forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka sp. 29 Brodeckov izvještaj
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 21/11/2016 : 19:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

E da, moram spomenuti i kutiju. Po meni - greška!



Zbog kutije može horizontalan strip stati vertikalno na polici. :)

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 21/11/2016 : 19:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Lijepo je to napisao Jergović... Pročitao sam i ja Brodecka neki dan ali ni sam nisam siguran kakvi su mi dojmovi. To je zato što me nije nešto beskrajno oduševio. Dobar mi je Brodeck i to je to. Možda treba malo vremena da se dojmovi slegnu, ili još koje čitanje? Ni Svagdanja borba mi nije legla na prvu.
Ali, evo, par početnih dojmova: crtež je odličan, nastavak Blast stila ali crnje, realističnije. Takvu atmosferu kakvu je Larcenet stvorio u Brodecku već dugo nisam nigdje vidio. Stvarno fantastično...
Priča je onakva kao što je Jergović rekao i dobra je i majstorski je ispripovijedana ali mi se Anderesov kraj činio namješten, pretjeran... kao da on morao biti ubijen radi pouke, da prenese ono što je pisac želio reći.
Sad ispada da mi se Izvještaj nije svidio, ali nije tako. Dobar je to strip, hrabar, originalan s dobrom pričom i odličnim crtežom ali Markos ga je baš brutalno nahvalio, a i ja već dugo pratim Larceneta i čekam to njegovo konačno remek djelo koje nikako da dođe.



Blast je tako dobar, da bi mogao biti bilo koji autor srećan ako bi to bilo njegovo konačno remek djelo.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 21/11/2016 : 23:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Stvarno je jako, jako dobar. I moćan. Ali ja ipsk mislim da Larcenet može još bolje, najbolje :-)
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/11/2016 : 10:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Crtež je vrlo dobar, neki kadrovi su čak i super ali ritam je prespor. Stalno imaš male stanke gde ne trebaju. Po mome bi strip mogao biti do 20% kraći i ništa ne bi izgubio. Recimo scena sa sveštenikom je super i tamo sve funkcionira ali u njoj su i jake poruke i zato su fokusi na detajlima u redu. Onda imaš tržište i stoje ti neki ljudi i kamera se zaustavlja bez potrebe na svakoj faci u stilu pauze na pauzu i ne gradi atmosfere.

Onda mi smeta karakterizacija okupatorskih vojnika. Do danas smo došli do koncepta banalnosti zla i ubice u običnom čovjeku ali ovi likovi su nakaze i kad nakaze nekog ubiju može to biti star wars ili otkrivena parodija. Po meni nije najbolje rešenje za ozbiljan strip kao što je Brodeck. Larcenet je primio najlakše rešenje ali po mome prelako.

Po mome mišljenju su prva polovina Svagdanje borbe i Blast 2, 3, 4 bolji stripovi istog autora.

ps: Gde se dešava radnja? Švajcarska, južna Tirolska, Bavarska, neka njemačka manjina na istoku Francuske? Mislim, planine su i sneg i neki strani njemački dialekt u rećima.



kao prvo, možda spojlam, pa pazite tko nije čitao


i ja sam o tome razmišljao čitajući
i došao do zaključka da je slika okupatora ono kako ih žrtve / obični ljudi vide, kao prijetnja i opasnost koja onda izaziva novo nasilje kod običnog čovjeka
naravno da su i ti vojnici u biti obični ljudi, ali ovdje se radi o tom selu, pa ih je larcenet prikazao onako kako ih vide oči koje su u strahu
vjerojatno je i on svjestan te svoje odluke, pa je za ravnotežu ubacio ženu upravitelja logora

mjesto radnje nije bitno
može biti bilo gdje, i kod nas
poljska bi bila najbliže istini, jer je tamo bilo puno ovakvih sela, i puno gorih stvari

