forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Politička (ne)korektnost
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 81

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/06/2018 : 20:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Jer kod Zagora čovjek može naučiti što je iskrena plemenitost, borba za pravdu i općenito snaga... uma i tijela. Nešto što čovjeku treba u ovom našem modernom svijetu punom glasnih plačipičkica.

Zašto pitaš? :)

Edited by - nagor on 01/06/2018 20:17:41
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/06/2018 : 20:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Pa nekako mi se čini previše politički korektan za tebe.
I previše antiimperijalistički nastrojen.

I previše vjeruje u jednakost ljudi bez obzira na rasu.
I, recimo, ne traži alibije za rasističke postupke doseljenika prema indijancima (iako bi ih se moglo naći, vrlo sličnih onima koje danas koriste vrli borci protiv političke korektnosti).


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/06/2018 : 20:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Jedino na ovom forumu mogu pročitat da se uvjerenja fiktivnog lika koriste kao moralni argument. To je jebeni strip za površnu zabavu.

Tako san i ja davne 2005. ko idiot mislija da su svi ljudi koji vole strip dobričine, a onda vidiš da ima šupaka i frikova ko u svakoj branši.

I da, "vrli borci", pretpostavljam da si ti onda više na strani (forsirane) političke korektnosti, tintone?

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 01/06/2018 20:38:56
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/06/2018 : 20:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
da dobričine :D dok te ne oderu i za novac i stripove

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/06/2018 : 20:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Tintone, Zagor antiimperijalistički? Jesi ti čitao Zimsku zmiju!?


Zagor prije svega vjeruje u pravdu. Pokvareni indijanac? Razbije ga. Pokvareni bijelac? Razbije ga. Zagor to ne gleda kroz rasu nego kroz čistu pravdu. Rasa je tu samo kao stanje na terenu. Za razliku od današnjeg mainstream narativa u kojemu nam se rasa, gender i ostale multikulti pizdarije guraju na silu. Uopće se ne gleda stanje na terenu.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/06/2018 : 20:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Tako san i ja davne 2005. ko idiot mislija da su svi ljudi koji vole strip dobričine, a onda vidiš da ima šupaka i frikova ko u svakoj branši.


Ja to i dalje mislim. Pogotovo ako su odrasli na klasik bonelli junacima. Možda nisu svi ti čitatelji nevinaščca, ali općenito su, onako statistički, manje pokvareni. Volim to misliti.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/06/2018 : 21:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by vice

Jedino na ovom forumu mogu pročitat da se uvjerenja fiktivnog lika koriste kao moralni argument. To je jebeni strip za površnu zabavu.

Tako san i ja davne 2005. ko idiot mislija da su svi ljudi koji vole strip dobričine, a onda vidiš da ima šupaka i frikova ko u svakoj branši.

I da, "vrli borci", pretpostavljam da si ti onda više na strani (forsirane) političke korektnosti, tintone?


1. Pa zato sam i pitao nagora, zašto voli Zagora. Da mi je odgovorio zbog dobre zabave, ok, ali nije, on voli Zagora zbog osjećaja za pravdu. I to mi je bilo zanimljivo, jer mi se čini da nagor i Zagor imaju poprilično različito shvaćanje pravde.

2. Nisam ja na strani političke korektnosti koja se predstavlja na ovom topicu, a pogotovo ne nekih radikalnih struja koje bi zabranjivale sve živo što se ne slaže s njima.
Ja sam za apsolutnu slobodu govora, no to uključuje i to da ja imam pravo reagirati na rasizam i da ne moram biti politički korektan prema rasistima (tj. da imam pravo reći bobu bob).
Kontrarevolucija je došla do toga da je skoro iracionalnija od pokreta političke korektnosti. Toliko se ide iz krajnosti u krajnost da još malo pa će ljudi tvrditi da KKK nije rasistička organizacija.
Tendencije su da se pokaže da rasizma više nema. Ja se slažem da je napravljen veliki napredak i da druga strana naveliko pretjeruje, ali rasizam u određenoj mjeri još postoji. A nemojmo se lagati, mnogim borcima protiv političke korektnosti (to su ovi vrli) najviše smeta što više nije toliko lagano biti rasist. Pa se, kao fol, zalažu za slobodu govora.
Da ne govorimo koliko se u taj pokret trpa fejk njuza, banalnih analiza i prenapuhavanja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 01/06/2018 : 21:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
To da rasizma ima je istina, i to ne samo onog podmuklog, skrivenog. Isto tako je istina da se vuk preruši u ovčicu pa pod krinkom kritike sjw-a i sličnog perverzno zadovoljava svoju šovinističku personu. Zato ekstremna desnica i jača.

