forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Crna Željka (novi strip)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 14/07/2017 : 11:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by Mrkva

Sve super, kao i uvijek, ali neprirodan mi je govor: "Zeljka, sjedaj na mjesto i ponasaj se donekle normalno kao i ostatak razreda".
Kad se to ostatak razreda iz perspektive profesora ponasa normalno? A i kad se ponasaju, mi to nikad ne kazemo, iz straha da se ne pokvare :)
Nije nesto sto bi profesorica rekla.



Ja bih takodjer dodao da profesorice uglavnom ne dolaze gole na nastavu. I da na lijevoj ruci vecinom imaju vise od dva prsta.



Fair enough :)
Ali Zeljka je lujka pa je to sto ona vidi profu golu i izrigava se od govana u razredu dopustivo uzimanje nazovinarativne slobode.
Ali to sto joj profa skroz nepedagoski govori "zasto ne mozes biti normalna" u situaciji gdje se ona treba ponasati kao i svaki dan (i cemu lezi, ili ne lezi, horor ove price) mi nije bas.
Kao i ovo za dva prsta. Prstiju mora biti pet da bi horor bio potpun :)
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 14/07/2017 : 11:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Meni je bas dobro. Profa je filozofski rezignirana i ne ocekuje od ljudskog bica da doista bude normalno, nego samo da, kao i vecina, odrzava neki modicum privida normalnosti. Pomirena je s realnoscu, cak i s rasporenoscu svoje utrobe. Cool.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 14/07/2017 : 23:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Čemu osude prema ambalaži?
Pričekajmo iznutrice pa bumo se potukli ko ljudi.
Nije sve tako crno kao Željka.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 19/07/2017 : 15:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
Evo, unesene neke popravke.
Ova tabla je još bila WIP.
Hvala na konstruktivnim, a i onim ne konstruktivnim komentarima.

quote:
Originally posted by ivi skoj

Čemu osude prema ambalaži?
Pričekajmo iznutrice pa bumo se potukli ko ljudi.
Nije sve tako crno kao Željka.



U got the point :)

HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/07/2017 : 16:15:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Marko, ispricavam se ako se moj komentar mogao protumaciti kao grub.
A sad mi je ovo bolje.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 19/07/2017 : 17:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

A sad mi je ovo bolje.



"Budi mirno" je bolje?

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/07/2017 : 17:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by Mrkva

A sad mi je ovo bolje.



"Budi mirno" je bolje?



Nisam dobro procitala, meni se ucinilo da pise "mirna".

EDIT: Uostalom, to se sve jos moze srediti. Mislim da se nisam trebala mijesati prerano. I jumped the gun.

Edited by - Mrkva on 19/07/2017 17:32:14
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 19/07/2017 : 18:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Marko, ispricavam se ako se moj komentar mogao protumaciti kao grub.
A sad mi je ovo bolje.



Nisam mislio na tvoje komentare pri tome!

Inače, 'mirna' je kao budi 'Mirna', kao zovi se 'Mirna' (kao ime). Zar ne?
Meni zvuči zbunjujuće.
Ali ako je to pravilnije (s obzirom da je ovo profa hrvatskog) onda bi možda trebalo biti 'mirna'.
'Mirno' zvuči više u sprezi i 'vojnički'.

HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/

Edited by - MarkoDj on 19/07/2017 18:22:16
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 20/07/2017 : 04:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
koliko je vas brojalo prste učiteljicama/profesoricama dok su vas "pripremale" za sat? dignite prstiće.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

MarkoDj
Average Member



Croatia
590 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 28/07/2017 : 15:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit MarkoDj's Homepage  Send MarkoDj a Yahoo! Message  Send MarkoDj a Private Message  Reply with Quote
Novi kratki strip 'Crni gavran', o Željki, je gotov.
Prilažem dvije table, od njih deset, na uvid.