u svakom slučaju = remek djelo

a ona zadnja sličica...
prvo ono wtf
a onda shvatiš zašto ju je stavio

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 23/11/2016 : 13:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Crtez je savrsenstvo
Podsetilo me na trenutak kada sam prvi put ugledao Fosterov rad na Valijantu...
Prelepoooo...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/11/2016 : 20:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Tristotinjak stranica najgušćeg mastila, tristotinjak zrcala ljudske duše.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 28/11/2016 : 17:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Meni je original tj. Claudelova knjiga bolja od ove stripovske adaptacije.
Ako bi zamislili originalni roman kao nešto trodimenzionalno, Larcenetov pristup je na dobrom putu da stvar suzi na jednu dimenziju. Srećom, Larcenet je majstor pa je zahvaljujući njegovom crtežu stripovska adaptacija uspjela dosegnuti do druge dimenzije. Mnogo se nijansi i značenja izgubilo pretakanjem u strip. Teško se mogu oteti dojmu da je Larcenet u ovoj fazi želio razviti crtački stil započet u Blastu. U tu svrhu valjda se nije htio trošiti na scenario pa je posegnuo za nečim postojećim. Brodeckov izvještaj je jedan od logičnih izbora jer se izvrsno uklapa u Larcenetov blastovski izražaj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/12/2016 : 22:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
odličan strip,ali me nije baš raspametio;očekivao sam malo više od njega - a možda je to zbog prilično velikih očekivanja, nakon par brutalno pozitivnih kritika (ljudi čiji se ukus jako cenim),kao i zbog sjajnog i toliko inovativnog Blasta.
Mada je Brodek definiivno strip koji valja i da malo "odstoji";odnosno,treba ovde vremena da se priča slegne;pa onda iznova pročita.Jer svakako pred sobom imamo vrlo složen strip,gde se malo-malo pa zaustavimo i damo na razmišljanje,vratimo unazad,povežemo neke stvari (ili bar potrudimo u tome),promislimo zašto je neko nešto uradio (ili nije),...
Ja sam očekivao više konkretnih stvari,pre svega u Brodekovoj "istrazi" Anderera;gde sam se nadao i nekim detektivsko-mističnim elementima,ali već na polovini sam shvatio da to neću dobiti od ovog stripa.

Osim crteža koji fantastično oslikava atmosferu stripa,ogroman plus ide i na nju samu - što se album duže čita,sve više možete da osetite duh tog seoceta i njegovih žitelja.

Ali,btw,ja i nisam toliki fan stripova čiji je Larsene kompletan autor.
Iako ih jako poštujem - i Svagdanju borbu i Blasta i Rokamboleske (doduše,ove potonje,nakon prve petine).

za sada - jaka 9/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/12/2016 14:47:37
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 20/12/2016 : 14:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Hmmmm...ja sam stripom zadovoljan...nisam oduševljen kao Markos i neki......možda je razlog jer na nisam onako na miru čitao nego zbrzano.

dakle o crtežu nema priče.....to je vrh.

Priča, također nepotrebno razglabat kad je rađeno po predlošku.

Oduševili su me kadrovi, ali nakon Blasta ništa me ne iznenađuje.

Nisam baš shvatio previše kraj kao takav i zadnji crtež što Ken2 spominje.....morat ću ga svakako još jednom pročitati, ali uvjeren sam da mi neće biti bolji od Blasta i svagdanje borbe

7,5/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/12/2016 : 13:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by pcoro

E da, moram spomenuti i kutiju. Po meni - greška!



Zbog kutije može horizontalan strip stati vertikalno na polici. :)


da,da.
zbog ovoga je kutija itekako dobrodošla!

@ken2
a ona zadnja sličica...
prvo ono wtf
a onda shvatiš zašto ju je stavio


ja nisam ukapirao štos - ni prve (udarac maljem),ni druge slčice(zerezivanje karotidnih arterija).
Ili je to neka simbolika da su Brodeku prvo uništili njegovo ljudsko dostojanstvo (ili šta već),pa da onda mogu da mu rade šta hoće?
Brodeku ili bilo kom ljudskom biću.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/12/2016 13:29:01
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/12/2016 : 13:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
inače,pre par dana,ćaskamo prijatelj i ja o ovom stripu,i nekako smo došli do istog zaključka,a čini mi se da je takvo mišljenje i većine ljudi koji su ostavili komentar ovde ili na dw forumu.

naime,apsolutno se svi slažemo da je Larsene razvalio sa atmosferom u ovom stripu.Kao i crtežom.Ali definitivno nešto fali da bi ga nazvali remek delom.
Macon je nazvao to presporim ritmom.Možda bi to i taklo mogli nazvati.Ali još mi se više sviđa kako je to formulisao ovaj moj prijatelj - manjak "stripičnosti".
Upoređivali smo Brodeka sa Blastom (koji je obojici bolji), i složili smo se da je sama knjiga takva, da kad se prenese na strip(iako je to urađeno na najbolji mogući način),njena strip adaptacija nema punu dozu "stripičnosti" (ili kao što rekoh,Macon je to nazvao presporim ritmom).
I zato nas Brodek nije "oduvao",što smo priželjkivali.