Osobno volin populizam McInnisa i Mila, alt right šeme, imaju dobre argumente iako se ne slažem sa svime šta govore. I osobno ne podnosin ni bijele supremiste ni kvazimoraliste koji nisu ništa manje skloni nasilju kad triba obranit svoj stav. Ogavni šljam s obiju strana.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/06/2018 : 21:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ajde da se puno ne lažemo,čisto sumnjan da bi iko od vas volija živit u nekom čisto crnačkom gradu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/06/2018 : 23:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
I to mi je bilo zanimljivo, jer mi se čini da nagor i Zagor imaju poprilično različito shvaćanje pravde.


Što sam to izjavio da si došao do tog krivog zaključka?

Da te tuku bijelci ili da te tuku crnci i da sam u mogućnosti to zaustaviti, misliš da ne bih intervenirao.

To što je opća i matematička činjenica da su daleko veće šanse da te tuku crnci, nije moj rasizam ili loš osjećaj za pravdu nego objektivna istina.

Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 02/06/2018 : 08:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message
A u kojem je to kvartu u Zagrebu veca sansa da me istuku crnci?

Salu na stranu, slazem se da je objektivno tocno da te pretuku crnci nego bijelci, to je cinjenica. Ali mene isto tako interesira i pitanje zasto je tome veca sansa. A cini mi se da boja koze tome nije uzrok, vec simptom.

Nagore, mislim da si topikom otvorio i postavio dobro i vazno pitanje o opsegu politicke korektnosti, ali da to povremeno ode u nepotrebne provokacije i jos dok se nakaleme dezurni desnicari sa svojim laznim vijestima i slicnim pizdarijama, dovoljno da se covjeku spusti roleta.

Kaj se mene tice, evo dijelim razmisljanje autorice ovog clanka, pa kome se da citati, citajte, clanak nije dugacak: https://areomagazine.com/2017/08/19/a-lifelong-leftists-cri-de-coeur/
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/06/2018 : 11:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Nagore, mislim da si topikom otvorio i postavio dobro i vazno pitanje o opsegu politicke korektnosti, ali da to povremeno ode u nepotrebne provokacije i jos dok se nakaleme dezurni desnicari sa svojim laznim vijestima i slicnim pizdarijama, dovoljno da se covjeku spusti roleta.


Da, svjestan sam toga. To je problem ovakvih topica. Nisu baš za svaku publiku. Brzo se prikljuće opasni profili, ali s.com je dosta zreo po tom pitanju.

Edited by - nagor on 02/06/2018 11:24:18
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/06/2018 : 11:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Inače, boja kože - uzrok ili posljedica? Nije boja kože uzrok sam po sebi, ali nije ni rasizam kad netko ukaže na statistiku nasilnih smrti u USA ili u europskim multikulti državama.

Ma pričali smo malo o tome par stranica nazad:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=22&TOPIC_ID=47926#2120176
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/06/2018 : 14:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
I to mi je bilo zanimljivo, jer mi se čini da nagor i Zagor imaju poprilično različito shvaćanje pravde.


Što sam to izjavio da si došao do tog krivog zaključka?

Da te tuku bijelci ili da te tuku crnci i da sam u mogućnosti to zaustaviti, misliš da ne bih intervenirao.

To što je opća i matematička činjenica da su daleko veće šanse da te tuku crnci, nije moj rasizam ili loš osjećaj za pravdu nego objektivna istina.


Vidiš, to je ta razlika. Ti ćeš gledati statistiku i na osnovu iste osuđivati, Zagor će gledati kontekst, probati shvatiti uzrok koji je naveo npr. nekog indijanca da napadne bijele uzurpatore. Neće mu pomoći u ubijanju, dapače, branit će uzurpatore, ali neće okolo pričati o nasilnim indijancima koji napadaju ljude ni iz čega.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/06/2018 : 14:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
zanimljivo kako se ova vijest nešto slabo čula.
https://net.hr/danas/svijet/pobuna-zbog-otkaza-neredi-u-juznoafrickoj-republici-u-napadu-ozlijedeni-i-radnici-iz-hrvatske/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 03/06/2018 : 08:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Inače, boja kože - uzrok ili posljedica? Nije boja kože uzrok sam po sebi, ali nije ni rasizam kad netko ukaže na statistiku nasilnih smrti u USA ili u europskim multikulti državama.

