forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka specijal 27 Slatke godine
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 04/04/2017 : 16:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Najzreliji Taniguchijev strip.Kraj sjajan.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/04/2017 : 17:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Torghal

Najzreliji Taniguchijev strip.Kraj sjajan.

Fak, jedino njega nisam još čita...:)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 05/04/2017 : 21:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Torghal

Najzreliji Taniguchijev strip.Kraj sjajan.

Fak, jedino njega nisam još čita...:)


Ne mora znacit da ce ti se svidit.Tempo je jako spor i definitivno strip nije za svakoga.Sta se i vidi iz dosadasnjih komentara.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 08/05/2017 : 23:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Jako dobar Taniguchi...čekaš cili strip da stari krene u akciju...prvo kao ovlaš..onda napokon stari ide do kraja...To stara školo.

Jedino mi je bezveze ono persiranje njihovo...to čini stvar ne samo nastranom nego i perverznom.
8/10

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 12/05/2017 : 13:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
4/5

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 28/08/2020 : 22:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Slatke godine (iliti Aktovka u stripu)

Strip Jira Taniguchija prema romanu Aktovka autorice Hiromi Kawakami.
Dugo sam se odlučivao da ga pročitam, a onda je ispalo da je to izuzetno dobar strip. Po književnom predlošku, kao i Taniguchijev drugi izvrstan strip - Vrh bogova.

Jedna lagana spiralna vožnja s dva lika: zaljubljivanje isprepleteno redom gljiva, riba i tofua, uz pokoji haiku, dosta sakea, malo šetnje, puno sjedenja… Baš sve posloženo da bude ugodno.

I prijedlog budućim čitateljima, možda je bolje krenuti od intervjua/razgovora autorice knjige i autora stripa koji je na samom kraju.

Ocjena: Spomenar mog oca i Daleko susjedstvo – izvrsni. Slatke godine mi je trenutno još malo bolji.

Edited by - Zula on 29/08/2020 00:55:28
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/10/2020 : 21:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Htedoh da sročim par reči o ovome ali onda pročitah Mrkvin upis i nema potrebe samo bi se duplirali

Drugačiji je ovo Điro, ali i dalje odličan
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 03/10/2020 : 22:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Kad god vidim da neko napise utiske za neki Taniguchijev strip, odmah mi se cita po drugi put. Jos se drzim pa cu za zimu sigurno sve Fibrine Taniguchije da obnovim. Valjda ce do tada i dodji do mene odavno kupljen Vrh Bogova 1 koji mi je zaglavljen kod prijatelja sa gomilom stripova koji ne moze da dodje do mene zbog stanja/sranja sa virusom.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 06/11/2020 : 21:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Tsukiko, Tsukiko
Nije ti ravan ni'ko...

Jiro je ovdje nadmašio samog sebe. Jest da je ovo djelo adaptacija knjige, ali na koji je način prikazao lik Tsukiko ovo je fantazija.

Djevojka je apsolutni hit u stripu. Znači, što imamo?

Ženska ne zrači nekom ljepotom.
Nije uopće nešto građena, čak je pomalo i debeljuškasta.
Ne odiše nekom inteligencijom niti općim znanjem.
Zrelost na razini srednjoškolke što je i sama priznala.
S majkom odnos nikakav, ne podnosi previše susrete s njom.
Sa širom obitelji da i ne govorimo.
Situirana, radi na nekom dosadnom uredskom poslu.
Do zla boga se dosađuje po stanu.
Tu i tamo se poseksa s ponekim rijetkim dečkom čisto radi seksa.
Loče po kafanama jače od nekog Balkanca.

I tu dolazi on, stari prekaljeni japanski lisac na izmaku svojih godina koji stvara takvu kemiju između njih.

Moram istaći fenomenalan Taniguchijev crtež i način na koji prikazuje Tsukikine izraze lice. Nema tu ni osmijeha ni ljutnji, to su izrazi jedne žešće letargije u životu koju možeš osjetiti, kao da je lik Tsukiko tu pred nama.

Možda nije Taniguchijevo najbolje djelo, ali zasad meni njegovo najdraže (moram negdje još pronaći Spomenara, Šetača i ne sjećam se kojeg ono još izdatog djela).

9,3/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/11/2020 : 00:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Spomenar ti je topčina,Šetač najslabiji Žiro by Fibra (ali i dalje dobar strip)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 23/01/2021 : 23:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Odmah da kažem da sam ovog stripa očekivao puno.
To je Taniguchi, a i ovo njegovo delo je toliko nahvaljeno.
Ipak, velika očekivanja rađaju (velika) razočarenja.

Tema je univerzalna, ona prava – ljubav.
Način na koji je obrađena vrlo specifičan, drugačiji, svojstven dalekoistočnoj kulturi i stavovima. I to je zanimljivo.
Ali sam način pripovedanja, kako je strip odmicao sve više mi je ostavljao osećaj nekakve praznine, nedovršenosti.
Možda zato što ovo i nije Taniguchijeva priča, već adaptacija romana “Aktovka”, koju se on potrudio da uradi verodostojno.

Sama ljubavna priča je neobična, dvoje ljudi “zarobljeni” u svojim svetovima, dosledni svojim stavovima, empotivno vezani za prošlost, pomalo nesnađeni u sadašnjosti, se lagano emotivno zbližavaju otkrivajući ljubav.
Upravo to “lagano” je presporo, predugo, ispunjeno nebitnim događajima u kojima ja često nisam uspeo da vidim neku poruku, svrhu...
Suvoparno navođenje i objašnjavanje tradicionalnih jela i pića nije nešto što sam očekivao, i želeo da upoznam čitajući ovaj strip.
Repetitivnost odlazaka u bar, opijanja sakeom, slučajnih susreta na ulicama, istih razmišljanja Tsukiko, dijaloga...
Suvoparno ponavljanje: “Profesore…profesore…profesore…”
Posle nekog vremena očekivanje da se nešto dogodi je počelo da me zamara.
Poslednja dva poglavlja u kojima su ubačeni događaji iz detinjstva Tsukiko su bespotrebna i uopšte mi se nisu uklopile u priču.

Što se tiče crteža Taniguchi je jednostavno majstor.
Već sam pisao da ja volim taj jasan, precizan i detaljan crtež. I to je po meni ono najvrednije u ovom stripu.
Fibrino izdanje savršeno.

Ovo ne mogu da preporučim osim iskrenim ljubiteljima mangi i samog Taniguchija.

Carpe diem
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/01/2021 : 23:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@DzekDenijels

Od svih komentara tvoj je najbliži mojem doživljaju ovog stripa.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000