Ali to je uvek potencijalni rizik kad neko uzima predložak iz nekog drugog vida umetnosti/zabave za svoje umetničko delo.
Uvek sam bio skeptičan po filmovima po knjizi/stripu/video igri ili stripu po video igri/filmi,knjizi,....i tek jako retko bio zadovoljan - kao u recimo slučaju filma Blade runner (po noveli Filipa Dika) ili Rabateovom stripu Ibikus (po istimenoj knjizi Alekseja Tolstoja).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/12/2016 13:56:59
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 23/12/2016 : 14:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ovo je odlično, meni ni u jednom trenutku nije bilo presporo; volim ovakav odmjeren način pripovijedanja, surove životne priče koje su, zahvaljujući maestralnom crtežu, dočarane u svoj svojoj jezi, sumornosti, izolaciji, nepovjerljivosti i beznađu, istovremeno pune poruka koje se mogu primijeniti i na današnji svijet (nerijetko i u drugim okolnostima). Anderer je bio puno toga, svatko će pronaći svoju interpretaciju (naravno, neki će samo zatvoriti strip, slegnuti ramenima i pogledati što ima u frižideru), ali prije svega ogledalo duše, odraz s kojim se seljani nisu mogli nositi, i taj odraz trebalo je uništiti... On je zapravo bio jedini hrabar u selu punom kukavica i hodajući podsjetnik na nešto što su svi htjeli zaboraviti: ljudskost.
Jako sam izbirljiv oko kupnje stripova (sa svojom plaćom moram biti), ali drago mi je da ovog nisam propustio. Kad pored svojeg pisanja ulovim malo predaha, definitivno pišem recenziju za Larceneta.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 26/12/2016 : 22:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Knigu nisam cita ali meni je strip sjajan.Crtez je brutalan.Dok citas imas osjecaj kao da se nalazis tamo u toj selendri koliko te crtez uvuce unutra.Za mene bez ikakve dileme strip godine.I sigurno medju top 5 Fibri ikad.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 27/12/2016 : 19:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Jako dobar strip.nevjerojatan crtež i atmosfera koja te cijelog uvlaci u pricu.sigurno kandidat broj jedan za strip godine.taman kad sam pomislio da mi se Fibrin katalog zbog (pre)siroke ponude lagano razvodnio doceka me ovakva bomba!Fibra rules! :-)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/12/2016 : 20:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Radnja Brodeckovog izvještaja odvija se u zabitom pograničnom selu netom poslije rata. Glavni lik, Brodeck, vratio se nakon godina provedenih u logoru i trudi se živjeti što mirnije i bezbolnije. No u selo dolazi stranac Anderer - odnosno Drugi. Zbog ratnih trauma kojih se još živo sjećaju, među seljanima vlada nepovjerenje i strah koji kulminiraju zvjerskim ubojstvom neobičnog neznanca. Seljani zadužuju Brodecka da o tom događaju napiše izvještaj čega se on nerado laća, no izvještaj ga ponuka da paralelno s njime napiše drugu, svoju vlastitu priču.




Tek sad vidim ovo. I to na sugestiju nikog drugog do markosa_koji_je_polovično_uspio.

Vau.
Pa ovo se uzima!!!

:)

Vidim slučajno topic (nakon što mi ga je markos lukavo&namjerno preporučio) i počnem čitati. Bude mi zanimljivo.
Odem i pogledam prvih par stranica.
Hmm
Mogao bih pročitati (čim nestane, koliko čujem, navala).
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 27/12/2016 : 22:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
Tek sad vidim ovo. I to na sugestiju nikog drugog do markosa_koji_je_polovično_uspio.

Vau.
Pa ovo se uzima!!!

:)

Vidim slučajno topic (nakon što mi ga je markos lukavo&namjerno preporučio) i počnem čitati. Bude mi zanimljivo.
Odem i pogledam prvih par stranica.
Hmm
Mogao bih pročitati (čim nestane, koliko čujem, navala).



Ako želiš sebi i nama uštedjeti vrijeme, radije nemoj.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 29/12/2016 : 14:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip po svim parametrima. Ovo mi je do sada Larseneov najbolji crtež i ponajbolji strip (mada više volim njegova šaljiva/životna djela). Atmosfera radnje, profilisanje likova, naracija - sve je za najvišu ocjenu. Kad se već poredi sa Blastom, Brodek mi je bolji, preciznije rečeno bolje mi je legao. Blast me je pukao po želucu koliko mi je bio mučan.

...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 29/12/2016 : 16:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by pcoro

E da, moram spomenuti i kutiju. Po meni - greška!



Zbog kutije može horizontalan strip stati vertikalno na polici. :)


da,da.
zbog ovoga je kutija itekako dobrodošla!

