forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Rock je...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/05/2019 : 11:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Inače što se tiče ova dva benda koje si gore spomenuo Rival sons su mi bili zanimljivi i dobri s prvim albumom, kasnije je uslijedilo prelijevanje iz šupljeg u prazno. Nemaštovito i repetetivno. Wolfmother su zanimljiviji, ali meni ne leže. Stockdaleov solo album mi je triput bolji od svega što je bend snimio.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/05/2019 : 12:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Meni je od nostalgičara najdraži Ethan Miller i njegovi bendovi. Sonsi i Wolfmother mi djeluju nekako previše izvještačeno, Ethan je true believer:

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/05/2019 : 13:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Howlin rain je zakon, a the russian wilds albumcina.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/05/2019 : 13:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Patton o Wolfmother


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/05/2019 : 13:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Howlin rain je zakon, a the russian wilds albumcina.



Imadem to na vinilu

Znam ovaj Pattonov video. Kasnije je rekao da ipak nisu toliko loši...

A evo onda i legendarnog Pattonovog maskenbala i ruganja:

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/05/2019 : 14:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Na stranu njegove zajebancije, Patton je najbolji vokal koji je hodao zemljom. Bas se jutros mislim kako cu popodne uvalit king for a day u player.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/05/2019 : 19:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Opet se igramo. Ovo su naslovnice najcjenjenijeg svjetskog rock časopisa: https://www.mojo4music.com/magazine

To nije časopis u stilu Classic Rock koji je po definiciji "klasičan", odnosno okrenut prošlosti, već Mojo kao još prati trendove i nove stvari. Njihov izbora albuma godine je prilično moderan: https://www.albumoftheyear.org/list/1022-mojos-best-albums-of-2018/

A igra koju igramo je: nađi na naslovnicama Mojoa nekog mlađeg od 50!

Već pronaći nekog mlađeg od 70 je izazov, a kamoli 60, ali ovi ispod 50 su prava rijetkost :)

Ne samo to, već su i fotografije na naslovnicama uglavnom iz doba od prije 40-50 godina, naći neku suvremenu je isto izazov.

Dakle, sudeći po naslovnicama najjačeg svjetskog rock časopisa, rock možda nije skroz mrtav, ali je definitivno jednom nogom u grobu.

Edited by - vukozec on 30/05/2019 19:19:57
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/05/2019 : 14:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jebo naslovnice, to je stvar uredništva. Očigledno se tako bolje prodaje. Izbor za album godine je već relevantan u ovoj raspravi, a tu se vidi da ima i svježijih stvari. Malo mi je čudno da nema Van Morrisona, The Prophet Speaks je jako dobar album.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 31/05/2019 : 16:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Jebo naslovnice, to je stvar uredništva. Očigledno se tako bolje prodaje. Izbor za album godine je već relevantan u ovoj raspravi, a tu se vidi da ima i svježijih stvari. Malo mi je čudno da nema Van Morrisona, The Prophet Speaks je jako dobar album.



Ovo boldano je upravo moja poanta ;)

Mi, koji smo odrastali u doba grungea, smo zadnja generacija koja se nepovratno navukla na rock. Tada je rock zadnji put mogao proći kao glas i zvuk generacije. Grunge je tu bio ključan, ali imali smo i britpop, Gunse, metalce i jake mlade domaće bendove.

Početkom 2000ih je još bio taj manji garage-indie-rock bum i iz te generacije je vrbovano nešto posljednjih rock đankija, ali to je u manjem obimu, a naročito na domaćem terenu ta generacija (i sve poslije) nije imala ono što smo mi imali. 90ih smo, nakon 80ih, najbolje dekade za rock na ovim prostorima, imali fiju briju ekipu i to su zadnji veliki domaći rock bendovi, nako toga: pustoš, hobi-rokeri koji sviraju 5 koncerata godišnje kad uzmu godišnji od svog uredskog posla.

