forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Stripovi kojeg izdavaca...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 13/09/2016 : 23:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
...cine najveci deo vase kolekcije?
Koji izdavac je naj za vas i zasto?
Naravno, govorimo o Bonelliju u ex-YU.

Spisak svih izdavaca ciji je barem jedan deo izdanja cinio ili cini neki od Bonelli junaka

Abaton
Agarthi Comics
Arkona
Bane Kerac
Beoštampa-Grafart, Veseli četvrtak
Bookglobe
Dagda
Darkwood
Deveta dimenzija
Dnevnik
Fibra
Forma B / Malagma
Horus
Libellus
Ludens
Maverick
Mega Press 33
Moria
Padora
Phoenix Press
Porin-Strip
Rosencrantz
Sfera
Slobodna Dalmacija
Strip-Agent
Stripforum
System Comics
Van Gogh
Vannini
Wizard Press

Choices:

Agarthi Comics
Beoštampa-Grafart, Veseli cetvrtak
Dagda
Darkwood
Dnevnik
Horus
Libellus
Ludens
Padora
Phoenix Press
Piratsko izdanje
Porin Strip
Slobodna Dalmacija
Strip-Agent
System Comics


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Edited by - morski on 14/09/2016 20:43:37

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/09/2016 : 23:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Najviše imam Ludensovih izdanja, sasvim normalno jer su mi najdostupnija a objavljuju puno toga što me zanima.
Tehnički najkvalitetnija izdanja imaju Libellus i Phoenix Press.
S ponosom mogu potvrditi da nemam niti jedno piratsko strip izdanje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 13/09/2016 : 23:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Samo Bonelli??? Me bolje da mi nisi ni pominjao!

1. Dnevnik = 2 x 1103 + 2 x 997 = 4.200 + oko 950 (+/- 10-ak) duplih = cca. 5.150,
2. Ludens, S.D. i S.A. = puuuuh (!), pa garant nekih 1.000 do 1.110 primjeraka,
3. V. Č. = cca. 500,
4. Libellus = tu negdje oko 220....itd.

Jbg., nakupilo se toga podosta, a pošto sam još mladić, imam još i ozbiljnijih ciljeva u pogledu na buduće dane.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 14/09/2016 : 06:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Još uvek imam ogromnu rupu u Bonelli kolekciji zbog trošenje većine raspoloživog novca na grafičkie novela od Darkwooda, Belog puta ili System Comicsa radije nego na nekoliko Bonelli svesaka. Ali,

većina kolekcije je od Veselog Četvrtka, a ne mnogo ispod su i Ludensova izdanja.
Više cenim Veseli zbog jezika i posvećenosti čitaocu (uvodni tekstovi)
Cilj je da rupe popunjavam originalnim italijanskim sveskama, a da mi od domaćih ostane možda samo Veseli i Libellus.
U kvalitetu Libellus dominira

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/09/2016 : 06:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ludens, naravno
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 14/09/2016 : 07:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Budući da skupljam samo Texa, odgovor je Dnevnik.

Nema najboljeg izdavača, za mene su svi najbolji!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/09/2016 : 08:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ludens, a što drugo.

Dobra je prva opcija "Agarthi Comics".


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 14/09/2016 08:03:13
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/09/2016 : 08:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ludens, oko 50% kolekcije
Nakon Ludensa (Zagor i Tex sa svim popratnim, Blek, Mark, Teller, Miki) je zanimljivo tko je drugi. Nabacat ću bez ikakva reda. Npr. Veseli četvrtak mi čini komplet Texa i 80% Martyja uz knjige istih i 5-6 Zagor OP. Strip Agent- imam Martyja uz popratno, zatim popratno Mister No-a bez da sam kompletirao od nastavka gdje SD stala do prestanka. Mogu se pohvaliti da Padoru imam svu i bili su odličan izdavač. Od Darkwooda samo JDJP. Agarthi sve osim Skrivenog lica, Fibra samo integral Alvar Mayor i prva 4 Rip Kirby, Libellus samo one 4 ljetne kolekcije. Svojevremeno sam kupio 5-6 Texova čije su me naslovnice privukle ali prodao... iz ex-Yu ne bih uzeo ni da mi se poklanja, imam ogromnu averziju prema neoriginalnim naslovnicama, rezanju kadrova ili stranica, mijenjanju teksta i sličnim stvarima. Što se tiče Slobodne Dalmacije (drugi izdavač po brojnosti u mojoj kolekciji ipak) kompletirao sam MM, Mister No, Zagor i Tex a sadržaj njihovih epizoda Zg Ex saznajem kroz Ludensove knjige. Phoenix Press samo Mohikanac i Veliki Belconi, a Komiko Popaj... uh, ne mogu više.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 14/09/2016 08:25:13
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/09/2016 : 09:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ludens je proporcionalno najbolji najveći i najrealniji s najduljim stažom

dnevnik je nostalgija

libelis je elita

VČ je i dalje još uvijek u povojima i traži se... najbolji im je ritam i neka sigurnost...problemi u distribuciji i manje otisku

ostali su samo sporadične pojave

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 14/09/2016 : 10:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Dnevnik je nostalgija, a opet kako pročitati neke sjajne stripove, ako ne u Dnevnikovom izdanju evo hrpa super Tex priča je još uvijek dan danas izašla samo u Dnevnikovom izdanju!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 14/09/2016 : 11:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Dnevnik je nostalgija, a opet kako pročitati neke sjajne stripove, ako ne u Dnevnikovom izdanju evo hrpa super Tex priča je još uvijek dan danas izašla samo u Dnevnikovom izdanju!


Ludens,Strip agent,Veseli četvrtak 99 posto i 1 posto sve ostalo.Istina je da je hrpa super priče izdao samo Dnevnik , dok do njih dođe VČ proće dosta vremena a od Ludensa Tex klasik
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/09/2016 : 11:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ludens naravno… prvi i nezaboravni ozbiljni izdavac u RH.
SD-i svaka cast na pokusaju, i za njih bih glasao kao prve ozbiljne, ali bitna je i kvantiteta.
B.Hills hrbati su mi bili simpa😜, ali saranje po kronologiji ih je outiralo.🌵

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 14/09/2016 11:45:24
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 14/09/2016 : 11:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
dnevnika imam najvise jer ostali izdavaci jos nisu izdali toliki broj stripova...posle toga ide ludens...ludens mi je najbolji u kvalitetu kiosk izdanja...libelus za tvrde korice...prevod srpski kod vc mada u zadnje vreme i tu imam neke primedbe....ostrina crteza najbolja mi je u vc sa tvrdim koricama....dakle svako ima nesto sto je dobro....svi stripovi su mi dragi
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/09/2016 : 13:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Naravno Ludens, zatim Dnevnik, pa Veseli Četvrtak i Slobodna Dalmacija (nisam siguran tko je treći).
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 14/09/2016 : 14:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
Ludens naravno!!
Go to Top of Page

ROJ RENK
Average Member



556 Posts

Member since 03/03/2011

Posted - 14/09/2016 : 14:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ROJ RENK a Private Message  Reply with Quote
Dnevnikovih najvise jer sam nekada radio za njih. Ovih drugih, sta mi padne u ruke i uzimam samo omo sto me najvise zanima. Najvise imam od Darkvuda a od od svih drugih po nesto.

Go to Top of Page

ziro
New Member



Kyrgyzstan
193 Posts

Member since 05/08/2019

Posted - 13/08/2019 : 19:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ziro a Private Message  Reply with Quote
Veseli četvrtak
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 13/08/2019 : 20:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Kako god izračunam, imam više Slobodne Dalmacije od Ludensa
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000