forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 29th CONTERN (Lux) COMIC FESTIVAL 15-16.07.2023
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/07/2016 : 13:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
P.S.
Ovo je editiran topic sa proslogodisnjeg,pa ce slike i reportaza biti negdje pri kraju stranice.

http://www.bdcontern.lu/

http://www.bdcontern.lu/html/Auteurs_Alpha_DE.html





http://www.bdcontern.lu/html/Info_EN.html

Idem preko vikenda jedan dan posjetiti festival. Prosle godine nisam bio zbog ranijeg godisnjeg.

http://www.bdcontern.lu/html/Auteurs_Alpha_EN.html

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 10/07/2023 22:29:40

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/07/2016 : 22:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Uživaj i ako možeš ubaci koji fotku da vidimo kako je to izgledalo.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/07/2016 : 20:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
I voila!

Najave za festival.








Ova je za Tuttu!























"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/07/2016 : 21:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote











































Tu sam prvi put vidio novog Metabarona! Crtez je izvrstan, bas stil kakav mu prilici. Citao nedavno "Khaal" i dosta su si slicni,osim celenke, ali po mracnoj atmosferi i izvrsnom koloru.



I opet uletio kauboj...samo oni sa prve slike 18 eura...







"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 17/07/2016 23:47:25
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/07/2016 : 21:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
















Kazu ljudi da je ovaj lik jedan uobrazen i uvijek ozbiljan,navodno jer je u sjeni svoga poznatijeg brata. Sto ljudi ,sto cudi!




Vidim Jovanovic Milan,pa da dobacim koju, nagnuo se da vidim na polici sta se nudi i velim u sali da mu odvratim paznju "Da vidimo sta stricek Jovanovic crta!", a on se okrene malo iznenadjeno i nasmije se "Ja mislim da sam vas razumeo!" Malo smo popricali koliko smo mogli,jer ljudima kojima je crtao su naruceni,oko stripova na kojem radi, "Carthago" npr. mi je u planu uskoro da citam. Spominjali Sudzuku,Mazu,Kerca i nedavni strip festival u Kragujevcu, veli on "kako si ti informiran!" Pa velim "stripovi.com! Sve o stripu i sto se niste usudili pitati!"
Pozdravili se i krenuo dalje.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 16/07/2016 21:41:43
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/07/2016 : 22:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kod Mike Perkinsa...neki lik spavao na stolu cekajuci ga da dodje sa rucka.
Neki su redovima donijeli i ribicke stolice....







20 eurica,njemacko hc izdanje,a bookdepository upola manje u sc-u.

Lik iz "Comicwurm"-a ima simpa sako, a i ima nesto dosta poznato nasim okorjelim bonelijevcima...





Velim za libellus da imam oko stotinjak njihovih izdanja i pitam kako ide u njemackoj oko Dylan Doga,veli da za strip u boji za 30eura koji je ince u c-b varijanti skup!! Pa, rekoh , to je smijesno imate oko 300 stranica kolora,a jedan BD tipa Splitter njem.izdavaca je 15-17 eura za 48 stranica,nije logicno. Mozda im je stran,ali ipak ima neka jezgra ljudi koji kupuju,samo je iznio svoje misljenje iz dugogodisnjeg iskustva...bah, krenuo dalje.

Inace grabim velikim koracima,ali to nisam ja..





Dirigenti i muzikasi.



Vjerski strip.









Pater daje intervju.















"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 16/07/2016 22:12:31
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/07/2016 : 22:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote







Jos sutra idem pokupiti naruceni poklon za movie freaka i jedan strip za sebe.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/07/2016 : 22:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Super su fotke i komentari.

Vidim svega ima.

Sviđa mi se onaj print Plavih bluza.

Također su mi za oko zapeli Rombaldijevi integrali Buck Dannya i plavih bluza, za svega 15 eura!!!

Da li je ova figura Gastona zaista 650 eura ili nisam dobro vidio?

I na kraju jedno pitanje vezano za ovu sliku:
quote:
Originally posted by emirem






Ove naslovnice albuma, što je to?

Nekakvi mali kartončići, u čemu je štos?
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 16/07/2016 : 22:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Odlicne fotke emirem!

