forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Pogrebnik 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/09/2016 : 22:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Pogrebnik Jonas Crow ima jednostavan zadatak: mora prevesti lijes bivšeg rudara koji je postao milijunaš zahvaljući svom rudniku. Bio bi to miran pogreb da nema jednog detalja: Joe Cusco je prije smrti progutao svoje zlato kako bi ga ponio sa sobom na drugi svijet. No tajna se pročula i bijesni rudari Anoki Cityja digli su se na noge. Kako bi mogli dopustiti da stari vlasnik rudnika zakopa toliko bogatstvo kad su oni u njegovim rudnicima prolijevali krv i znoj?

Dobro kaže Jonas: «Smrt nikada ne dolazi sama»…

Pogrebnik 1 • Čovjek koji je jeo zlato • 128 stranica • Kolor • 240 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Xavier Dorison • Crtež Ralph Meyer • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.9.2016. • Cijena 160 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/pogrebnik-1-covjek-koji-je-jeo-zlato/393/

Trouble will find me

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/09/2016 : 23:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ovo čekam točno pola godine, od prvog listanja Darkwoodova izdanja. Srećom pa sam na vrijeme doznao da ubrzo stiže Fibrino, pa sam se uspio othrvati.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/09/2016 : 00:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da , i ja sam ga htio proćitati na hrvatskom, i eto ga. Darkwoodov sam uspio izbjeći. A i Fibra je najbolja daleko za strip albume na ovim prostorima...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 18/09/2016 : 00:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Dw nije izdavac srpskog izdanja
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/09/2016 : 00:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ovo čekam točno pola godine, od prvog listanja Darkwoodova izdanja. Srećom pa sam na vrijeme doznao da ubrzo stiže Fibrino, pa sam se uspio othrvati.





Makondo je izdao ovo u Srbiji

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47674
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/09/2016 : 06:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sto se tice dorisona, covek radi narodnjacke stripove. tematim mu je za siroke narodne mase, al on je jedan od retkih koji zna nekad da to uradi bas dobro. pogrebnik je jedan od tih
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 07:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ovo je poslje dugo vremena konačno izdanje Fibre za mene...
Prića i crtež su odlični...bolji čak od nekog bonellija.
to je integral od dva albuma sastavljen ili?...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 18/09/2016 08:07:18
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 18/09/2016 : 10:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Da,integral od dva albuma.
Prvi dio solidan.U svakom slucaju,svi koji vole Teksa,Bluberija i ostale kaubojostine bit ce zadovoljni i sa ovim.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 18/09/2016 : 10:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

ovo je poslje dugo vremena konačno izdanje Fibre za mene...
Prića i crtež su odlični...bolji čak od nekog bonellija.
to je integral od dva albuma sastavljen ili?...


Baš bi me zanimalo koji li je bio taj poslijednji prije dugo vremena?

P.S. Za mene izlazi prekasno, uzeo već njemačku varijantu.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 10:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by teller

ovo je poslje dugo vremena konačno izdanje Fibre za mene...
Prića i crtež su odlični...bolji čak od nekog bonellija.
to je integral od dva albuma sastavljen ili?...


Baš bi me zanimalo koji li je bio taj poslijednji prije dugo vremena?

P.S. Za mene izlazi prekasno, uzeo već njemačku varijantu.


sram me priznat ljudi...Alvar Major prva dva albuma...prije malo a poslje više ništa...
Nije razlog da 80% Fibre nije za moj ukus, več je glavni razlog da mi odgovara 80% Libellusa i 110% Ludensa...
Previše izdavaća pa nešto mora odpast...
Bonellijoza je prokleta bolest, možda i postoji lijek ali kod mene ne
dijeluje...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/09/2016 : 11:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Svačije je neotuđivo, i apsolutno pravo da nešto voli i štuje više od ostalog, pa tako proizlazi da mnogi vole i obožavaju "manistru na pome", i kunu se u nju da im je najdraža, al jbg. "manistra na kozice i škampe" je neprikosnoveno bolja...
Pa stoga ono o "ukusima se ne raspravlja", pada u vodu.
Plastićno prikazano...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/09/2016 : 11:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus

Da,integral od dva albuma.
Prvi dio solidan.U svakom slucaju,svi koji vole Teksa,Bluberija i ostale kaubojostine bit ce zadovoljni i sa ovim.


