forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 61 - Esteban
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 24/11/2016 : 07:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Većina stripova za "odrasle" je tek bolesna mašta na papiru.
Esteban je čista suprotnost.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/11/2016 : 08:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

quote:
Originally posted by Peyo

Strip u suštini nije dubokoumna literatura i ne treba takav da bude.

U suprotnom bi mu svrha bila privlačiti one koje strip zapravo i ne zanima.

Za mene su najbolji stripovi koji kroz avanturu i humor nenametljivo ponude neka iskustva i razmišljanja koja te ne napuštaju odmah nakon čitanja.



Ovo je za Velikog Bleka. Razmišljanja koja ne napuštaju nakon čitanja kao koliko je crvenih mundira pretukao ovog puta.

Citat iz strip enciklopedije:
"Blek se protiv neprijatelja najviše voli boriti golim rukama, kako bi mogao nesmetano mlatiti i šamarati te jadne slabašne britanske vojnike, iako se u iznimnim prilikama koristi i traperskom Kentucky puškom."


Uglavnom, svaki strip nađe zainteresirane čitatelje.








Bleka ne čitam.

Među dražim autorima na koje bi se moj citat odnosio bili bi Schultz, Watterson, McDonnel, McManus, Hart, Browne, Walker ...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/11/2016 : 12:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Evo jednog stripa kojeg vam mogu najtoplije preporučiti;i to mirne savesti da su šanse da sam vas prevario manje od 10%.U najmanju ruku,biće vam baš dobar,a u najboljem slučaju,dobićete jedan od (naj)boljih avanturističkih stripova u zadnjih dvadesetak,tridesetak godina;a ja bih se usudio reći i svih vremena.

Esteban je južnoamerički indijanski dečkić,siroče,koji po preporuci pokojne majke dobija mesto na kitolovcu "Levijatan",intrigantnog jednookog kapetana.Lov na kitove u morskom pojasu između krajnjeg juga Južne Amerike,Ognjene zemlje i Antarktika,će se zbog jednog neplaniranog događaja pretvoriti u nemilosrdnu i dramatičnu avanturu.
Avanturu u duhu velikih klasika knjizevnosti,začinjenu legendama južnoameričkih indijanaca,koje su sjajno ukalupljene u priču o prijateljstvu,požrtvovanosti,borbi sa nemilosrdnom prirodom,borbi za slobodu.

Način na koji Matju Bonom pripoveda mi je sjajan;moderan,inteligentan,šarmantam,dinamičan.Priča te prosto zakuje tako da je teško odvojiti se od stripa.Ja sam čak,da bih prolongirao zadovoljstvo čitanja Estebana,posle 4.albuma namerno napravio pauzu, i onda sledećeg dana malo prelistao pročitano i završio i zadnji album.Sa toplinom oko srca,što mi se retko dešava.I sa ushićenjem da je ovo kraj prvog ciklusa i da će biti još avantura Estebana i njegovih prijatelja (a taman sam pred kraj čitanja pomislio "e,šteta što ima još par stranica;ima ovde materijala za još nekoliko albuma").

Za ovaj divan,pametan,emotivan i napet strip od mene najviša ocena!

još reč,dve o autoru:

*Matju Bonom je kompletan autor.Rekao sam vam kako mi se dopao kao scenarista,a i kao crtač mi je jako kvalitetan.Njegov polukarikaturalni stil,sa odličnim kadriranjem i sjajnom dinamikom su se savršeno uklopili u priču.
Matju Bonoma inače znam još od prvog albuma Markiza od Anoana,čiji prvi album je objavio Bookglobe (scenarista je Fabijan Velman).A onda sam ga zapazio kao crtača Trondhajmovih Teksas kauboja i one-shota Omni-visibilis.A onda sam nedavno pročitao i njegov album Čovek koji je ubio Taličnog Toma,koji mi je sjajno legao.

U svakom slučaju,dobio sam još jednog omiljenog strip autora,čijim stripovima se već unapred radujem.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/11/2016 : 12:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
glede naivnosti koja se ovde tu i tamo spominje,samo bih rekao - naivnosti ovde nema;odnosno ima je u meri u kojoj mora da postoji za jedan rasni avanturistički strip.

Recimo,kad Orka odvuče čamac sa preživelima do obale,u prvi mah deluje pomalo "wtf??";međutim,kada se vratite 30-ak stranica unazad na Estebanovo pripovedanje o Paka-Nahii i Pekee-Nueeu,odmah ćete ukapirati šta se zapravo desilo.

A i ovo bih spomenuo:
Kapetanova priča o upoznavanju i ljubavi sa Estebanovom majkom,mi je jedna od boljih ljubavnih priča.Jako emotivna i prelepa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/11/2016 14:25:04
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 28/11/2016 : 12:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Stalno odlazem citanje ovog "remek dela" u najavi..sta vise trazititi u stripu od avanure svih avantura. Samo neka je vise ovakvih stripova
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/11/2016 : 12:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Lijep prikaz Anto.

