forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Talajić - “Madaya Mom”
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 17/10/2016 : 20:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Ako nekoga zanima, malo više na stranici ispod:

http://www.lupiga.com/vijesti/super-heroja-cini-srce-a-ona-ga-ima-nova-marvelova-junakinja-u-izvedbi-hrvatskog-strip-crtaca

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 17/10/2016 : 22:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Pročitano jutros u Slobodnoj Dalmaciji, iz pera Marka Njegića!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/10/2016 : 22:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan u plejadi nasih crtaca "priko bare", koji pokazuje amerima kako se crta... I neka nauce vise o pravilnom vizualnom izricaju.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/10/2016 : 23:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Baš sam ovo na Lupigi čitao večeras u tramvaju.

Izuzetna aktualnost, intrigantnost, angažman i art. Kud ćeš bolje.

Kapa dolje majstore.


http://abcnews.go.com/Politics/teachers-guide-discussing-madaya-mom-students/story?id=42419439





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/10/2016 : 00:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Jos jedan u plejadi nasih crtaca "priko bare", koji pokazuje amerima kako se crta... I neka nauce vise o pravilnom vizualnom izricaju.


Hm? I mene veseli kada domaći autor ostvari uspjeh na međunarodnoj stripovskoj sceni, ali mislim da ne treba pretjerivati sa navijačkim zanosom.

I što bi uopće bio "pravilni vizualni izričaj"?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/10/2016 : 02:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vrlo jednostavno, po mom skromnom misljenju,"pravilni vizualni izricaj", znaci prvenstveno jasan,konkretan,pa i ako hoces lijep crtez. Evropski, pa tako i "nas". Koji je kudikamo dojmljiviji od Americkog "zbrdazdola", "strcbrc" i "idimidodimi" crteza... narocito njihovih heroja i superheroja. Ako pricamo o stripu kao mediju, "izricaju". Jer strip jest prvenstveno crtez.
Navijacki?
Hm, pa naravno da je navijacki, "za nase", a za koga bi trebao?
A i posebno zato sto osobno poznajem dosta "nasih" crtaca, koji su rasturili vani. Prvenstveno opet mislim na Ameriku.
O.k.?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/10/2016 : 04:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Vrlo jednostavno, po mom skromnom misljenju,"pravilni vizualni izricaj", znaci prvenstveno jasan,konkretan,pa i ako hoces lijep crtez. Evropski, pa tako i "nas". Koji je kudikamo dojmljiviji od Americkog "zbrdazdola", "strcbrc" i "idimidodimi" crteza... narocito njihovih heroja i superheroja. Ako pricamo o stripu kao mediju, "izricaju". Jer strip jest prvenstveno crtez.
Navijacki?
Hm, pa naravno da je navijacki, "za nase", a za koga bi trebao?
A i posebno zato sto osobno poznajem dosta "nasih" crtaca, koji su rasturili vani. Prvenstveno opet mislim na Ameriku.
O.k.?


Ovo je prilično oštra generalizacija. Ako sam išta naučio u životu onda je to da nikad ne treba generalizirati. Poštujem tvoje mišljenje, ali rekao bih da su tvoje karakteristike "pravilnog vizualnog izričaja" odavno prisutne u američkom stripu, još od samih njegovih početaka. Što si uopće pročitao od američkih stripova?

Govoreći iz pozicije stripovskog konzumenta, nikad me nije bilo pretjerano briga za geografsku odrednicu stripova koje čitam. Svugdje ima dobrih i loših autora. Jedino me veseli kada ovi dobri uspiju. Bitna je kvaliteta, a ne krvna zrnca autora.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/10/2016 : 06:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Znaci rasprava;
ajde, da ti samo pojasnim ovo:
govorili smo o "njihovim", superherojima, to jest o stivu koje mojoj malenkosti nikako ne lezi. Pa sam imao u vidu takve autore, crtace i naravno izdavace takve tematike. Od koje djelo o kom vodimo raspravu, zasigurno odudara kvalitetom crteza...Ni najmanje nije bilo rijec o Americkom stripu u globalu. A kamoli njegovih pocetaka.
Napominjem: superheroji, Marvel itd, da ne nabrajam.
Sto sam procitao uopce od Americkog stripa? Valjda jedan dobar "tamic", materijala. A par kubika albuma imam doma...
I da zakljucimo ovo, jer mi je katastrofa vucaranje u raspravama po ovim stupcima i redcima,rijec je bila o superherojima koji su meni neshvatljivi, nezanimljivi da ne kazem sto drugo...
Dakle zemljopisno porijeklo ovdje nema nikakve veze, a kamoli "krvna zrnca autora".
Drzim da si misljenjem o onome sto si registrirao kao moj antiamericki stav, "omasio ceo fudbal". I naravno da cijenim misljenje svakog stripofila i pravo na izbor, tako da prijatelju, mozemo poci u miru...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/10/2016 : 11:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nisam dobro skuzio iz svega ovdje postanog, moze li se procitati negdje na netu ista iz stripa, par stranica?



