forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Rock je...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/07/2022 : 01:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Šljokice na gitarama?! Isuse, skandalozno!!

Pa šta bi tribalo, da cili život budu buntovni tinejdžeri?
I ja sam sa 16 godina mislio da su ljudi koji nose majice na bendove koje ne slušaju budale i gadilo mi se to. Danas me živo zaboli briga. I tako za puno toga...

Licemjerne parole "svatko je dobrodošao u Metallica obitelj" ?
Pa zar nije svatko dobrodošao? Postoji li neki autoritet koji odobrava tko smije slušati neki bend, tko ne? Važi li to za svaku umjetnost? Ima li svatko pravo čitati sve stripove ili su neki samo za odabrane?

Sad kad razmislim, možda i nemam pravo slušati neke bendove, samo mi to eto nitko nije rekao do sada.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/07/2022 : 09:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Slažen se da je snobovski staž stavljat na prvo misto ali ne priznajen nekome ko nije doživija Metallicu u osandesetima pravo da raspravlja o istoj.

Meni je njihov đir dno. Da mi sviraju isprid kuće ne bi otiša na koncert. Dapače, prikinija bi in struju.
Nisu tribali ostat tinejđeri, al se nisu morali ni besramno prodat.
Odrast ne znači postat pizda.



Jebiga, meni je uvik muzika na prvome mistu. Ako ona valja, ostalo me baš i ne zanima. Slušam muziku koju stvaraju ili su stvarali ljudi koji su govna, lopovi, licemjeri, kriminalci, pedofili, ubojice i šta ti ja znam šta još...

Mislim, to je sve stvar nekog osobnog dojma. Šteta šta ti je tako za Metallicu, jer uživo su još uvik jedan od najboljih bendova na planeti. Šta se tiče toga "prodali su se", to mi je oduvik bio pomalo glup izraz, al šta je tu je. Jedini njihov album na kojeg bih mogao zalipit tu etiketu je Death Magnetic, ako ćemo iskreno. Svi ostali? Nema šanse.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/07/2022 : 10:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Slažen se da je snobovski staž stavljat na prvo misto ali ne priznajen nekome ko nije doživija Metallicu u osandesetima pravo da raspravlja o istoj.

Meni je njihov đir dno. Da mi sviraju isprid kuće ne bi otiša na koncert. Dapače, prikinija bi in struju.
Nisu tribali ostat tinejđeri, al se nisu morali ni besramno prodat.
Odrast ne znači postat pizda.



Jebiga, meni je uvik muzika na prvome mistu. Ako ona valja, ostalo me baš i ne zanima. Slušam muziku koju stvaraju ili su stvarali ljudi koji su govna, lopovi, licemjeri, kriminalci, pedofili, ubojice i šta ti ja znam šta još...

Mislim, to je sve stvar nekog osobnog dojma. Šteta šta ti je tako za Metallicu, jer uživo su još uvik jedan od najboljih bendova na planeti. Šta se tiče toga "prodali su se", to mi je oduvik bio pomalo glup izraz, al šta je tu je. Jedini njihov album na kojeg bih mogao zalipit tu etiketu je Death Magnetic, ako ćemo iskreno. Svi ostali? Nema šanse.


Neznan ima li potribe razvlačit temu jer sve piše na prvih par strana, a i razgovarali smo o tome. Ako se sićaš malome san skoro zabranija slušat Metallicu jer nije zna koga to Metallica oće ubit na Kill em all.
Thrash je Punk, i ka takav bez energije je kurac bez obzira na gitarskke ili vokalne bravure. Meni ta energija triba, ili šta jedan veliki engleski pjesnik kaže:"Rock 'n' roll ain't worth the name If it don't make you strut".
Metallica je postala karikatura rock benda.

Kad san već spomenija Kill em all, jesi li ti svjestan u kolikome su raskoraku taj Kill em all i angažiranje Bob Rocka za produkciju Black albuma?
To je jebote ka da KUD Idijoti počnu svirat na predizbornin skupovima HČSPa, i ka predgrupa Thompsonu jer je dobra lova.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 13/07/2022 10:12:00
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/07/2022 : 10:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Kad san već spomenija Kill em all, jesi li ti svjestan u kolikome su raskoraku taj Kill em all i angažiranje Bob Rocka za produkciju Black albuma?



Da, jesam, no nije me briga Black Album mi je vrhunski album i to mi je jedino bitno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/07/2022 : 10:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Sindikat metalaca opet u štrajku
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/07/2022 : 11:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ovdje puno blizi paki... slusam ono sto mi se svidja i sto mi odgovara. Zivo mi se jebe za pozadinu, pokrete, privatne zivote izvodjaca, sto su bili i sto su postali, sto su govorili i sto govore... Dobra pisma je dobra je pisma i za mene jedina bitna stavka.

