forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Korištenje Bonelli likova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

hega-kutjevo
Starting Member



Croatia
83 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 18/08/2016 : 19:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit hega-kutjevo's Homepage  Send hega-kutjevo a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav,

Ima li tko iskustva sa kupovinom prava da se Bonelli likovi koriste u druge svrhe poput tiskanja na šalice, majice i sl.
Ili da se imena likova koriste u nazivu proizvoda i sl.

Može i poruka u inbox.

Ima puno tema pa nisam uspio naći ako je već bila otvorena.

Pozdrav

Pomalo crtam pa baci oko na moje stripove: https://hattrickcomics.com/

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 18/08/2016 : 19:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Ja da imam para kupio bi prava i radio Zagor animirane filmove i serije,nebitna zarada nego ovako iz gusta!
Go to Top of Page

hega-kutjevo
Starting Member



Croatia
83 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 18/08/2016 : 19:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit hega-kutjevo's Homepage  Send hega-kutjevo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Ja da imam para kupio bi prava i radio Zagor animirane filmove i serije,nebitna zarada nego ovako iz gusta!



Tko bi Zagora glumio?

Tarik Filipović :D

Pomalo crtam pa baci oko na moje stripove: https://hattrickcomics.com/
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 18/08/2016 : 19:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Animirani filmovi,nebi ga niko glumio,eventualno bi mogao posudit glas ali radio bi na engleskom,ma to bi mi bio veći gust kad bi bio multi milijarder nego otići u svemir!!Pazio bi da to bude jako kvalitetno!Kako bi svijet u sto boljem svjetlu upoznao Zagora!!
Go to Top of Page

zackoljicofil
New Member



211 Posts

Member since 10/04/2016

Posted - 18/08/2016 : 19:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zackoljicofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

Animirani filmovi,nebi ga niko glumio,eventualno bi mogao posudit glas ali radio bi na engleskom,ma to bi mi bio veći gust kad bi bio multi milijarder nego otići u svemir!!Pazio bi da to bude jako kvalitetno!Kako bi svijet u sto boljem svjetlu upoznao Zagora!!


Ja sam bio multimilijarder, pa ništa nisam uradio sa svim tim milijardama, eh, behu čudne te devedesete.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/08/2016 : 19:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hega-kutjevo

Pozdrav,

Ima li tko iskustva sa kupovinom prava da se Bonelli likovi koriste u druge svrhe poput tiskanja na šalice, majice i sl.
Ili da se imena likova koriste u nazivu proizvoda i sl.

Može i poruka u inbox.

Ima puno tema pa nisam uspio naći ako je već bila otvorena.

Pozdrav



U principu, isto je kao i za prava za izdavanje stripova.
Javiš se Bonelliju, izložiš im svoj plan, definišeš prodaju i onda ti oni kažu koliko košta to zadovoljstvo.


I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/08/2016 : 19:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zackoljicofil

quote:
Originally posted by Rahazlam

Animirani filmovi,nebi ga niko glumio,eventualno bi mogao posudit glas ali radio bi na engleskom,ma to bi mi bio veći gust kad bi bio multi milijarder nego otići u svemir!!Pazio bi da to bude jako kvalitetno!Kako bi svijet u sto boljem svjetlu upoznao Zagora!!


Ja sam bio multimilijarder, pa ništa nisam uradio sa svim tim milijardama, eh, behu čudne te devedesete.


"...malo cigare, malo nafta, malo devize, malo kafana...", jel' to?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/08/2016 : 19:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Bez spama.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

hega-kutjevo
Starting Member



Croatia
83 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 18/08/2016 : 20:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit hega-kutjevo's Homepage  Send hega-kutjevo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by hega-kutjevo

Pozdrav,

Ima li tko iskustva sa kupovinom prava da se Bonelli likovi koriste u druge svrhe poput tiskanja na šalice, majice i sl.
Ili da se imena likova koriste u nazivu proizvoda i sl.

Može i poruka u inbox.

Ima puno tema pa nisam uspio naći ako je već bila otvorena.

Pozdrav



U principu, isto je kao i za prava za izdavanje stripova.
Javiš se Bonelliju, izložiš im svoj plan, definišeš prodaju i onda ti oni kažu koliko košta to zadovoljstvo.





Ok, jasan mi je taj dio.

Mislio sam da netko tko je to već radio ili tko ima neku informaciju da okvirno napiše neku cijenu oko koje se vrti.

Da otvoriš kafić koji koristi naziv nekog lika i tematiku na čašama, uređenje i sl.

Pomalo crtam pa baci oko na moje stripove: https://hattrickcomics.com/
Go to Top of Page

zackoljicofil
New Member



211 Posts

Member since 10/04/2016

Posted - 18/08/2016 : 22:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zackoljicofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by zackoljicofil

quote:
Originally posted by Rahazlam

Animirani filmovi,nebi ga niko glumio,eventualno bi mogao posudit glas ali radio bi na engleskom,ma to bi mi bio veći gust kad bi bio multi milijarder nego otići u svemir!!Pazio bi da to bude jako kvalitetno!Kako bi svijet u sto boljem svjetlu upoznao Zagora!!


Ja sam bio multimilijarder, pa ništa nisam uradio sa svim tim milijardama, eh, behu čudne te devedesete.


"...malo cigare, malo nafta, malo devize, malo kafana...", jel' to?



Ništa od toga nije bilo potrebno kad si za ovu magičnu novčanicu mogao kupiti nešto tipa WOW žvaka.

Edited by - zackoljicofil on 18/08/2016 22:43:53
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/08/2016 : 22:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ajmo na odmor. Ne pada mi na pamet da sto puta upozoravam da nema spama, pametnom je dosta jednom.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

zackoljicofil
New Member



211 Posts

Member since 10/04/2016

Posted - 18/08/2016 : 22:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zackoljicofil a Private Message  Reply with Quote
Jel?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/08/2016 : 22:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hega-kutjevo



Ok, jasan mi je taj dio.

Mislio sam da netko tko je to već radio ili tko ima neku informaciju da okvirno napiše neku cijenu oko koje se vrti.

Da otvoriš kafić koji koristi naziv nekog lika i tematiku na čašama, uređenje i sl.




Okvirno znam cene izdavanja, ali za mechandising mi nisu poznate.
Isto tako ne znam da li je neko nešto slično radio. U principu, nazvati kafić Zagor nije problem, ako ne koristiš isti font i/ili logo junaka. Pa u Beogradu postoji striparnica Alan Ford, a čisto sumnjam da je tražena neka dozvola.

Što se tiče štampanja čaša, majica i sl., bolje je pitati kod Bonellija.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000