem muških i ženskih sportskih natjecanja.
Što se tiće borilačkih vještina, one nikad nisu trebale postati sportovi.



Da, da , jednakost, bravo. Očekivao sam da ćeš "fizikalno" razumijeti problem a ti ideš prodavati te osnovnoškolske lekcije o "jednakosti bla bla bla".

Muški je po defaultu jače gradjen i nema što tražiti u ženskoj konkurenciji. Nije to seksizam ceć fizika.

http://www.libertynewsnow.com/transgender-female-mma-fighter-brutally-injures-female-opponent/article1545
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/02/2017 : 09:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Što se tiče unisex wc-ja, nijednom muškom to ne bi smetalo, i malo kojoj odrasloj ženi.

Ali kad ćete slati kćeri na školske izlete na kojima će upotrebljavati isti wc ko i sumnjivi odrasli muškarci vam neće više biti svejedno.
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 22/02/2017 : 09:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by nagor

Dupli, jel u redu ako se u ženskim borilačkim sportovima natječe transgender, muškarac koji je promijenio spol u ženski? Evo zakonski sve štima, Švicarci i Nijemci bi ga/ju sigurno pustili. Tvoje mišljenje?



Ja sam zagovornik potpune jednakosti.
Ne vidim potrebe za razdvajanjem muških i ženskih sportskih natjecanja.
Što se tiće borilačkih vještina, one nikad nisu trebale postati sportovi.



Da, da , jednakost, bravo. Očekivao sam da ćeš "fizikalno" razumijeti problem a ti ideš prodavati te osnovnoškolske lekcije o "jednakosti bla bla bla".

Muški je po defaultu jače gradjen i nema što tražiti u ženskoj konkurenciji. Nije to seksizam ceć fizika.

http://www.libertynewsnow.com/transgender-female-mma-fighter-brutally-injures-female-opponent/article1545



Jedna od težih ozljeda koje sam imao tokom sportske karijere je bila kad me je jedna žena tako fino klepila shinaiem po glavi da glavu nisam mogao okrenuti na desnu stranu tri mjeseca. Kendo je prilično kontaktni sport. Ja imam 69 kila. Možeš li zamisliti kako izgleda kad u openu naletiš na žensku evropsku prvakinju, a ona k tome ima najmanje osamdeset kila? E da, pretpostavljam da ti ne moram objašnjavati kako završi meč između japanke visine metar i četrdeset i austrijskog reprezentativca od dva metra. Pobijedi japanka, naravno. I to u prvoj minuti.
Borilačke vještine nikad nisu trebale postat sportovi!
Koje su to pizdarije s težinskim kategorijama?
Pa do 50 kg, pa do 65 kg, bla, bla...
Ako već žele borilačke sportove, a muški su u prosjeku snažniji od žena. Nema problema. U kategoriju staviti muške do (xy) kila i žene do (xy + 10) kila.
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 22/02/2017 : 09:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Što se tiče unisex wc-ja, nijednom muškom to ne bi smetalo, i malo kojoj odrasloj ženi.

Ali kad ćete slati kćeri na školske izlete na kojima će upotrebljavati isti wc ko i sumnjivi odrasli muškarci vam neće više biti svejedno.



Znači, kćeri ne bi trebale koristiti isti WC kao i sumnjivi odrasli muškarci, a sinovi moraju koristiti isti WC kao i sumnjivi odrasli muškarci?
Jesi li ti normalan?
S obzirom koliko ima sumnjivih odraslih muškaraca onda je najjednostavnije uvesti Unisex WC-e i WC za sumnjive odrasle muškarce.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/02/2017 : 09:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Da, svi smo isti, sve je to isto... žene, muškarci, kćeri, sinovi, doktori, ISIS teroristi... jednakost... ne postoje razlike u prirodi i društvu...
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 22/02/2017 : 10:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Da, svi smo isti, sve je to isto... žene, muškarci, kćeri, sinovi, doktori, ISIS teroristi... jednakost... ne postoje razlike u prirodi i društvu...



Ja ne zastupam uravnilovku.
Nismo svi isti. Razlike među ljudima su ogromne i postoje sve nijanse između. Problem nastupa kad se ljude želi svrstati u ladice, a ladica nema beskonačno.