Nažalost još ga nisam čitao, ali vjerujem da neću biti razočaran budući da nam se ukusi dosta poklapaju.

Kao što sam napisao, više volim čitati atraktivno crtan avanturistički strip nego razna psiho-mrcvarenja onih koji se nisu dokazali u drugim medijima.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 28/11/2016 : 13:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Evo jednog stripa kojeg vam mogu najtoplije preporučiti;i to mirne savesti da su šanse da sam vas prevario manje od 10%.U najmanju ruku,biće vam baš dobar,a u najboljem slučaju,dobićete jedan od (naj)boljih avanturističkih stripova u zadnjih dvadesetak,tridesetak godina;a ja bih se usudio reći i svih vremena.



VRH!
Nadam se da ti u školi dokimologija bolje ide ili su u tebe svi odlikaši, skroman si.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/11/2016 : 14:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

quote:
Originally posted by anto


Evo jednog stripa kojeg vam mogu najtoplije preporučiti;i to mirne savesti da su šanse da sam vas prevario manje od 10%.U najmanju ruku,biće vam baš dobar,a u najboljem slučaju,dobićete jedan od (naj)boljih avanturističkih stripova u zadnjih dvadesetak,tridesetak godina;a ja bih se usudio reći i svih vremena.



VRH!
Nadam se da ti u školi dokimologija bolje ide ili su u tebe svi odlikaši, skroman si.


ha,ha,ha,...moji su učenici mahom III stepen;pa je većini njih dvojka iz stručnih predmeta puna kapa.A i tamo gde držim predmete ozbiljnijim đacima (recimo Programabilne logičke kontolere na smeru Procesno upravljanje),nije puno bolja situacija.Tek poneki su ambiciozniji,a većini njih je dovoljna dovoljna ili dobra ocena.Samo da nije kec.Ali generalno,ne ostavljam đake za avgust.Barem do sada nisam.

Nego,glede ove tvoje replike na moj post Marine,ja mislim da je bolje da se nisi javio.Jer,verujem da će većina ljudi reći barem da je strip dobar (ako ne sjajan kao meni);reći da je na nivou Mikija/Bleka/Marka je,uz svo dužno poštovanje prema tebi (kao nekoga čije kritike obavezno čitam, i tu i tamo se složim sa ponekom),je jedna od većih nebuloznih izjava koje sam ikada pročitao na nekom strip forumu.
Zato prijatelju,bolje se ne javljaj više na ovoj temi

ontopik:
ne rekoh ovo - kada sam pročitao ponuđeni privju sa prvim albumom,moram reći da nisam očekivao da će mi se strip ovoliko svideti. Ta prva epizoda mi je iskreno manje-više nešto što i ne iskače previše iz šablona BD produkcije.Mislim,sasvim je ona dobra,ali ono pravo tek dolazi u narednim poglavljima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/11/2016 14:38:43
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 28/11/2016 : 15:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Ha, pa zasto se ne bi javija. Da ovaj strip procita vise ljudi, osim redovnih citatelja fibrinh dijela, viruj mi, vise bi se slozilo s menom. Pazi ovo, ja kazem da je strip razina Bleka, a ti da je najbolji avanturisticki strip IKADA! Ko je tu nerealan i ko nebi triba vise komentirat?
Naprotiv, nakon ovog, tvoji dobri komentari i recenzije padaju u drugi plan... Iduce od tebe ocekujem...nakon 4tog citanja...LIGHT and BOLD su nabolji strip ikada! Malo bolji od Estebana...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/11/2016 : 15:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Ha, pa zasto se ne bi javija. Da ovaj strip procita vise ljudi, osim redovnih citatelja fibrinh dijela, viruj mi, vise bi se slozilo s menom. Pazi ovo, ja kazem da je strip razina Bleka, a ti da je najbolji avanturisticki strip IKADA! Ko je tu nerealan i ko nebi triba vise komentirat?
Naprotiv, nakon ovog, tvoji dobri komentari i recenzije padaju u drugi plan... Iduce od tebe ocekujem...nakon 4tog citanja...LIGHT and BOLD su nabolji strip ikada! Malo bolji od Estebana...



dobićete jedan od (naj)boljih avanturističkih stripova u zadnjih dvadesetak,tridesetak godina;a ja bih se usudio reći i svih vremena. - nije isto što i najbolji avanturisticki strip IKADA.Ni približno isto.
Meni je recimo sigurno među najboljih 10,ali to je meni.
Kad sam mislio na jedan od boljih,to može da znači i među 20,30 ili čak 40 naj avantura.