Hvala sto si se sjetio Tutte. Pola sa fotke imam.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/07/2016 : 13:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
@Peyo
Ono su smanjene naslovnice, naknadno plastificirane i poslozene kao na policu za display. Dodatak figurice za bonus efekt. Simpa.
Gaston jeste 650eura, zati sam i slikao takve nebulozne cijene, bar meni ,ne pratim to trziste, mizda je bas raritet. Naletio na jednog Neca Big Red Predator koji dodje 79eura i to je nerealno, jer kao prvo taj model je hommage fan filmu sa youtubea u kojem predatori love aliena i srecu Batmana. Freakovi su pokupovali sve te figure i skocila cijena rijetkima. Ja kupujem iz svake serije po jednog. Fanovi imaju cudne brije, ja sam orijentiran na one iz filma, a sad ima serija od Kennera stare US figure i njihovi revivali u Neci, video igre prikazi i stripovi odnedavno.

@Tutta
Nisam ni sumnjao da si dobar broj nabavio.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 17/07/2016 : 16:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
To u nekom gradu Luxemburga bilo?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 17/07/2016 : 20:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

@Peyo
Ono su smanjene naslovnice, naknadno plastificirane




Ispravak.
Danas sam opet bio na festivalu i bas sam pitao vlasnicu kako je uradjeno.Pretpostavio da je u kompu umanjeno i isprintano,tu sam bio u pravu,ali nema plast.sloja, vec nalijepljen na karton. Ima vise proizvodjaca, pa svatko ima drugaciji papir za printanje, oni sa glatkim se cini da je sjajniji,pa daje efekt plastifikacije.
Rekao nije za mene, ali trazio vizitku.
Salju u EU (onu njima blizu i iznosi 14-15 eura).
Poslije imao neku raspravu oko Giroua(Moebius) dok ona (druga francuskinja) ne kaze da je to neki Thierry, a ne Jean...bah,duga prica. Tu me zaskoci bakica sa display standa,daje ponudu od nekih 10-20% ako odmah kupim za prijatelja kolekcionara, jer misli da za RH nije ziher da ce biti jeftino za slanje. Rekoh, te ljude sa foruma BD-a(naski:stripova) ne poznajem osobno i ne mogu kupovati na slijepo za nekoga, razgovor je bio iskljucivo informativne, ne poslovne prirode.

@dukidule
Da, selce Contern u Luxembourgu.


Btw Nitko se nije javio za prvi njemacki comicon!
Da vidimo kako je to bilo.
Probat cu naci neke dojmove i slike kasnije.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/07/2016 : 20:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Znači, kućna radinost. Hvala na trudu.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/07/2016 : 21:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Lijepa foto-reportaža s odgovarajućim komentarima.

Nije baš kao da sam i sam bio ondje, ali skoro.

Hvala emirem!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 17/07/2016 : 22:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Btw Nitko se nije javio za prvi njemacki comicon!


Ja ga u biti imao čvrsto vidu al' me bukvalno u zadnji tren spriječio neplanirani termin na Balkanu.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/07/2016 : 00:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
@JDf
Hvala!

Nasao Hägara A4 format, 100-njak strana, bez numeracijskog broja, neko spec.njem. izdanje, 3eura, dok sam napravio krug prodan… kupio samo par figura za skupljat prasinu.
Naletio na Mickey sundays color 1+2 u slipcaseu, jos u foliji, 52.50 sa festivalskim popustom od 10% za 47 i nisam kupio. Taj primjerak nema nigdje vise kupiti po normalnoj cijeni, a na amazonu novi dodje 125$!!! A pred koju godinu na b-depou bio 40-tak eura. Znam gdje je ta striparnica, nisam u njoj bio ima 5-6 godina. Nisu isplativi po cijenama, a jos sam u to vrijeme otkrio bookdepository (zahvaljujuci ovoj stranici!) i nije bilo razloga ici tamo. Danas sam imao vise cajta razgledati i smatram kako covjek jednostavno moze svasta otkriti kad zagrebe po povrsini i kakvih samo albuma ima za kupiti to je milina. Evo ovih dana citam maratonski MM i nasao sam se u iskusenju bas kao i taj strip junak da kad posjeti knjizaru ne moze, a da ne izadje sa pregrst knjiga i potrosi neplanirano.
Nasao jedno izdanje Ehapa verlag Carla Barksa "Öl gemälden" sa reprodukcijama svih radova u jednoj knjizi. 99€ i sa popustom 90.Veceras vidio da ima na amazonu i polovni za 60.
Svasta se moze naci. U Belgiji ima jedan festival stripa u desetom mjesecu, nisam bio par godina, pa cu vidjeti za posjetu, necu sada ni razmisljati o tome. Sad nastupa najbolji dio godine. Ono sto se kupilo za citanje moze se lagano preseliti na plazu plavog Jadrana.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 18/07/2016 00:04:59
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/07/2016 : 08:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Naletio na Mickey sundays color 1+2 u slipcaseu, jos u foliji, 52.50 sa festivalskim popustom od 10% za 47 i nisam kupio.




