forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 61 - Esteban
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/10/2016 : 15:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Esteban, mladi Indijanac iz Ognjene zemlje, zaposlit će se kao mali od palube na kitolovcu "Levijatanu" gdje će otkriti tegobe brodskoga života, ali i solidarnost koja veže muškarce kad se suoče s opasnostima mora. Početak je 20. stoljeća, javljaju se prvi parobrodi, a s njima i početak industrijskog ribolova. Uzdrman je cijeli jedan svijet, a nasilje i ljudska pohlepa jači su od bilo kojeg zakona. Ova nevjerojatna i potresna priča govori o pustolovinama, prijateljstvu i odanosti, ali i o nepravdi te nasilju na granicama Patagonije prepuštene grabežljivosti i surovosti bijeloga čovjeka.

Kolorka 61 • Esteban • 256 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Matthieu Bonhomme • Crtež Matthieu Bonhomme • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.10.2016. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-61-esteban/378/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/10/2016 : 15:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi se cini sjajno. A taman sam blizu ognjene zemlje, i pijen Argentiski Patagonia ale... Ola, hombres salud!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/10/2016 : 15:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovaj mi je jedan od najiscekivanijih ove godine
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/10/2016 : 16:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Je, zaista, iznenađujuće dobar strip.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/10/2016 : 19:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Od Bonhoma ćemo imati dva stripa za kratko vreme - ovaj, i Čoveka koji je ubio Taličnog Toma od Veselog četvrtka.
I oba deluju dojajno!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/10/2016 : 19:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Estebana nisam čitao ali jesam Čovjek koji je ubio Lucky Lukea. De luxe

Have mercy
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/10/2016 : 20:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Moj favorit iz ove ture
Nisam znao za cetvrtak, i to se uzima...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/11/2016 : 14:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
estaban, je dirljiva prica o mladicu koji zeli da postane lovac na kitove. sama ideja da kitovi tako stradaju mi jeste odbojna, al takav je zivot.
ovo prelep strip u duhu velikih avanturistickih klasika knjizevnosti. naravno, kao i sami klasici pored uzbudljive avanture ovde imamo veliku pricu o ljudima i prirodi koja je prelepa i nemolosrdna.
strip je blago zacinjen juzno americkim legendama, sto dodatno sve pojacava
neke zamerke ne strip bi mi bile da je 5ti album odradjen na brzinu + mogao bi jos koji dobar lik u stripu da strada

strip preporucujem svima
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/11/2016 : 17:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Serijal o Estebanu, indijanskom dječaku koji, ostavši bez oba roditelja, odlučuje ukrcati se na kitolovac i otisnuti se u pustolovinu, topla je priča o sazrijevanju, prijateljstvu, hrabrosti i odanosti. Bonhomme vodi naslovnog junaka kroz brojne nevolje i iskušenja, a on, baš kao u klasičnim pustolovnim pričama, ostaje vjeran pozitivnim vrijednostima i ne gubi onaj dječački zanos i ideale. Glavni problem ovog djela upravo je njegovo oslanjanje na tu, već prokušanu recepturu. Ono stvara dojam već viđenog i čini ga u dobroj mjeri predvidljivim, a autor propušta dodati neku izrazitiju posebnost i pružiti neki novi kut gledanja na poznatu priču. Isto vrijedi i za crtež koji je stvarno solidan i ne mogu mu se naći nikakve veće zamjerke, ali se ničim ne ističe i ne ostavlja pretjerano upečatljiv dojam. Bez obzira na sve navedeno, Esteban je strip uz kojeg se ugodno provodi vrijeme te će zasigurno zadovoljiti većinu čitatelja.

5/10


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 13/11/2016 17:37:11
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 21/11/2016 : 17:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
u potpunosti se slazem sa shanerom.upravo tako sam ga i ja doživio.tko od stripa očekuje samo zabavu, nije previše zahtjevan po pitanju crteža i ne očekuje neku dubokoumnu priču koja tjera na razmišljanje s ovim stripom neće pogriješiti.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/11/2016 : 22:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Strip u suštini nije dubokoumna literatura i ne treba takav da bude.