glede L&B,sve je moguće - sve više pažnje kod ovog stripa usmeravam na dupeta i sise,sve manje na priču;pa i ne bi bilo čudo da mi jednoga dana ovo bude "top".

ontopik:
ono što mi se desilo kod Estebana,a ne pamtim da mi se to često dešava, je da sam u par situacija, kad se odigravala neka drama,pri okretanju nove stranice osetio priličnu dozu uzbuđenja.
Još jedan plus za Bonoma,kao pisca koji zaista ume da napravi napetu atmosferu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/11/2016 22:43:47
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/11/2016 : 16:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nema bolje preporuke nego kad zagortenej kontrira
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/11/2016 : 16:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne smeta meni loša kritika ili da se nekome nešto nije svidjelo, to mi je skroz normalno. I slobodno ti ili bilo tko treći kritiziraj bilo koji Fibrin strip koji ti se nije svidio, bez brige. Ono što me zaprepastilo je samo ta tvrdnja da je Esteban na nivou Bleka i Mikija. Meni je Esteban divan, ali zaista divan strip; šarmantan, elegantan, pametan, napet, emotivan itd itd, meni jedan od najdražih Fibri ove godine, svakako među prvih deset, miljama daleko od Bleka i Marka. Kažeš dječji strip? Dječji onoliko koliko su Jack London i Jules Verne dječji pisci...


naravno da nije za usporedit Blek/Mark/Miki imaju crtež...i to odličan za razliku...
ne seri..na Bleku, Marku i Mikiju si odraso...
Esteban je miljama od Mittonovog Bleka recimo ako zanemarimo esse-geese...da hvališ svoj ukus potcenjivaš ukus drugih...tipično Markosovsko.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 28/11/2016 16:47:42
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 28/11/2016 : 16:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
A koliko god volim moj Anto procitat tvoje bd komentare, jako im se veselim, pogotovo sta je taj dio neposteno zanemaren od nas vecine, toliko u ovoj skupini stripova ti patis od, da ostanem u istom duhu skole, od klasicne pogreške diferencijacije. A dobar dokaz tome su i tvoj suludi raspon ocijenivanja od 6 do 10...cemu to? Mekom srcu? Kao i tvoje objasnjenje maloprije...Ne, prosijecni forumas i covik ce tvoje rijeci u prvom osvrtu opisat upravo tako...meni najbolji avanturisticki strip svih vremena...Jel to i pise. Doslovno. Neznam zasto ici okolokole i na mala vrata. Budi direktan,daj 1 ako treba a ne...kako to lipo zvuci, sjedi Marko, dobio si...6.

P.s. kaspere...slazem se, svaka kritika je reklama... i meni pase da ljudi citaju i citaju...podrska svim izdavacima stripova. Malo ih je, svaki su na svoju stranu danas, nema potrebe za dodatnom segregacijom i medju nama citateljima.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 28/11/2016 16:58:22
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/11/2016 : 18:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Tenx Anto na postu, sad je i mene zainteresirala ova Fibrica..

Jack the Black.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/11/2016 : 22:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

A dobar dokaz tome su i tvoj suludi raspon ocijenivanja od 6 do 10...cemu to?


da ne bih više zbunjivao ljude,već odavno planiram preći na skalu 1-5.
Što ću najverovatnije uraditi,počev od sledeće godine.A još ovih preostalih mesec dana,guraću ovaj fakultetski način ocenjivanja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/11/2016 22:41:31
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/11/2016 : 00:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

A dobar dokaz tome su i tvoj suludi raspon ocijenivanja od 6 do 10...cemu to?


da ne bih više zbunjivao ljude,već odavno planiram preći na skalu 1-5.
Što ću najverovatnije uraditi,počev od sledeće godine.A još ovih preostalih mesec dana,guraću ovaj fakultetski način ocenjivanja.



Esteban na stranu, vidiš da se do nečega došlo...a vidim da često minjaš mišljenje...al zanimljivo, uvik na bolje?
Nema toga u nas na faxu. Neznam u kojim zemljama sve postoji, al ta skala stvarno nema smisla, ne vidim ni jedan razlog zašto bi postojala. Osim radi kurtoazije. Mislim da sam čuo da nešto slično postoji u Meksiku?
Ajd, amerikanci imaju od 1 do 6 ili onu klasičnu od A do F. Sad zamisli da kasnije ti dodaju od G do L...L kao ludo...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 29/11/2016 00:57:05
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/11/2016 : 12:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
samo budale ne menjaju mišljenje.
neko kao ja,češće,neko ređe.

ja recimo kad sam upoznao svoju današnju suprugu,nisam bio nešto oduševljen njenim fizičkim izgledom.U to vreme bih je dao možda jednu pojaku 7/10.
Međutim,nakon nekoliko sekseva,sve mi se više i više sviđala.Danas bih je već ocenio granitnom 10/10!

