forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Batman: The Killing Joke
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 02/08/2016 : 21:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Trazim na trazilci dali je neko stavio i nisam nsita nasao,znaci vidim da je istina da izlati animirani film po istoimenoj epizodi stripa,jel zna neko nesto vise?
https://youtu.be/VeNi4PfNMqI

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 02/08/2016 : 21:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Izašao je film ima već 7 dana.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 02/08/2016 : 22:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Jel radnja prati strip??
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/08/2016 : 22:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
I lako se nađe screener na netu, s prijevodom.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 03/08/2016 : 09:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Jel radnja prati strip??



da...

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 03/08/2016 : 15:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by Rahazlam

Jel radnja prati strip??



da...

Super,mislio sam citat strip ali sad ću gledat film!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/08/2016 : 18:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by Rahazlam

Jel radnja prati strip??



da...

Super,mislio sam citat strip ali sad ću gledat film!


Zašto ne bi oboje?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 03/08/2016 : 18:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by dr strangelove

quote:
Originally posted by Rahazlam

Jel radnja prati strip??



da...

Super,mislio sam citat strip ali sad ću gledat film!


Zašto ne bi oboje?

Pa ako film prati strip doslovno onda nema potrebe,medutim to sam radio sa Asterixima kad sam htjeo vidjet dali je bolje citat strip ili gledat animirani film sa istim crtacem kao sto je to slucaj u Asterixu,doso sam do zakljucka da ako je film dobro napravljen znaci dobri glasovi dobra muzika,bolje je gledat film!!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/08/2016 : 20:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Uopće nije za usporedbu: dvije različite umjetnosti, dva različita medija, identično usporedbi knjiga i njihovih ekranizacija.

Strip je izvorno djelo, i za pravi i potpuni doživljaj je jedino on relevantan, kao i kod knjiga.

Ekranizacije mogu biti bolje ili gore, neka su i sjajne, svejedno, uvijek je to ipak "druga ruka" i prenošenje originalne priče, likova, ideja, emocija, jednog čitavog (mikro)svijeta.

Favoriziranje ekranizacija je samo izgovor za intelektualnu lijenost i one koji ne žele čitati lektiru.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 03/08/2016 : 20:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Ne znam bas,meni je bilo skroz isto citat Asterix stripove i gledat animirane filmove,dobro su napravljeni a crtez je isti ko u stripu,tekst gotovo identican!Ne bih se slozio da je ovo identicno usporedbi knjiga i njihovih ekranizacija,knjiga je ipak drugacija od stripa ili crtanog filma koji imaju jednu bitnu zajednicku tocku,a to je crtez!
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 04/08/2016 : 12:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool


Favoriziranje ekranizacija je samo izgovor za intelektualnu lijenost i one koji ne žele čitati lektiru.






Ili možda jednostavno netko više voli ekranizacije.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/08/2016 : 17:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Upravo pogledao Killing Joke i dobar je!

SPOILERI
Pocetak koji su dodali se vise fokusirao na Barbaru Gordon i na njen odnos prema Batmanu i prema vigilante nacinu zivota i taj deo mi se bas svideo (vidim da se internet zapalio zbog seks scene izmedju Betmena i nje, ali meni se to cini kao dobar potez i dobar nacin da se prikaze njihov emocionalni odnos, te ce tim cinom ono sto sledi Betmenu pasti jos mnogo teze). Zao mi je sto taj deo nije trajao jos duze ili sto se nije razio u poseban film.
Nastavak filma i prebacivanje na Killing Jokeu pricu nije bas najbolje odradjen, tako da film deluje malo neujednaceno i kako bi Ameri rekli badly paced. Steta sto u tom delu filma nisu ubacili jos neki dijalog izmedju Betmena i Barbare da se vidi njihov odnos.
Odatle pa nadalje je vise-manje vrlo verna adaptacija stripa i svidja mi se kako su izveli kraj.
Ona post-credit scena sa Barbarom kao Oracle mi je nepotrebna.

Animacija je po mom misljenju mogla da bude bolja i vise Bruce Timovska. Bruce Timmov nacin animacije i TAS svet mi je omiljeni Betmen, uz to tu su jos i sjajni Kevin Conroy i Mark Hamill pa je bas steta sto ceo film nije uradjen u stilu TASa.

Dakle 8/10.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 05/08/2016 : 02:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Di si gledo?To ću kupit ako dođe kod nas!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/08/2016 : 16:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Na Popcorn timeu
Ali ti svakako preporucujem da prvo procitas strip. Ne moze animacija da nadmasi fantasticno kadriranje i atmosferu Bolandovog crteza. Imas strip u izdanju Pheonix Pressa po sasvim pristupacnoj ceni.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 05/08/2016 : 16:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam pogledao,strip sam malo gledao na youtubeu ,inace dobar film ali bilo bi mi bolje bez onog djela na početku,samo radnja iz stripa!Ne kažem da je loše ali vise volim da je original!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/08/2016 : 20:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 30/08/2016 : 20:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip i dobar film,iako bi volio da se autor malo vise posvetio Jokerovom zivotu!Onaj dio sa Batgirl u filmu mi je nepotreban ali nije los!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/09/2016 : 13:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, nestvarno glupa ekranizacija. Maltene sve Batman, JLA itd. crtaće pogledao po dva-tri puta, ali ovaj nema šanse.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 09/09/2016 : 16:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Meni je crtez bolji u filmu nego u stripu,osim sto mi je Joker bolje nacrtan u stripu!!
Jedna glupost koju sam primjetio u filmu,kad je Joker u kafiću sa onom dvojicom iza njih su ljudi koji se ne pomiču uopće,samo su nacrtani i izgleda kao da je slika iza njih,glupost totalna!!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 09/09/2016 : 17:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Nisam još gledao, ali može neko objašnjenje po čemu je toliko loš?
Zanima me, jer inače su DC crtići sasvim ok.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 09/09/2016 : 17:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Nisam još gledao, ali može neko objašnjenje po čemu je toliko loš?
Zanima me, jer inače su DC crtići sasvim ok.



Pa nije los,zapravo po meni je odličan,glupo mi je ovo sto sam gore napisao!!Ali to je sitna mana!!Uvod nije potreban po meni,ali eto...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000