forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Bolesni filmovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/10/2016 : 19:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Koji je najbolesniji film kojeg ste ikad pogledali?

I ne mislim samo na to koliko je nasilan, perverzan ili štoveć. Mislim na one koji baš psihički sjebu gledatelja...

Meni je najbolesniji film svih vremena Noisy Requiem (1988). Ovaj slabo poznati japanski film prati nekolicinu poremećenih društvenih izopćenika i njihova poimanja ljubavi. Ekstremno mučna, tragična i odvratna priča o otuđenju i društvenim marginama. I ktome još snimana nekim nadrealno-dokumentarističkim tonom s treskavom kamerom u sirovoj crno-bijeloj tehnici, kao da je riječ o direktnom prikazu pakla. Ako vas vuče morbidna znatiželja, cijeli film je na YouTubeu, ali očito je samo za ljude jakog želuca. Ne mogu dovoljno naglasiti koliko je ovaj film užasavajuć :))

Još jedan film koji mi je bio poprilično bolestan je The Cremator (1969), češki novovalni film smješten u vrijeme prije Drugoga svjetskog rata, o nekom poremećenom krematoru koji vjeruje da je kremiranje svet običaj. Uglavnom, upozna neke naciste koji ga inspiriraju da spali svoju obitelj, a on to prihvaća, uvjeren da je odnedavno postao novi dalaj lama (nakon što je prijašnji umro), te da njegova "misija" ima nekakva budistička uporišta. Ovo je vrlo kreativna crna komedija koja što više odmiče postaje sve napetija, zaista kao da ulazite u um nekog potpunog luđaka. I ovaj film je također na YouTubeu.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 03/10/2016 19:35:23

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/10/2016 : 19:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Volim da mislim da takvog jos nisam gledao, a i da tako ostane.

Zapravo, ne mislim da sam bas gledao neke uzasno bolesne filmove, vise one "klasicne", tipa Eraserhead (mucnih +80 minuta koji su izgledali kao tri sata provedena u ...??) i takve. I vec ovi su mi dovoljni ... ne, hvala!

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 03/10/2016 : 19:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
četverored, jako mučno za gledati :)
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/10/2016 : 19:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Volim da mislim da takvog jos nisam gledao, a i da tako ostane.
...
I vec ovi su mi dovoljni ... ne, hvala!




He he, pa naravno da ni ja ne volim bolesne filmove. :)

Ovog prvog sam pogledao radi par dobrih preporuka i nisam uopće očekivao da će ispasti tako traumatičan. Nemojte ponoviti moju pogrešku :))

Ovog drugog čak i preporučujem! Ima dosta humora i karizme.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 03/10/2016 19:32:44
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/10/2016 : 19:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ima svakojakih... ne znam sad canibal holocaust, salo 120 dana, violent cop, ona jedinica 871 japanska
svasta nesto

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/10/2016 : 19:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Razumijem za Salò, jest šokantan, ali to je Pasolini pa mu sve opraštam.
Slažem se za Canibal Holocaust, vrlo gadno gledateljsko iskustvo koje nadam se neću nikad više ponoviti.
Među posljednjim neugodnostima u kinu su mi prva dva Hostela (treći nisam gledao), degutantne mizantropije koje za razliku od Deodata nisu trash.
I kasniji nastavci Saw bi bili tu negdje, a i nova verzija Brda imaju oči, kao i njen nastavak.
Makar nije isti tip filma, Taxidermija Györgyja Pálfija mi je bila gadna za popiz....



