forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 LEGENDA O ISU ("Visoki napon", knjiga druga)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/09/2016 : 11:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Šmrc, a nama ostalima ...
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 24/11/2016 : 14:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote

U novom "Vremenu" Nikola Dragomirović objavio je prikaz Legende o Isu.


www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs

Edited by - KOMIKO on 24/11/2016 14:19:57
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1038 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 31/12/2016 : 11:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Moram reči da me strip oduševio i da se radujem
budućim izdanjima u ediciji Visoki napon.
Nenadov je brutalno dobar.
Izdanje za svaku pohvalu, samo mi je žao
što ovo nisam nabavio prije.
Go to Top of Page

nedim__
New Member



Bosnia and Herzegovina
122 Posts

Member since 25/12/2014

Posted - 10/01/2017 : 16:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit nedim__'s Homepage  Send nedim__ a Private Message  Reply with Quote
Procitao prije par dana, strasno dobar strip, nabavite dok ga ima :)
Napisao kracu recenziju, ovdje.
Ako vam se ne gadi bacite pogled :)

Comication & Comication fb


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20704 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/05/2017 : 22:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nisam se zaleteo sa kupovinom Legende o Isu,malo zbog činjenice da mi ovaj žanr,nekada jedan od omiljenih,danas nešto i ne leži,nešto zbog toga što mi se Slejn nikako nije dopao pričom (a mislio sam da je ovo tu negde),a jednim delom što mi je Konjan dosadio u DW produkciji,a Gradlon je pljunuti on (pa sam očekivao i strip u tom duhu).

Ali ipak,što zbog brojnih pohvala i dobrih kotiranja po listama najboljih stripova za prošlu godinu,što zbog fenomenalne cene na Komikovoj akciji,odlučih da ga uzmem,i ni malo se nisam pokajao.

Gradlon je neka BD verzija Konjana,a Legenda o Isu je više priča o stvarnim ljudima,osveti,ljubavi ..., a manje o čudovištima,čarobnajcima,magiji i ostalim stvarima koje uglavnom ne varim.

Kralj Gradlon priča hrišćanskom svešteniku svoj život,kroz koji kazuje i povest legendarnog grada Isa - govori mu o svom odrastanju u Piktskom plemenu,borbi za prevlast,o bratovljevoj izdaji,o ljubavi,tragediji i osveti.I o njegovoj ćerci Ahes,koja će povratiti slavu legendarnog grada.

I priča i crtež su mi jako dobri;nisam pao na dupe ni zbog jednog ni drugog,ali sam veoma zadovoljan viđenim i pročitanim.
Nisam najsrećniji samom završnicom.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/05/2017 22:31:43
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 04/05/2021 : 23:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Solidan strip koji prvenstveno izvlači izuzetan rad novosadskog strip autora i slikara Dejana Nenadova. Dejan već na uvodu u strip naglašava da je rad na ovom albumu omaž delu Džona Bjuseme, prvenstveno njegovom Konanu Varvarinu, i to je istovremeno i vrlina i mana nekih Dejanovih tabli. Naime, pored toga što je glavnog lika, Gradlona, kreirao upravo po Konanu, Dejan na više mesta pravi jasne reference na određene (poznate) scene iz serijala o Konanu, i ta prepoznatljivost - barem se meni tako čini - više odmaže nego li pomaže stripu. Tamo gde se Dejan oslobodio referenci i gde se najkomotnije oseća (a to su velike table preko cele jedne ili čak obe strane), tu smo svedoci nesvakidašnjeg talenta i osećaja za strip. Među meni najdraže spada recimo ova epska scene bitke:



Scenarista Žan-Lik Istin nažalost ne parira Dejanovom talentu, priča na više mesta ima slabe tačke (i to od samog početka, recimo zašto uopšte jedan kralj kreće otvoreno i detaljno da jednoj pridošlici priča celu svoju životnu priču?), sami likovi su na više mesta krajnje nerealni (imamo kralja grubijana koji zanosno priča o mirisu borovih iglica koje nosi "neumorni vetar" - ha?), tri albuma sabrana u Komikovom izdanju se bolje čitaju zasebno nego li kao deo jedne veće neraskidive celine, ali sve se na kraju oprašta jer ni sam Konan koji nam od početka stripa ne beži iz glave (a ni ostatak tog žanra o maču i magiji) nije uvek imao jaku radnju, što smo - zaslepljeni neverovatnim talentom Džona Bjuseme - lako ignorisali i uživali u stripu.

Sve u svemu, vrlo solidno i jaka referenca za Dejana Nenadova čije radove ćemo, nadam se, imati još prilike da vidimo.

p.s. izuzetno lepo izdanje Komika
p.p.s. Esad Ribić rasturio naslovnu stranu, Dejan Nenadov je fantastičan, ali ova Esadova naslovnica je vredna zlata
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6805 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/05/2021 : 23:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Reč-dve

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg556616#msg556616
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000