forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Skalpirani 1, 2 i 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/04/2017 : 13:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ako ti se izdavac ne javi sa odgovorom, vjerujem (ne primam nista manje) da jos ove godine, najkasnije do Interlibera (?). :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 03/05/2017 : 08:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
vrhunski strip... i vise od stripa

sangue navajo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/05/2017 : 08:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

vrhunski strip... i vise od stripa



daj da te zagrlim
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/05/2017 : 09:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by musek

Ne koristim često, zapravo gotovo nikada ove forume, pa se ispričavam ako sam na krivom mjestu.
Fantastičan strip, stvarno odlično djelo, crtež, priča, sve apsolutno sjajno.
Ono što me zapravo zanima, kada možemo očekivati ostale 2 knjige?




Sorrx, nisam vidio. Ostale dvije knjige krajem godine, za Interliber.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/10/2018 : 02:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
knjiga 2,106 stranica

DW:Ta žena je imala više neprijatelja nego što je crnčuga na socijalnoj pomoći
Fibra:Ta je žena imala više neprijatelja nego crnčuga na socijalnoj pomoći.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/10/2018 02:06:32
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 09/10/2018 : 02:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

knjiga 2,106 stranica

DW:Ta žena je imala više neprijatelja nego što je crnčuga na socijalnoj pomoći
Fibra:Ta je žena imala više neprijatelja nego crnčuga na socijalnoj pomoći.





U originalu stoji:

"That woman had more enemies than there's niggers on welfare."

Propust u Fibrinom izdanju.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 09/10/2018 02:20:47
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/10/2018 : 09:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
to je barem očigledno;ovo postavih u cilju da se kod narednih amera više posveti pažnja.Ako prevod prođe kroz ruke samog prevodioca,lektora i markosa,ovakvi propusti se ne bi smeli dešavati.
Dobro se sećam da me je ova rečenica zbunila kad sam čitao strip (koje to neprijatelje ima crnac na socijalnoj pomoći?),a sad kad je dw postavio oglednu stranicu,uverio sam se da je u pitanju greška.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/10/2018 : 10:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
anto, svevidece oko

Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 09/10/2018 : 10:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Anto, potvrđujem ti jer si reka da s engleskim ne stojiš najbolje. Ne mogu ja znat šta je tebi očigledno. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/10/2018 : 10:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ako se ovo crnčuga shvati kao množina, onda nije greška, ali da, nitko to tako neće shvatiti, navodi na krivi zaključak, pa je onda ipak greška. My bad.

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/10/2018 : 13:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


Dobro se sećam da me je ova rečenica zbunila kad sam čitao strip (koje to neprijatelje ima crnac na socijalnoj pomoći?)




Hehe
A ja sam se pitao koliko ta žena ima crnčuga na socijalnoj pomoći... :)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/10/2018 : 13:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

She's a pimp!


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/10/2018 : 01:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Anto, potvrđujem ti jer si reka da s engleskim ne stojiš najbolje. Ne mogu ja znat šta je tebi očigledno. :)


vice,kad sam ja dobijao "petarde" iz engleskog,ti si još vukao kantice,lopatice i lončiće po trogirskoj plaži.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 11/10/2018 : 04:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by vice

Anto, potvrđujem ti jer si reka da s engleskim ne stojiš najbolje. Ne mogu ja znat šta je tebi očigledno. :)


vice,kad sam ja dobijao "petarde" iz engleskog,ti si još vukao kantice,lopatice i lončiće po trogirskoj plaži.



Barba anto, nije bilo zle namjere, žao mi je ako ste ono tako shvatili. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/10/2018 : 22:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by vice

Anto, potvrđujem ti jer si reka da s engleskim ne stojiš najbolje. Ne mogu ja znat šta je tebi očigledno. :)


vice,kad sam ja dobijao "petarde" iz engleskog,ti si još vukao kantice,lopatice i lončiće po trogirskoj plaži.



Barba anto, nije bilo zle namjere, žao mi je ako ste ono tako shvatili. :)



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/12/2019 : 12:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
SKALPIRANI KNJIGA 1 I 2

Ja sam rob navika.

Jednostavno početi čitati nešto što je drukčije od ustaljenih obrazaca ponekad mi predstavlja nevjerojatan napor. Bilo bi zapravo zanimljivo povući paralelu navike sa nostalgijom. Jedno je dosta ukorporirano u drugo ali da sad ne širim raspravu...
Uglavnom, navikao sam na Bonelli i na Francuze.

Ameri?

To malo što sam pročitao nije mi se posebno svidjelo ali prvenstveno zbog toga što nisam navikao na njih. E sad malo filozofije:možda se čini da pričam pizdarije (naravno, reći će neki:)) ali točno znam razlučiti kada mi je nešto nekvalitetno a kada je nešto kvalitetno ali nisam navikao čitati/gledati takvu vrstu žanra. Točno osjećam da je to što čitam dobra stvar ali jednostavno ne ide i ne ide...

Nisam navikao jbga.

