forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka specijal 15 - Starlight
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

boudleire
Starting Member



Montenegro
23 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 12/12/2016 : 23:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send boudleire a Private Message  Reply with Quote
Naslovna je baš retro.

jaci no ikada
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 13/12/2016 : 00:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by boudleire

Naslovna je baš retro.



Retro i prekrasna , da nije bilo ove naslovnice ne bi ni zavirija u strip tj Stripreviju Večernjeg lista.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 13/12/2016 : 09:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Kao prvo ovo je jedan od najljepših crteža u stripu do sada za mene: krupni kadrovi, fantastičan stil i sjajna boja, ako ovo nije praznik za oči ne znam šta je.
Kao drugo, priča jeste naivna ali predstavlja omaž spejs-operama druge polovine prošlog vijeka sa neprikosnovenim i nedodirljivim glavnim junakom bez mane i straha koji spasava svijet (nekoliko puta!!!) i ostavlja totalno pozitivnu i očiglednu poruku na kraju.
Totalno nepretenciozno SF štivo za uživanje na prvu ruku koje vas vraća u neke iskrenije i nevinije godine i kao ljubitelju SF-a ovo je meni jedan sjajni draguljčić u kolekciji.
Kaspere otpušti kočnice malo...

...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/12/2016 : 09:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vope
Kaspere otpušti kočnice malo...



vi mene proganjate, pogledaj malo istoriju price. al do sada sam bio milostiv, obecavam sledeci post da ce biti bas tezak . vas je izbor da li ce se ovo nastaviti

Edited by - kasper on 13/12/2016 09:26:01
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/12/2016 : 09:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Omaž bi bio još očitiji da u zadnji tren, u strahu od tužbe, nisu makli očite reference na Flasha Gordona (junak je trebao biti plavokos, a negativac u prvoj epizodi još više sličiti na Minga (Monga?), što se vidi na originalnim tablama koje su objavljene na kraju, a promjene su rađene naknadno).

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/12/2016 : 09:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam privju i mislim da ce ovo zavrsit u mojoj kolekciji....ali slj godine, jer sam za ovu ispucao sve bonuse :D

Neznam sto vam se toliko ne svidja, meni je strip bas simpa.

EDIT: Ali da, hvala sto ste mi skrenuli pozornost na ovaj strip

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 13/12/2016 10:04:56
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/12/2016 : 09:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
covece, napravih sam silnu reklamu stripu bez po muke. a sve sam crko da pomognem kriminalu

Edited by - kasper on 13/12/2016 09:43:41
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/12/2016 : 10:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
EDIT: Ali da, hvala sto ste mi skrenuli pozornost na ovaj strip



ziv bio, svi nek kupe ovaj strip, sledece godine fibra treba da izda dosta dobrih stripova koji nisu masovnjaci
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/12/2016 : 11:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Zašto na 143. stranici piše "au!" preko oka?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 15/12/2016 : 11:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
Samo otvorija strip i odma grešku uočio
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/12/2016 : 12:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Argh. Dobro, imat ću razlog više za raditi reprint.

Trouble will find me
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 21/12/2016 : 11:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Starlight odlično započinje, priča se zanimljivo postavlja, humor je inteligentan, likovi dopadljivi. Crtež i boja, a dijelom i scenarij podsjećaju na Inkala što i dan danas predstavlja kompliment, podrazumijeva kvalitetu. Jako dobro je vidjeti što Parlov radi vani. Lakoća njegova crteža, nepogrešivost anatomija, perspektive karakteristična je za najveće majstore (Moebius, Font).

No, pojednostavljen pristup u Starlightu odmah je vidljiv, što nužno ne smeta kad se prihvati da je strip rađen za široku publiku.
Ali, nakon početnog uspješnog slaganja strukture i fabule, kreće jurnjava, akcija,... toliko tipična za holywoodske blockbustere, da bi na kraju po ustaljenom šablonu, uslijedio neizbježni happyend s cijelim nizom objašnjenja, nepotrebnih zaključaka, za sve one koji nisu tobože shvatili sve, što baca određenu sjenku na kompletan strip i ograničava njegov krajnji umjetnički domet.