U suprotnom bi mu svrha bila privlačiti one koje strip zapravo i ne zanima.

Kao kad se Milanović uvlači desnici da bi dobio njihove glasove, a znamo kako je to završilo.

Za mene su najbolji stripovi koji kroz avanturu i humor nenametljivo ponude neka iskustva i razmišljanja koja te ne napuštaju odmah nakon čitanja.

Ako je to popraćeno i atraktivnim crtežom - pun pogodak.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2016 : 23:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Strip u suštini nije dubokoumna literatura i ne treba takav da bude.

U suprotnom bi mu svrha bila privlačiti one koje strip zapravo i ne zanima.

Za mene su najbolji stripovi koji kroz avanturu i humor nenametljivo ponude neka iskustva i razmišljanja koja te ne napuštaju odmah nakon čitanja.

Ako je to popraćeno i atraktivnim crtežom - pun pogodak.





post godine
(evo zašto volim Peja!!)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/11/2016 23:09:11
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 22/11/2016 : 01:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
5/10. Strip za dicu, level Marka/Bleka/Mikija, s dvi-tri scene buralnosti (tipa pokolj pingvina).

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 22/11/2016 01:21:51
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/11/2016 : 07:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Strip u suštini nije dubokoumna literatura i ne treba takav da bude.

U suprotnom bi mu svrha bila privlačiti one koje strip zapravo i ne zanima.




Strip svakako nije krenuo kao dubokoumna literatura, ali ne vidim zašto to ne bi trebao biti, a ne kužim ni koja bi to trebala biti suština stripa? Strip je medij, način izražavanja, i kao u bilo kojem drugom mediju (knjizi, filmu, slici...) njime se može izraziti svašta i pristupiti mu na bezbroj različitih načina. Postoje više i manje dubokoumne knjige i ne vidim zašto ne bi mogli postojati više i manje dubokoumni stripovi.

Nije mi baš jasno ni na šta si mislio pod "privlačenjem onih koje strip ne zanima"? Po mom iskustvu ima puno ljudi koje strip ne zanima jer ga doživljavaju kao štivo za djecu. Kao što znamo on to može i ne mora biti (kao i knjiga uostalom) i jednom kad ljudi to uvide i oni se počnu interesirati za strip. Ako netko traži nešto više od djela i uspijeva to pronaći u nekom stripu, gdje je problem?

Usporedbu s nedavnim političkim potezima ne znam kako bih komentirao. Misliš da je neki složeniji, "dubokoumni" strip nastao jer se autor htio nekome dodvoriti, a ne jer je jednostavno imao želju i/ili potrebu napraviti takvo djelo? Možemo i konkretno: misliš da se, primjerice, Prado Potezom krede nekome uvlačio?

I kakva je to zapravo "dubokoumna" literatura? Napisao si kasnije da voliš stripove koji ti ponude neka iskustva i razmišljanja koja onda ostaju s tobom još neko vrijeme, pa pretpostavljam da nije to. Je li to ona koja zahtijeva veću koncentraciju pri čitanju, koja se bavi težim temama, koja razmatra nekakva "viša" filozofska pitanja? Sve navedeno se bez problema može naći u stripovima i meni je osobno iznimno drago da je tako. I sad ti meni reci, da li mene strip zapravo zanima?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/11/2016 : 00:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Shaneru, sviđa mi se tvoj post i cijenim tvoja razmišljanja i ocjenjivanja, pa ću ti odgovoriti iako nemam želju, ni vremena sa bilo kim na forumu ulaziti u polemike.