... idem sad upalit parni valjak u kaficu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/07/2022 : 11:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja sam ovdje puno blizi paki... slusam ono sto mi se svidja i sto mi odgovara. Zivo mi se jebe za pozadinu, pokrete, privatne zivote izvodjaca, sto su bili i sto su postali, sto su govorili i sto govore... Dobra pisma je dobra je pisma i za mene jedina bitna stavka.

... idem sad upalit parni valjak u kaficu.


Prvo Balašević.

Inače, nema to veze sa pozadinon, pokretima i privatnin životima.
Kad si ispuvan i potrošen to se čuje.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 13/07/2022 11:32:40
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/07/2022 : 11:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Dobro, to je drugo.
Ako ti se muzika ko muzika ne sviđa, o tome se nema šta raspravljat. To poštujem.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/07/2022 : 11:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Dobro, to je drugo.
Ako ti se muzika ko muzika ne sviđa, o tome se nema šta raspravljat. To poštujem.


Black album ti vrhunska teletina ispod peke.
Tele vrhunsko, kumpiri vrh, začinjeno sve kako triba, meso se lipo ispeklo, kumpiri su više pečeni nego skuvani baš kako triba, sve za desetku.
Ali avaj...
Neko je umisto soli stavija cukar.
Cila peka u škovace.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/07/2022 : 11:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
"zašto je sladak?"
To me sitilo, ima na youtubeu par gitarista koji uzimaju neke pisme od Metallice i nanovo ih snimaju s drugačijom produkcijom... Zanimljivo je za pogledati, npr. pisme s Black Albuma snimljene s produkcijom i zvukom Ride The Lightninga, itd...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 13/07/2022 : 13:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Cromwell

A što su postali? I zašto bi se sramili?


Pa postali su sve ono šta su pljucali osandesetih.
Da su osandesetih šutili, možda bi na kraju ispali manje p...
Ja san in nakon Black albuma udrija ignore.
Dovoljno mi je bilo vidit onih par spotova da nikad ne poželin to slušat.
Znan da je blesavo s moje strane, al meni onaj Load/Reload, St.Anger ka da ne postoje.
And justice, i nakon toga crna rupa.


Ma sve ja to znam, i Kill em all i sve što su izjavljivali ali budući da znam koliko te peče sve poslije prva 4 znao sam da ćeš se javit. Sorry
Djelomično se slažem s Pakom i Tontom. Zanimaju me pozadina i pokreti bendova ali ne utječe mi to baš previše na to što slušam. Da gledam kakve svinjarije je tko od izvođača radio ili zastupao prije (ili još uvijek) mislim da bi si playlistu morao samobanirati na kakvih 30%. A što se Metallice tiče- i meni su se zgadili ali puno kasnije, odnosno nakon Napstera. Moguće i da je to neka generacijska stvar, ne znam... Ja sam počeo kad su izdali Reload (iako sam par godina prije povremeno slušao Ozzyja i Judase) i braniti ću Load i Reload dok sam živ! :D Ali normalno da shvaćam da ti albumi ne valjaju nekome tko ne sluša country i altrock.
A ovo od čega je rasprava krenula - ne vidim problem da mlađi kreću s metalom iz Stranger Thingsa. Ne bi bio problem na da je neka novija stvar a kamoli jedna od najboljih pjesama ikad napisanih.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/07/2022 : 13:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Cromwell

A što su postali? I zašto bi se sramili?


Pa postali su sve ono šta su pljucali osandesetih.
Da su osandesetih šutili, možda bi na kraju ispali manje p...
Ja san in nakon Black albuma udrija ignore.
Dovoljno mi je bilo vidit onih par spotova da nikad ne poželin to slušat.
Znan da je blesavo s moje strane, al meni onaj Load/Reload, St.Anger ka da ne postoje.
And justice, i nakon toga crna rupa.


Ma sve ja to znam, i Kill em all i sve što su izjavljivali ali budući da znam koliko te peče sve poslije prva 4 znao sam da ćeš se javit. Sorry
Djelomično se slažem s Pakom i Tontom. Zanimaju me pozadina i pokreti bendova ali ne utječe mi to baš previše na to što slušam. Da gledam kakve svinjarije je tko od izvođača radio ili zastupao prije (ili još uvijek) mislim da bi si playlistu morao samobanirati na kakvih 30%. A što se Metallice tiče- i meni su se zgadili ali puno kasnije, odnosno nakon Napstera. Moguće i da je to neka generacijska stvar, ne znam... Ja sam počeo kad su izdali Reload (iako sam par godina prije povremeno slušao Ozzyja i Judase) i braniti ću Load i Reload dok sam živ! :D Ali normalno da shvaćam da ti albumi ne valjaju nekome tko ne sluša country i altrock.
A ovo od čega je rasprava krenula - ne vidim problem da mlađi kreću s metalom iz Stranger Thingsa. Ne bi bio problem na da je neka novija stvar a kamoli jedna od najboljih pjesama ikad napisanih.


