forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 TWIN PEAKS 2017
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2320 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 24/05/2017 : 12:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
ova sezona je zbilja genijalna, mindfuck za kojeg redatelja boli ona stvar šta će drugi reći. naprosto, uživanje iz kadra u kadar- 4. epizoda i scena u kazinu
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/05/2017 : 15:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ok, pogledao sam sinoć do dva ujutro stare epizode i danas idem na nove!
Ajde da malo popričamo o nekim stvarima iz prve dvije sezone (SPOILERS - ako niste gledali stare epizode)



Ok, znači postoje crna i bijela koliba. Crna je zlo, bijela je dobro.
Ja sam prvo mislio da su to vanzemaljci koji nas prate/nadgledaju/whatever iako to nikada nije spomenuto u seriji ali postoji razlog zašto sam to mislio a to je major Briggs kojem je posao nadgledanje svemira (što ne mora ništa značiti jer i on sam kaže da su one dvije poruke stigle ne iz svemira nego iz šume - Sove nisu ono što se čine i Cooper). A ako nisu vanzemaljci - što je vjerojatnije - tko su onda ta bića? I zašto je Bijela koliba toliko zanemarena? Sjećam se da sam prvo mislio da je patuljak iz Crne kolibe a Div iz bijele, međutim onda se ispostavilo da nije tako. Ok, također nismo vidjeli cijelu Crnu kolibu nego samo predvorje. Hoćemo li sada konačno malo zaviriti u unutrašnjost? I također još jedan stvara me muči. Bob zarobljava duše. dakle imamo čovjeka koji je fizički isti kao i prije samo njegov um (povremeno?) zaposjedne Bob. Međutim u Crnoj kolibi (predvorju) vidjeli smo DVA Coopera. Zadnja scena jasno kazuje da je Bob zavladao Cooperom ali da li je to isti Cooper sa zaposjednutim umom ili postoje dva Coopera - jedan (pravi) koji je ostao u Crnoj kolibi i drugi (Bob) koji je izašao van? To bi na kraju moglo biti istina.
A sove? Meni se čini da su one (njih tko zna koliko) nadgledači vanjskog svijeta za Crnu (možda i bijelu?) kolibu, dakle svakako nije riječ o običnim pticama.
Što vi mislite?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/05/2017 : 15:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače, cijeli ovaj topic je jedan veliki spoiler (nešto kao topic o Zagorovoj južnoameričkoj odiseji) tako da predlažem da ga oni koji nisu gledali ni prve epizode ni ne čitaju dok ih ne pogledaju jer postoji velika šansa da će vidjeti neki spoiler (a glupo je da cijela strana bude sa "nevidljivom" žutom bojom)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2320 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 24/05/2017 : 17:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
čisto sumnjam daa netko tko ne gleda ovo čudo i zagazi ovdje. pričati o seriji bez da ju se spojla bilo bi nemoguće :)
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 24/05/2017 : 19:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
@mladjo
Ovo s dobrim i losim Cooperom vec si prakticki sam sebi (djelomicno) odgovorio, a sve ce ti po tom pitanju biti jasno vec u 1. epizodi 3. sezone

Ovo s vanzemaljcima je samo jedna od teorija, a hoce li to ikada biti razjasnjeno nemam pojma.
Inace, patuljak je zapravo odsjecena Mikeova ruka, a u novoj sezoni ces vidjeti u sto je evoluirala silom prilika (posto Michaela J. Andersona vise nema u seriji)

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 24/05/2017 19:33:08
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/05/2017 : 19:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Samo ću ti reći da će ti na neka pitanja odgovoriti prve epizode treće sezone.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/05/2017 : 20:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Thnx guys!
Evo baš sam pogledao prvu epizodu. Khm, zo:

S03E01
Odlično! Atmosfera je odlično pogođena, naracija je old school što je također veliki plus (bilo bi pomalo glupo da sad odjednom kamera skakuće i da imamo 150 kadrova u minuti), Cooper je mračan i totalna suprotnost origigi Cooperu, tajna soba i ono truplo su odlično smišljene misterije, jedino mi nisu dobre dvije stvari:Prva je nedostatak pozadinske muzike - trebalo je nastaviti sa izvrsnom Badalamentijevom mjuzom, a možda i nastave kad se radnja vrati u TP - a druga mi je pomalo običan izgled policije i junaka u kako-se-zove-grad-ne-mrem-se-sjetiti. da sam slučajno upalio telku u tom trenu, pomislio bih da je riječ o nekoj osrednjoj police procedure seriji. Ovo je TP - tu sve treba biti čudno. Ali sve u svemu izvrstan početak.

