forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Rock je...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/10/2016 : 00:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
ma postoji hrpa mjuze koja je ok, samo je vi ne tražite jer idete na 80's podjelu:"ono kaj čujem na telki i ono kaj uhvatim sa strane."

telka je sranje. popularna mjuza je otišla u q...c, sada je sve na mali milion bandova na netu koji su ok.
samo morate istraživati.
Evo, tipa ovo:


pa ovo je odlično!
A toga ima hrpa.
istražujte!


I slušajte

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 19/10/2016 06:46:25
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/10/2016 : 09:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Cromwell

Uf mislio sam nešto replicirati ali kopka me ovo ˝ne volim Sabbathe˝.
Pa kako Tonto sto mu gromova? Ne mogu a da ne priupitam za razlog.

Generalno ih ne volim, skupit ću ja dvadesetak stvari koje mi pašu. Inače ne volim atmosferu mraka u rocku, za to imam Waitsa i Cavea.

...a ni ozzy mi nije previše lega.


Sta, ni prvi album ti ne sjeda?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/10/2016 : 10:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@Tonto: točno sam znao da je barem jedan od razloga Ozzy.
Zato postoje nonOzzy albumi od kojih su meni najbolji Cross purposes i Headless cross, koji imaju malo mraka a puno epičnosti. Pa poslušaj ako već nisi

quote:
Originally posted by mladjo
Na kraju krajeva, već je netko spomenuo - koji su veliki bendovi nastali u zadnjih 25 godina?
Jako malo ih ima ako ih uopće ima.


Pa u tome je i poanta kad se govori o umirućem rocku. - nema ih!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/10/2016 : 12:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Cromwell

Uf mislio sam nešto replicirati ali kopka me ovo ˝ne volim Sabbathe˝.
Pa kako Tonto sto mu gromova? Ne mogu a da ne priupitam za razlog.

Generalno ih ne volim, skupit ću ja dvadesetak stvari koje mi pašu. Inače ne volim atmosferu mraka u rocku, za to imam Waitsa i Cavea.

...a ni ozzy mi nije previše lega.


Sta, ni prvi album ti ne sjeda?



Pa prvi i drugi su manje više sve što mi sjeda... a opet, ovo će mi uvijek biti sto put bolje od originala, jebiga nisam fan.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 19/10/2016 : 14:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Kako nema? Šta je sa Suede, Artcic Monkeys, Jack White?
Go to Top of Page

Hrvojek
Starting Member

31 Posts

Member since 06/11/2014

Posted - 19/10/2016 : 14:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Hrvojek a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

@Tonto: točno sam znao da je barem jedan od razloga Ozzy.
Zato postoje nonOzzy albumi od kojih su meni najbolji Cross purposes i Headless cross, koji imaju malo mraka a puno epičnosti. Pa poslušaj ako već nisi

quote:
Originally posted by mladjo
Na kraju krajeva, već je netko spomenuo - koji su veliki bendovi nastali u zadnjih 25 godina?
Jako malo ih ima ako ih uopće ima.


Pa u tome je i poanta kad se govori o umirućem rocku. - nema ih!



Tool recimo, to je mega band unutar 25 godina. da su postojali 70ih bili bi jedni od najvećih. u tome je stvar, danas takvi bandovi ne dobijaju medijski prostor kao nekada i onda ne dopiru do svih, kao što su nekada takvi bandovi mogli.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/10/2016 : 14:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Kako nema? Šta je sa Suede, Artcic Monkeys, Jack White?



Ma daaaaajjj :D:D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/10/2016 : 14:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by trolodtroje

Kako nema? Šta je sa Suede, Artcic Monkeys, Jack White?



Ma daaaaajjj :D:D

Ovo prvo dvoje su mi nebitni, ali Jack White jest već stekao kultni status i jedna je od najbitnijih pojava za rock zadnjih 15-ak godina... kao i Joe Bonamassa za blues rock.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 19/10/2016 : 14:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem komentar od mr murdock'a...

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=46300&REPLY_ID=1821673

Sto još reći, ništa. Ako mr murdock ne zna, onda ne zna nitko.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11581 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/10/2016 : 15:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Potpisujem komentar od mr murdock'a...

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=46300&REPLY_ID=1821673

Sto još reći, ništa. Ako mr murdock ne zna, onda ne zna nitko.


Jasno. Elvis, The King!

Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/10/2016 : 15:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ako pricamo o vitalnosti, zivotu Rocka, da li je umro ili ne, cini mi se zgodno, citirati Caneta iz Brejkersa;
Rock n 'roll je vecan, dok su mu deca verna. Hvala bogu na putu!
Bas sjajno receno...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/10/2016 : 20:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
u nekom društvenom smislu odavno mrtav.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 19/10/2016 : 21:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Dok je Gorana Bareta, zivece i rok (barem u Jugi).





Tako je, zadnji pravi roker. Ali di si baš od svih stvari odabrao onu najkomercijalniju.



Inače, rock je itekako živ, bez obzira što Jere tu nostalgično dramatizira.
Imao je brni pravo, treba mu plesku opalit.


There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16188 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 20/10/2016 : 00:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Pa, dobro, nisam razmisljao o tome.. jednostavno, pesma mi se dopada.. nije mi omiljena od Majki, ali je odlicna. Uostalom, skonto si poentu





PS: Samo jos da doda... unplugged koncert iz Tvornice cisto savrsenstvo. Mislim da nista bolje u zivotu nisam cuo...

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 20/10/2016 01:13:39
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/10/2016 : 01:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
? Pa živ..

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2016 : 06:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Cesta ravna, dugacka, ne vidis joj kraja, samo tragovi puta na licu mom...
Ko da ga sad vidim i slusam...
Jedan je Branimir Stulic!
Zauvjek.
Znaci i poslije nas, ostat ce vrijednost.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2016 : 12:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Tema ti je baš zajebana i preopširna za forum. O ovakvin stvarima se raspravlja uz pivo.


Inače posljednje bitno probijanje granica se, što se mene tiče, dogodilo s pojavom grungea...



Provat ću u dvi riči...

E to je to Tonto. Oodlično detektirano.
Zadnja svar koja se rocku dogodila je stara 25 godina, a kad se nešto ne miče 25 godina vjerovatno je mrtvo.
Prvo i osnovno mislin da se kad o rocku pričamo triba razgraničit 2 stvari. Rock kao muzički izričaj u najširen smislu će sigurno postojat, ali rock kao nekakav stil života ili svjetonazor je mrtav. Ljudi su postali ovce, a RnR nije zamišljen za ovce nego dapače za one koji ne žele bit ovce. Bez bunta nema ni RnR-a, a ljudi se danas sve manje bune jer in je dobro.
Dakle da bi rock postoja ljudima nešto triba smetat, i rock je uvik bija reakcija na društvo. Kao takav, od 50-ih godina prošlog stoljeća pa do pojave grungea 90-ih, rock se uvik razvija i uvik je predstavlja reakciju na nešto, pa je 50-ih to bila reakcija na puritansko društvo, 60-ih reakcija na rat pa se posljedično pojavija hippie pokret. Pa je kao reakcija na hippie pokret i općenito situaciju u britanskon gospodarstvu u 70-ima nasta punk, pa je ka reakcija na hair metal i glam scenu 80-ih nasta Heavy/Thrash metal, da bi na kraju opet ka reakcija na komercijalizaciju glazbe izronija grunge.
21. stoljeće nije izbacilo ništa.
Isto tako ako samo o muzici pričamo, mislin da nikad situacija nije bila mrtva ka danas, iako paradoksalno, nikad nije bilo lakše snimat i svirat. A možda je baš u tome i problem, sve je predostupno.

Šta se tiče ove šprehe, o rocku kao mainstreamu i marginama, mene osobno mainstream rock uopće ne zanima. Oduvik je rock bija podijeljen na onaj komercijalni mainstream rock i underground rock, i oni su se često isprepletali i gurali jedan drugoga naprid.
Tako se kad se u 60-ima rock komercijalno etablira, u sjeni woodstocka i dugokosaca pojavija garage rock i Detroitska scena sa Stoogiesima i MC5 iz čega je nasta punk, tako da si ima mainstream u vidu Deep Purplea ili Led Zeppelina i underground u kojen je tada dominira punk. Onda su 80-e donile novi pomak, pa si u komercijalnon rocku dobija iako različitih muzičkih izričaja U2, Cure, REM, čak i Depeche mode, a u undergroundu se ka reakcija na šminkersku rock scenu pojavija Thrash metal. I onda na kraju već spomenuti grunge 90-ih, dok se istovremeno u undergoundu pojavija floridski death metal i NYHC sa SOIA, RATM i Biohazardon. Uz tada dominantni grunge još 2 benda nevezana za grunge, Metallica i Guns and roses su pridonijela izrazitoj komercijalizaciji, a posljedično tome i propasti odnosno smrti rokenrola. Metallica se tu svojski potrudila pokenjat po svemu i boga mi dobro se iskenjala.
Istinski mrzin 2 stvari u životu. Cibonu i Metallicu.
Dakle navažno koje od ovih pravaca si volija i u kojen si se naša, činjenica je bila da se uvik nešto dešavalo. Sada se ne dešava ništa.