Ma pričali smo malo o tome par stranica nazad:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=22&TOPIC_ID=47926#2120176



Ma slazem se s tim, to da statistika ne bi trebala rasizam nije dvojbeno, to ne bi uopce trebalo bit pitanje. A i treba ukazat na gluposti ko recimo onaj video kad ona cura prica da fiziku treba odbijeliti, emaskulirati i odzapadnjaciti.

Al ima tu i puno nijansi koje internet ne trpi, koje se ni nekakvim memama ne daju prenijeti, al bi se zato mogle na ovom topiku diskutirati umjesto nekakvih desnicarskih pizdarija. Recimo ovo gore s WW2, to je taj nekakav moderni diskurs i tumacenje koje je poslo od nacela reprezentacije odredjenih drustvenih skupina, a koje mema kaze povijesno nisu tocne i onda jednoj drugoj grupi taj nacin predocavanja tih skupina postane farsican. A s druge strane, stavio sam na topik o filmovima Beevora koji pise da je povijesno netocan i problematican i narativ u americkim i britanskim filmovima opcenito. Ono, individualno herojstvo, opcenito poimanje ratnika od kojeg patimo i tu na Balkanu, i te slicne seme.

Drugi primjer je ta nesretna statistika silovanja u Svedskoj kojoj su, kao, pridonijeli imigranti. Da covjek takve clanke cita, mislio bi da je Svedska po silovanjima ko Indija. A jednostavno nije jer em mediji ko mediji potenciraju svaki takav slucaj koji se dogodi i koji je u biti ekstrem, a druga stvar da je u Svedskoj pravna definicija silovanja puno zesca nego u drugim zemljama. Na primjer, muz siluje zenu u braku svaki dan u godini dana. U svedskoj statistici je to 365 silovanja, u drugim zemljama jedno. I onda statistika naravno da naraste.

A kad smo vec kod svedske statistike, BNP je u godinu dana narastao dva posto, nezaposlenost u zadnjih par godina pala s 8% na 6% i to ne zato jer se pola zemlje iselilo, vec unatoc ogromnom priljevu imigranata i jos je Svedska u EU jedna od zemalja iz koje se najmanje stanovnistva iseljava. Stopa zaposlenosti mladih se uvecala, stopa zaposlenosti imigranata se uvecala, a trendovi se, kazu strucnjaci, nece mijenjati jos neko vrijeme.

Dal Svedska ima problema s muslimanima? Ima. Znaju bit jebeno zatucani s tim nekim svojim vjerskim shvacanjima. Al kad gledam, ima i Hrvatska problema s Markickom i popovima pedofilima koje crkva i vjerski fanatici stite od svjetovnih zakona. Ti su problemi meni tu na istoj razini.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/06/2018 : 09:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Ne bih se baš složio s ovim da su Markićka i ovi jako publicirani (ali i dosta rijetki) slučajevi pedofilije isti problem ko i nekontrolirani priljev neobrazovanih i nekvaliciranih muškaraca iz trećeg svijeta. Zbog Markićke i popova ne treba postavljati anti-kamiondžijske kamene blokove u gradovima, niti su potrebne duge cijevi na ulicama na glavnim trgovima, niti je itko još poginuo. Tako da takav relativizam da su Markićka i radikalni muslimani-imigranti ista stvar nije dobar.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/06/2018 : 09:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
po meni jw rasizam ako se podmecu crnci u prvom sv ratu kao nesto normalno
vrijedjaju se europske zrtve koje su ginule od bojnih otrova i tadansnjih sokantnih oruzja

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/06/2018 : 14:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Ne bih se baš složio s ovim da su Markićka i ovi jako publicirani (ali i dosta rijetki) slučajevi pedofilije isti problem ko i nekontrolirani priljev neobrazovanih i nekvaliciranih muškaraca iz trećeg svijeta. Zbog Markićke i popova ne treba postavljati anti-kamiondžijske kamene blokove u gradovima, niti su potrebne duge cijevi na ulicama na glavnim trgovima, niti je itko još poginuo. Tako da takav relativizam da su Markićka i radikalni muslimani-imigranti ista stvar nije dobar.



