forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolji crtač Zagora
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/10/2016 : 23:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar


disclamer:
Poredak je ovakav jer su u pitanju najbolji crtači za Zagora, da je kojim slučajem trebalo ocijeniti crtačku vještinu i talenat nevezano za konkretni serijal poredak bi bio drugačiji.


Priznaj da si Vernija stavio u top 10 samo da bi te Brdar postedio u svom stripu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/10/2016 : 23:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da me cudi malcice Solarova lista, Verni i Piccineli ispred velikog Della Monice? I Barison tako slabo kotiran.
Ccc...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/10/2016 : 23:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Moja lista bi izgledala ovako:

1. Ferri
2. Andreucci
3. Prisco
4. Nuccio
5. Della Monica
6. Laurenti
7. Barison
8. Rubini
9. Bisi
10. Verni
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/10/2016 : 23:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar


disclamer:
Poredak je ovakav jer su u pitanju najbolji crtači za Zagora, da je kojim slučajem trebalo ocijeniti crtačku vještinu i talenat nevezano za konkretni serijal poredak bi bio drugačiji.


Priznaj da si Vernija stavio u top 10 samo da bi te Brdar postedio u svom stripu.


U kontekstu Zagora, Verni je i više nego solidan pa čak i poželjan jer daje prijeko potrebnu dozu one nostalgije za starim vremenima a i stil mu je nešto između Donatellija i Ferrija.

Što se tiče Brdarovog stripa, tu nas nitko spasit ne može!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/10/2016 : 23:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Moram priznati da me cudi malcice Solarova lista, Verni i Piccineli ispred velikog Della Monice? I Barison tako slabo kotiran.
Ccc...


Della Monica je uvijek konstantan, tehnički pristojan, upeglan, ustvari dosadan. U njegovom crtežu fali emocija, strasti, "onog nečeg", nema taj "x faktor" kao npr. Ferri, Andreucci, Rubini itd.

Piccinelli je nacrtao samo jednu priču pa je zbog toga relativno nisko.

Barison slično, premalo je crtao, a on ima dodatni problem što je već počeo lagano fušariti.
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 12/10/2016 : 00:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi zanimljivo uz rezultate ankete prikazati i koliko je epizoda nacrtao koji crtač. Mislim da će rezultati biti dosta poražavajući po urednike, jer će ispasti da su crtači koji nikome nisu ušli u top 10 masovno zagadili serijal...

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 15/10/2016 : 09:48:55  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Dok jos ima vremena.

1. Rubini
2. Andreucci
3. Ferri
4. Marcello
5. Kerac
6. Prisco
7. Russo
8. Della Monica
9. Devescovi
10.Laurenti


11. Nuccio
12. Bisi



www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 18/10/2016 : 15:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zackoljicofil

Glasajte za 10 najboljih crtača po vašem izboru. Glasanje traje 2 nedelje, do 16. oktobra,




Šta bi?

Edited by - Kontrast 2 on 08/11/2016 00:19:29
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 18/10/2016 : 17:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by zackoljicofil

Glasajte za 10 najboljih crtača po vašem izboru. Glasanje traje 2 nedelje, do 16. oktobra,




Šta bi?


Otac (topica) je trenutno na službenom putu, pa je glasanje produženo za nedelju dana.
Čim se vrne idemo dalje.
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 18/10/2016 : 17:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Ferri
Nucio
verni
Rubini
Dela Monica
Barison
.
.
.
.
Laurenti ( ne gotivim ga nikako, ali ima ono nešto)

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 18/10/2016 : 19:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

Otac (topica) je trenutno na službenom putu, pa je glasanje produženo za nedelju dana.
Čim se vrne idemo dalje.




OK.
Jasno je ko je prvi, ali me interesuje poredak ostalih crtača.
I bilo bi dobro, nadalje, da u ovakvim glasanjima izbegnemo Ferija.
Tada bi svi stvari sagledali realnije.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 18/10/2016 : 19:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2


OK.
Jasno je ko je prvi, ali me interesuje poredak ostalih crtača.
I bilo bi dobro, nadalje, da u ovakvim glasanjima izbegnemo Ferija.
Tada bi svi stvari sagledali realnije.


Problem je u naslovu, jer koliko vidim svi glasaju za omiljene crtače, a ne najbolje. Evo ja bih da postavim i one koje smatram najboljim i odvojeno one najdraže, pa nek zackoljicofil izabere šta tu ide.

NAJBOLJI:
1. Stefano Andreucci
2. Maurizio Dotti
3. Michele Rubini
4. Alessandro Picinelli
5. Raffaele Della Monica
6. Giuseppe Prisco
7. Paolo Bisi
8. Emanuele Barison
9. Joevitto Nucio
10.Mauro Laurenti

za dlaku ispali Pepe i Marcello


NAJOMILJENIJI:
1. Gallieno Ferri
2. Franco Donatelli
3. Joevitto Nucio
4. Stefano Andreucci
5. Paolo Bisi
6. Alessandro Picinelli
7. Raffaele Della Monica
8. Nando & Denisio Esposito
9. Marco Torricelli
10.Michele Rubini

za dlaku ispali Prisco, Devescovi, Verni i Gamba
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/10/2016 : 19:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kod mene je najbolji=najomiljeniji.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 18/10/2016 : 19:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Kod mene je najbolji=najomiljeniji.