Sa vremenskin odmakon, mislin da znan koji je bija moj osobni moment kad san skužija da je sve išlo u krasan kurac. Lito 1991. koje san ka i svako do tada boravija na Pelješcu, i zove me prijatelj iz Splita da ima novu Metallicu(Black album). Neznan mogu li ljudi danas to zamislit, ali muzika tada nije bila udaljena 2 klika mišen, nego je tribalo priko 5 ruku doć do nekoga ko je donija novu ploču iz Trsta, pa to nabavit na nekoj šugavoj presnimljenoj kazeti, ali možda smo baš zbog toga te loše kazete čuvali ka suvo zlato.
U svakon slučaju kad me taj prijatelj nazva tija san iskočit iz kože. Nova Metallica jebo te!!!!!
I onda par dana posli kad san konačno doša do kazete neću nikad zaboravit onaj "Koji je ovo kurac???" moment nakon poslušanog albuma. Smeće.
Nakon toga je Metallica otišla još dublje u kontejner kad je onaj danski peder zabranija da ga se na koncertima slika nakon druge pisme jer je preznojan pa mu se zalipi kosa, pa kad su ubili Napster, pa kad su na kraju angažirali psihologa za band jer se međusobno ne podnose al su prevelika tvornica novaca da bi se raspali.
I to je RnR? Je moj kurac.

Ramonesi su danas kult, a od 20 godina karijere baren 15 nisu imali za kruv i paštetu. I jel in to smetalo? Nije, radili su ono šta oće i bolila ih je neka stvar.
E to je RnR.

Dakle u dvi riči:
Mrtav je.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 20/10/2016 12:23:15
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2016 : 12:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Cesta ravna, dugacka, ne vidis joj kraja, samo tragovi puta na licu mom...
Ko da ga sad vidim i slusam...
Jedan je Branimir Stulic!
Zauvjek.
Znaci i poslije nas, ostat ce vrijednost.




Sve ti lipo pišeš, ali spominješ samo dinosaure.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2016 : 12:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Živ.

Sjetio sam se scene iz Američkih grafita u kojem frajer gasi radio u automobilu (sviraju Beach Boys). Cura ga pita zašto, a on odgovara da je rock otišao k vragu nakon smrti Buddy Hollya. Radnja se odvija 1962.

Vidimo da se rock sahranjuje više od 50 godina.



Ernie ljudi i danas igraju košarku, ali ima li to ikakve veze sa onon koja se igrala prije 30-40-50 godina?
Sranje od košarke da izvineš, isto ka šta imamo i sranje od RnR-a.

Sad za vikend san gleda KK Split-Alkar. Ta utakmica ti je otprilike jednako zanimljva ka koncert od Ramireza.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 20/10/2016 12:18:16
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 20/10/2016 : 14:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

... i zove me prijatelj iz Splita da ima novu Metallicu(Black album). Neznan mogu li ljudi danas to zamislit, ali muzika tada nije bila udaljena 2 klika mišen, nego je tribalo priko 5 ruku doć do nekoga ko je donija novu ploču iz Trsta, pa to nabavit na nekoj šugavoj presnimljenoj kazeti, ali možda smo baš zbog toga te loše kazete čuvali ka suvo zlato.
U svakon slučaju kad me taj prijatelj nazva tija san iskočit iz kože. Nova Metallica jebo te!!!!!
I onda par dana posli kad san konačno doša do kazete neću nikad zaboravit onaj "Koji je ovo kurac???" moment nakon poslušanog albuma. Smeće.


Kolgo god se ovo gore čita tragično, meni je i malo smešno. Ne smešno u kontekstu smešno, nego malčice humorističke note osječa se ovome. Primi moje saučešče štos tiče Metallice. Djelimo skoro pa isto mišljenje, da je Metallica počela srat sa Black albumom, ma kolki komercialni uspeh je imao. I par prijatelja kažu, da je Metallica do crnog albuma ono pravo. Poslije su se skomercializirali do plafona. Kad sam još nekako tolerirao Crni album, Load i Reload je totalni crap. Zaborav.