Dakle, sad Mojo (rock općenito) kupuju srednjovječni tate-rokeri. Zato su na naslovnicama starci i zato starci imaju najjače turneje. Postepeno će Beatlese, Stonese i Dylana koji sad dominiraju naslovnicama zamijeniti pokojni Cobain, Vedder, Thom Yorke, Gallagheri i Jack White. Kad ode naša generacija ključ u bravu (ima do toga, ali to je to).

Edited by - vukozec on 31/05/2019 16:30:09
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/05/2019 : 17:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Tonto

Jebo naslovnice, to je stvar uredništva. Očigledno se tako bolje prodaje. Izbor za album godine je već relevantan u ovoj raspravi, a tu se vidi da ima i svježijih stvari. Malo mi je čudno da nema Van Morrisona, The Prophet Speaks je jako dobar album.



Ovo boldano je upravo moja poanta ;)

Mi, koji smo odrastali u doba grungea, smo zadnja generacija koja se nepovratno navukla na rock. Tada je rock zadnji put mogao proći kao glas i zvuk generacije. Grunge je tu bio ključan, ali imali smo i britpop, Gunse, metalce i jake mlade domaće bendove.

Početkom 2000ih je još bio taj manji garage-indie-rock bum i iz te generacije je vrbovano nešto posljednjih rock đankija, ali to je u manjem obimu, a naročito na domaćem terenu ta generacija (i sve poslije) nije imala ono što smo mi imali. 90ih smo, nakon 80ih, najbolje dekade za rock na ovim prostorima, imali fiju briju ekipu i to su zadnji veliki domaći rock bendovi, nako toga: pustoš, hobi-rokeri koji sviraju 5 koncerata godišnje kad uzmu godišnji od svog uredskog posla.

Dakle, sad Mojo (rock općenito) kupuju srednjovječni tate-rokeri. Zato su na naslovnicama starci i zato starci imaju najjače turneje. Postepeno će Beatlese, Stonese i Dylana koji sad dominiraju naslovnicama zamijeniti pokojni Cobain, Vedder, Thom Yorke, Gallagheri i Jack White. Kad ode naša generacija ključ u bravu (ima do toga, ali to je to).


Tko zna sto vrijeme nosi, pesimisto.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/06/2019 : 10:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Zagreb gori (Šalata, 1.6.2019.)



Still not dead yet
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/06/2019 : 13:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
U moru medijskog maltretiranja izvjestajima s koncerta pompoznih dosadnjakovica Foo fighters i njihovog prozirnog rock podilazenja neodraslim curicama skoro mi je ispod radara prosla cinjenica da je Jack White sa Raconteursima izbacio novi album. Nesto sto sam dugo cekao zbog jako dobra prva dva albuma (solidan prvi i skoro pa genijalan drugi). Jack White, posljednja bitna pojava na klasicnoj rock sceni vraca se nakon ocitog gubitka inspiracije prezentiranog na solo albumima nakon gasenja White stripesa... i dobro je, nije lose. Iako blize prosjecnosti prvog albuma, nego genijalnosti drugog album unosi dasak svjezine zanru na aparatima.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/06/2019 : 14:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sinoć na Inmusicu, moje osobno otkriće godine, sjajan bend, sjajan koncert, sjajna atmosfera.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/06/2019 : 14:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nije moj cup of tea, ali dobro je... ima i duse i krvi.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 25/06/2019 : 21:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

U moru medijskog maltretiranja izvjestajima s koncerta pompoznih dosadnjakovica Foo fighters i njihovog prozirnog rock podilazenja neodraslim curicama skoro mi je ispod radara prosla cinjenica da je Jack White sa Raconteursima izbacio novi album. Nesto sto sam dugo cekao zbog jako dobra prva dva albuma (solidan prvi i skoro pa genijalan drugi). Jack White, posljednja bitna pojava na klasicnoj rock sceni vraca se nakon ocitog gubitka inspiracije prezentiranog na solo albumima nakon gasenja White stripesa... i dobro je, nije lose. Iako blize prosjecnosti prvog albuma, nego genijalnosti drugog album unosi dasak svjezine zanru na aparatima.







