forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Omiljeni Zagorov scenarista
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 31/07/2016 : 15:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Nije nikakav trolling, jednostavno, hajde da vidimo, i mene zanima sta misli trenutna vecina na forumu.

Choices:

Moreno Burattini (189 epizoda)
Guido Nolitta (162 epizode)
Marcello Toninelli (93 epizode)
Mauro Boselli (88 epizoda)
Ade Capone (30 epizoda)
Luigi Mignacco (29 epizoda)
Alfredo Castelli (26 epizoda)
Jacopo Rauch (25 epizoda)
Tiziano Sclavi (25 epizoda)
Decio Canzio (13 epizoda)


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Edited by - morski on 05/08/2016 19:39:30

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 31/07/2016 : 15:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Glasao za "tatu" Nolittu...
Preostala 4-ica u "Top5" su mi Capone, Sclavi, Toninelli i Bure...ne nužno baš tim redoslijedom...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/07/2016 : 15:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nolitta bez premca, ali me šokirao podatak da ga je Burattini prestigao po broju napisanih epizoda.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 31/07/2016 : 16:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nolitta bez premca, ali me šokirao podatak da ga je Burattini prestigao po broju napisanih epizoda.

I to te sokiralo?Ma daj,pa kolko Nollita vec ne pise Zagora,mene je prije tri,cetiri godine sokiralo kad sam procitao da je Nollita napisao najvise epizoda Zagora,jer sam mislio da je i tada to bio Burattini!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 31/07/2016 : 16:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nolitta, naravno, "otac" i jedini "pravi".
A što se tiče novijih vremena, modernog pristupa i revitalizacije koncepta čitave sage, tu bih glasovao za Bosellija.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 31/07/2016 : 16:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Tesko mi je rec izmedu Bosellia i Nolitte,al ipak dajem glas Nolitti zbog Zimske zmije,Bijesaa Osaga,Kapetana Zmije,Slobode ili smrt,Americke odiseje...
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 31/07/2016 : 16:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nolitta, naravno, "otac" i jedini "pravi".
A što se tiče novijih vremena, modernog pristupa i revitalizacije koncepta čitave sage, tu bih glasovao za Bosellija.



Iako nije ni Buratini los,kao sto se nekad prikazuje ovdje na forumu!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/07/2016 : 16:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Boselli, naravno, svi drugi su za nekoliko koplja ispod.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 31/07/2016 : 16:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nolitta bez premca, ali me šokirao podatak da ga je Burattini prestigao po broju napisanih epizoda.

I to te sokiralo?Ma daj,pa kolko Nollita vec ne pise Zagora,mene je prije tri,cetiri godine sokiralo kad sam procitao da je Nollita napisao najvise epizoda Zagora,jer sam mislio da je i tada to bio Burattini!


Ali treba uzeti u obzir da u vrijeme Nollite nije bilo ni približno toliko scenarista na serijalu kao unazad 20-25 godina (isti slučaj i sa crtačima).


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 31/07/2016 : 16:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nolitta bez premca, ali me šokirao podatak da ga je Burattini prestigao po broju napisanih epizoda.

I to te sokiralo?Ma daj,pa kolko Nollita vec ne pise Zagora,mene je prije tri,cetiri godine sokiralo kad sam procitao da je Nollita napisao najvise epizoda Zagora,jer sam mislio da je i tada to bio Burattini!


Ali treba uzeti u obzir da u vrijeme Nollite nije bilo ni približno toliko scenarista na serijalu kao unazad 20-25 godina (isti slučaj i sa crtačima).



I to je pozitivna stvar po meni,ajde scenarista jos i moze bit vise ali crtaca nikako,Donatelli i Ferri su bili sasvim dovoljni,danas kojeg god Zagora otvorim drukciji crtez,nije cak ni bitno kakac je crtez nego to da mi nesto jednostavno ne pase pa makar crtali Picasso i Van Gogh!
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 31/07/2016 : 16:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
quote:
I to je pozitivna stvar po meni,ajde scenarista jos i moze bit vise ali crtaca nikako,Donatelli i Ferri su bili sasvim dovoljni,danas kojeg god Zagora otvorim drukciji crtez,nije cak ni bitno kakac je crtez nego to da mi nesto jednostavno ne pase pa makar crtali Picasso i Van Gogh!