Pa to ne mož bit nikako. To čak ne tvrde ni Vernijevci i Piccattovci, već samo da njima na oko prijaju njihovi igrači.

Ima ljudi kojima je "Citizen Kane" najBOLJI film svih vremena, ali čak i oni neće reći da je to film koji su najviše puta gledali u životu.
Meni je recimo film "Lorenzo's Oil" remek-delo (prvi koji mi je pao na pamet), ali sam ga odgledao jednom pre 20 i kusur godina i nemam nameru da ga ikad više pogledam. Pre ću nekakvu glupavu komediju da odgledam po dvadeseti put.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 18/10/2016 : 20:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se.
"Divlje jagode", švedski film, odličan, gledao jednom u životu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/10/2016 : 20:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kide, moze itekako. Pogledaj moju listu na ovoj temi i to je to. ;)

Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 18/10/2016 : 20:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno se slažem da meni najdraži crtač ne mora biti i najbolji na Zagiju, a ako i je najbolji na Zagiju, ne mora biti općenito bolji crtač...
Isto tako mnogi su daleko bolji crtači, ali Donatelli je daleko zaslužniji za Zagora od njih, a mnogima i draži, pa di onda njega strpati na listi...
Baš ta problematika često izaziva standardne nesuglasice između "tradicionalista" i "modernista", teško je biti objektivan u svemu tome.

Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 18/10/2016 : 21:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Kide, moze itekako. Pogledaj moju listu na ovoj temi i to je to. ;)




Lista ti je odlična, ali ipak ne mogu progutati Donatellija ispred Andreuccija nikako. Naravno ako ne ulazimo u broj tabli, traženu brzinu...
Donatellijeve perspektive, poze, Darkwood sa dva drveta, ženski likovi... sve blagi užas.
Jedini plus - emocije na licu.

Teško mi je da ga pljujem jer ga obožavam, uostalom meni je drugi na listi omiljenih, a tebi tek sedmi.
Pre 30 godina mi je bio i prvi.
Ali na listi najboljih nema šta da traži.
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 18/10/2016 : 23:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by King Warrior

Kide, moze itekako. Pogledaj moju listu na ovoj temi i to je to. ;)




Lista ti je odlična, ali ipak ne mogu progutati Donatellija ispred Andreuccija nikako. Naravno ako ne ulazimo u broj tabli, traženu brzinu...
Donatellijeve perspektive, poze, Darkwood sa dva drveta, ženski likovi... sve blagi užas.
Jedini plus - emocije na licu.

Teško mi je da ga pljujem jer ga obožavam, uostalom meni je drugi na listi omiljenih, a tebi tek sedmi.
Pre 30 godina mi je bio i prvi.
Ali na listi najboljih nema šta da traži.



Nažalost, s ovim se moram složiti.
Ako glasamo za najdraže Donatelli bi mi bio na drugom mjestu, iza Ferrija.
Ako glasamo za najbolje - onda Donatelli po mom stvarno nestručnom viđenju, nema mjesta u TOP 10, ali iako nestručan, mislim da stvarno objektivno ima puno boljih crtača na serijalu.
Ja sam glasao nekakvim mix tipom najdraži/najbolji.

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/10/2016 : 23:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Donatelli je radio onako kako se od njega zahtijevalo u ono vrijeme, sigurno da je mogao bolje samo da nije bio ''žrtva'' ubitačnog ritma.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 18/10/2016 : 23:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Svakako je Donatelli imao težak tempo i kvaliteta je morala patiti, iako je bila vrlo dobra.
Nije jednako ako imaš tri sata vremena za skuhati ručak ili pak pola sata.
Takvi su otprilike omjeri tadašnjeg tempa u vrijeme Donatellija i današnjeg prilično komotnijeg.

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 19/10/2016 : 13:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Malo ko uzima u obzir brzinu crtanja nekadašnjih - i sadašnjih crtača.
I dalje tvrdim: nacrtati onoliki broj tabli mesečno, a onim kvalitetom, koji je imao Feri - može samo jedan Majstor svog zanata.
I zato Feri.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/10/2016 : 22:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
I ja eto mislim da bi Donatelli pokazao daleko više da je imao vremena, jer unatoč tom ritmu koji mu je nametnut nikada nije griješio u proporcijama, kadriranjima, prikazima emocija likova... Trpjeli su pejsaži, okolina, pasice su mu bile "prazne"... Šteta što je prerano otišao, možda bi se u to i uvjerili :)
Go to Top of Page

zackoljicofil
New Member



211 Posts

Member since 10/04/2016

Posted - 23/10/2016 : 22:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zackoljicofil a Private Message  Reply with Quote
Biće sutra-prekosutra rezultati.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/10/2016 : 22:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ike666

Bilo bi zanimljivo uz rezultate ankete prikazati i koliko je epizoda nacrtao koji crtač. Mislim da će rezultati biti dosta poražavajući po urednike, jer će ispasti da su crtači koji nikome nisu ušli u top 10 masovno zagadili serijal...



Nažalost istina.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000