Kada sam pisao o suštini stripa mislio sam na izvore, na početke stripa pri tom misleći na početke novinskog stripa u Americi. Strip se raširio kao zabava za široke mase namijenjen povećanju prodaje novina. Iako su to bili karikaturalni (po crtežu) i šaljivi stripovi (po sadržaju) nisu to bili plitkoumni stripovi. Mnogi od njih su i danas pri samom vrhu lista stripova po kvaliteti (Bringing up Father/Tarana, Krazy Kat, Polly and Her Pals, Happy Hooligan, Katzenjammer Kids, Thimble Theatre/Popeye da ne nabrajam dalje, to ti je sigurno sve poznato). 20-ih i 30-ih godina prošlog stoljeća strip postaje više avanturistički i javljaju se novi stripovi i junaci, strip sveske itd.
Time se po meni zaokružilo ono što po meni strip u osnovi i jest zabavna literatura u slikama avanturističkog sadržaja sa manje ili više humora, odnosno manje ili više „ozbiljnosti“.

Strip dakako (kao što si napisao) može imati i drugačije sadržaje (praktički sve). Da li treba to je druga priča.

Nedavno sam pročitao „Stripologikon“ koji mi je odličan (iako ga nisam odlučio zadržati u kolekciji) ali je pitanje koliko takav strip ima smisla i da li je potrebno takve sadržaje stavljati u stripove. Tko je zapravo njegova publika, oni koji ne čitaju knjige ili baš takvi, ali koji od stripa ne žele da bude previše ležerna literatura?

Što se tiče što je plitkoumno, a što dubokoumno nema baš smisla upuštati se u rasprave, jer to ovisi o ukusu i intelektu čitatelja.

Tko su oni koje strip zapravo i ne zanima?
To su po meni:
- Oni koji su stripove čitali kao djeca (samozvani „stručnjaci“) kojii „znaju“ da je to literarura za djecu, odnosno luzere (kad su u pitanju odrasli) i mentalno zakržljale;
- Oni koji nikad nisu kupovali stripove po kioscima;
- Oni koji ne bi kupovali stripove da nisu u knjigama;
- Oni kojima je Alan Ford jedini vrijedan strip ili jedini vrijedan kolekcioniranja (ili recimo Corto Maltese ili može i samo 1 bilo koji strip ili žanr);
- Oni koji ne bi obraćali pažnju na stripove da stripovi nisu u zadnje vrijeme „in“ (zbog većeg medijskog interesa i izdavačkog „buma“) i da nema npr. Jergovićevih afirmirajućih tekstova (i preporuka drugih poznatih osoba, odnosno njihovog manje ili više poniznog priznanja da čitaju takvu literaturu). U ovu grupu spadaju i kulturnjaci opće prakse koji su za sve stručni, a mili im se i besplatna klopa, cuga i besplatni stripovi;
- Tu bih svrstao i one koji se do jučer nisu usudili priznati da vole stripove kako ih drugi ne bi osudili ili sažaljivo gledali, stručno podrazumijevaći da ti retardi u godinama čitaju stripove, a to po njima (znalcima iz školskih klupa) znači Bonelli, a eventualno bi dali pohvalu retardu ako to uključuje Alana Forda. I one koje su imali višegodišnje prekide, ali su sad shvatili da je OK čitati stripove i ako nisi klinac jer eto postoji Fibra, a to su dobrim dijelom stripovi za odrasle i zahtjevnije.
- Oni koji stripovima pristupaju bez strasti, samo da ubiju vrijeme. Npr. citat iz Peanutsa (CB): Volim knjige. Kada mi je dosadno čitam knjige.

Mogao bih i dalje nabrajati, ali i ovo je dosta.

Da li tebe strip zapravo zanima?
Čim si mi postavio takvo pitanje znači da si se na neki način osjetio prozvanim, a ne znam zašto. Za takvu procjenu bih te morao upoznati i kroz razgovor steći zaključak (nadam se da će biti prilike). S obzirom na strastveni pristup rekao bih da te zanima.

Što se tiče Pradoa - Potez kredom, čitao sam ga još prije 20-ak godina i nakon toga još 2 puta prije konačne odluke da li da ga zadržim. Crtež fantastičan, ali po meni sadržajno značajno precijenjen.
Ne kanim se upuštati u daljnje razrade zato što nemam volje ni vremena za to. Ne samo s tobom nego i s drugima koji će misliti suprotno.

