forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Drunky Duck (popis stripova)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/08/2016 : 12:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Na početku serijala je svaka epizoda imala više ili manje smiješnih scena sa Chicom, tu je čak i Zagor znao upadati u takve situacije.




da, a bilo bi super upravo te scene sakupiti u nekakav integral, omnibus,...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/08/2016 : 13:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
hm, da li može netko pronači popis sa Drunky Duckom sa ORIGINALNIM BROJEVIMA izašlim u Italiji?

Tako bi mogao kontaktirati Bonelli i dati im te brojeve, gdje bi oni onda sakupili skenove sa scenama Drunky Ducka iz tih brojeva i stavili ih na cd, a ja bi onda njima platio prava samo za te scene i za objavljivanje tog integrala a uz to bi ih zamolio ako može Verni da nacrta naslovnicu gdje su Drunky Duck i Chico zajedno pijani ili tako neka fora za naslovnicu.

Ili Bernarde ako čitaš, možeš i ti to napraviti, pa ih kontaktiraš, pa onda napraviš neki izmišljeni Gigant!
Go to Top of Page

krk23
Starting Member



Germany
46 Posts

Member since 11/11/2012

Posted - 28/08/2016 : 13:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send krk23 a Private Message  Reply with Quote
u mom popisu su bas originalni brojevi.

If someone thinks they have the upper hand, break it.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/08/2016 : 13:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by krk23

u mom popisu su bas originalni brojevi.



da ali ti imaš popis samo do 2007 jel tako?

Bilo bi super ako bi netko imao do 2016....
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 28/08/2016 : 14:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
KRK23 je stavio brojeve talijanskih originala i to sa uključenom 2016. godinom. Dakle, sve ono što ti treba (zasada).
Ja sam bio stavio do 2007. god., jer nisam imao dalje, a nije mi bilo pri ruci da otvaram svaki Zagorov strip od 2007. pa do 2016., pa je Krk23 nadopunio, odnosno uključio još i Maxije i specijale.

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/08/2016 : 16:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
aaaa, ok, super onda!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/08/2016 : 17:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Ok, znači imamo sve podatke.

Ali kako dalje?

Možemo pisati mail na Bonelli i zamoliti ih, ako nam mogu poslati skenove samo sa onim dijelom Drunky Duck i Chico, pa da napravimo nekakav integral npr...(ovisi od količine materiala), pa da ne plačamo sada prava za sve te stripove, nego samo za onih par stranica....ali pošto nemamo registriranu firmu (nismo izdavači) male su šanse da nam pošalju, ili možda ipak hoče....znat čemo ako pokušamo.

Ili bi se mogao u igru netko od izdavača uključiti pa da on to preuzme na sebe? Recimo Agarthi, Rosencrantz, Colt,....možda čak Ludens, pa izda taj neki Gigant (ionako oni izdavaju neke izmišljene Komandant Mark specijale i slično...).

Ima li netko neku ideju?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/08/2016 : 18:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
eto pisao sam na Bonelli u vezi skenova, javljam ako budu nešto odgovorili.

Ako ne, onda čemo se trebati sami nekako snači....bilo bi dobro ako bi svaki malo pogledao po svojoj kolekciji pa skenirao one dijelove Drunkija i Chica.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 13/01/2019 : 19:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@1euro - jel ti se tko javio u vezi ovoga? Pretpostavljam da nije, ti bi već pisao.

Ali ideja ti je baš dobra fora bi bilo imati sve na jednom mjestu, pa i od Trampya.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 24/01/2019 : 09:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Zaista odlična ideja ali nisam nešto optimist da bi se moglo ostvariti. No, to bi bilo remek djelo, imati sve dogodovštine s Drunkyjem i, meni dražim, Trampyjem u dva integrala.

loading...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/01/2019 : 12:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jel da Dwayne? 1Euro baš ponekad ima sjajne ideje

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

dejan borca
Average Member



Serbia
547 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 24/01/2019 : 15:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan borca a Private Message  Reply with Quote
pa sa cikom i trampijem ima izdanje
ima i izdanje na nasem jeziku,radjeno u privatnoj reziji

Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/01/2019 : 15:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Obzirom da svako "druženje" Trampija i Čika odnosi minimum 10-15 strana (Čiko hoda ulicama gladan, naleće na Trampija, Trampi iznosi svoj genijalni plan za besplatno dobijanje hrane ili zaradu u novcu, propast zajedničkog poduhvata) - na tih (kako neko napisa) 130 strana, teško da je obuhvaćena i polovina Trampijevih pojavljivanja.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/01/2019 : 15:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
nisu mi se ništa javili u vezi sa tim.