U onom Makondovom izdanju je samo jedan album ili kako? Tamo sam napisao 72 stranice, ovdje 128.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/09/2016 : 12:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by teller

ovo je poslje dugo vremena konačno izdanje Fibre za mene...
Prića i crtež su odlični...bolji čak od nekog bonellija.
to je integral od dva albuma sastavljen ili?...


Baš bi me zanimalo koji li je bio taj poslijednji prije dugo vremena?

P.S. Za mene izlazi prekasno, uzeo već njemačku varijantu.


sram me priznat ljudi...Alvar Major prva dva albuma...prije malo a poslje više ništa...
Nije razlog da 80% Fibre nije za moj ukus, več je glavni razlog da mi odgovara 80% Libellusa i 110% Ludensa...
Previše izdavaća pa nešto mora odpast...
Bonellijoza je prokleta bolest, možda i postoji lijek ali kod mene ne
dijeluje...




Znači da nisi govorio istinu kad si napisao da si kupio Jastreba, jer da je to - ako dobro pamtim - također konačno bio Fibrin strip za tebe i bla, bla, bla...

Također, znači da nisi govorio (napisao, svejedno) istinu kad si rekao da si uzeo Hombrea, jer da je to opet konačno (ili tako nekako) Fibrin strip po tvom ukusu.

I još nešto: ako ti je Stripoteka sve donedavno bila odlična, a sad s izborom novi(ji)h stripova ne valja, kako to da nisi uzeo sva Fibrina integralna izdanja stripova iz nekadašnje Stripoteke, od Ripa Kirbyja preko spomenutog Hombrea i Franka Cappe do Nošenih vjetrom i Sedam života kopca?

Zar ni klasičniji stripovi iz nekadašnje Stripoteke više nisu po tvom ukusu?

Hm, hm, hmmmmm...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 18/09/2016 12:06:21
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/09/2016 : 12:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Telleru ne pakovati!

Neka čovjek čita i kupuje što mu se sviđa, kao uostalom i mi ostali.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/09/2016 : 12:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Otto Kraus

Da,integral od dva albuma.
Prvi dio solidan.U svakom slucaju,svi koji vole Teksa,Bluberija i ostale kaubojostine bit ce zadovoljni i sa ovim.


U onom Makondovom izdanju je samo jedan album ili kako? Tamo sam napisao 72 stranice, ovdje 128.


makondo 1,fibra 2.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 13:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Johnny moj dragi...Jastreba i Hombrea sam kupio, pročitao i prodao...malo i izgubio ali ja kad nemam ni ne brojim da sam kupio..možda ću prodat i cb Alvara i kupit kolor...kažem možda.
Ali mi neobično drago da pratiš moj trag na forumu,... ma bolji si tragać od Tiger Džeka.
Što se starih legenda Stripoteke tiće,, dragi su mi zbog nostalgije i ništa više...opet bi jih čitao ko nekad..na lošem papiru u jeftinom izdanju.
Ove debele knjižurine od tri kile mi oduzimaju i volju i prostor...
Od krupnjih stvari imam Komanču SA, Zagora Libellus,Tex Libellus...
Modesti, Rip i ostale stare junake bi čitao ko Mikija...za 25 kuna na 220 stranica, kiosk izdanje...ako nešto volim ne znaći da želim i moram imati u svakom obliku...možda jedino Bonelli.
Mogo bi neki naš crtać nacrtat strip POŠTENI JOHNNY NA VRUĆEM TRAGU TELLERA LAŽOVA!
Uspjeh zagarantovan!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 18/09/2016 13:30:51
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 18/09/2016 : 13:27:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Johnny moj dragi...Jastreba i Hombrea sam kupio, pročitao i prodao...malo i izgubio ali ja kad nemam ni ne brojim da sam kupio..možda ću prodat i cb Alvara i kupit kolor...kažem možda.
Ali mi neobično drago da pratiš moj trag na forumu,... ma bolji si tragać od Tiger Džeka.
Mogo bi neki naš crtać nacrtat strip POŠTENI JOHNNY NA VRUĆEM TRAGU TELLERA LAŽOVA!
Uspjeh zagarantovan!