ontopik:
Esteban je vrsta stripa koju odmah bacim "u promet".Naime,imam nekoliko prijatelja,starih stripofila,koji su odavno ispali iz štosa i jako retko kupuju stripove.I uglavnom su klasičari,ne vole baš ove novije moderne stripove gde ima dosta seksa,nasila i raznih eksplicitnosti.Ali im ovakve stvari poput Estebana uvek prijaju,i desi se ponekad da i sami kupe nešto što im se baš svidi.Tako da su se neki od njih reaktivirali u manjoj meri.Uglavnom kupuju proverene stvari poput Tangija i Laverdira,Krcka,Samija,Princa Valijanta,Ripa Kirbijia,Lensa,ali im se omakne i nešto od Fibrinih "noviteta".Tako su recimo kupili Betelgez (interesantno je da te taj prijatelj,kome se dopala cela Leova triologija,odlučio da uzme samo ovaj strip),Negra Blanka 1 i 2,Žerom Bloša 1 i 2,Komu,...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/11/2016 12:58:22
Go to Top of Page

danilo9899
New Member



Serbia
108 Posts

Member since 15/12/2015

Posted - 29/11/2016 : 13:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send danilo9899 a Private Message  Reply with Quote
Znaci dobar je Esteban Anto?

Stavljam ga odmah na listu za kupovinu.

Sta reci? Koju posluku porati?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/11/2016 : 14:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
anto, pohvali i skaplirane
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/11/2016 : 14:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kad bih pisao neki naucni rad, tema bi mi bila antov uticaj na strip forume
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/11/2016 : 17:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

anto, pohvali i skaplirane


čitaju se posle Velikih Teksova - znači za vikend.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/11/2016 : 18:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Skalpiranih ne treba hvaliti, jer su medju najboljim stripovima ever. Procitanih 10 americkih trejdova u mahu. Sad kad imamo deluxe domace izdanje, mogu samo reci navali narode.

Jack the Black.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/11/2016 : 18:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Tko su oni koje strip zapravo i ne zanima?
To su po meni:
- Oni koji su stripove čitali kao djeca (samozvani „stručnjaci“) kojii „znaju“ da je to literarura za djecu, odnosno luzere (kad su u pitanju odrasli) i mentalno zakržljale;
- Oni koji nikad nisu kupovali stripove po kioscima;
- Oni koji ne bi kupovali stripove da nisu u knjigama;
- Oni kojima je Alan Ford jedini vrijedan strip ili jedini vrijedan kolekcioniranja (ili recimo Corto Maltese ili može i samo 1 bilo koji strip ili žanr);
- Oni koji ne bi obraćali pažnju na stripove da stripovi nisu u zadnje vrijeme „in“ (zbog većeg medijskog interesa i izdavačkog „buma“) i da nema npr. Jergovićevih afirmirajućih tekstova (i preporuka drugih poznatih osoba, odnosno njihovog manje ili više poniznog priznanja da čitaju takvu literaturu). U ovu grupu spadaju i kulturnjaci opće prakse koji su za sve stručni, a mili im se i besplatna klopa, cuga i besplatni stripovi;
- Tu bih svrstao i one koji se do jučer nisu usudili priznati da vole stripove kako ih drugi ne bi osudili ili sažaljivo gledali, stručno podrazumijevaći da ti retardi u godinama čitaju stripove, a to po njima (znalcima iz školskih klupa) znači Bonelli, a eventualno bi dali pohvalu retardu ako to uključuje Alana Forda. I one koje su imali višegodišnje prekide, ali su sad shvatili da je OK čitati stripove i ako nisi klinac jer eto postoji Fibra, a to su dobrim dijelom stripovi za odrasle i zahtjevnije.
- Oni koji stripovima pristupaju bez strasti, samo da ubiju vrijeme. Npr. citat iz Peanutsa (CB): Volim knjige. Kada mi je dosadno čitam knjige.



Ne sećam se da sam ikada pohvalio nečiji post, otkada sam prvi put pristupio internetu, ali ovaj je taj.

Posebno bih istakao ovu klasifikaciju, zaista ljudi iz svih tih kategorija postoje, kao takvi.
Go to Top of Page

Callis
New Member



Croatia
110 Posts

Member since 18/10/2006

Posted - 03/12/2016 : 20:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Callis a Private Message  Reply with Quote
Odličan, iznad svih očekivanja. Jedva čekam nastavke u sljedećoj knjizi. Baš sam gušta čitati.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/01/2017 : 19:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Sve je već rečeno, jedna neinovativna ali jako zabavna priča. Klasična nepretenciozna pustolovina kakve sam se zaželio u zadnje vrijeme.
Crtež totalno simpatičan; je li još nekome kapetan Levijatana izgleda kao da ga je nacrtao naš forumaški član Torgal? :D

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000