Nisi fer, gađaš di najviše boli.
Jedino je tonto bezobrazniji s onin Parnin valjkon.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/07/2022 : 13:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Hm, Metallica mi je oduvik djelovala nekako snobovski. Al nebitno ne zanimaju me priče i pričice ,ni o njima ni o drugin izvođačima. Ako mi valja slušan ,ako ne valja odjeben.

Btw, Load je odličan album

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/07/2022 : 14:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Hm, Metallica mi je oduvik djelovala nekako snobovski. Al nebitno ne zanimaju me priče i pričice ,ni o njima ni o drugin izvođačima. Ako mi valja slušan ,ako ne valja odjeben.

Btw, Load je odličan album


Ma mene je prisiklo kad san čuja da je Lars peder.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 13/07/2022 14:01:01
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 13/07/2022 : 17:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Sudeći po svirci, posto je derpe odma posle Kill 'em All. Već od drugog albuma kreću sa plačljivim numerama, i to vremenom sve gore.

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/07/2022 : 18:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chief Warhead

Sudeći po svirci, posto je derpe odma posle Kill 'em All. Već od drugog albuma kreću sa plačljivim numerama, i to vremenom sve gore.


Znan da je kliše i komercijala ali "One" je najbliže savršenoj pismi. Ka da je neki alkemičar umisto formule za vječnu mladost greškon naša formulu za savršenu pismu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 13/07/2022 : 18:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Ovo dovoljno da ti se oduzme trešersko državljanstvo

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/07/2022 : 18:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chief Warhead

Ovo dovoljno da ti se oduzme trešersko državljanstvo


Jel mi se može to brojat u guilty pleasure?
Inače volin Nuclear Assault, Voivod i Coroner.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 13/07/2022 : 18:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
E to je već nešto.

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 13/07/2022 : 20:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1206 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 13/07/2022 : 20:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
Jedino mu Partizan bio bolji drugar od Metalike.

Danas ima da se zezam, a za sutra stvarno ne znam.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2022 : 10:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, najiskrenije;
Kill em All, Ride i Masters su remek djela.
Dobra je i Pravda i Crni album.
Poslije krecu pizdarije iako se nade dobrih stvari.
U pocetku su bili inovacija, avantgarda, nosili su stijeg i plamen.
Poslje su postali fabrika, brand, Coca Cola, Fuji, Shell...
Bili su pomno nadgledana i spravljena teletina pod pekom, bez da je trebalo trunke soli dodati. Danas su Tirolska salama. Tu negdi ka i U2.
Odgledao sam ih dva puta, prvi put i ne pamtim neke pretjerane emocije, i sam sam tim iznenaden kako tad tako i danas. U ljubljani, sad vec zaista odavno.
Drugi put u Zagrebu, priznajem, bilo je fantasticno. Ali mislim da je to bilo i stvar atmosferlija, naime usljed one kise i 'sajgonskog blata' i 'polja rize', shvatili su nasu muku pa nas nagradili jebenim setom prastarih stvari.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/07/2022 : 10:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Voljeli Metallicu ili ne, jedna stvar im se mora priznati.
Nikad ne znaš šta ćeš konkretno dobiti na koncertu šta se tiče setliste. Praktički svake večeri rade rošadu s par stvari, izvlače neke iz naftalina, ubacuju neke koje nisu dugo svirali, itd... I tako iz večeri u večer i to mi je fenomenalno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/07/2022 : 11:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nisan im pretjerano pratija set liste, ako je tako, skidam kapu. To se rijetko radi danas.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/07/2022 : 12:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Voljeli Metallicu ili ne, jedna stvar im se mora priznati.
Nikad ne znaš šta ćeš konkretno dobiti na koncertu šta se tiče setliste. Praktički svake večeri rade rošadu s par stvari, izvlače neke iz naftalina, ubacuju neke koje nisu dugo svirali, itd... I tako iz večeri u večer i to mi je fenomenalno.


Neznan jesan li di spominja, al meni su oni nakon đastisa bezveze.
Bez zajebancije, zadnji čavao u lijes mi je Truillo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000