Svako neka uživa u onome što voli.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/11/2016 : 00:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

5/10. Strip za dicu, level Marka/Bleka/Mikija, s dvi-tri scene buralnosti (tipa pokolj pingvina).



Trouble will find me
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 23/11/2016 : 01:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

5/10. Strip za dicu, level Marka/Bleka/Mikija, s dvi-tri scene buralnosti (tipa pokolj pingvina).






Najlakše je nalipit fejspalm i reka si svoje. No, no, Markose, možeš ti to bolje, daj neki argument zašto ovo nije obojeni Blek?
Znam da je nezgodno kad si izdavač i kritičar u isto vrime, al, jebemu, nemojmo pretjerivat, volimo mi ode pročitat koju tvoju besidu...izbacija si masu stripova...jesu stvarno svi dobri? Esteban je dobar? O čemu mi pričamo? Ajde, napiši, pod pretpostavkom da si stvarno osobno izabra ovaj samo dobri strip, zašto on zaslužuje našu pozornost?
Volija bi da mogu napisat da je u stilu Disney-a...al nije...nije ni blizu te kvalitete.
A malo o naivnosti...ode je život na brodu bombona (i to pazi na kitolovcu jedrenjaku na kraju svijeta 1900te godine), svi su spremni pomagat i umrit za nesposobnog i nekarizmatičnog kapetana ii malog od palube (ne našega, neprežaljenoga)...a nakon toga recimo pročitam ribari nove zemlje, otprilike isti uvjeti a razlika je u čemu? U realnosti...i šta onda? Jedan ne isključuje drugog ali...to je taj rejting stripa od 7 do 12 godina...za dicu.
Ukratko, tvdrim da je Esteban strip za dicu. Nek ljudi procjene s vremenom kad im dođe pod ruke. Virujem da bi mu meni neustrašivi dragi čiko na recenziji dao 100%.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 23/11/2016 : 01:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Brate...

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/11/2016 : 08:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

5/10. Strip za dicu, level Marka/Bleka/Mikija, s dvi-tri scene buralnosti (tipa pokolj pingvina).






Najlakše je nalipit fejspalm i reka si svoje. No, no, Markose, možeš ti to bolje, daj neki argument zašto ovo nije obojeni Blek?
Znam da je nezgodno kad si izdavač i kritičar u isto vrime, al, jebemu, nemojmo pretjerivat, volimo mi ode pročitat koju tvoju besidu...izbacija si masu stripova...jesu stvarno svi dobri? Esteban je dobar? O čemu mi pričamo? Ajde, napiši, pod pretpostavkom da si stvarno osobno izabra ovaj samo dobri strip, zašto on zaslužuje našu pozornost?
Volija bi da mogu napisat da je u stilu Disney-a...al nije...nije ni blizu te kvalitete.
A malo o naivnosti...ode je život na brodu bombona (i to pazi na kitolovcu jedrenjaku na kraju svijeta 1900te godine), svi su spremni pomagat i umrit za nesposobnog i nekarizmatičnog kapetana ii malog od palube (ne našega, neprežaljenoga)...a nakon toga recimo pročitam ribari nove zemlje, otprilike isti uvjeti a razlika je u čemu? U realnosti...i šta onda? Jedan ne isključuje drugog ali...to je taj rejting stripa od 7 do 12 godina...za dicu.
Ukratko, tvdrim da je Esteban strip za dicu. Nek ljudi procjene s vremenom kad im dođe pod ruke. Virujem da bi mu meni neustrašivi dragi čiko na recenziji dao 100%.


