forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Potraga za Pticom vremena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/06/2019 : 22:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Lijepo je vidjeti da neki naslovi idu u reprint.

Pogotovo ovako važni i kvalitetni.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 20/06/2019 : 15:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Neke od ovih naslova sam propustio u prvom izdanju, ali sada neću ponoviti istu pogrešku....
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 20/06/2019 : 16:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Neke od ovih naslova sam propustio u prvom izdanju, ali sada neću ponoviti istu pogrešku....


Ovo obavezno moras "ovjeriti"
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 20/06/2019 : 19:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by sumohrvat

Neke od ovih naslova sam propustio u prvom izdanju, ali sada neću ponoviti istu pogrešku....


Ovo obavezno moras "ovjeriti"


Naravno, samo kad mi dođeš u goste biti ćeš na salati 😂😂😂😂😂😂
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/06/2019 : 15:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by sumohrvat

Neke od ovih naslova sam propustio u prvom izdanju, ali sada neću ponoviti istu pogrešku....


Ovo obavezno moras "ovjeriti"


Naravno, samo kad mi dođeš u goste biti ćeš na salati 😂😂😂😂😂😂


Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/07/2020 : 22:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam ovo daaaavno, ali tek sad uzeo da čitam. Šta znam, nije loše, ali ne mogu se oteti utisku da je ovo dečiji FRP
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/07/2020 : 23:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Moja recenzija:

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg584181#msg584181
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/07/2020 : 06:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Odlična je Potraga. Pitka i nepretenciozna. Punokrvan strip.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/07/2020 : 13:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Odlična je Potraga. Pitka i nepretenciozna. Punokrvan strip.



I opet se slažemo !

Kuku lele, upao sam u paralelni svijet!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/07/2020 : 15:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Odlična je Potraga. Pitka i nepretenciozna. Punokrvan strip.



I opet se slažemo !

Kuku lele, upao sam u paralelni svijet!


Zar nije ovaj bolji?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/12/2020 : 21:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Loazelova sposobnost stvaranja atmosfere načinom iscrtavanja motiva, konstrukcijom slike, nizanjem kadrova i, konačno, montažom table i njenim ukomponovanjem u celinu superiorna je i mami osmehe odobravanja sa svakom sledećom stranicom stripa. Upečatljiva upotreba boja produbljuje doživljaj i definitivno potvrđuje zaključak da je reč o pravom remek-delu u ovom rukavcu fantazijskog stripa ali i u sveukupnom korpusu 9. umetnosti što je svakako dovoljan razlog da se ovom serijalu pokloni bezrezervna pažnja koja će biti izdašno nagrađena.


http://www.stripvesti.com/
Objavljeno: 25.12.2020
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 01/01/2021 : 20:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Složio bih se s ovima kojima je "Ptica vremena" dobar strip. Treba ipak uzeti u obzir i vrijeme kad je napisan. Tokom čitanja nije baš da sam bio u nevjerici od oduševljenja, ali crtež je divan, a u priči sasvim dovoljno originalnosti i dobrih ideja, da sam pročitao sva četiri albuma u cugu. Sad sam se izuzetno zainteresovao i za ovaj prikvel o kojem anto trubi svih 6 stranica, mada ne volim kad se prikveli pišu nakon glavne radnje, to mi nešto ne sluti na dobro.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/01/2021 : 20:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Složio bih se s ovima kojima je "Ptica vremena" dobar strip. Treba ipak uzeti u obzir i vrijeme kad je napisan.



tad su svakako bila pametnija vremena nego li ova danasnja
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 01/01/2021 : 20:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Elderane84

Složio bih se s ovima kojima je "Ptica vremena" dobar strip. Treba ipak uzeti u obzir i vrijeme kad je napisan.



tad su svakako bila pametnija vremena nego li ova danasnja



Vjerovatno. Više se referišem na ove komentare da je "za djecu"... Ne znam zašto, svašta je ovde prikriveno ispod naizgled generične radnje. A svakako da kraj niko nije očekivao (moram da priznam da jesam, jer imam lošu osobinu da uvijek prije čitanja knjige/stripa pogledam poslednjih nekoliko stranica...).
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 01/01/2021 : 20:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84
Više se referišem na ove komentare da je "za djecu"...



a to, ma svako nek prdi kako hoce
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/01/2021 : 21:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Sad sam se izuzetno zainteresovao i za ovaj prikvel o kojem anto trubi svih 6 stranica, mada ne volim kad se prikveli pišu nakon glavne radnje, to mi nešto ne sluti na dobro.


videćeš kad pročitaš zašto trubim;a zar se prikveli ne pišu uvek nakon glavne priče?? Zato se i zovu prikveli

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 01/01/2021 : 22:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


;a zar se prikveli ne pišu uvek nakon glavne priče?? Zato se i zovu prikveli



Živa istina . Kako god, nisam ljubitelj tog zadiranja u prošlost, ali svakako ću pogledati to u stripoteci.I nabaviti izda li fibra ili ČK.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 14/03/2021 : 20:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Obnavljalo se gradivo posle... pa, dosta dugo vremena. Za crtež nisam imao nikakve dileme da i dalje razbija ali strepio sam malo za scenario ali ispostavilo se neopravdano, odlično je ostarila Ptica, sa visokim ocenama prolazi test vremena. No pun intended

Sa razlogom klasik BD stripa koji bi trebalo da krasi vitrine svačije kolekcije
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/04/2021 : 19:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ponovio i ja Potragu. Ne slabi ni nakon nekoliko čitanja. Sad da vidimo što nam nosi taj prikvel...