Enivej, hvala Marku i Fibri na objavljivanju radova naših autora. Mislim da je to sjajna politika jer uz najbolje stvari inozemnih autora, uvijek postoji zanimanje za djela naših autora, tim više što ista u pravilu spadaju u vrh svjetske i europske produkcije, bla, bla, bla.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/12/2016 : 14:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Sve je već rečeno prije mene.
Jednostavan i pitak scenarij, setting pun omaža i totalno kul crtež.
Sumnjam da ću ga tako brzo ponovno čitati ali pristojno me zabavio u ove poslijeručkovne sate ljenosti.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 26/12/2016 : 19:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Jedna ljepa posveta Gordonu Flashu, no nije to samo posveta slavnom stripovskom (i filmskom) junaku...ima tu i sočnih emotivnih začina koji ovaj strip čine pravim obiteljskim štivom za sve od 7 do 77 godina.
Dok u ovo blagdansko vrijeme ležite i čekate da vam se slegne pretjerana količina konzumirane hrane i pića, nema bolje razbibrige nego da popratite avanture starog Dukea Mcqueena;)
9,10,10,9

Edited by - Oki on 26/12/2016 19:34:27
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 29/12/2016 : 15:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
sasvim dobar strip, no daleko od vrha. Parlov je majstor, na trenutke, ko da gledam Moebiusa. Dobra zabava, samo prekratko je sve.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/05/2017 : 13:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao konačno. Meni je ovo jako dobro, pitko i tečno. Savršena kombinacija amera i bonellija. Millar odličan, znalački vozi priču. Parlov također izvrstan izuzme li se njegova stara boljka, njemu je valjda najveći problem biti Parlov, a najmanji biti netko drugi...da mu je malo više svojstvenosti bio bi mi genijalan.
Mišljenja sam i da bi strip izgledao bolje u nekom manjem formatu.

P.S. Marko, ako nisi dosad ubrao, greška je i na 55. stranici gdje "tri" piše preko ruba kadra.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 20/05/2017 : 14:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
uzeo na CRŠ-u s malo zakašnjenja i odmah ga posudio drugu B. jer mi je I. prije toga rekao da je strip sranje.

B. ga vratio i veli - "sranje je".

evo, svi se slažu da je sranje, mislim ja. doduše, nije mi žao što sam ga uzeo jer ovaj moebiusarlov crtež je već na prvi pogled maestralan (na drugi još maestralniji, iako se na drugi pogled sve manje vidi ona Moebius, a sve više Parlov strana)...

...nakon svega toga, što reći osim da se uvijek treba s dozom skepse pristupiti tuđem mišljenju. strip je najmanje jednako dobro napisan koliko dobro je i nacrtan.

remek djelo.

glupo mi je uopće argumentirati zašto. neki ne vole cinizam, pa su ga vjerojatno potisnuli i sami sebe zavaravaju da se radi o nekakvoj toploj i naivnoj priči koja je posveta mladosti i pustolovini. OK. ne želim sad ja nikome uništavati osjećaj superiornosti koji spram Millara osjećaju.

čisto ono... pitanjce za razmišljanje... tridesetih, kad je Flash Gordon (očigledni templejt) u Americi počeo izlaziti, zašto je bilo važno sakriti stanje u državi nekakvim personificiranjem "američkog sna" u obliku vrlog i plemenitog superjunaka koji spašava druge svjetove? i zašto bi zaboga sad Millar s ironičnim odmakom upozoravao da se isti arhetip, evo, vraća, stariji, istrošen, ali jednako plemenit i ispravan?

u zadnje vrijeme i sam pokušavam bježati od pretjeranog cinizma, jer se čini da nam se kultura pretvorila u glorificiranje onoga što je TBF svojevremeno zvao "splitsko stanje uma", a što je postalo "globalno stanje uma". međutim, ovdje mi je sve to izvedeno toliko simpatično i toliko mi je bilo potrebno da netko kroz strip demistificira sve ove degutantne zloupotrebe strip junaka u kinematografiji, da sam uživao u svakoj stranici.

hvala Marko, hvala Gorane (pogotovo ako čitaš) i hvala Mark (iako, očigledno, nećeš vidjeti zahvalu :-))
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/05/2017 : 15:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Znači li to da nas očekuju nove epizode Zvjezdane?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8189 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 29/05/2017 : 12:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
7/10
Lagano štivo, sasvim pristojno.
Već viđeno u filskom klasiku iz 1980.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/05/2017 : 14:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
za Starlight i Večni rat ista ocena?
Hmmmm...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 29/05/2017 : 23:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

uzeo na CRŠ-u s malo zakašnjenja i odmah ga posudio drugu B. jer mi je I. prije toga rekao da je strip sranje.