U biti, ja ne znam kako bilo koji izdavač uspije dogovoriti i kupiti prava za neki strip, jer ja sam par puta kontaktirao različite izdavače (ne samo Bonelli), čak i neke Francuske izdavače, lijepo ih pitao koliko koštaju prava za ovo ili ono, meni nitko nikada ne odgovori.
Jednom sam pitao nekog Francuskog izdavača, da li postoji engleska verzija, on mi je odgovorio da ne, onda sam ga pitam koliko koštaju prava za izdavanje ovog stripa na engleskom jeziku ili za Sloveniju,...i nije se više javio, KO DA SAM GA PITAO NE ZNAM ŠTA!????
Ja sam bio spreman kupiti neka prava, samo kao ulagač pa onda pronači izdavača ili tiskaru ili čak sam otvoriti firmu (izdavačku kuču) ali đabe kada nema nikakvog feedbacka,....zato me stvarno zanima, kako ostali nabave prava za svoja izdanja!??? Ne čudi me, da se i Bernard nije uspio dogovoriti za nastavak Komandanta Marka ili Phoenix Press za Traper Kerija,...kao da ne žele prodati prava....zato me i ne čudi da su se tiskali piratske verzije, jer sa njima se je nemoguče bilo šta dogovoriti....Čak ni ne pitaju, tko sam, imam li kakva iskustva sa time, koja izdanja bi želio tiskati, na kojem području,...ništa, kao da ih ne zanima, uopšte ne odgovaraju, ne samo Boneli, nego svi! Slično kao Ludens, koji ne odgovara na email ili kod nas u Sloveniji, lijepo pitam firmu koja se naziva DELO, koji su nekada izdavali Mikijev Zabavnik, pitam ih da li imaju neku namjeru opet izdavati, pokrenuti Mikijev Zabavnik, ili da li oni imaju licencu, ili ako mi mogu reči tko drži licencu za ime serijala "Mikijev Zabavnik" itd,....ne odgovaraju a ima milijun ljudi tamo zaposlenih, to je velika firma, največa u vezi sa novinama i izdavaštvom.
MA KO IH JEBE SVE!!!!! A onda kukaju, kako se loše prodava ovo, pa ono, pa nema čitatelja, kupaca,... pa se organiziraju nekakve razstave, svi se nešto smiješkaju, piju jedu, fotografiraju se, traže novac od države NON STOP, a nekom čitaču ne mogu odgovoriti na neko pitanje, a kao rade za ljude, javna agencija itd...isti kurac su i muzeji npr,....ne davaju nikakve informacije u vezi sa cijenama, vrijednosti, podaci o npr nekom predmetu (jer ja sam ljubiteljski lovac na zaklade i često imam neka pitanja i oni imaju npr odjel za komuniciranje sa javnošču ali nemaju pojma ili ignoriraju ili davaju nekakve copy/paste odgovore,....isto tako i kada pitam nešto u vezi poreza, ili vizuma ili bilo koju službu da kontaktiram, jako rijedko dobivam neki odgovor. Ja bi sve to raspustio! Nisam fan Donalda Trumpa ali podržavam ideju da im ne dava platu ovim državnim službenicima, jer je nisu ni zaslužili. Oni bi trebali da budu na raspolaganju i u službi državljana ali sjede u toj nekoj kancelariji i piju kafu, slušaju radio i čekaju kada je ručak i kada treba otiči doma. A ništa bolji nisu ni kod Bonelija ni kod Francuskih izdavača, ni u Sloveniji ni nigdje, zagadilo mi se imati bilo kakav posao sa njima, sa svim tim, bojkotiram i ja njihova izdanja i njih i ko ih jebe!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/01/2019 : 16:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@dejan borca - sviđa mi se ta naslovnica

@1Euro - to što ne odgovaraju je u najmanju ruku bezobrazno kao da ti nešto od njih tražiš džabe pa bi rekao čovjek

Ne znam jel dobra usporedba, ali ovo me podsjeća na jednog našeg vodoinstalatera koji je odličan majstor i pokriva to jedno podneblje gdje živimo svojim uslugama. U zadnjih 10-tak godina smo mu toliko love dali i za grijanje i sve živo što je trebalo, uvijek počasti ga pićem i jelom. A i znao nam je pričat kako ima dosta koji su mu dužni, dok smo mu mi uvijek unaprijed platili, daj za materijal, ma za sve što bi tražio.

I zovem ga ja prije nekih mjesec dana da bi mi trebao doći koji dan povećat pritisak na peći (centralno), i zovem ja i zovem, ne javlja se, šaljem poruke, ma kakvi. Nekih 20 dana poslije se javi da je imao posla i da nije stigao se javit. A ja ga prije toga par puta vidio da mu je kombi bio parkiran pred jednom gostionom gdje je bio neko duže vrijeme, a svega nekih 5 minuta do mene vožnje autom.

Ljudi su čudna bića i najgore je ako ovisiš o nekome. Volim uvijek ako znam nešto sam napravit, nikoga ne tražit, ako ne znam napravit, potrudit se da naučim. I od nikoga usluge tražit, dok ti pomogneš nekome onda si super, ali već kad ti tražiš pomoć, onda se javljaju problemi.

Ove izdavače zaista ne kužim. A da kontaktiraš nekako onog lika što je dobio prava za Cassidy serijal, pa da ga pitaš na koju foru to ide? Link: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=40351

Ali vidim sad da je on uz pomoć Darkwooda dobio licencu.

quote:
Moje ime je Milan Puhar i veliki sam zaljubljenik u stripove.
Uz veliku pomoć Slobe iz Darkwooda uspeo sam da dobijem licencu za izdavanje Kasidija.Takođe,štamparija će biti ista koju koristi Darkwood pa se nadam da će i kvalitet štampe biti na nivou Julije i ostalih izdanja Darkwooda.
Moja izdavačka kuća se zove PADORA.
Otkupio sam prava na svih 18 brojeva.Plan mi je da Kasidi ide jednom mesečno.Prvi broj očekujem za Sajam stripa koji se održava krajem septembra u Beogradu.Eto toliko za početak.U nastavku malo više o samom Kasidiju -


"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 24/01/2019 16:15:43
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000