Nema kolor Alvara

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 13:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by teller

Johnny moj dragi...Jastreba i Hombrea sam kupio, pročitao i prodao...malo i izgubio ali ja kad nemam ni ne brojim da sam kupio..možda ću prodat i cb Alvara i kupit kolor...kažem možda.
Ali mi neobično drago da pratiš moj trag na forumu,... ma bolji si tragać od Tiger Džeka.
Mogo bi neki naš crtać nacrtat strip POŠTENI JOHNNY NA VRUĆEM TRAGU TELLERA LAŽOVA!
Uspjeh zagarantovan!



Nema kolor Alvara


bio sam siguran da je bar najavljen ako ne i objavljen...
onda je color valjda Hobre...ma nema veze.meni su to ionako druga liga junaka koje drži nostalgija...što ne znaći da nisu odlični i neponovljivi stripovi.
a ako sam iskren...dosta puta se napalim, onda čekam priliku pa na kraju odustanem...
kako to važi kod žena tako i kod stripova...i kod Fibrinih.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 13:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

jedino zanimljivo iz ove ture što ču uzeti (Hombre kolorka)...kolor je odličan, baš dobro da nisam uzeo cb.



quote:
Originally posted by teller

..možda ću prodat i cb Alvara i kupit kolor...kažem možda.



telleru,ti si kralj!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/09/2016 13:49:07
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 18/09/2016 : 13:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Eto sad, pored Johny-ja Holmesa upetlja se još i Anto Whatson.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/09/2016 : 14:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by teller

jedino zanimljivo iz ove ture što ču uzeti (Hombre kolorka)...kolor je odličan, baš dobro da nisam uzeo cb.



quote:
Originally posted by teller

..možda ću prodat i cb Alvara i kupit kolor...kažem možda.



telleru,ti si kralj!!!





I svaka mu dala... vode iz bokala!

Apsolutno se slažem, svatko uzima ono što mu se sviđa i što želi.

Samo što više ne vjerujem ni u one priče o 3-4 klasik Zagora s različitim naslovnicama, o više primjeraka Malog rendžera, Bleka, Marka ili čega god...

Lovačke priče lovca koji se počeo gubiti. Ali slažem se, teller je forumska legenda.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 15:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pitanje je da li teller uopšte čita (a bogami i da li ih uopšte kupuje??) stripove;ionako skoro svima daje ocene 10,10,10,10.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/09/2016 : 15:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ako su visoke ocjene kriterij onda ni ti nisi daleko:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 16:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ako su visoke ocjene kriterij onda ni ti nisi daleko:)


jaki care.
ma ja i ante smo malo starija generacija pa nam kriteriji rapidno padaju...ono što nam je nekad bilo ružno sad je bog bogova..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 18/09/2016 : 16:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
jes vala ja sad i na GILFare glancam palicu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/09/2016 : 18:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
naguzi me jaki!

ontopik:
Dorisona smatram dobrim scenaristom,i ništa preko toga.Za sada,u svojim pričama mi nije pružio neki "wow" momenat,ali sudeći po priloženom pivjuu, to bi moglo da se desi u Pogrebniku.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/09/2016 18:29:53
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000