Gdje povući crtu?
Imali li uopće smisla povući crtu?
Tko ima pravo odrediditi kako povući crtu i definirati ladice?

Meni jedino pošteno izgleda dozvoliti svakome da ima pravo pokušati.
Niti jedan zakon ni pravilo ne bi trebali biti tako koncipirani da bilo kojem ljudskom biću ne dozvole da svoje sposobnosti razvije do maksimuma i da ih testira u interakciji s ostalim ljudskim bićima.
Također sam protivnik kvota. One gluposti, treba biti 50-50% zastupljenosti jednih i drugih.

Ovo što ja pišem ne znači da treba ukinuti zakone i pravila i dozvoliti anarhiju. Pravila trebaju postojati da bi društvo bilo funkcionalno. Prebacivanje na unisex WC-e ni na koji način ne narušava funkcioniranje društva. Uvođenje kvota da.

Evo spominješ ISIS teroriste i doktore pa pretpostavljam da sad želiš preći na tu temu.
Što te zanima?

Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/02/2017 : 11:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message
S obzirom na to da prelazite na drugu temu, mozda bih trebala odbiti od sporta, ali strašno me to potiče na razmišljanje, sve što dupli priča.
Esencijalno je riječ o pozitivnoj diskriminaciji, premda ne toliko očitoj kao što je to u sustavu kvota ("Nama je dopušteno u vaš klub, a vama nije u naš"). U sportovima poput nogometa ne bi se promijenilo apsolutno ništa: muškarci bi i dalje zarađivali milijune, a zene bi mozda ušle u treću be libanonsku ligu (samo što ne bi ni tamo, jer to je Libanon). Sigurna sam da bi pojedinke poput Janice Kostelić razvile do kraja svoj potencijal, ali za mnoge sportove to bi samo bio šlagvort šovinistima ("Dali smo vam priliku, ali vi ipak ne mozete").
A one koje i bi upale u te klubove istinski zalim. Sjećam se kako je Serenu Williams svekoliko stanovništvo nazvalo muzevnom pa ju je J. K. Rowling morala braniti objavljujući na twitteru njenu sliku u haljini, naglašavajući njene zenske atribute, a zapravo samo potvrđujući skaredni vrijednosni sustav po kojem se mjeri zenska vrijednost). A onda imamo s druge strane Rondu Rousey koja je također primila kritike na svoj izgled. Odgovorila je rekavši da je njeno tijelo funkcionalno, za razliku od tijela djevojaka koje naziva "Do Nothing Bitches", a koja sluze samo zato da budu lijepa. Taj je izraz, DNB, postao meme koji duboko degradira zene koje se tradicionalno stiliziraju, ali u isto vrijeme djeluje kao parola za osnazivanje.
Znači, s jedne strane bi se tim zenama divilo zbog njihove snage i antičkog ideala sposobnosti, a s druge bi ih se strane šikaniralo što ne izgledaju kao manekenke, ali vjerojatno puno, puno više nego sada jer bi se tu upleli novac i zavist (na kraju krajeva i slava koja je nešto prisutnija u muškom sportu negoli u zenskom). Nešto kao u cirkusu, gdje ti je sve zanimljivo dok su reflektori upereni u zenu s brkovima, ali na kraju dana ipak zenu s brkovima smatraš nakazom.
Društvo je prezeleno za takve radikalne ideje, dupli - štoviše, bojim se da bi provedba istih izazvala zestoku protureakciju.

No svakako zanimljivo.

Edited by - Mrkva on 22/02/2017 11:29:26
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/02/2017 : 11:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Da, svi smo isti, sve je to isto... žene, muškarci, kćeri, sinovi, doktori, ISIS teroristi... jednakost... ne postoje razlike u prirodi i društvu...



Jednom sam već rekla: nije da razlike ne postoje, itekako postoje.
Problem je u tome što ljudi nemaju povjerenja u to da će se priroda sama pobrinuti da odrzi te razlike, nego osjećaju potrebu konstantno intervenirati u odgoj u ime prirode. Prirodno je da postoje ljevaci, a ipak su se donedavno tukli da nauče pisati desnom rukom.