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/10/2016 : 19:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je čovjeku nekako lakše gledati ove baš najpoznatije bolesne filmove... Ima neke čudne utjehe u tome da je gomila drugih ljudi gledala istu stvar. :D

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 03/10/2016 : 20:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
Audition (1999)
Srpski film (2010)
Martyrs (1998)
Ne preporucujem 😃

Ah, da, i Irréversible (2002)

Edited by - agochkov on 03/10/2016 20:19:02
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 03/10/2016 : 20:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Jedan od: The Girl Next Door (2007)

http://www.imdb.com/title/tt0830558

Jebeni Jack Ketchum...sick mofo.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 03/10/2016 : 20:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote
Eto par opskurnijih boleština ;)

You’ve Made the Bed… and Now Die in It (1991)
http://www.horrorhr.com/youve-made-the-bed-and-now-die-in-it-1991/

Nekro (2001)
http://www.horrorhr.com/nekro-2001/

Sick-o-pathics (1996)
http://www.horrorhr.com/sick-o-pathics-1996/

Slaughter Disc (2005)
http://www.horrorhr.com/slaughter-disc-2005/

Necro Files 2 (2003)
http://www.horrorhr.com/necro-files-2-2003/
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/10/2016 : 20:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Jesi li gledao ova moja dva? :)

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Cage
Starting Member

50 Posts

Member since 13/12/2013

Posted - 03/10/2016 : 21:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Cage a Private Message  Reply with Quote
Svašta sam gledao ali sta je SRPSKI FILM ja neznam šta su htijeli sa tim postići
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/10/2016 : 21:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Goonies.
Onaj čudni Superman je nešto najbolesnije što sam kada vidio...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/10/2016 : 21:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
angst
nekromantik
guneja pig
murder set pieces
cannibal ferox
combat shock

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 03/10/2016 : 21:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Funny Games
http://www.imdb.com/title/tt0119167/

We Need to Talk About Kevin
http://www.imdb.com/title/tt1242460/

Dogtooth
http://www.imdb.com/title/tt1379182/?ref_=ttmd_md_nm

Come and See
http://www.imdb.com/title/tt0091251/

Happiness
http://www.imdb.com/title/tt0147612/

Pink Flamingos
http://www.imdb.com/title/tt0069089/

The Act of Killing
http://www.imdb.com/title/tt2375605/

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 03/10/2016 : 21:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Zadnja boleština koja mi je u sjećanju ostala je Green Inferno, od "Hostel majstora" Eli Rotha, pogotovo scena trančiranja onog jadnog crnca. "
The Woman" iz 2011., prema romanu već gore spomenutog Ketchuma, isto je totalna bolesnoća. "Starry Eyes" ima također jako bolesnu završnicu, "Excision" (2012.) ništa manje morbidan i izopačen film.
Hannibal, druga sezona serije, ima zanimljivo osmišljena ubojstva i psihopate, čovjek se zapita kome takve boleštine uopće padnu na pamet, pogotovo one morbidno humorne (npr. Hannibalu se sudac zamjeri tijekom suđenja pa ga striček Hannibal posjeti u noći. Iskasapi ga i razapne nasred sudnice, a na ruku mu objesi vagu pravde, na jednoj strani srce, na drugoj mozak. I eto njega drugi dan, samo ovog puta u ulozi savjetnika za FBI (:D ) kako stručno zaključuje svoju opservaciju: očito, ubojica želi reći da pravda nema srca... a ni mozga).
Noviji triler "The Gift" isto ima bolesnu završnicu...
"Ms. 45" od Abela Ferrare, totalno perverzan, izopačen triler...
Ona crnohumorna bolesnoća iz 90-tih, "Braindead" Petera Jacksona, isto je puna dosjetljivih masakara, kosilica nije nikad bila maštovitije upotrijebljena...
Francuski horori su isto jaki na tom području (Frontieres, A l'interieur, Haute Tension, Martyrs, Ils...)
"Eden Lake" je isto spičen totalno, "An American Crime" (2007)...
"Possession" od Zulawskog je isto negdji pri vrhu liste, osobito s onom scenom u podzemnoj željeznici di se Isabella "raspojasa".
Talijani isto imaju svojih trenutaka (pogotovo Lucio Fulci i Dario Argento).
Pa "The Last House on the Left" (iz 1972.) itd....
Jedino se na japanske bolesne filmove nikad nisam naviknuo, Japanci su mi jednostavno smiješni, te njihove face, nemrem ih ozbiljno shvatiti...