B. ga vratio i veli - "sranje je".

evo, svi se slažu da je sranje, mislim ja. doduše, nije mi žao što sam ga uzeo jer ovaj moebiusarlov crtež je već na prvi pogled maestralan (na drugi još maestralniji, iako se na drugi pogled sve manje vidi ona Moebius, a sve više Parlov strana)...

...nakon svega toga, što reći osim da se uvijek treba s dozom skepse pristupiti tuđem mišljenju. strip je najmanje jednako dobro napisan koliko dobro je i nacrtan.

remek djelo.

glupo mi je uopće argumentirati zašto. neki ne vole cinizam, pa su ga vjerojatno potisnuli i sami sebe zavaravaju da se radi o nekakvoj toploj i naivnoj priči koja je posveta mladosti i pustolovini. OK. ne želim sad ja nikome uništavati osjećaj superiornosti koji spram Millara osjećaju.

čisto ono... pitanjce za razmišljanje... tridesetih, kad je Flash Gordon (očigledni templejt) u Americi počeo izlaziti, zašto je bilo važno sakriti stanje u državi nekakvim personificiranjem "američkog sna" u obliku vrlog i plemenitog superjunaka koji spašava druge svjetove? i zašto bi zaboga sad Millar s ironičnim odmakom upozoravao da se isti arhetip, evo, vraća, stariji, istrošen, ali jednako plemenit i ispravan?

u zadnje vrijeme i sam pokušavam bježati od pretjeranog cinizma, jer se čini da nam se kultura pretvorila u glorificiranje onoga što je TBF svojevremeno zvao "splitsko stanje uma", a što je postalo "globalno stanje uma". međutim, ovdje mi je sve to izvedeno toliko simpatično i toliko mi je bilo potrebno da netko kroz strip demistificira sve ove degutantne zloupotrebe strip junaka u kinematografiji, da sam uživao u svakoj stranici.

hvala Marko, hvala Gorane (pogotovo ako čitaš) i hvala Mark (iako, očigledno, nećeš vidjeti zahvalu :-))



Meni se ova teorija o ciničnom Starlightu čini prenategnuta. Kao da si otišao preduboko... ali ako mi opet dođe pod ruku, pročitaću pa ću da vidim ima li ikakvih naznaka da je to zaista tako. Ali crtez je baš lijep!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 10/06/2017 : 14:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Starlight je dobra zafrkancija na račun SF pulp avantura. Meni je zabavan.
Parlovljev crtež je izvrstan.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 31/08/2018 : 15:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Osobno jako zabavno i opuštajuće! Ne sjećam se kad sam zadnji puta nakon što sam pročitao strip imao želju da ga odmah pročitam još jednom.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/09/2019 : 17:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
meni je ovo odlično
dugo sam imao predrasude jer se ovo karakterizira kao strip za djecu, ali me baš zabavilo
pitko i zabavno.. odsada ovo preporučam svima koji vole jednostavni SF

p.s. skice na kraju su odlične, šteta što ovo nije objavljeno crno bijelo za nas starije
ali, jbga, djeca vole šareno, a ovo je strip i za njih
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/09/2019 : 22:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

meni je ovo odlično
dugo sam imao predrasude jer se ovo karakterizira kao strip za djecu, ali me baš zabavilo
pitko i zabavno.. odsada ovo preporučam svima koji vole jednostavni SF

p.s. skice na kraju su odlične, šteta što ovo nije objavljeno crno bijelo za nas starije
ali, jbga, djeca vole šareno, a ovo je strip i za njih



hebote,pa ja sam skroz zaboravio na ovaj strip.

počeo sam nedavno da pored nabavke novih fibri,polako popunjavam i rupe od ranije,i imam neki spisak po kome idem,ali sam skroz smetnuo sa uma Starlajt - a po nekim kritikama ovde (Pejovom pre svega),kapiram da će mi se sigurno dopasti + obožavam Parlova.

tako da je strip dopisan na listu,i to je pri vrhu za odstrel.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/09/2019 22:27:55
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000