točno to. kilova ka šta je markička i popova pedofila imaš u svakom društvu.
ovih drugih nemaš osim ako nisi dovoljno glup da ih primiš.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/06/2018 : 14:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
šta se tiče eu-a daleko veći problem su arapi nego crnci.
to s crncima je više neko preslikavanje usa na evropu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 04/06/2018 : 07:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by nagor

Ne bih se baš složio s ovim da su Markićka i ovi jako publicirani (ali i dosta rijetki) slučajevi pedofilije isti problem ko i nekontrolirani priljev neobrazovanih i nekvaliciranih muškaraca iz trećeg svijeta. Zbog Markićke i popova ne treba postavljati anti-kamiondžijske kamene blokove u gradovima, niti su potrebne duge cijevi na ulicama na glavnim trgovima, niti je itko još poginuo. Tako da takav relativizam da su Markićka i radikalni muslimani-imigranti ista stvar nije dobar.



točno to. kilova ka šta je markička i popova pedofila imaš u svakom društvu.
ovih drugih nemaš osim ako nisi dovoljno glup da ih primiš.



U pravu ste barem za ovo da nam treba neobrazovanih i nekvaliciranih muskaraca iz treceg svijeta. Takvih hvala bogu mi imamo i za izvoz, samo je balkanski problem da se ta ekipa zasjela u parlamente, a i nagledali smo ih se devedesetih. A teroristicki slucajevi su isto jako publicirani i dosta rijetki kad pogledas statistiku, pa ne govorimo o milijun teroristickih napada u Njemackoj, kolko bi ih po toj logici trebalo biti. Plus da su u Norveskoj, Svedskoj, UK, a cini mi se i u Njemackoj i Italiji duge puske imale posla sa svojima "bijelima".

Ono kaj je meni zajednicko kod te prosjecne ekipe koja nam se doseljava i kod nase prosjecne "katolicke" ekipe je mentalitet da se podrazumijeva da ce radije stvari rijesit doma ili s popom, umjesto da fino normalno pozovu policiju i drzavu da rijesi stvar. Zato u Danskoj i Svedskoj izbijaju skandali kad politicarke-muslimanke brane obiteljske nasilnike jer se to kao mora rijesiti unutar familije i nema sta drzava tu intervenirati, ili kad kod nas seljani desetljecima ne pricaju o popu pedofilu. O zrtvama popova pedofila necemo, pa sluzbene su procjene da je samo ovaj jedan frajer dolje odnekud tokom svoje "karijere" "blagoslovio" stotinjak djecaka.

Uglavnom, slazemo se da se u nekim stvarima slazemo, a u nekima ne, to je OK. Meni dosta, hvala za plodnu raspravu
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/06/2018 : 12:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
https://www.jutarnji.hr/life/moda-i-ljepota/natjecanje-vise-nikad-nece-biti-isto-nakon-velike-afere-miss-amerike-ukida-izlaske-kandidatkinja-u-bikinijima/7439970/?utm_source=midasjl&utm_medium=widget&utm_campaign=midasjutarnji

quote:
Organizatori izbora za Miss Amerike najavili su da ove godine ukidaju dio natjecanja ljepote u kojem kandidatkinje na pozornicu izlaze u bikinijima te ih više neće ocjenjivati na temelju fizičkog izgleda, objavio je u utorak BBC.



Nije politički korektno razlikovati žene po ljepoti.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/06/2018 : 13:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

Nije politički korektno razlikovati žene po ljepoti.


Ljepota je subjektivna, to jest svake oci svog malara vide pa...

Jedino da se ocjenjuje najsimetricniju facu i/ili postavu.



Nego, posto ce sada vise razgovarati s njima, mozda nece biti vise onih pobjednica koje zele samo "mir u svijetu".



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/06/2018 : 13:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Da, ljepota je uglavnom simetrija, boje, proporcije... To se objektivno može mjeriti, tako da nije istina da su sve žene lijepe i da je to subjektivno. :)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/06/2018 : 14:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Ali ima i "ono nesto" sto zenu napravi ljepu, a da nije 100% simetricna. ;P
Tako da ljepota nije samo simetrija.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 81 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000