U ono doba, kad sam polako počeo gubit interes za muziku (post punk nije imao više zamaha, bendovi poput The Cult, The Mission polako se gube, Seattle bendovi su mi zaqrac bigtime), pojavili se u kratkom razdoblju britanski bendovi Oasis, Radiohead, Blur, Suede....od kojih sam odmah odbacio Oasis i nastavio pratit ostale. Sasvim korektni počeci i probijanje na scenu ali kako skoro uvjek biva - kad dođe lova ode inspiracija i duša. Pa tako i moje zanimanje. Valjda zbog toga što imam djelomično komercialni ukus i kasno se palim, al eto, svake tolko vremena još me neki mulaci oduševe i još nisam tolko star da bi se bacio na jazz. Jer čujem, da sa godinama svi pankeri, rokeri, regejaši polako se pretvore u đeziste kao ultimativni nirvana glazbeni stadij.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2016 : 14:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

... i zove me prijatelj iz Splita da ima novu Metallicu(Black album). Neznan mogu li ljudi danas to zamislit, ali muzika tada nije bila udaljena 2 klika mišen, nego je tribalo priko 5 ruku doć do nekoga ko je donija novu ploču iz Trsta, pa to nabavit na nekoj šugavoj presnimljenoj kazeti, ali možda smo baš zbog toga te loše kazete čuvali ka suvo zlato.
U svakon slučaju kad me taj prijatelj nazva tija san iskočit iz kože. Nova Metallica jebo te!!!!!
I onda par dana posli kad san konačno doša do kazete neću nikad zaboravit onaj "Koji je ovo kurac???" moment nakon poslušanog albuma. Smeće.


Kolgo god se ovo gore čita tragično, meni je i malo smešno. Ne smešno u kontekstu smešno, nego malčice humorističke note osječa se ovome. Primi moje saučešče štos tiče Metallice. Djelimo skoro pa isto mišljenje, da je Metallica počela srat sa Black albumom, ma kolki komercialni uspeh je imao. I par prijatelja kažu, da je Metallica do crnog albuma ono pravo. Poslije su se skomercializirali do plafona. Kad sam još nekako tolerirao Crni album, Load i Reload je totalni crap. Zaborav.

U ono doba, kad sam polako počeo gubit interes za muziku (post punk nije imao više zamaha, bendovi poput The Cult, The Mission polako se gube, Seattle bendovi su mi zaqrac bigtime), pojavili se u kratkom razdoblju britanski bendovi Oasis, Radiohead, Blur, Suede....od kojih sam odmah odbacio Oasis i nastavio pratit ostale. Sasvim korektni počeci i probijanje na scenu ali kako skoro uvjek biva - kad dođe lova ode inspiracija i duša. Pa tako i moje zanimanje. Valjda zbog toga što imam djelomično komercialni ukus i kasno se palim, al eto, svake tolko vremena još me neki mulaci oduševe i još nisam tolko star da bi se bacio na jazz. Jer čujem, da sa godinama svi pankeri, rokeri, regejaši polako se pretvore u đeziste kao ultimativni nirvana glazbeni stadij.



Izdajice roda svog.
Jazz je dosadan.
Kad vidin da miluju bubanj s onin metlicama dođe mi loše. Bubanj je mazohist i bubanj želi da ga se lupa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2016 : 14:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Caleb

Dok je Gorana Bareta, zivece i rok (barem u Jugi).





Tako je, zadnji pravi roker. Ali di si baš od svih stvari odabrao onu najkomercijalniju.



Inače, rock je itekako živ, bez obzira što Jere tu nostalgično dramatizira.
Imao je brni pravo, treba mu plesku opalit.





Vidiš, nikad ne bi za tebe reka da imaš ukusa.
Razdor je možda i najbolji Hr rock album ikad.

Vidin da još neki spominju Majke, al se očito zaboravlja da su i Majke nastale prije skoro 30 godina, i da su danas pokojan band.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/10/2016 : 15:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
@ NESVRSTANI