Ovo se 101% slažem, vizualni identitet serijala je u banani skroz na skroz, na stranu jel riječ o (ne)talentiranim, odličnim ili lošim crtačima.
Jednostavno ih ima xxl previše i svaki piči po svome, a uz to naravno ima i dosta fušera.
Nakon Galijena možda to sve bude još i izraženije odskakalo, jer će pojedinci vjerojatno htjeti nametnuti svoj stil kao budući mainstream serijala.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 31/07/2016 : 17:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Ah,najbolje bi bilo da je Ferri iz najboljih dana nacrtao sve epizode Zagora,ipak posto to nije moguce treba nac dobru i dostojnu zamjenu,Marcelo je bio odlican,Della Monica,Verni i Sedioli u kombinaciji su mi bili odlicni u novom Hellingenu,ima jos kvalitetnih crtaca,ali ima i onih cij mi se stil ne svida,ali definitivno je naj gore kada jedan crtac primjerice Laurenti nacrta odlicno pricu u redovnoj seriji a u maxiju nacrta katastrofa!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/07/2016 : 17:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Pa zar nije vec stoti put ista tema?
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 31/07/2016 : 19:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
NOLITA
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 01/08/2016 : 00:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Tesko mi je rec izmedu Bosellia i Nolitte,al ipak dajem glas Nolitti zbog Zimske zmije,Bijesaa Osaga,Kapetana Zmije,Slobode ili smrt,Americke odiseje...


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 01/08/2016 : 00:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ti si sigurno iz mlađe generacije kad se dvoumiš.Svaka čast svima ali nitko Noliti ne može donijet vode.Ne tvrdim da su loši.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/08/2016 : 09:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu vjerovat da je i Mignacco dobio glas, mora da se netko šalio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 01/08/2016 : 11:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Castelli

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 01/08/2016 : 19:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Ti si sigurno iz mlađe generacije kad se dvoumiš.Svaka čast svima ali nitko Noliti ne može donijet vode.Ne tvrdim da su loši.

Nikad nisam volio to uzdizanje nekog u nebesa,Nolitta je bio odličan autor a ovako samo ispada smijesan,neko ko nikad nije čitao Zagora mogao bi zaključiti da se radi o teškom remek djelu!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 01/08/2016 : 20:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Uostalom,mladima je uglavnom Boselli najbolji Zagorov scenarista,ne vidim zasto bi oni bili u krivu a ti u pravu!?
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 01/08/2016 : 20:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Nolitta, naravno. Prava je šteta što se poslije "Svemirske braće" nije još koji put vratio...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 01/08/2016 : 20:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Bez price o tatama i sl. subjektivnostima, iscitavam Nolittine price kako izlaze u ovim Lib knjigama i to je bas...apsolut, dominacija, emocija

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 02/08/2016 : 09:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
nolitta djed.pun mudrosti od kojeg su svi učili.sclavi tata.malo psikički rastrojen,lud,nabrijan.toninelli mama.dobroćudna kao svaka mati.burattini i boseli dva brata blizanca.ne znaš koji je dobar a koji zao.capone stric iz amerike.kada dođe,iznenadi te bonbonom ko iljadu lica straha..minjako nahoče.castelli ujak iz emigracije.sve familijarno.

Vamos a la playa tralalalala

Edited by - igor 12 on 02/08/2016 09:19:46
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 02/08/2016 : 11:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

nolitta djed.pun mudrosti od kojeg su svi učili.sclavi tata.malo psikički rastrojen,lud,nabrijan.toninelli mama.dobroćudna kao svaka mati.burattini i boseli dva brata blizanca.ne znaš koji je dobar a koji zao.capone stric iz amerike.kada dođe,iznenadi te bonbonom ko iljadu lica straha..minjako nahoče.castelli ujak iz emigracije.sve familijarno.


hahaha, komentar godine
objasnjeno. svaka cast!

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 02/08/2016 : 21:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

nolitta djed.pun mudrosti od kojeg su svi učili.sclavi tata.malo psikički rastrojen,lud,nabrijan.toninelli mama.dobroćudna kao svaka mati.burattini i boseli dva brata blizanca.ne znaš koji je dobar a koji zao.capone stric iz amerike.kada dođe,iznenadi te bonbonom ko iljadu lica straha..minjako nahoče.castelli ujak iz emigracije.sve familijarno.


hahahahahhaha
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 02/08/2016 : 21:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Ja bih samo voleo da upoznam čoveka koji je glasao za Minjaka, da se rukujem sa njim i pitam ga kako je.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.37 seconds. Snitz Forums 2000