Ne vjeruješ ti u prirodu, nagore, jer da vjeruješ, ne bi vjerovao da je uopće moguće da će ljude, suprotno njihovim prirodnim sklonostima, netko uspjeti odgojiti "krivo".
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 22/02/2017 : 11:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Što se tiče unisex wc-ja, nijednom muškom to ne bi smetalo, i malo kojoj odrasloj ženi.

Ali kad ćete slati kćeri na školske izlete na kojima će upotrebljavati isti wc ko i sumnjivi odrasli muškarci vam neće više biti svejedno.



Imaš pravo, današnji ženski WC-i genetskim skenerom na ulazu detektiraju potencijalne sumnjivce i spale ih laserom. Kćerke su nam sigurne!

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 22/02/2017 : 12:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message
quote:
Originally posted by Mrkva

S obzirom na to da prelazite na drugu temu, mozda bih trebala odbiti od sporta, ali strašno me to potiče na razmišljanje, sve što dupli priča.
Esencijalno je riječ o pozitivnoj diskriminaciji, premda ne toliko očitoj kao što je to u sustavu kvota ("Nama je dopušteno u vaš klub, a vama nije u naš"). U sportovima poput nogometra ne bi se promijenilo apsolutno ništa: muškarci bi i dalje zarađivali milijune, a zene bi mozda ušle u treću be libanonsku ligu (samo što ne bi ni tamo, jer to je Libanon). Sigurna sam da bi pojedinke poput Janice Kostelić razvile do kraja svoj potencijal, ali za mnoge sportove to bi samo bio šlagvort šovinistima ("Dali smo vam priliku, ali vi ipak ne mozete").
A one koje i bi upale u te klubove istinski zalim. Sjećam se kako je Serenu Williams svekoliko stanovništvo nazvalo muzevnom pa ju je J. K. Rowling morala braniti objavljujući na twitteru njenu sliku u haljini, naglašavajući njene zenske atribute, a zapravo samo potvrđujući skaredni vrijednosni sustav po kojem se mjeri zenska vrijednost). A onda imamo s druge strane Rondu Rousey koja je također primila kritike na svoj izgled. Odgovorila je rekavši da je njeno tijelo funkcionalno, za razliku od tijela djevojaka koje naziva "Do Nothing Bitches", a koja sluze samo zato da budu lijepa. Taj je izraz, DNB, postao meme koji duboko degradira zene koje se tradicionalno stiliziraju, ali u isto vrijeme djeluje kao parola za osnazivanje.
Znači, s jedne strane bi se tim zenama divilo zbog njihove snage i antičkog ideala sposobnosti, a s bi ih se strane šikaniralo što ne izgledaju kao manekenke, ali vjerojatno puno, puno više nego sada jer bi se tu upleli novac i zavist (na kraju krajeva i slava koja je nešto prisutnija u muškom sportu negoli u zenskom). Nešto kao u cirkusu, gdje ti je sve zanimljivo dok su reflektori upereni u zenu s brkovima, ali na kraju dana ipak zenu s brkovima smatraš nakazom.
Društvo je prezeleno za takve radikalne ideje, dupli - štoviše, bojim se da bi provedba istih izazvala zestoku protureakciju.

No svakako zanimljivo.



U Openima ne sudjeluju muški i ženski timovi. Timovi često budu miješani. Dao bih se kladiti da u ženskom nogometu postoje igračice koje bi bez problema mogle igrati određene pozicije u muškim profesionalnim klubovima.

Što se tiće prihvaćanja okoline, svatko ima pravo na svoje mišljenje. Ako je nekome brkata žena ružna ima pravo to reći kao što i manekenka može reći da joj je tip koji je to izjavio odvratan zbog toga.

U našem društvu nekako se uvriježilo da djecu odgajamo da uvažavaju i cijene druge, a da ih prije nismo naučili da uvažavaju i cijene sebe same.
Nerealno je očekivati da te drugi treba cijeniti, a ti ne cijeniš sam sebe.