Zanimljiva tematika, ali poslije procitanog clanka mozda pojasnjenje - ovi ljudi (civili) jesu zarobljeni, ali zarobljeni sa strane terorista koji im ne daju otici, a i prozderu im svu hranu koju im posalju humanitarci (mozda ste vidjeli slike onih debelih terorista). A isto vazi za Aleppo, ali dovoljno o tome. Citam da su neki superheroji ovdje u igri pa ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/10/2016 : 11:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma Marvel je izdavac. Zna se sto su njegovi aduti i cim se bavi. Odatle rijec o superherojima, a ovo skroz odudara od njihove uobicajene prakse. Prica je bazirana na istinitom dogadaju.
Itd. Itd. A crta je Talajic. Itd. Itd.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/10/2016 : 14:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovdje se može pogledati cijeli strip besplatno

http://abcnews.go.com/International/deepdive/madaya-mom-mother-struggle-survival-syria-civil-war-42362213

Have mercy
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2416 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 19/10/2016 : 11:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

a ovo skroz odudara od njihove uobicajene prakse.
exploitation stripove oni rade oduvek.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/10/2016 : 15:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Znaci rasprava;
ajde, da ti samo pojasnim ovo:
govorili smo o "njihovim", superherojima, to jest o stivu koje mojoj malenkosti nikako ne lezi. Pa sam imao u vidu takve autore, crtace i naravno izdavace takve tematike. Od koje djelo o kom vodimo raspravu, zasigurno odudara kvalitetom crteza...Ni najmanje nije bilo rijec o Americkom stripu u globalu. A kamoli njegovih pocetaka.
Napominjem: superheroji, Marvel itd, da ne nabrajam.
Sto sam procitao uopce od Americkog stripa? Valjda jedan dobar "tamic", materijala. A par kubika albuma imam doma...
I da zakljucimo ovo, jer mi je katastrofa vucaranje u raspravama po ovim stupcima i redcima,rijec je bila o superherojima koji su meni neshvatljivi, nezanimljivi da ne kazem sto drugo...
Dakle zemljopisno porijeklo ovdje nema nikakve veze, a kamoli "krvna zrnca autora".
Drzim da si misljenjem o onome sto si registrirao kao moj antiamericki stav, "omasio ceo fudbal". I naravno da cijenim misljenje svakog stripofila i pravo na izbor, tako da prijatelju, mozemo poci u miru...


Ispričavam se ako sam te krivo razumio. Ja sam iz tvojih tvrdnji zaključio da govoriš o američkom stripu općenito.

Međutim, to ne utječe bitno na ono što sam bio odgovorio. Samo trebam to neznatno promijeniti: Poštujem tvoje mišljenje, ali rekao bih da su tvoje karakteristike "pravilnog vizualnog izričaja" odavno prisutne u američkom superherojskom stripu, još od samih njegovih početaka.

Samo, ako uopće ne voliš žanr superheroja, zašto bi uopće želio da se nauči "pravilnom vizualnom izričaju"?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/10/2016 : 16:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da, moze se to i tako postaviti...ne govoris krivo.
Ali voden odbojnoscu prema zanru i po meni, banalnosti u crtezu,"izricaju", dao sam si pravo da pohvalim vjestinu "naseg" umjetnika/crtaca... Pa iako to i dalje drzim za istinu, ne mora svak tako dozivljavat marvelovce... uglavnom sve 5, a Talaji mnogo uspjeha!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/10/2016 : 22:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Evo jos jednog "gladnika" iz Madaye

jebiga, zderes i ponestane, salji nove kekse!


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000