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 23/07/2021 : 13:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nastavljam hvatati dosadašnje zaostatke iz Fibrinog kataloga pa je na red došao i ovaj hvaljeni BD klasik.
Što se tiče dojmova, pripadam onoj skupini koja nije bila oduševljena. Želio sam da mi se ovo svidi, stvarno jesam. I ima serijal dosta elemenata koji bi ga predodredili za uspjeh kod mene, ali cijeli dojam i ugođaj kroz ova 4 albuma je ispao blijed.
Shvaćam da je poanta stripa bila u hodu dobro se našaliti, imati akcije i nekih manje ozbiljnih scena u duhu old school pustolovine, ali ispalo mi je kao neujednačeni mix svega toga. Neću prigovarati Le Tendreovoj viziji koja je u očima svijeta očito uspješna, ali dojma sam da bi mi se više svidjelo da je ovime dirigirao netko drugi.
Na stranu i što mi ovdje humor nije legao, ali ni glavna radnja nije nudila neka nevjerojatna uzbuđenja. Dosta pravocrtno i bez nekog većeg uzbuđenja, osim samog kraja koji je inovativan i neočekivan, ali nedovoljno da značajnije popravi otrpije narušeni dojam.
Ono što je plus je što na putu u avanturi Le Tendre je kreirao dosta zanimljive likove i u neku ruku mi je žao da je fokus bila ta ptica vremena jer su oni bili zanimljiviji od glavne radnje.
Crtež je klasični Loisel, nekome će se svidjeti, nekome malo manje. Meni je solidno sjeo, ništa pretjerano.
Sve u svemu, dosta mlak i osrednji dojam kad se sve zbroji. Ima strip svojih momenata, ali daleko je ovo od nekog monumentalnog fantasyja.
Ocjena točno na sredini.2.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 02/01/2022 : 19:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Fantasy organski ne podnosim, i "Potraga" bi isto prošla ispod mojeg radara da nije bilo svih ovih hvalospjeva na forumu potkrijepljenih i s rasprodajom prvog izdanja, no ispostavilo se, nažalost, da sam mogao bez problema provesti ostatak svojeg života bez ovog stripa.
Šta ja znam, ta storija s Akbarom, pticom vremena, nekim zlom u školjci niti na trenutak nisu pobudili moj interes. Dodatni problem pri tečnosti čitanja su bile ultra-bespotrebne didaskalije. Nekad davno u Italiji u vrijeme striscia formata didaskalije su se koristile u akcijskim sekvencema da nam opišu radnju u kadrovima bez dijaloga. Ovdje imamo didaskalije s tonom dijaloga u istom kadru, što je bilo jako iritantno čitati. Izgleda da je to bilo jasno i samom Tendreu, pa nas je do četvrtog albuma gotovo u potpunosti poštedio didaskalija, ubacivši tek pokoju reda radi, naravno, jer bi potpuni izostanak istih bio kao priznanje greške.
Likovi su naravno najjači aspekt "Potrage" i šteta što nije bilo više fokusa posvećeno na njih i međusobne odnose. Treći album "Rigor" je isto bio na momente zabavan, ali to je to što se dobrih stvari tiče.
U crtačkom smislu, totalno druga priča. Loiselov svijet sa svojim stvorenjima izgleda impresivno i iz albuma u album napreduje sve više. vidljiv je i veliki utjecaj Moebiusa, ali Bože Moj, što nije bilo pod utjecajem Moebiusa.
Nategnutih 6/10

Go kneel and weep
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/01/2022 : 22:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Nekada je u stripovima bilo mnogo više teksta. Kako su stasavale novije generacije, koje malo čitaju i kojima čitanje predstavlja napor, teksta je bivalo sve manje, kako bi se koliko-toliko smanjilo osipanje čitalaštva.
Tako vidim ovu pojavu.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/01/2022 : 11:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Smanjivanje količine teksta dopušta crtežu da nosi dio priče i meni je to super. Nema potrebe tekstom objašnjavati ono što vidimo u crtežu, odnosno nema potrebe čitatelju dva puta prenositi istu informaciju. Ako u crtežu vidimo da recimo osoba A udara šakom osobu B, sasvim je nepotrebno to još jednom navesti u didaskalijama.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/01/2022 : 11:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Slažem se. Također, tekst smeta i kada nije redudantan, npr. u dinamičkim scenama gdje isti nepotrebno uspori radnju. Meni generalno ne smeta tekst. Ako i je na prvu odbojan ako ga je puno zna me uvući u priču koliko i dobar/zanimljiv crtež.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 03/01/2022 : 11:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Fučkaš strip u kojem sve objašnjavaš tekstom (:

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000