Ocjena:8/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/05/2017 : 00:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Hrpa spoilera (ali to se već i podrazumijeva tak da ne bum više ni upozoraval :))

S03E02
Bravo! Ovo je još bolje i još "twinkpeakstije" od prve epizode. Odlična kombinacija starog i novog, pjesma na kraju je zakon, a odjavna špica je zakon - kao u '85-oj
Par (novih) pitanja visi u zraku: Zašto je drugi Cooper morao biti vani 25 godina? Zašto je izašao i zašto baš toliko vremena? Tko je milijarder koji financira kocku? I zar je Cooper 25 godina bio u predvorju a da nikada nije zakoračio alje u Crnu kolibu?
bumo vidli (valjda)
Ocjena:9/10

S03E03
Nova pitanja:Kakvo je to mjesto u kojem se Cooper obreo??Nekakva međustanica? I tko je majka? A postojala su TRI Coopera? O jbmtiživot
Ocjena:9/10


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 25/05/2017 : 01:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
S03E03
Nova pitanja:Kakvo je to mjesto u kojem se Cooper obreo??Nekakva međustanica? I tko je majka? A postojala su TRI Coopera? O jbmtiživot
Ocjena:9/10



Khm kolko sam ja skuzio (ali nemoj me drzati za rijec), Dougie je "laznjak" kojeg je napravio Cooperov dvojnik da ga podmetne umjesto sebe za Crnu Kolibu. Dobar plan.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/05/2017 : 01:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma tako je, naravno, ali to ne mjenja činjenicu da su postojala trojica istovremeno - pravi, onaj iz Crne kolibe i Dougie kojeg je ovaj drugi nekako napravio. Dougi je morao postojati izvjesno vrijeme (barem nekoliko godina) s obzirom da ima ženu, kuću & co. A izgleda i da je dužan neke pare :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/05/2017 : 01:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače ono što mi je uvijek bilo pomalo čudno je što prema natpisu na ploči na ulazu u grad TP ima više od 50 000 stanovnika, a sudeći po eksterijeru grada koji vidimo u seriji, ja bih rekao da je to n neki mali gradić od par hiljada stanovnika. Nekakvu ozbiljniju gradsku zgradu vidimo tek u zadnjoj epizodi druge sezone kad se desi explozija u banci. Mislim jbte, 50k stanovnika ima Karlovac, to je već veči grad.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2320 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 25/05/2017 : 07:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Zar se nije Cooper nalazio u neprestanom loopu 25 godina, pošto se sve ponavlja?
a milijarder bi zapravo mogao biti isti onaj iz Mulholland Drivea?

Edited by - ivan_micic on 25/05/2017 07:04:39
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 25/05/2017 : 10:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Inače ono što mi je uvijek bilo pomalo čudno je što prema natpisu na ploči na ulazu u grad TP ima više od 50 000 stanovnika, a sudeći po eksterijeru grada koji vidimo u seriji, ja bih rekao da je to n neki mali gradić od par hiljada stanovnika. Nekakvu ozbiljniju gradsku zgradu vidimo tek u zadnjoj epizodi druge sezone kad se desi explozija u banci. Mislim jbte, 50k stanovnika ima Karlovac, to je već veči grad.



Da, ima zapravo 5000 tisuca stanovnika, ona tabla je ili tipfeler ili namjerna greska, ovisi koju pricu cujes.

quote:
A izgleda i da je dužan neke pare :D


Cijela ta scena, ona ulica, sunce, likovi koji ga pokusavaju ucmekati...bacalo mi je na Breaking Bad

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 25/05/2017 10:33:34
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/05/2017 : 19:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
A znači negdje i "piše" da ima 5 somova? Super. Ma nisam uopće gledao Danas završavam četvrtu epizodu

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 25/05/2017 : 22:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

A znači negdje i "piše" da ima 5 somova? Super. Ma nisam uopće gledao Danas završavam četvrtu epizodu



Ovo je s IMDb trivije:
The population of Twin Peaks was originally only supposed to be 5,120. However, there was a backlash against rural-themed shows at the time, as networks were fearful that the burgeoning urban and suburban population of America would not be able to sympathize with shows set in small farming or industrial towns, so ABC requested that the sign read 51,201. In a "Visitor's Guide to Twin Peaks" tie-in book authorized by creators David Lynch and Mark Frost, a note tells readers that the population was indeed 5,120, but that the sign had a "typo."

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 25/05/2017 : 22:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Ovo je ocito vec postalo klasik


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/05/2017 : 00:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by mladjo

A znači negdje i "piše" da ima 5 somova? Super. Ma nisam uopće gledao Danas završavam četvrtu epizodu



Ovo je s IMDb trivije:
The population of Twin Peaks was originally only supposed to be 5,120. However, there was a backlash against rural-themed shows at the time, as networks were fearful that the burgeoning urban and suburban population of America would not be able to sympathize with shows set in small farming or industrial towns, so ABC requested that the sign read 51,201. In a "Visitor's Guide to Twin Peaks" tie-in book authorized by creators David Lynch and Mark Frost, a note tells readers that the population was indeed 5,120, but that the sign had a "typo."