Ne da mi se raspravljati po forumima više. Nema smisla. Ali evo, budući da toliko inzistiraš: ne, nisam stvarno sam izabrao ovaj strip i naravno da nije dobar. U pravu si, to je strip za djecu i nije ništa bolji od Bleka i Marka i Kapetana Mikija.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 23/11/2016 : 15:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, nema potrebe za svađom, valjda smo to nadišli s godinama...uostalom, mogu se stavit u tvoju kožu, razumim, teško je ne svatit osobno bilo šta šta se napiše na sajtu o fibri, uložija si svoj trud, pare, logistiku...neznam ni sam bili moga selektirat stripove za tržište, virujem da NE BI, cijenim tvoj izbor u globalu, kupujem dobar dio toga, samo izdaji dalje, al jebi ga, moraš bit komentiran, ode smo radi stripova prvenstveno, i zanima nas kakvi su stripovi da znamo šta čitat/kupit a ne da vidim kako je osta kamen ingrad i neke priče iz kurtoazije...Ne želim se suzdržavat jer znam da si ti tu, a bradonja ili dade nisu...mislim da komentiram pošteno/jednostavno/na brzinu i plitko i da sam dovoljno kompetentan nakon 30 godina čitanja, te komentiram isto bila fibra, bookglobe, SA ili ludens...ljubav ne vidi boje ...To je to od mene...do iduće kritike...bila ona dobra ili loša...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/11/2016 : 15:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne smeta meni loša kritika ili da se nekome nešto nije svidjelo, to mi je skroz normalno. I slobodno ti ili bilo tko treći kritiziraj bilo koji Fibrin strip koji ti se nije svidio, bez brige. Ono što me zaprepastilo je samo ta tvrdnja da je Esteban na nivou Bleka i Mikija. Meni je Esteban divan, ali zaista divan strip; šarmantan, elegantan, pametan, napet, emotivan itd itd, meni jedan od najdražih Fibri ove godine, svakako među prvih deset, miljama daleko od Bleka i Marka. Kažeš dječji strip? Dječji onoliko koliko su Jack London i Jules Verne dječji pisci...

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/11/2016 : 15:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ljudi, strip je prelep, navalite. ima tu i tamo po koja kap naivnosti, al to mi je nekako u skladu sa ovim stripom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/11/2016 : 17:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
esteban je dobar.
nije ludilo od stripa ali kad ga pročitaš ne bude ti žao novaca kao kod nekih drugih stripova.
a najbolje ga je čoknut iz knjižnice:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 23/11/2016 : 18:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
E pa onda sam ja posta jako ozbiljan citatelj,cak i moj pobratim i buduci vazal Jaki je podjetinio, al nakon bajki nije ni cudo. Ok, o ukusima se ne raspravlja, volim ja neozbiljnost u stripu kad to strip diktira, al ovako.... Virujem da bi u da maximalnu ocijenu estebanu da imam 25 godina manje al ok...Pozitivno je da sam oped diga malo prasine, dobra je to reklama za estebana.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/11/2016 : 22:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@Peyo

Prije svega ti hvala na lijepim riječima i što si izdvojio vrijeme za tako opširan odgovor. Ni ja nemam previše vremena ni volje upuštati se u opširnije rasprave tako da te razumijem. Na tvoj sam post reagirao (i donekle se osjetio prozvan) zato jer volim zahtjevnije stripove i mislim da bi trebali postojati, kao što bi u svakoj vrsti umjetnosti trebale postojati različite vrste sadržaja, jer nas ljudi ima svakakvih. Čitajući tvoj post stekao sam bolji uvid u tvoj stav (bar mislim) i morati ćemo se jednostavno složiti da se ne slažemo, bar po tom pitanju.

Ono s čime bi se apsolutno složio je da ima fantastičnih "jednostavnih" stripova koje je uvijek iznova užitak čitati. I, kao što si i ti napisao, svatko treba uživati u onome što voli.

Toliko od mene za ovo javljanje. Pozdrav do nekog drugog razgovora.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/11/2016 : 00:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nismo se razumjeli, ali ipak se razumijemo .

Ja tebe doživljavam pozitivno i cijenim tvoja razmišljanja.

Zaista te nisam prozivao niti mi je to bilo na pameti.
Da jesam bio bih vrlo konkretan

Čitamo se ...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000