HRVATSKI AUTORSKI STRIP: https://www.facebook.com/groups/hrvatskiautorskistrip/
Strip-PREFIKS: https://www.facebook.com/strip.prefiks
web: http://markodjeska.com/

Edited by - MarkoDj on 29/07/2017 01:34:18
Go to Top of Page

leKrava
New Member



242 Posts

Member since 21/01/2016

Posted - 28/07/2017 : 15:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send leKrava a Private Message  Reply with Quote
Super izgleda a i atmnosfera je dobra

Edited by - leKrava on 31/07/2017 09:30:52
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 28/07/2017 : 23:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Da, po običaju, vrlo optimističan strip! Usput, kaže se "bacati orahe", a ne "orase".
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 29/07/2017 : 18:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Palo mi na pamet da Marko možda razvija priču svoje omiljene junakinje, prema superherojici.
Ono Batman, Spajdi.. tužna priča, a onda otkrivanje nekih supermoći i preokret u stripu.
Mlačenje i vraćanje duga u ime svih nas iz šezdeset i neke.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 29/07/2017 : 19:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Da, po običaju, vrlo optimističan strip! Usput, kaže se "bacati orahe", a ne "orase".



Klasika za istok RH, svima je problem s tom množinom imenice "orah". Sklanjaju je kao da je nominativ jednine "oras" a ne "orah"

Edited by - usagi77 on 29/07/2017 19:05:41
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 29/07/2017 : 23:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Ništa neobično. U Dalmaciji kažu često "orav" i oravi, orave...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/07/2017 : 00:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma dobro, tamo se i pisma slusaju, dok ih drugdje salju, pisu i citaju. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 30/07/2017 12:18:05
Go to Top of Page

kriticni
New Member



Serbia
279 Posts

Member since 04/12/2009

Posted - 30/07/2017 : 02:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kriticni a Private Message  Reply with Quote
U osnovnoj skoli sam ucio hrvatski jezik, gdje postoje sibilarizacija, palatalizacija i jotovanje. Znaci osnove naseg jezika.

Množina imenice orah:

Množina imenice orah glasi "orasi" i tu je izvršena glasovna promjena - sibilarizacija.

A nakon osnovne skole sam naucio jos nesto, da svakom kome se ne svidja kako ja pisem i pricam kazem da mi se (oprostite na rijecniku) nasisa qrca. I onima tamo jer nisam njihov i ovima ovdje jer sam neki tamo dodjos. Nije bitno kako ko prica, bitno je sta ko prica.

Ako je moj prijatelj Radoja napisa' na svom dalmatinskom SRIĆA, on je meni srecan, sretan i srican, i mogu ja do sutra palamuditi sta je izvorno i pravo, ali glavna poenta je da je on ispunjen, i jebe mi se za njegov rodoslov i za njegov naglasak, on je meni srecan i ja sam srecan jer je moj prijatelj hrvat srecan! Ende, over and out, nema dalje.

Dakle, Markoni, cjepaj brate po svome i ne mjenjaj se zbog nikoga.

www.deviantart.com/kriticni
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/07/2017 : 02:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Dobro ajmo mir.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1389 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 30/07/2017 : 09:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Pravopis i gramatika minoran su problem u Markovom pisanju. Za to si uzme lektora (Mrkvu) i problem rijesen.
Osnovni problem s Markovim pisanjem je kao i s njegovim crtanjem - to je karikatura koja ne zna nasmijati.
I crtez i vizualna naracija odavno su na profesionalnoj razini, ali nemaju apsolutno nikakve slatkoce ili carolije. A to je prvenstveno zato sto Marko radi prema vlastitim scenarijima, koji su iskren i nepatvoren izraz njegovog pogleda na svijet, da, ali ne samo da preuzimaju sve mane tog pogleda, nego ih i potenciraju, do granice karikature. Sto i ne bi bilo lose kad bi ta karikatura bila smijesna, ili originalna, ili poticala na razmisljanje, ili nam davala bilo sto. Ali ne daje, ona jednostavno donosi jednu poruznjenu verziju stvarnosti, u kojoj je sve isto kao i u nasoj, samo malo ruznije, i tu nas ostavlja. A, ako i ima neceg nakon toga, ako se i probijemo kroz tu dzunglu ruznoce i dosade do nekakvog Carobnjaka iz Oza, ono sto taj ima za reci nije vrijedno svog tog truda: "Vegetarijanci su nenasilni" (Bul i Bal) ili: "Slatke, male, crne alternativke kulnije su od bimbo plavusica" (Crna Zeljka).

