forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Modesty stripovi - Život je dobar ako ne odustaješ
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

zikastrip4
Starting Member

10 Posts

Member since 27/08/2011

Posted - 05/10/2016 : 15:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zikastrip4 a Private Message  Reply with Quote


Mladi crtač stripova, alter ego samog autora Seta, zaljubljenik starih vremena i stripova, pronalazi neke stare karikature koje ga oduševe i počinje svoje traganje za životnim detaljima ovog karikaturiste. Malo toga se u knjizi dešava izvan ovog kratkog opisa, ali je ona ispunjena razmišljanjima i preispitivanjima mladog crtača i prefinjenim psihološkim nijansama čoveka koji traga za svojim životnim putem i smislom. Ova knjiga, originalno izašla 1991. godine, svojim osobenim grafičkim stilom i poetikom uticala je na mnoge mlade ljude toga doba da počnu da čitaju grafičke romane ili čak da ih crtaju.

Žika Tamburić, urednik

Čitajući Život je dobar ako ne odustaješ, udaljen od nas dvadeset godina i jedan ocean, dolazimo do zaključka kako su takve odvojenosti tek puke tričarije. Dobar će strip uvijek naći načina zaobići i vrijeme i geografiju.

Matko Vladanović, stripski kritičar i esejista(iz predgovora knjige)


Edicija: Svetski tragovi #10
Format: 170x240mm (B5)
Povez: Tvrdi, šiveno
Broj strana: 200 (kolor duoton)
Godina izdanja: 2016

Prvih 25 strana knjige mogu se videti na www.modestystripovi.com

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 05/10/2016 : 17:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Cena?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/10/2016 : 22:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Meni se ovo cini zanimljivo. A i virujem dosadasnjem izboru stripova. Uzima se.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/10/2016 : 22:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Čini se jako zanimljivo i obećavajuće.

Ali kad je Matko pisao predgovor, kad se u međuvremenu onih 20 godina udaljenosti popelo na 25?


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 05/10/2016 : 23:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Čini se jako zanimljivo i obećavajuće.

Ali kad je Matko pisao predgovor, kad se u međuvremenu onih 20 godina udaljenosti popelo na 25?





Palookaville krenuo '91. Life is good (objavljen unutar Pallokavillea) '93....završen '96., pa ono...pjesnička sloboda

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

zikastrip4
Starting Member

10 Posts

Member since 27/08/2011

Posted - 06/10/2016 : 00:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zikastrip4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tutto maxim

Cena?


Oko 8 EUR kod nas (info@modestystripovi.com), oko 12 EUR u striparnicama.
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 06/10/2016 : 00:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Seth konačno kod nas! Klasik.
Obradovao bi me i "George Sprott".
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 06/10/2016 : 00:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Seth je fenomenalan. Bravo izdavaću.

Clyde Fans: Book one, George Sprott, Wimbledon Green i The Great Northern Brotherhood of Canadian Cartoonists su sami odlićni stripovi. Osobno najviše volim poslednja dva.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 07/10/2016 : 09:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
E jebi ga, imam ovo na engleskom!
Enivej, odličan izbor, retko ko pravi stripove kao Seth.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 07/10/2016 : 09:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ovo deluje više nego dobro!
Go to Top of Page

zikastrip4
Starting Member

10 Posts

Member since 27/08/2011

Posted - 08/10/2016 : 14:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zikastrip4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Čini se jako zanimljivo i obećavajuće.

Ali kad je Matko pisao predgovor, kad se u međuvremenu onih 20 godina udaljenosti popelo na 25?





Palookaville krenuo '91. Life is good (objavljen unutar Pallokavillea) '93....završen '96., pa ono...pjesnička sloboda



Moja je greska, knjiga je izasla prvi put 1996. godine.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 09/04/2021 : 21:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote


Prvi Seth koga sam pročitao.
Ono što odmah privlači pažnju je efektan naslov.
Jednostavna, inspirativna poruka autora čitaocu.

