forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Oda Kirihitu 1 i 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

gombi
New Member



Slovenia
234 Posts

Member since 27/07/2010

Posted - 27/08/2016 : 17:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send gombi a Private Message  Reply with Quote
Odlično, meni još bolja Tezukina manga od Adolfa...velika preporuka
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/09/2016 : 16:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Medicinski triler iz prvih godina '70-ih.Tezuka nas svojim sjajnim pripovedanjem,dijalozima i kadriranjem vodi u jednu zanimljivu,na momente šokantnu i nepredvidljivu avanturu koja se slisti za par sati,iako je reč o preko 800 stranica stripa.
Možda na trenutke Tezuka ume i da pretera,a ima tu i nekih propusta (scena sa Urabeom i kamionom,kad vozač čuje šta Urabe kaže sa 100 m udaljenosti,...;ili scena kad telefonski razgovaraju Jamagata i Tatsugaura,pa se odjednom Tatsugaura,koji je bio u ordinaciji u lekarskom mantilu,nađe sa telefonom u kući u kimonu).Ali sve je to manje bitno,a ono što je važno to je Tezukina luda vožnja od prve do poslednje stranice.
Preporuka - 9/10.

*kao i par kolega koji su se javili u ovoj temi,i meni Kirihito nema superiornost Adolfa (koji mi je među top 5 pročitanog).

*Tezuka je Odu radio 1970/71. godine,znači pre više od četiri i po decenije (bezmalo pola veka) - neverovatno je kako ovo delo i danas ima i svežinu i jačinu,kao da je pisan u ovo naše vreme.Mogu tek zamisliti da smo ga čitali u realnom vremenu (odnosne neku godinu kasnije,recimo u osamdesetim).Koje bi tek to oduševljavanje bilo.Sa druge strane,možemo i tužno konstatovati,koliko kaskamo za svetskim stripom.

*jako mi je interesantno i Tezukino dodirivanje (i poznavanje) hrišćanstva i teksta iz Biblije,i pohvalno je kako je to iskoristio u stripu.Dobro,nije Tezuka napravio ovde ništa duboko,ali svakako to nismo ni očekivali od čoveka iz totalno drugog podneblja,kulture i duhovnosti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/09/2016 16:49:46
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/09/2016 : 16:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i moram primetiti - od svih silnih i raznih Fibrinih edicija,ubedljivo najbolja mi je manga-edicija,ako je tako mogu nazvati.
I Bosonogi Gen i svi stripovi Tezuke i Tanigičija su mi pun pogodak - sve do reda sjajni,sjajni,sjajni stripovi.
Nisam samo još nabavio Šetača.ali i on će uskoro doći na red.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/09/2016 : 17:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

I Bosonogi Gen i svi stripovi Tezuke i Tanigičija su mi pun pogodak - sve do reda sjajni,sjajni,sjajni stripovi.




To su sve probrane stvari.

Nadam se da će se Marko odlučiti objaviti i Maison Ikkoku od Rumiko Takahashi, te legendarnog Lone Wolfa od Kazuo Koikea i Goseki Kojime.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 26/09/2016 : 14:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
E, kamo sreće da krene s Lone wolfom..
To je dobar strip.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/09/2016 : 14:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Za Lone Wolf and Cub je jako teško dobiti prava. Marko je već pokušavao.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 11/10/2016 : 10:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Tko ta prava drži?
Je li problem u (premalom?) broju primjeraka koji bi se tiskali ili su skupa prava?
Za izdavački raj kakav je Japan, 500-1500 komada jednog izdanja je kikiriki.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 11/10/2016 : 11:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Ovo drugo, bojim se...