@ken2
a ona zadnja sličica...
prvo ono wtf
a onda shvatiš zašto ju je stavio


ja nisam ukapirao štos - ni prve (udarac maljem),ni druge slčice(zerezivanje karotidnih arterija).
Ili je to neka simbolika da su Brodeku prvo uništili njegovo ljudsko dostojanstvo (ili šta već),pa da onda mogu da mu rade šta hoće?
Brodeku ili bilo kom ljudskom biću.



ja sam to shvatio ovako, ne kažem da je točno

mali, obični ljudi tu su egzekuciju obavili na jednak način kako obavljaju klanje domaćih životinja
to znaju kako se radi i tako su napravili
kao nešto što nije ugodno, ali mora se
uredno, čisto i zastrašujuće
a dao je i mig tko je bio glavni

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 29/12/2016 : 20:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2
ja sam to shvatio ovako, ne kažem da je točno

mali, obični ljudi tu su egzekuciju obavili na jednak način kako obavljaju klanje domaćih životinja
to znaju kako se radi i tako su napravili
kao nešto što nije ugodno, ali mora se
uredno, čisto i zastrašujuće
a dao je i mig tko je bio glavni




Mnogo je dublje i odvratnije.
Kada je Brodeck odveden od strane starješine da vidi svinje?
Onda kada je tražio da vidi Andererovo tijelo, zar ne?
I što mu je kod svinja starješina pričao?
Kako ove sve melju i proždiru i ne pitaju.
Mislim da je kristalno jasno što se dogodilo s Andererovim tijelom,
zar ne?
A slika na kraju je podsjetnik što će ljudi napraviti sa svinjama
koje su se tako fino pogostile. Pojest će ih. A u kontekstu
svega to je kao da Anderera nisu samo ubili već su ga i požderali.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/12/2016 : 10:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
aj i ja da prozborim koju

vizuelo savrseno, Larsen je ovim doterao taj svoj stil kojeg gura od Blasta do kraja

prica... ova desavanja u selu, ta naracija, opet savrseno. ta laganost pripovedanja, koja sto se ide dalje postaje sveobuhvatna u potpunosti opisuje sjebano selo u nekoj vec vukojebini. al sto mi smeta jesu prenaglasena desavanja u logoru, ko da se mislilo da ce narodu biti dosadna desavanja u selu pa da se malo zacini scenario. opet, moze i to u logoru, samo mi Broderik nije u saglasju sa onim sto mu se tamo desavalo

tolko od mene
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 30/12/2016 : 12:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
stiglo juče... prvo buda pa onda larsen... lako izvadjeno iz kutije i vraceno u istu... o izgledu i tehnickim detaljima glupo trositi vreme... sad da vidimo kakav je proizvod u sjajnoj ambalazi...

sangue navajo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/12/2016 : 12:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

stiglo juče... prvo buda pa onda larsen... lako izvadjeno iz kutije i vraceno u istu... o izgledu i tehnickim detaljima glupo trositi vreme... sad da vidimo kakav je proizvod u sjajnoj ambalazi...



lako je vaditi, pazi kako meces
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 30/12/2016 : 12:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
pazicemo... u oba pravca... inside out...

sangue navajo
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 03/01/2017 : 14:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Brodeckov izvještaj je razočarenje nakon izvrsnog Blasta. Iako ima odličnih dijaloga/monologa (ne znam jesu li Larcenetovi ili iz romana), ovaj strip me jednostavno nije uvukao kao Blast, nema to pripovjedanje i tu nepredvidljivost.
Još jedan problem ovdje mi je crtež. Naravno, Larcenet je inače fantastičan crtač i njegovi krajolici, kompozicije (i općenito stranice bez dijaloga) su prekrasne. Međutim, ovaj "mračni" stil, koji je tako dobro funkcionirao u Blastu, je ovdje nekako očit i predvidljiv izbor. Ima dosta stripova gdje se turobna priča i turobni crtež savršeno slažu, ali iz nekog razloga ovdje mi je taj stil bio nekako forsiran, možda bi strip bio uznemirujuć da je crtan nekim svijetlim, šarenim stilom, ovako je nekako mlak.

Edit: Pročitao sam po drugi put i sad mi je crtež puno bolji a scenarij puno slabiji, dakle obrnuto.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!

Edited by - Opti on 04/01/2017 18:23:23
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 04/01/2017 : 18:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2
ja sam to shvatio ovako, ne kažem da je točno

mali, obični ljudi tu su egzekuciju obavili na jednak način kako obavljaju klanje domaćih životinja
to znaju kako se radi i tako su napravili
kao nešto što nije ugodno, ali mora se
uredno, čisto i zastrašujuće
a dao je i mig tko je bio glavni



Tako nekako sam i ja shvatio. Te dvije sličice su među najboljim dijelovima stripa.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000