Iskrena i emotivna (autobiografska) priča o životu, porodici, sećanjima, traganju za smislom i ispunjenjem.
Kroz razgovore sa Četom, odnosima sa majkom i bratom, Seth nam daje prikaz jednog doba svog života, (ne)prihvatanja postojećeg sistema vrednosti, svojih razočarenja.
“Bežanje” u bezbrižnu prošlost će nam otkriti njegove strahove.
Ljubavna priča sa Ruti će ostati nedorečena, jer će se jednostavno povući.

Sa druge strane uložiće sve svoje vreme i energiju da uradi ono što ga ispunjava i pokreće, ono što je zacrtao, da upozna deo istorije devete umetnost.
Pronaći će Kalo-ve crteže i upoznati njegovu porodicu i prijatelja, shvatiće kako je živeo taj čovek.
Shvatiće da je porodica najvažnija od svega.

Atmosfera je ono što je najupečatljivije.
Sve se odvija sporo, polako, kao da autor/glavni junak ima svo vreme ovog sveta na raspolaganju.
Istovremeno je sve melanholično, ponekad i setno, jer je “u vazduhu” razočarenje i prolaznost.

Naravno, ovo je i strip o istoriji devete umetnosti, karikature, omaž autorima prve polovine 20-og veka.

Što se tiče crteža nekome će se svideti, nekome ne.
Upotreba “plavog filtera” je upravo ono što zajedno sa jednostavnim ali izražajnim crtežom daje pečat i atmosferu ovom stripu.

Preporuka za čitanje, u svakom slučaju
Uspeo sam da nabavim II izdanje, i to direktno od izdavača (rasprodat je u striparnicama)
Ostaje u kolekciji...

Carpe diem

Edited by - DzekDenijels on 09/04/2021 21:40:08
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/11/2021 : 20:24:47  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Život je dobar ako ne odustaješ - Set


U ovom delu fikcije koje je napravljeno da izgleda kao autobiografsko delo pratimo glavnog protagonistu kroz njegovu preuranjenu sredovečnu depresiju gde je nezadovoljan životom oko sebe jer se svet menja brzinom koju on ne može da prati i okreće se nostalgičnim promišljanjima i poseti mestima gde je nekada živeo jer ono što je staro i poznato pruža tu preko potrebnu utehu i predah od modernog sveta, tematika veoma slična onome o čemu je Orvel pisao u svojoj knjizi Coming Up For Air, i kreće na potragu za nekim davno zaboravljenim autorom čije karikature gotivi, ilustracije koje su toliko opskurne da nemaju nikakvu drugu vrednost osim za osobu koja ih sakuplja, vid eskapizma od stvarnog sveta i beg u neka davno prošla vremena, kada su se cenile neke druge vrednosti..

Ne znam, iskreno nisam veliki fan te male grupice autora sa američko-kanadske indi scene gde se autori međusobno znaju i prave poluautobiografske stripove gde ubacuju sami sebe kao likove u svoje stripove i izlaze u bioskop ili odlaze u duge šetnje i gde vode neke sasvim obične dijaloge gde promišljaju kako ih niko ne razume i kako ovaj svet ne ume da prepozna ono što je zaista vredno. Previše ovde ima sažaljevanja i kukanja, glavni lik mi je bio poprilično iritantan i njegov pogled na svet i način života mi je neshvatljiv i iskreno poprilično antipatičan, a još manje mi je interesantno da čitam o tome

Za crtež nemam nijednu zamerku jer je odrađen u maniru karikatura iz New Yorkera, kada je život bio obojen nekim drugačijim bojama, glavni lik kroz ceo strip prolazi u istom kaputu, šeširu, i sa aktovkom, simbol karikaturalnog muškarca kao glava porodice koja zarađuje, simbol čoveka koji glavni protagonista ovog stripa ne može ili ne želi da postane
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/08/2023 : 21:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i više-manje potpisujem nakerov dojam.

