forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Denis Villeneuve
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/10/2016 : 22:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Naravno, Incendies je odlican. Jedan od najboljih. I brutalan, sokantan, sve to stoji. Zapravo jedino sto mi je smetalo je, sto sam prebrzo shvatio "kamo vodi". Ako se to moze nazvati smetnjom.

I naravno sto u petak navecer nisam radije gledao recimo novog Tarzana :). Jbg posle Incendies sna bas i nije bilo..


To kamo vodi obično povežem pa mi malo pokvari šok, ali ovog puta nisam. Naime, nisam dobro razumio protok vremena pa mi određene mogućnosti nisu ni pale na pamet. I drago mi je zbog toga...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/10/2016 : 22:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Naklon Vileneuvu, tri njegova filma doista su me se jako dotakla. Nadam se da ce tako i dalje, iako sam kot Arrival nekako skeptican.


A Enemy ?
Od Arrival očekujem previše, ipak je to žanr koji volim.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 01/10/2016 22:50:16
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/10/2016 : 00:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by mike

Naravno, Incendies je odlican. Jedan od najboljih. I brutalan, sokantan, sve to stoji. Zapravo jedino sto mi je smetalo je, sto sam prebrzo shvatio "kamo vodi". Ako se to moze nazvati smetnjom.

I naravno sto u petak navecer nisam radije gledao recimo novog Tarzana :). Jbg posle Incendies sna bas i nije bilo..


To kamo vodi obično povežem pa mi malo pokvari šok, ali ovog puta nisam. Naime, nisam dobro razumio protok vremena pa mi određene mogućnosti nisu ni pale na pamet. I drago mi je zbog toga...



Vjerujem da je tako ispalo jos bolje. Ja sam neke scene pogledao vise puta, pa sam tako skontao..

Jack the Black.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/10/2016 : 00:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by mike

Naklon Vileneuvu, tri njegova filma doista su me se jako dotakla. Nadam se da ce tako i dalje, iako sam kot Arrival nekako skeptican.


A Enemy ?
Od Arrival očekujem previše, ipak je to žanr koji volim.



Enemy nisam gledao, jer mi djeluje ultra depresivan, zapravo ultra smoran. No i to cu ispraviti :).

Jack the Black.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/10/2016 : 09:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ono što se meni kod Villeneuvea osobito sviđa jesu sjajne psihologizacije likova, nevezano uz žanrove i same priče, jesu li one obiteljske i komornije kao u Incendies i Neprijatelju, ili su šireg zamaha kao u Sicariju.

Enemy je potpuno drugačiji film od Sicarija, kompleksna psihološka drama o igrama i nepouzdanostima identiteta, koja gledatelja sjajno uvlači u stanje ekspandirajuće tjeskobe i nesigurnosti, vješto mu izmičući tlo pod nogama.

A onda, taman kad si pomislio da je sve sjelo na svoje mjesto i da si pohvatao konce, uslijedi posljednji kadar koji sve ruši i postavlja hrpu pitanja, odnosno otvara mogućnosti za brojne interpretacije.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 21/10/2016 : 15:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Sicario je filmčina na kvadrat, a od Prisonersa mi je skočio tlak da sam morao popit tabletu .
Villeneuve je genijalac modernog filma.
Svakako preporuke za oba.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 10/12/2016 : 15:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Arrival. Dobar je svaki film koji izazove raspravu pri izlasku iz dvorane. Puno je tu stvari to smiksano, neke su možda banalne i naivne - poput nužnosti suradnje između ljudi i nacija, uživanja u životu i trenucima koje taj život čine, stoičkog prihvaćanja patnje - ali uz znastvenofantastične elemente prvog susreta i nelinearnog vremena, sve je to skupa jedan ukusan ćušpajz, vizualno dojmljiv.

Zanimljivo je za vidjeti da je kao glavni neprijatelj "slobodarskog Zapada" predstavljena upravo Kina (što valjda i jest istina), koju u stopu slijede Rusija i Sudan (!), također voljne da se vojno obračunaju sa simpatičnim Heptapodima.
Go to Top of Page

FrancoNero
Starting Member

16 Posts

Member since 16/11/2011

Posted - 10/12/2016 : 23:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send FrancoNero a Private Message  Reply with Quote
Meni je Villeneuve najzanimljiviji redatelj današnjice. Za Filmokaz sam pisao o Enemyu (http://www.filmokaz.com/?p=29) i Arrivalu (http://www.filmokaz.com/?p=771).
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000