forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 TWIN PEAKS 2017
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 06/06/2017 : 11:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
http://www.makeuseof.com/tag/love-twin-peaks-shows-watch-netflix/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/06/2017 : 14:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
5. ep:
Skrnavljenje se nastavlja, glupost na glupost ide dalje, slabo sta je povezano, a i ono sto jeste, bolje da nije. Vrhunac epizode je Cooperovo gledanje u kipa. Ti sto daju desetke na raznim portalima, da mi je samo znati zasto to rade i sta konzumiraju. Mladjo, priznaj da smrces.

Edited by - King Warrior on 07/06/2017 14:23:11
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/06/2017 : 15:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
naravno da šmrčem,pa neću valjda Lyncha gledati "trijezan" :D
Meni je zasad serija 9/10 (stare epizode su mi bile 10/10)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 07/06/2017 : 15:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

5. ep:
Skrnavljenje se nastavlja, glupost na glupost ide dalje, slabo sta je povezano, a i ono sto jeste, bolje da nije. Vrhunac epizode je Cooperovo gledanje u kipa. Ti sto daju desetke na raznim portalima, da mi je samo znati zasto to rade i sta konzumiraju. Mladjo, priznaj da smrces.



Skrnavljenje je bila 2. sezona, pogotovo od 17. epizode nadalje, ne racunajuci zadnju.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/06/2017 : 18:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by King Warrior

5. ep:
Skrnavljenje se nastavlja, glupost na glupost ide dalje, slabo sta je povezano, a i ono sto jeste, bolje da nije. Vrhunac epizode je Cooperovo gledanje u kipa. Ti sto daju desetke na raznim portalima, da mi je samo znati zasto to rade i sta konzumiraju. Mladjo, priznaj da smrces.



Skrnavljenje je bila 2. sezona, pogotovo od 17. epizode nadalje, ne racunajuci zadnju.



Upravo to je bio jedini problem starog TP-a.
Nekih desetak (ili barem 7-8) epizoda previše u drugoj sezoni.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/06/2017 : 10:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Lynch o povratku Twin Peaksu:





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 12/06/2017 : 10:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Holy shit.


These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/06/2017 : 23:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

Holy shit.





To je jedno od prvih stvari koje su mi pale na pamet kada sam čuo da ide treća sezona - da li će se otkriti tko je Diane
Inače kvaliteta epizode je standardno odlična, a hajlajti su klinac na zebri i onaj pomahnitali patuljak

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 19/06/2017 : 12:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Stricek Lynch je ubacio u visu brzinu, ovo je bila najbolja epizoda do sada, barem meni.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 20/06/2017 : 14:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Je najbolja kad je najsmislenija, najusmjerenija i s vrlo malo praznog hoda (jedino ono metenje pred kraj).
Ali dosta više Dougieja. Hoću Coopera nazad. Nadam se da ga neće razvlačit do zadnje epizode, iako me strah da bi mogli.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/06/2017 : 20:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
S03E07
Diane je prva liga
Nadam se da će se još pojavljivati
"Zli" Dale je i dalje odličan a i ja mislim da bi Dougie već lagano terbao postati "pravi" Dale. Nekak imam filing da bi se to moglo desiti na kraju devete epizode.
I fakat fali muzika u pozadini. možda sve i je tak raspoređeno da bude u dva dijela, možda zadnjih devet epizoda bude više onaj "stari" TP
Ocjena ove epizode:8/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 20/06/2017 : 21:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Je najbolja kad je najsmislenija, najusmjerenija i s vrlo malo praznog hoda (jedino ono metenje pred kraj).



Priznaj, to je bilo najnapetije pometanje poda na filmu ili seriji koje si kada vidio.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/06/2017 : 23:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by Windwalker

Je najbolja kad je najsmislenija, najusmjerenija i s vrlo malo praznog hoda (jedino ono metenje pred kraj).



Priznaj, to je bilo najnapetije pometanje poda na filmu ili seriji koje si kada vidio.



