forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Eme de Jong: POVRATAK JASTREBA OSIČARA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 30/09/2016 : 00:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote


Poštovani čitaoci,
predstavljamo Vam novu knjigu naše edicije "Meridijani" koja donosi grafički roman Povratak jastreba osičara holandske autorke Eme de Jong.

O delu:

Simon Antonis vlasnik je knjižare u vreme krize. Zbog slabog poslovanja prinuđen je da je zatvori. Dok se vraćao kući iz skladišta, sudbina ga odvodi na prugu gde postaje svedok samoubistva.
Ovaj događaj ostavlja na njega snažan utisak. Sećanja iz detinjstva sve više naviru i njegov život se postepeno pretvara u nemiran san. Regina, mlada devojka koju slučajno sreće, jedina je koja
uspeva da mu pruži mir i ljubav za kojima žudi.

Eme de Jong svrstava se među najtalentovanije mlade umetnike na holandskoj strip sceni. Pošto je 2011. godine diplomirala na smeru za animaciju, počela je sa radom kao autorka stripa,
ilustratorka i animatorka na filmu i televiziji. Njen strip u kaiševima Isečci (Snipperts) svakodnevno izlazi u holandskim dnevnim novinama Metro. Povratak jastreba osičara njen je prvi grafički
roman.

„Povratak jastreba osičara delo je Eme de Jong, jedne od trenutno najvećih telenata holandske strip scene. Priča, ispričana kroz flešbekove, ukršta dva događaja koji formiraju čvor osećanja
krivice. Traumatičan događaj u sadašnjosti aktivira traumu iz detinjstva. Glavni junak je dvaput „stajao u prvom redu”, bio je svedok dve tragedije koje nije sprečio ili nije mogao da spreči.
No, to tek otvara spiralu samoispitivanja u kome se fantazmagorično meša ono što smo čitali u knjigama sa onim što doživljavamo.”

Zoran Đukanović


O autorki:

Višestruko nagrađivana autorka stripa, animatorka i ilustratorka Eme de Jong rođena je 1988. godine u Roterdamu u Holandiji. U njenom radu primetni su uticaji evropskog stripa i japanskih mangi. Sa
samo 17 godina objavljuje svoju prvu strip-knjigu Eme TV (Aimée TV). Od tada je uradila 11 strip serijala uključujući i veoma uspešni dnevni geg-strip Isečci (Snippers) koji izlazi u listu Metro. Pored toga
bavila se ilustrovanjem dečjih knjiga, uredničkim poslovima, muzičkim spotovima i video-artom, a neki od tih radova stigli su i do Muzeja Vitni u Njujorku. U septembru 2014. objavila je svoj prvi grafički
roman pod nazivom Povratak jastreba osičara koji joj je doneo nagradu Sen Mišel za najbolji strip na holandskom jeziku 2014. godine. Ovaj grafički roman uskoro izlazi i na engleskom, francuskom i
španskom jeziku, a u pripremi je i njegova filmska adaptacija.

Tehnički podaci:
Eme de Jong - Povratak jastreba osičara
Biblioteka Meridijani, knjiga 9
Strana: 160
Štampa: crno-belo
Povez: meki (šiveno, sa klapnama)
Sajamska cena: 900 dinara

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 30/09/2016 : 07:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Povratak jastreba osičara na engleskom jeziku izlazi 11. novembra 2016. u izdanju Self Made Hero-a:

http://www.selfmadehero.com/books.php

http://www.selfmadehero.com/title.php?isbn=9781910593165&edition_id=302

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 30/09/2016 : 09:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Prelijepo.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/09/2016 : 12:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ovo djeluje jako zanimljivo. Svaka čast!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/09/2016 : 23:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zvuci dobro i izgleda lijepo!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 04/10/2016 : 17:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
A Barnes & Noble preporučuju najbolje grafičke romane u oktobru 2016.

http://www.barnesandnoble.com/.../best-comics-graphic.../

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 11/10/2016 : 10:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Posle pročitanog, neko bi rekao ništa spektakularno. Ižvakana priča u slice of life stripovima.

U potrazi za izgubljenim vremenom su priče koje me uvek dotaknu jer često se meni dešava zbog mojeg izrazito segmentiranog pamćenja da određeni događaji, sitnice mi pokrenu neku davnu "izgubljenu" sliku. Tako nekako sam i doživeo ovaj strip bliskim. Doduše ovde je "okidač" ekstremne prirode, ali je sve fino ukomponovano.

Veoma subjektivna 4/5.
Go to Top of Page

zokalav
Senior Member



2011 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 31/10/2016 : 09:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zokalav a Private Message  Reply with Quote
strip je tu
odličan
http://stripovibanjaluka.blogspot.ba/
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 02/11/2016 : 15:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Svidio mi se 'Povratak'...

Crtež odličan, sugestivan...

Priča govori o neispunjenim snovima i načinu nošenja s kriznim situacijama, ispričana na način da se sadašnjost i prošlost glavnog junaka isprepliću dok ne saznamo što je na kraju bilo.

Nekome će kraj možda biti očekivan, mene je iznenadio i jak mi je taj moment (da ne spojlam, onaj tko je čitao znat će na što mislim).

Još jedan strip koji sam uzeo samo da probam i koji mi se baš svidio.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 02/11/2016 : 16:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Evo ga i u SnK>

https://www.stripovi.hr/kategorije.9d3cdbb9c8684f749311ff8da2fc265e.komiko.aspx

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/07/2017 : 17:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Svideo mi se strip.
Što rekoste, ništa spektakularno/revolucionarno,ali sasvim lep slice of life.
Jedino nisam presrećan završnicom - uvek "štekam" kod tih fantazmagoričnih detalja, kojima ovde obiluje kraj.
Pošto sam vazda bio glup da lepo rastumačim te metafore i simbolike,pitanje:
Spojleri:
znači Reginu je Simon izmislio? kakva je fora sa Lolitom?

Spojler ende.

Crtež mi je jako lep.

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/07/2017 17:11:23
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 01/07/2017 : 17:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
@ anto:
Bez brige, za nekoliko dana neces se ni sjecati tog "kljuca" tumacenja stripa :)
Ja se ne sjecam, ali sad si me potaknuo da opet pogledam sto je ono bilo :)
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000