Vizualno je ovo ugodno i simpatično za čitati (iako ničim ne oduševljava), no priča je teški smor. Ta potraga za zaboravljenim autorom bi bila zanimljiva kada bi glavni lik pokazivao nekakav iskreni entuzijazam, ali avaj, sve skupa djeluje kao samo još jedan način za bijeg od stvarnosti. Ne odustajem od Setha, dat ću šansu još nečemu, ali ovom se sigurno neću vraćati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/08/2023 : 23:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Seth kao autor nije ništa specijalno, smor. Od njega mi je veći doprinos njegova best of lista 500 stripova, prevashodno indie-autorskih grafičkih novela i japanskog stripa, brdo naslova za koje nikada nisam čuo i dobrih preporuka sam pokupio sa ove liste

http://goodokbad.com/top500.html
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 27/08/2023 : 01:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ja ne bih reko da je Seth smor, naprotiv. Jednostavno, čovek ima svoj neki senzibilitet, ljubav prema stripovima je ugradio u svoje stripove. “Život…” je dobar, a Wimbledon Green još i bolji, opet, ko voli takve stripove.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/08/2023 : 01:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Seth kao autor nije ništa specijalno, smor. Od njega mi je veći doprinos njegova best of lista 500 stripova, prevashodno indie-autorskih grafičkih novela i japanskog stripa, brdo naslova za koje nikada nisam čuo i dobrih preporuka sam pokupio sa ove liste

http://goodokbad.com/top500.html


Ja ne znam fali li to meni koja informacija, ali izgleda kao da ovo nije isti Seth?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/08/2023 : 02:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
I nije.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 27/08/2023 : 07:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pun kamion Sethova u svetu stripa :) Ja sam bio ubeđen da je isti lik, moja greška :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/08/2023 : 10:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
koliko se sećam,meni je Život je dobar ako ne odustaješ baš dobar;i recimo ovakve stripove rado čitam,nikad me ni najmanje ne smore,dok recimo BPRD (ili BRPD bem li ga) ume da me žešće udavi.A Nejkeru je vrh.
Ništa ne želim da omalovažavam nejkerov ukus koji je definitivno dobar,nego sve se na kraju svodi na 100 žena,200 sisa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/08/2023 10:48:51
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/08/2023 : 14:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

koliko se sećam,meni je Život je dobar ako ne odustaješ baš dobar;i recimo ovakve stripove rado čitam,nikad me ni najmanje ne smore,dok recimo BPRD (ili BRPD bem li ga) ume da me žešće udavi.A Nejkeru je vrh.
Ništa ne želim da omalovažavam nejkerov ukus koji je definitivno dobar,nego sve se na kraju svodi na 100 žena,200 sisa.


Potpis na sve.
Plus meni ta cela scena koju je on zapljuo je skroz zanimljiva.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/08/2023 : 02:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nabavio konacno prosle godine na Salonu stripa ali jos uvek ceka na citanje. Obozavam ovakve male andergraund, nezavisne, autorske americke stripove ala Hicksville, Okrug Eseks (dok se nije probio), Grad od stakla, Svet duhova...
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/08/2023 : 19:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Komiko je spominjao da će raditi The Loneliness of the Long-Distance Cartoonist, a to je još jedan naslov sa te "scene". Što se mene tiče ne znam da li da prvo bacim kroz prozor ovaj Setov ili taj Tomine-ov rad.

Nekada su stripove radili muškarci, a sada ih pišu dečaci pekmezi koji samo nešto kukaju i žale se što su jadni neshvaćeni. Meh.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 30/08/2023 : 20:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Komiko je spominjao da će raditi The Loneliness of the Long-Distance Cartoonist, a to je još jedan naslov sa te "scene". Što se mene tiče ne znam da li da prvo bacim kroz prozor ovaj Setov ili taj Tomine-ov rad.

Nekada su stripove radili muškarci, a sada ih pišu dečaci pekmezi koji samo nešto kukaju i žale se što su jadni neshvaćeni. Meh.


Idi onda čitaj Konane, što čitaš žanr koji ti ne leži?
Tomineov The Loneliness je meni super.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/08/2023 : 21:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao Tomineov Loneliness (budem jednom, valjda), ali jesam Sleepwalk i bio mi je dobar.

Ja zapravo generalno volim ovakve stripove, ali Seth mi je tu bio pretjeran.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000