Go kneel and weep
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 11/10/2016 : 13:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Da, to je to.
Šteta..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 13/10/2016 : 18:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Tezukin Adolf je meni vrlo dobar strip. Tema je zanimljiva, radnja dinamična, napetost prisutna, strip vuče na stalno čitanje… Pokoja ocjena manje jer je pokoji lik previše, previše je slučajnosti, fali malo dužeg kajanja glavnog lika (jer sve počinje njegovim dvosatnim kašnjenjem), kraj je prebrz…

Adolf 8/10


Tezukin Kirihito mi je pak izvrstan. Tu je sve u balansu. Dovoljan je broj dobro okarakteriziranih, zaokruženih likova. Dovoljno dilema, dovoljno preispitivanja prijateljskih, poslovnih, statusnih, ljubavnih i općenito mnogih ljudskih odnosa i njihovih različitosti, koje nas pametno uvuku u preispitivanje samog sebe i naših vrijednosti. Što ponekad nije loše. Monmowa bolest je sjajna izlika za to preispitivanje, back door za osobnu analizu. Scenario i crtež najbolji kad je najvažnije. Čitanje je bilo užitak koje sam jedva uspio produžiti na par dana…

Kirihito 10/10
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 04/12/2016 : 20:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Nemam posebnih opažanja, volio bih da se radnja zadržala više vremena na otocima, pod snijegom, tamo je atmosfera bila fantastična. Za razliku od ostalih manga ode sensei Tezuka pokazuje da je i stari perverznjak, japanski pervertit.
7/10.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 08/12/2016 : 19:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay
Za razliku od ostalih manga ode sensei Tezuka pokazuje da je i stari perverznjak, japanski pervertit.
7/10.




Čini se da nisi gledao njegov anime film Cleopatra: Queen of Sex (1970)

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/12/2016 : 21:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay
Za razliku od ostalih manga ode sensei Tezuka pokazuje da je i stari perverznjak, japanski pervertit.
7/10.




Čini se da nisi gledao njegov anime film Cleopatra: Queen of Sex (1970)



Nisam ni ja, ali bi rado. Ako imas ideju kako, slobodno javi na pm.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 08/12/2016 : 21:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Može i ovdje. Cijeli film je na YouTubeu: https://m.youtube.com/watch?v=FfrBSKu7k-w

To je inače drugi od tri AnimeRama filma iz Tezukinog studija. Za mene je bio prečudan, ali zato je treći film (Belladonna of Sadness, 1973) odličan. Nekakva psihodelična art-hentai drama crtana u stilu Gustava Klimta i art nouveaua. Puknuto i upečatljivo, ali je i dosta rijedak pa je koliko znam nalažljiv jedino na torrent sajtovima. :)

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/12/2016 : 07:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Može i ovdje. Cijeli film je na YouTubeu: https://m.youtube.com/watch?v=FfrBSKu7k-w

To je inače drugi od tri AnimeRama filma iz Tezukinog studija. Za mene je bio prečudan, ali zato je treći film (Belladonna of Sadness, 1973) odličan. Nekakva psihodelična art-hentai drama crtana u stilu Gustava Klimta i art nouveaua. Puknuto i upečatljivo, ali je i dosta rijedak pa je koliko znam nalažljiv jedino na torrent sajtovima. :)



Za taj znam i cak sam ga vec i vidio negdje samo nikako uhvatiti vremena pogledati sve te zanimljive filmove. Hvala na linku!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 09/01/2017 : 01:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
prvi dio 7-8 /10. ali zata nastavak cista 10

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/03/2017 : 21:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Vrlo fascinantan strip s obzirom na svoju starost od preko 45 godina.
Prožeto nevjerovatno šokantim scenama kojima se u ovom "karikaturalnom" crtežu nikada nisam nadao.
Strip možda otkriva i to kaliko su Japanci perverzna i trknuta nacija;)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/03/2017 : 22:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
A kakvi smo mi?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/06/2020 : 18:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pročitah i ja ovo napokon.