Ali scena je fakat dobra.
Ono, lik mete
Lynch je car

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 20/06/2017 : 23:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Bukvalno se raspadam na dva dijela dok gledam nove TP epizode... jedan dio mene cijeni to što Linč pokušava da pomjera granice i posle 20 i kusur godina, nadrealnu atmosferu, psihodeliju Crne lože, te epopeju agenta Kupera, potragu za samim sobom... a drugi dio je frustriran, kao što već rekoste, scenom lika koji mete pod 10ak minuta.

Problem je što dosta publike tumači nove epizode na pogrešan način. Stari Tvin Piks je u liniji Linčove estetike istraživanja svijeta sijenki koji leži ispod onog sunčanog, porodičnog, idilično-provincijskog, istraživanje tame koja izbija iz srca najsvetlijih i najplemenitijih (naizgled) stvari. Slična estetika i idejno polazište kao u njegovom Blue Velvet. Fokus i umjetničko najimpresivniji rezultat ove estetike je Lora Palmer, naročito u divnom Fire Walk With Me. U novom Tvin Piksu glavni predmet je potraga za identitetom, obnavljanje tragova, pokidanih veza koje su nas spajale sa drugima... barem sa tako čini, a vjerujem da će sukob sa dvojnikom, skrivenim zlom u nama, kasnije biti još više zaoštren. Da, u novom Tvin Piksu Linč ne poseže toliko za konstrastom normalno/nadrealno, idilično/mračno, nego dopušta apsurdu i pomjerenosti da spontano izbijaju iz svega. Rezultat je na mahove fascinantan. Naročito u scenama Kuperovog života kao "Dagija", kada sve što se dešava - sunčane ulice i zgrade, rijeke ljudi, teturanje kroz rutinu i svakodnevne poslove - izgleda samo kao najobičnija banalna kartonska kulisa ispod koje stoji dublja i istinska stvarnost. Platno razapeto preko izvora svjetlosti. A svjetlost je crvena, i dopire iz Crne lože, i povremeno jače bljesne i čitava kulisa postane potpuno providna; ili se dvije slike poklope i paralelno bitišu dok je i naš um raspolućen. Stari TP je ubacivao apsurd i nadrealne situacije u scene svakodnevnog života, da. Ali novi TP je to izoštrio, još više pojačao, došao u jednu još pomjereniju poziciju iz koje se čitav "normalni" svijet čini potpuno stranim (što nas psihološki približava Kuperu, takvom kakav je trenutno). I ne znam koliko je to dobro.

Edited by - Mhejl on 20/06/2017 23:26:46
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 20/06/2017 : 23:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Bukvalno se raspadam na dva dijela dok gledam nove TP epizode... jedan dio mene cijeni to što Linč pokušava da pomjera granice i posle 20 i kusur godina, nadrealnu atmosferu, psihodeliju Crne lože, te epopeju agenta Kupera, potragu za samim sobom... a drugi dio je frustriran, kao što već rekoste, scenom lika koji mete pod 10ak minuta.


Tu se donekle slažem.
S jedne strane mrzim novi Twin Peaks jer nije ko stari i daje stare likove tek na kapaljku. Kao da nam Lynch namjerno kaže jbte se, mogu kaj hoću, a vi ćete gledat.
A s druge strane mi je odličan i genijalan.

Ali onda se sjetim, koliko god novi TP ne bio stari, barem ne gadi lijepo sjećanje na njega, kao što je onaj neoprostivi, cringeworthy revival X-Filesa napravio.

Edited by - Windwalker on 20/06/2017 23:35:55
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 26/06/2017 : 14:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Osma epizoda- WTF? Ali zbilja. Nek' mi netko pojasni
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/06/2017 : 17:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je ono unutrašnjost Crne kolibe.
I da smo vidjeli kada je ona otvorena za kontakt sa našim svijetom odnosno sa našom dimanzijom.
Također mislim da oni potiču sa zvijezda (što se vidi u onoj sceni kada Div lebdi) i da je od tada postojao plan sa Bobom i Laurom. E sad zašto, to ne znam...
Inače ona ekipa pored dućana i scena sa radio - stanicom - mislim da su to "njihovi" ljudi u našoj dimanziji.
Idem vidjeti kaj net veli...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 26/06/2017 : 18:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Ova epizoda bi se mogla nazvati Twin Peaks Origin: Bob