Sad sam baš gledao na Youtubeu o tome i vele istu stvar. Malo je to glupo, mislim kao da se neće skužiti odmah, a ako ljudi skuže da ih varaš...Al' dobro bar je jedna misterija iz Lynchovog univerzuma riješena A i sve je na kraju ispalo dobro, nije baš da je netko šizio previše

S04E04
I dalje je kvaliteta odlična. Ako se ovako nastavi, biti će premalo 18 epizoda. Ima dosta odličnog humora, a i pjesma na kraju je opet prva liga. Iz prošle epizode mi nije bila baš nešto.
Sve usvemu - jedva čekam nastavak.
Ocjena:9/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/05/2017 : 01:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo već ekipa slaže staru mjuzu na nove epizode. Vratite pozadinsku mjuzu!


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 26/05/2017 : 13:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Lik je jos prije 25+ godina znao da nece biti u nastavku


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/05/2017 : 17:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Razocaran sam nakon prve cetiri epizode trece sezone. Ocekivao sam malo vise starog TP smeka, za sada je malo toga prisutno. Nedostaje atmosfera i napetost iz prijasnjih sezona, a i sama prica Cooper vs. Coopera, nije bas ono kao kada se trazio ubica L. Palmer. Dosadasnji likovi iz TP su samo bili tu reda radi, radnja se odvija iskljucivo izvan mjesta po kojem serija nosi naziv. Da stvar bude jos gora, "maloumni" agent Cooper je poceo da mi ide na zivce. Pobogu, ne snimaju ovdje neki tamo sitcom, vec nastavak najbolje serije svih vremena. Iskreno se nadam da ce se serija u narednim epizodama popraviti i da ce se radnja premjestiti u Twin Peaks.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/06/2017 : 01:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Twin peaks:Fire walk with me (1992)
Sve usvemu ovo je i dalje vrlo dobar film. Lynch je standardno misteriozan i nedorečen ali ipak se ovdje dosta toga otkriva, ponajviše o Lauri ali i o drugima. Ne znam sad napamet da li ćemo u novim epizodama vidjeti Chrisa Isaaka i Kiethera Suderlenda ali to bi bilo izvrsno. Dva pitanja:što je sa plavom ružom? U jenom trenutku je pjevačica sva u plavom svijetlu, jel' ima to veze sa ičim? I zašto je prsten toliko bitan? Jel' se pomoću njega brže dođe u Crnu kolibu ili kaj? Znam, znam, treba pogledati na Googleu ali volim ovako čavrljati:))
Ocjena:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/06/2017 : 14:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Odlična peta epizoda! A i zanimljivo je kako na kraju "zbunjeni" Dale gleda i dira cipele od kipa (cipele očito iz nekog razloga ne mogu putovati tamo i natrag). Zapravo je ponašanje origigi Dalea razumljivo - proveo je 25 godina u predvorju crne kolibe, dakle u 2 sobe sa nekoliko uvrnutih likova. Zato i nije čudno što je izgubio kontakt sa realnošću. A i boja sakoa - totalno i s tim odudara od ostatka svijeta. Zanimjivo je i da je boja sakoa slična boji auta one njegove crne curke. Sad kad je stavila ključ u sandučić možemo očekivati i dolazaka FBI-a do origigi Dalea na taj način. Scena sa phone callom je odlična. Ovaj put ending credits nisu sa bandom iz birca ali ima scena sa mjuzom pred kraj - ovaj soundtrack će biti odličan.
I za kraj - bilo bi bolje da se više pojavljuju stari likovi (možda će i biti tako u npr. drugoj polovici serije) i da origigi Dale nije tako zbunjen (makar je i ovakav Dale odlično konpiciran) ali to ne mijenja puno činjenicu da je serija i dalje vrhunska.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 05/06/2017 : 22:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Da, full zabavna peta epizoda. Coop mora piti sto vise kave na svakom mjestu na kojem se pojavi, to mu je jedina sansa da se oporavi

@mladjo
Mislim da nece biti ni Kiefera ni Isaaka, nema ih ni na jednom popisu glumaca niti ih itko spominje. Prsten je, kolko se sjecam, povezan s Mikeom, i zato svakome tko ga nosi utrne ruka, ona koju si je Mike odrezao.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2320 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 05/06/2017 : 23:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
koji k... se događa u Argentini?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/06/2017 : 00:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Da, full zabavna peta epizoda. Coop mora piti sto vise kave na svakom mjestu na kojem se pojavi, to mu je jedina sansa da se oporavi

@mladjo
Mislim da nece biti ni Kiefera ni Isaaka, nema ih ni na jednom popisu glumaca niti ih itko spominje. Prsten je, kolko se sjecam, povezan s Mikeom, i zato svakome tko ga nosi utrne ruka, ona koju si je Mike odrezao.



Thnx na odgovoru
Šteta kaj neće biti ove dvojice, bili su fakat zanimljiv par

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000