Jedino Tezukino djelo koje sam čitao prije Kirihita je Buddha koji mi se vrlo brzo popeo u sami vrh do sada pročitanih stripova (općenito, ne samo mangi). Nažalost, za Kirihita ne mogu reći istu stvar. Buddha je kroz svih osam knjiga išao savršeno odmjerenim tempom i pružio mi je epski ugođaj gdje niti jedan kadar i niti jedna stranica nije suvišna. S druge strane, Kirihito u dvije knjige nekako uspijeva ostaviti dojam puno rastegnutijeg stripa. Radnja Kirihita je za moj ukus previše zgusnuta i krcata raznoraznim obratima koji su nerijetko na granicama uvjerljivosti. U nekim mi se situacijama činilo kao da Tezuka ubacuje određene kadrove čisto kako bi iznio svoje mišljenje, bez da se pri tom opterećuje mišlju kako će se te situacije uklopiti u sveukupni narativ. Posebno se to osjeti u dijelu priče kad Kirihito pronađe bebu u pustinji. Ne znam, ne volim kad osjećam da mi autor drži propovijedi, a neki dijelovi ovog stripa su upravo takvi. Također, ne mogu baš reći da mi je za ijednog lika bilo baš stalo, pa čak ni za samog Kirihita. Skoro pa svi oni su mi ostavili poprilično iritantan dojam.

Da ne bude zabune i da me se krivo ne razumije, Oda Kirihitu uopće nije loš strip. Stvarno mi je drago da sam ga pročitao i ukupno gledano, uživao sam čitajući ga, no upravo zbog tih brojnih obrata i neuvjerljivih scena ga neću ostaviti na polici. Dok su mi Kirihitovi dijelovi priče tu i tamo bili over-the-top, sve ovo ostalo vezano za istraživanje bolesti te samu medicinsku struku mi je bilo strašno zanimljivo i volio bi da se priča više fokusirala na taj dio. Ne znam, možda mi je Buddha jednostavno postavio očekivanja previsoko. E da, crtež je svakako prva liga, tu nemam nikakve zamjerke, nije ništa slabiji nego u Buddhi. Svakako se veselim čitanju MW kad izađe, a i Adolfa ako jednom uspijem naći komplet po normalnoj cijeni.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 05/09/2020 : 11:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Posle odlicnog MW sam uzeo da citam Odu Kirihitu. Ocekivao sam mnogo a dobio jos vise. Medicinski triler savrseno odgovara opisu ovog dela. Sumorna i teska prica ali veoma pitko napisana i toliko je zanimljiva da vas prosto tera da sve procitate u jednom dahu. Jako interesantni likovi, radnja bez trenutka dosade, sve je na mestu, nemam zamerke. Po meni je ovaj strip izdrzao test vremena i mislim da ce dugo tako ostati. Preporuka svima da ugrabe Odu dok se ne rasproda.

9,5/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/11/2020 : 22:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Moja prva manga. Nisam nikad pomislio da ću se prihvatiti mangi iako je moj omiljeni Nathan pun referenci iz raznih mangi. Još su me k tome upozorili da bi Oda Kirihitu mogla biti too much za sami početak, ali ipak je izbor pao na ovaj strip s obzirom da kompletni Adolf nije dostupan, a Taniguchi mi se u startu činio, da tako kažem, "premekanim".

I sad, nakon drugog čitanja mogu samo zaključiti da je Tezuka vrhunski majstor stripa. Manga koja te jednostavno tjera da je u jednom danu slistiš iako stripove većinom čitam po nekoliko dana. Japanci su baš otkačen i perverzan narod što je valjda normalno u njihovoj kulturi. Nekoliko brutalnih scena mi se često vrte pred očima, ali bez obzira na to Tezuka vrhunskim scenarijem ostavlja čitatelja bez riječi ispresjecajući više tema na baš dojmljiv način. I ta medicinska tematika kao jedna od tema svakako da me je privukla budući da sam iz te struke. Crtež čudan i ne baš dojmljiv, ali navikneš se.

Već u startu bingo i ocjena:

9,5/10
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/11/2020 : 22:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ocjenjuješ gore nego anto. Oduševljen apsolutno svime

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/11/2020 : 22:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Vidjet ćeš sljedećih dana, ovo će biti najbolja ocjena od svih pročitanih mangi.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/11/2020 : 23:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Vidjet ćeš sljedećih dana, ovo će biti najbolja ocjena od svih pročitanih mangi.



Sad se primi Adolfa koji je duplo bolji.. ocjena 11/10

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/11/2020 : 23:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Oš mi prodat jedinicu? ;)
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000