Ovak...ako cemo cisto mehanicki proci kroz scene, bez ikakvih objasnjenja i teorija, samo ono sto se vidjelo, onda ispada da se nakon one ekplozije pojavila ona prilika bez lica koja podsjeca na onu koja se pojavila u staklenoj kutiji i ona je stvorila Boba...i onog "got a light" tipa, koji je pretpostavljam onaj isti koji poslije ima bradu i koji je u onoj sceni iznad ducana u Fire walk with me. Div je s druge strane stvorio neki entitet koji bi se mogao definirati kao "Laura Palmer" kao protutezu njima.
Uglavnom, cijela ova epizoda je bila Lynchov crno bijeli eksperimentalni film produzen na 45 minuta.

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 26/06/2017 18:31:15
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 26/06/2017 : 18:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Hvala dečki, pretpostavljao sam da je origin u pitanju. Ili pak da je sam čovjek stvarajući atomsku bombu stvorio najveće zlo BOB-a. Tko zna
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/06/2017 : 19:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da, i na netu govore da je ovo zapravo postanak Boba. Ali da li je, kak je meni palo na pamet, ovo i početak kontakta Crne kolibe sa ljudima? I kakav je to plan sa Bobom i Laurom? Međutim, ako je atomska bomba stvarola Boba, kako to da je onda Crna koliba stvorila Lauru? Crna koliba je "zla" ajmo tako reće, pa zašto onda stvara protutežu Bobu?
Ali scene sa "Got a light" jebu kevu. Koja atmosfera...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 26/06/2017 : 19:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Da, i na netu govore da je ovo zapravo postanak Boba. Ali da li je, kak je meni palo na pamet, ovo i početak kontakta Crne kolibe sa ljudima? I kakav je to plan sa Bobom i Laurom? Međutim, ako je atomska bomba stvarola Boba, kako to da je onda Crna koliba stvorila Lauru? Crna koliba je "zla" ajmo tako reće, pa zašto onda stvara protutežu Bobu?
Ali scene sa "Got a light" jebu kevu. Koja atmosfera...



Upravo se ovih dana spremam poceti citati Tajnu povijest Twin Peaksa od Marka Frosta, nadam se da ce biti dosta toga razjasnjenog.
Mislim da bi ono mjesto gdje se nalazi Div mogla biti Bijela koliba?

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 26/06/2017 : 19:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Zašto nebi ono bila bijela koliba 😀,ako je stvorila Lauru? Volio bi da mi je Lynch frend pa da ga mogu zvati da mi objasni neke stvari
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/06/2017 : 19:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

quote:
Originally posted by mladjo

Da, i na netu govore da je ovo zapravo postanak Boba. Ali da li je, kak je meni palo na pamet, ovo i početak kontakta Crne kolibe sa ljudima? I kakav je to plan sa Bobom i Laurom? Međutim, ako je atomska bomba stvarola Boba, kako to da je onda Crna koliba stvorila Lauru? Crna koliba je "zla" ajmo tako reće, pa zašto onda stvara protutežu Bobu?
Ali scene sa "Got a light" jebu kevu. Koja atmosfera...



Upravo se ovih dana spremam poceti citati Tajnu povijest Twin Peaksa od Marka Frosta, nadam se da ce biti dosta toga razjasnjenog.
Mislim da bi ono mjesto gdje se nalazi Div mogla biti Bijela koliba?



Aha ti misliš da je to cijelo vrijeme zapravo Bijela koliba?
Ha ne znam baš, pa dobro Cooper je izašao iz nje, a i na početku zli Coop priča sa Divom, a on je iz Crne kolibe.
makar bi to bilo dobro objašnjenje što se tiče stvarane Laure.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/06/2017 : 20:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače, Diane je fakat odlična


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 26/06/2017 : 20:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Prva scena u prvoj epizodi s Divom i Cooperom je bila crno bijela kao i ove u zadnjoj epizodi, a sve scene iz Crne kolibe su do sada bile u boji, pa zato pretpostavljam da je Lynch odlucio koristiti c/b da bi razdvojio ta dva mjesta i da je ovo mozda Bijela koliba.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000