Ja bih se na Markovom mjestu ostavio autorskih projekata i jednostavno crtao po tudjim scenarijima. Ili, u nedostatku takvih, smislio nesto bez velike, banalne poruke. Nesto kapriciozno, mastovito, pomaknuto i smijesno, sto ce pruziti nekakav uzitak. (Marko ima talenta i maste, mogao bi takvo nesto bez problema napraviti.) Na osnovi "Posljednjeg fana", ja sam mislio da ce Markov rad ici u takvom nekom smjeru. Zao mi je sto je potrosio hrpu vremena na ove ambiciozne-a-banalne projekte od kojih nece biti nista i sto mu nitko od frendova nije imao iskrenosti reci koje su im mane. Takodjer smatram da bi sve koji se na 'Autorski izlog' javljaju s porukama u stilu: "Odlicno, majstore, samo naprijed, pratimo tvoj rad i nemamo nikakvih zamjerki, sve super, sve pet" trebalo udaljiti s foruma. U najboljem slucaju, to je spam (ako nemas nista konstruktivno za reci - suti), a u najgorem su to savjeti koji stete autorima jer ih uvjeravaju da su postigli vise nego stvarno jesu.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/07/2017 : 12:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Morat ću se složit. Markovi scenariji jednostavno nisu na razini njegovog crteža. Ovo je odlično detektirano: "ako se i probijemo kroz tu dzunglu ruznoce i dosade do nekakvog Carobnjaka iz Oza, ono sto taj ima za reci nije vrijedno svog tog truda". Jednostavno kao da je između Marka crtača i Marka scenariste razlika od bar 15 godina s tim da je ovaj drugi ostao zarobljen u ranim razredima srednje škole. Simpatično i na fanzinskoj razini - sigurno, išta više - teško. Da, i ja mislim da bi najbolje bilo jednostavno crtati prema tuđim scenarijima i ostavit se pokušaja plasiranja svojih zabrijavanja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 30/07/2017 : 22:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
I,eto. To je to. Zbrojite što su rekli culture vulture i Tonto, i ne morate tome ništa dodavati ili oduzimati da vam sve bude jasno. Šteta vremena potrošenog na Bula i Bala. Tematika zarobljena u vremenu kraja 70-ih i početka 80-ih godina prošlog stoljeća. Kada je to bilo nešto inventivno i cool.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/07/2017 : 22:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo dobro ali ne mogućnost da sam još uvijek na razini srednje škole.

Ne znam po čemu zaključujete da su njegovi stripovi lijepi ali nemaju nikakvu (valjanu) poruku kad, koliko znam, samo mu je Posljednji fan kompletiran.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/07/2017 : 22:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Također, smatram da od nezavršenih stripova autor može puno manje naučit nego od završenih. Ne razumijem tu potrebu nekih kritičara da svaki strip bude "inovativan", ili općenito "dobar". Kao ni to da je nešto "kapriciozno, mastovito, pomaknuto i smijesno, sto ce pruziti nekakav uzitak" podložno objektivnoj procjeni.



"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 30/07/2017 : 22:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Ah... Dragi Deers. Neki to vide odmah. Neki moraju pročitati cijeli strip. Neki moraju pročitati cijeli strip nekoliko puta. Pa ne vide...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 31/07/2017 : 09:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A neki bi se mogli i dalje drzati ocjenjivanja konjskih struktura.






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000