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/10/2016 : 22:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever


Jedino se na japanske bolesne filmove nikad nisam naviknuo, Japanci su mi jednostavno smiješni, te njihove face, nemrem ih ozbiljno shvatiti...



Pogledaj film iz uvodnog posta
U njemu inače ima dosta groteske ali to samo još pojača dojam. Mislim da ne bi bio ni izbliza tako dojmljiv da nije tih alanfordovskih faca

Glede filma Possession (1981), mislim da nije jedan od bolesnih. Mada to je genijalan film, jedan od mojih najdražih.

Zanimljivo kako uvjerljivo najsjebanije filmove rade Nijemci, Talijani i Japanci. Valjda su se trebali nekako ispuhat nakon sloma Trojnog pakta

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 03/10/2016 22:19:49
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 03/10/2016 : 22:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Meni je Possession i genijalan i originalan i bolestan (pojedini prizori iz tog filma su zbilja da ti pamet stane, pogotovo gore spomenuta scena ;)). Ok, groteskni Japanci bi mi mogli biti po volji. Čak sam se donekle navikao na neke njihove akcijske filmove, za koreografiju akcijskih scena sigurno imaju talenta, ali bilo što drugo od njih mi je sklizak teren...

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/10/2016 : 22:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
A čuj, imaš cijeli film na jubitou... Virni, ako se usudiš ;))

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Ebenezer Snare
Starting Member



5 Posts

Member since 05/03/2016

Posted - 03/10/2016 : 23:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Ebenezer Snare a Private Message  Reply with Quote
DNEVNIK sva tri dijela !
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 04/10/2016 : 08:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Srpski film.
Sjecam se da mi je djevojka prilikom gledanja pocela da place od muke i odustala. Ja sam jedva pogledao do kraja i film je ostavio uzasan, tjeskoban uticaj na mene. Pogledao sam sve najvece gadosti iz svijeta filma, ali ovaj ih je sve nadmasio.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/10/2016 : 09:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Svaka reklama je dobra reklama ili kako vec ...



(Saw mislim da sam pogledao samo prva 3 djela - je li u trecom onaj bazen sa spricama? na igle sam i dandanas alergican, i na pregledima ... mozda sam bio junkie u nekom od prijasnih :D)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 04/10/2016 : 09:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Svaka reklama je dobra reklama ili kako vec ...



(Saw mislim da sam pogledao samo prva 3 djela - je li u trecom onaj bazen sa spricama? na igle sam i dandanas alergican, i na pregledima ... mozda sam bio junkie u nekom od prijasnih :D)





Bazen sa špricama je Saw 2, a Saw 3 je kad čovjek treba da se osveti za sinovu smrt od strane pijanog vozača.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 04/10/2016 : 13:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Srpski film.
Sjecam se da mi je djevojka prilikom gledanja pocela da place od muke i odustala. Ja sam jedva pogledao do kraja i film je ostavio uzasan, tjeskoban uticaj na mene. Pogledao sam sve najvece gadosti iz svijeta filma, ali ovaj ih je sve nadmasio.



Sta se radi u tom filmu da je tako strašan??
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 04/10/2016 : 17:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by King Warrior

Srpski film.
Sjecam se da mi je djevojka prilikom gledanja pocela da place od muke i odustala. Ja sam jedva pogledao do kraja i film je ostavio uzasan, tjeskoban uticaj na mene. Pogledao sam sve najvece gadosti iz svijeta filma, ali ovaj ih je sve nadmasio.



Sta se radi u tom filmu da je tako strašan??



SPOILER
Silovanje novorodjenceta izmedju ostaloga.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 04/10/2016 : 19:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
hrvatske sapunice. sve ću priznat i potpisat.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000