Još jedna stvar, ako se žena takmiči u Openu to ne znači da se ne smije takmičiti i u ženskoj konkurenciji.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/02/2017 : 13:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
Ja se apsolutno slažem s našim fizičarom. Naravno da nismo svi isti (pa jebote ni jutarnji ja nije isti kao večernji i stalno vode rat), a najveći problem je upravo u ovome što je dupli naveo:
"Problem nastupa kad se ljude želi svrstati u ladice, a ladica nema beskonačno. Gdje povući crtu?
Imali li uopće smisla povući crtu?
Tko ima pravo odrediditi kako povući crtu i definirati ladice?"

Stvar je u tome što se današnje društvo hrani razlikama, što se te ladice i granice konstantno potenciraju umjesto da se ruše i da se radi na smanjivanju razlika. Žalosno je gledati kako ljudi podržavaju sve to jer im u datom trenutku ide u guzicu i jer osjećaju kako su s prave strane grane... sve dok jednom ne budu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/02/2017 : 14:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by dupli

quote:
Originally posted by nagor

Da, svi smo isti, sve je to isto... žene, muškarci, kćeri, sinovi, doktori, ISIS teroristi... jednakost... ne postoje razlike u prirodi i društvu...



Ja ne zastupam uravnilovku.
Nismo svi isti. Razlike među ljudima su ogromne i postoje sve nijanse između. Problem nastupa kad se ljude želi svrstati u ladice, a ladica nema beskonačno.

Gdje povući crtu?
Imali li uopće smisla povući crtu?
Tko ima pravo odrediditi kako povući crtu i definirati ladice?

Meni jedino pošteno izgleda dozvoliti svakome da ima pravo pokušati.
Niti jedan zakon ni pravilo ne bi trebali biti tako koncipirani da bilo kojem ljudskom biću ne dozvole da svoje sposobnosti razvije do maksimuma i da ih testira u interakciji s ostalim ljudskim bićima.
Također sam protivnik kvota. One gluposti, treba biti 50-50% zastupljenosti jednih i drugih.

Ovo što ja pišem ne znači da treba ukinuti zakone i pravila i dozvoliti anarhiju. Pravila trebaju postojati da bi društvo bilo funkcionalno. Prebacivanje na unisex WC-e ni na koji način ne narušava funkcioniranje društva. Uvođenje kvota da.

Evo spominješ ISIS teroriste i doktore pa pretpostavljam da sad želiš preći na tu temu.
Što te zanima?




Ovo sa povlačenjem crta ne mislimo na to da su neki manje vrijedni nego jednostavno drukčiji. WC-ji su baš dobar primjer. Zašto zanijekati razlike izmedju žena i muškaraca. Crtu je povukla priroda, a sad odjednom u ženski wc žele muškarci koji se osjećaju ko žene. Ne velim da je osjećati drugačiji spol problematično. Problematično je to forsirati u postojeće ladice u ime političke korektnosti.

Što se tiče kvota, zvučiš kao tata Vineyard iz AG X. Sa koliko ovoga što je on u linku rekao se slažeš? ;)

https://youtu.be/eMVysV1lp98

Što me još zanima?

Što će NASA danas objaviti?
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 22/02/2017 : 14:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by nagor

Da, svi smo isti, sve je to isto... žene, muškarci, kćeri, sinovi, doktori, ISIS teroristi... jednakost... ne postoje razlike u prirodi i društvu...



Jednom sam već rekla: nije da razlike ne postoje, itekako postoje.
Problem je u tome što ljudi nemaju povjerenja u to da će se priroda sama pobrinuti da odrzi te razlike, nego osjećaju potrebu konstantno intervenirati u odgoj u ime prirode. Prirodno je da postoje ljevaci, a ipak su se donedavno tukli da nauče pisati desnom rukom.

Ne vjeruješ ti u prirodu, nagore, jer da vjeruješ, ne bi vjerovao da je uopće moguće da će ljude, suprotno njihovim prirodnim sklonostima, netko uspjeti odgojiti "krivo".



U biti, vjerujem u prirodu. Prirodu je lakše analizirati. Društvo je zajebanije.

Edited by - nagor on 22/02/2017 14:47:25
Go to Top of Page
Page: of 81 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000