Imamo drukčija gledišta na temu i poštujem tvoje. Mene osobno zaboli za značaj rocka u društvu, za bunt, za reakcije na stanje u svijetu pa i za pomicanje granica. Za mene je rock glazba i to mi jedino bitno. Jeste, grunge je bio posljednje bitno probijanje granica, ali je meni eto 90 posto neslušljiv što ga meni osobno glazbeno čini nebitnim... Radije ću slušati huljićevu madre banderu nego nirvanu. Jebe mi se za sve što je punk predstavljao kad je većina bendova nakupina netalentiranih glupana koji ne znaju svirati. Nemam nikakvih problema s komercijalnošću, ako je dobro, dobro je. Šta mene briga jesu li cepelini bili komercijala i stadionski bend, ja ću svako toliko odvaliti achilles last stand.
Većina smatra da su pojava metallice i maidena probijanje granica... neš ti probijanja, uzeli su stare albume jethro tulla i zavrtili ih na duplo okretaja.
Al i da gledam iz tvog kuta rock opet nije mrtav... je, možda životari i možda je na aparatima. Ti bi možda odobrio eutanaziju, ja nikad. Kažeš " ljudima je dobro i nema potrebe za reakcijom"... ma pogledaj malo današnji svijet, zaista misliš da više neće doći do bunta...
Kod mene u glazbi nema žanrovske ograničenosti i isključivosti, nema predrasuda...to su mi srednjoškolske spike. Jazz je zakon.Ja ću svugdje pronaći nešto za sebe, bubanj mogu milovati i penisom pa da ima dušu...




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/10/2016 : 15:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

@ NESVRSTANI

Imamo drukčija gledišta na temu i poštujem tvoje. Mene osobno zaboli za značaj rocka u društvu, za bunt, za reakcije na stanje u svijetu pa i za pomicanje granica. Za mene je rock glazba i to mi jedino bitno.





Slažen se, zato san i napisa da kad raspravljamo o rocku raspravljamo o 2 stvari. Tebe interesira glazba, mene uz glazbu i ono šta stoji iza nje.
Usporedija bi to s nogometon. Nekoga interesira samo teren i grb kluba, a mene intereisra prvenstveno ono šta je iza grba. Zato i ne mogu navijat za repku.


quote:
Originally posted by Tonto

@ NESVRSTANI

Jeste, grunge je bio posljednje bitno probijanje granica, ali je meni eto 90 posto neslušljiv što ga meni osobno glazbeno čini nebitnim... Radije ću slušati huljićevu madre banderu nego nirvanu. Jebe mi se za sve što je punk predstavljao kad je većina bendova nakupina netalentiranih glupana koji ne znaju svirati. Nemam nikakvih problema s komercijalnošću, ako je dobro, dobro je. Šta mene briga jesu li cepelini bili komercijala i stadionski bend, ja ću svako toliko odvaliti achilles last stand.




Pa u principu se slažemo.
Zato san i napisa da nebitno u kojen si se pravcu pronaša, ili su ti pasali svi pravci. Bitno je da se stalno nešto dešavalo.
quote:
Originally posted by Tonto

@ NESVRSTANI


Većina smatra da su pojava metallice i maidena probijanje granica... neš ti probijanja, uzeli su stare albume jethro tulla i zavrtili ih na duplo okretaja.





Iz kojeg đubra si Jethra izvadija
quote:
Originally posted by Tonto

@ NESVRSTANI


Al i da gledam iz tvog kuta rock opet nije mrtav... je, možda životari i možda je na aparatima. Ti bi možda odobrio eutanaziju, ja nikad. Kažeš " ljudima je dobro i nema potrebe za reakcijom"... ma pogledaj malo današnji svijet, zaista misliš da više neće doći do bunta...




Hipnotisana gomila

quote:
Originally posted by Tonto

@ NESVRSTANI

Kod mene u glazbi nema žanrovske ograničenosti i isključivosti, nema predrasuda...to su mi srednjoškolske spike. Jazz je zakon.Ja ću svugdje pronaći nešto za sebe, bubanj mogu milovati i penisom pa da ima dušu...







Ne nema, smo su sabbathi drogirani dugokosci, punkeri nakupina netalentiranih glupana a Metallica i Maiden su puštali Jethrove ploče na 45 okretaja

Inače, za jazz se zajebavan(osin ovaj dio da mi je dosadan). Poštujen više manje sve vrste glazbe.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/10/2016 : 16:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
>Iz kojeg đubra si Jethra izvadija

...prvih deset albuma ti sad mogu napamet izrecitirati.

>Ne nema, smo su sabbathi drogirani dugokosci, punkeri nakupina netalentiranih glupana a Metallica i Maiden su puštali Jethrove ploče na 45 okretaja

...yup, ali ja slušam i jedne i druge i treće... samo određene stvari, istina, ali slušam i cijenim. Epiteti su karikiranja kao i tvoje oko jazza.

pa čak i kod punka nađem nešto za sebe... svugdje, svugdje... još moram turbofolk istražiti.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000