Evo i meni prvi glas iz vedra neba neba, thanks for the heads up

Zadnji solo album je sugerirao da je dignuo ruke od rocka, ali izgleda da će mu projekti sa strane služiti za taj klasičniji zvuk.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/06/2019 : 23:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sinoć na Inmusicu, moje osobno otkriće godine, sjajan bend, sjajan koncert, sjajna atmosfera.




Dao sam im šansu i ok su, ako navrate opet u ZG otići ću ih pogledati. Ali nisam baš fan ovog zvuka kad bubnjar cijelo vrijeme drži isti monotoni ritam i ove trzave ritam gitare, a čini se da svaki drugi indie band danas upravo tako zvuči. Također, ima puno komentara da pjevač liči na Iana Curtisa i da bacaju na Joy Division, što me isto nervira da sve danas mora ličiti na nešto (a nisam se ni na Division zakačio).

Nešto također svježe u sličnom duhu, ako vam je promaklo: Idles. Kod njih je već teže uprijeti prstom na koga liče, a čini se i da imaju što reći o ovom vremenu u kojem živimo i to na prilično otvoren način.



No zasad su mi favoriti su oziji Amyl & the Sniffers. Istina, može se reći i da je to već viđeno, ali nema veze jer su totalni urnebes. I imaju fudbalerke. Već neko vrijeme izgleda da se u Australiji nešto zanimljivo dešava, izolacija igra u korist njihove scene slično kao što je bilo sa Seattleom u 80ima.



Sad mi se čitaju Love & rockets. Punk's not dead at all! :)
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 31/07/2019 : 00:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Nije moj cup of tea, ali dobro je... ima i duse i krvi.



+1
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/08/2019 : 11:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Naravno Dan Auerbach je odmah imao spreman odgovor na Jack Whitea. Novi album black keysa pokusaj je spajanja nedavnog Auerbachovog izvrsnog solo albuma sa zvukom loseg zadnjeg albuma black keysa. I rezultat je jako dobar. Nije mi sjelo na prvu, ali vec sa drugim slusanjem je to bilo jako dobro, na kraju mi je bolje od raconteursa.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/08/2019 : 12:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jedan privijenac koji me oduševio. Sugar lime blue je ime benda, nije to ništa posebno, ali meni je bas leglo. Valjda zbog ugodne boje glasa.





edit: nije privijenac, treći album...ali ove ostale ne mogu iskopat

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 24/08/2019 19:54:08
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/08/2019 : 12:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
... a od starih aseva, Gillan je razbio s novim koncertnim albumom. Vjerojatno bolje od svega sto je snimio s deep purple zadnjih dvadeset godina.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/08/2019 : 09:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nisam fan, ali ih jako poštujem. Izvrstan bend. Novi album ne nudi ništa novo, tool zvuči isto kao i uvijek, znači vrhunski. Ko voli nek izvoli.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/09/2019 : 11:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Večeras u Vintageu ćemo posvjedočiti da (hrvatski) rock je... MORT.

;)
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/09/2019 : 13:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Iako im je najbolja stvar besame mucho plagijat, mort je ok.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 19/09/2019 : 14:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote



Dve totalne otkidačine iz desetog albuma The Groundhogs iz 1978. Nikad nisam čuo za njih, suradnik koji je na rocku iz sedamdesetih mi je kazao za njih. Na radiima nikad ništa, ni na Radiu Študent koji je oduvijek najviše znao o rocku i glasbi. Totalni genialci, svetski vrh blues rocka.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 19/09/2019 14:53:34
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 19/09/2019 : 14:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Naravno Dan Auerbach je odmah imao spreman odgovor na Jack Whitea. Novi album black keysa pokusaj je spajanja nedavnog Auerbachovog izvrsnog solo albuma sa zvukom loseg zadnjeg albuma black keysa. I rezultat je jako dobar. Nije mi sjelo na prvu, ali vec sa drugim slusanjem je to bilo jako dobro, na kraju mi je bolje od raconteursa.





Pišeš solo album Auerbacha, potražit ću. Raconteursi su lošiji od White Stripesa po mome, par dobrih pijesama i nijedan album cijeli za slušanje. Slažem se za zadnji album Black Keysa.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000