Na kojem je ovo jeziku?

Ima li kakva slika ili link?
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/07/2016 : 10:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by emirem

Naletio na Mickey sundays color 1+2 u slipcaseu, jos u foliji, 52.50 sa festivalskim popustom od 10% za 47 i nisam kupio.




Na kojem je ovo jeziku?

Ima li kakva slika ili link?



Na engleskom je.

https://www.amazon.com/gp/aw/d/1606996878/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1468830628&sr=8-1&pi=SX200_QL40&keywords=mickey+sundays+color+box



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/07/2016 : 10:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Imam jedinicu, kupljena prisle godine, malo je izraubana, koristila knjiznica, i ako ima zainteresiranih voljan sam se rijesiti primjerka.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/07/2016 : 11:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Thnx, već sam zaboravio na ovo Fantagraphicsovo blago.

Sad će Donald Duckova druga knjiga color sundaysa od IDW-a, pa sam pomislio da nije nešto njihovo.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/07/2016 : 15:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Thnx, već sam zaboravio na ovo Fantagraphicsovo blago.





Mislim da su clanovi bisley i markolar kupovali iste knjige.
Ova dvojka iz seta je na intu 125 eura!
Ne znam zasto ,mislim da je netko na amazonu pisao da je to zbog neke epizode Mickeya kao Robin Hood i da je prvi put nakon toliko godina reprizirana.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/07/2017 : 12:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
http://www.bdcontern.lu/

http://www.bdcontern.lu/html/Auteurs_Alpha_DE.html



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/07/2017 : 12:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Dolazi Mario Alberti...Tex Frontera spreman za potpis, ako mu manager dozvoli...
Kamo srece da mi je pri ruci i Nathan Never "Kitov pjev" jedan od meni najboljih stripova o NN.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 08/06/2019 13:54:20
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/06/2019 : 11:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
http://www.bdcontern.lu/auteurs/
20-21/7/2019

Eto dolazi Laura i Perovic….bonellijevci, pa su mi zvucni, a prisutni su i Jovanovic i Stojkovic autori iz fr-be kuca.
Hmm, sta odnijeti za potpis i crtez?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 08/06/2019 13:52:30
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/06/2019 : 13:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bedara je jer znam da nitko ne potpisuje ako ne kupis nesto od njih, a bezveze mi uzeti neki strip koji ne pratim od 20-25€ samo radi potpisa, ali takva je politika kuce. Mislio sam ako uzmem onda oni potpisu i jos ti nacrtaju nesto extra uz posvetu. A sad mi je gust zbog Laurinog Texa i Perovicevog MV.
Smislit ce Proka izumitelj nesto. 🤖

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 08/06/2019 13:58:14
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 08/06/2019 : 14:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

http://www.bdcontern.lu/auteurs/
20-21/7/2019

Eto dolazi Laura i Perovic….bonellijevci, pa su mi zvucni, a prisutni su i Jovanovic i Stojkovic autori iz fr-be kuca.
Hmm, sta odnijeti za potpis i crtez?


Meni je dobar Ars Magna od Jovanovića, izdao nedavno System Comics (iako mi je najdraži njegov strip 5et životnih doba La Bête Noire)...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000