Ali ipak i tome ima lijeka. Dobra stvar je što ako se dovoljno puta proba, taj zid navike koji me drži unutar sebe biti će razbijen i početi ću čitati i to drugo što je dobro, a na što jednostavno nisam navikao.
Skalpirane sam počeo čitati prošle godine i nisu mi se svidjeli, odnosno svidjeli su mi se ali nisam navikao na takav oblik stripa (nakon gornjeg iscrpnog objašnjavanja, mislim da kužite kaj mislim:))
Ne mogu to čitati, ne mogu, ne ide...
A opet dobro je jbmti, fakat je kvalitetno...
Uglavnom, prvi put sam stao nakon 50-ak strana i nisam se vraćao stripu sve do prije nekoliko dana.

Ponovo sam ga uzeo u ruke - i pročitao sam ova dva albuma u par dana.

Kakav spektakl!

Jbte koji likovi, koji scenarij, koji crtež!

Fakat prva liga. Po ovome bi trebalo snimiti film, odnosno seriju.

Glavni junak je sociopatski nastrojeni nasilnik ali opet u neku ruku dobar.
Zapravo, ovo je savršen primjer kako loš odgoj i loše društvo može uništiti čovjeka. Mislim da bi Zli konj bio odličan čovjek da mu je priušten život u normalnim okolnostima. Ali ipak, ono što je fascinantno, on ipak ima osjećaj za pravdu koji mu je očito urođen jer naučio ga sigurno nije. Ostali junaci su isto vrlo živopisni, zapravo mislim da ovaj strip po razradi svih junaka koji se pojavljuju u njemu spada u sam vrh žanra. Svaki lik sa svakim pojavljivanjem daje neku svoju priču, svoj stil, svoje ja. Stvarno odličan scenarij. Nasilja ima na bacanje ali meni to ne smeta, dapače. Čak i vjerujem da postoje takva mjesta, pa zašto ne? Netko je gore napisao "ma preuveličavaju" ali ako se sjetimo da postoje npr. Favele u Brazilu gdje vjerojatno isto ima ovakvih zajednica napretek, zašto ne bi bilo i ovakvih mjesta u jednom indijanskom rezervatu. Zapravo evo ideje za drugu verziju Skalpiranih - Skalpirani:Favelle :D

Uglavnom, remek - djelo.

Scenarij:10/10
Crtež:10/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/12/2019 : 12:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Markos

Totalno krivo postavljaš stvari. Umjesto da budeš sretan što si obogatio svoj riječnik jednom novom riječju koju do sada nisi koristio/poznavao, ti se buniš zašto se ona koristi? Nevjerojatno. Najbolje da se onda odredi fond od 1264 riječi koje se smiju koristiti i ništa van toga.


Ma brijem da u biti svi kužite što ja želim reći.
Nije meni problem ako u stripu tamo neka seljačina u sporednoj ulozi govori i iole i fakat i kaj ili bilo koju meni slabo ili totalno nerazumljivu riječ koja je neki lokalizam, samo mislim da glavni lik u stripu u svojim "oblačićima" nebi trebao imati takve riječi kojima bih ja u budućnosti trebao bogatiti svoj rječnik...


Ne jebeš ti živu silu, ti si odlučio bit tupav i šlus.


A iz kojeg si pak sad ti filma ispao?
Prekomplicirano ti za skužit ovo što sam napisao?


Da, vjerovatno je do mene.
Osim što si bezobrazan pa impliciraš da "iole" govore seljačine, jer si po nekom svom pravilu riječ "iole" smjestio u Dalmaciju, a tamo su naravno seljačine, opetovano odbijaš prihvatiti činenicu da je za razliku od "brijem", "iole" najnormalnija hrvatska riječ. To šta ti za nju nisi čuo nije naš problem, a još manje problem prevoditelja stripova.

Evo trudio sam se pisati književno da mi slučajno ne pobjegne neka riječ koja se u tvojoj lokalnoj birtiji ne koristi.

Inače, ova rasprava mi je zanimljiva jer sam istu ovakvu vodio s tobom prije par mjeseci, a sada imam Deja Vu.
Moram priznati da mi malo godi kada vidim da nisam jedini koji misli da si osoba koja voli pametovat o jeziku, a istovremeno o jeziku zna malo ili ništa.
Skoro kao dosada kad komentira utakmicu koju nije gledao.




Pa dobro, ako je iole išta pametno rekao brijem da je to ovo gore :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/12/2019 : 16:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

SKALPIRANI KNJIGA 1 I 2

Ja sam rob navika.

Jednostavno početi čitati nešto što je drukčije od ustaljenih obrazaca ponekad mi predstavlja nevjerojatan napor. Bilo bi zapravo zanimljivo povući paralelu navike sa nostalgijom. Jedno je dosta ukorporirano u drugo ali da sad ne širim raspravu...
Uglavnom, navikao sam na Bonelli i na Francuze.

Ameri?

To malo što sam pročitao nije mi se posebno svidjelo ali prvenstveno zbog toga što nisam navikao na njih. E sad malo filozofije:možda se čini da pričam pizdarije (naravno, reći će neki:)) ali točno znam razlučiti kada mi je nešto nekvalitetno a kada je nešto kvalitetno ali nisam navikao čitati/gledati takvu vrstu žanra. Točno osjećam da je to što čitam dobra stvar ali jednostavno ne ide i ne ide...

Nisam navikao jbga.

Ali ipak i tome ima lijeka. Dobra stvar je što ako se dovoljno puta proba, taj zid navike koji me drži unutar sebe biti će razbijen i početi ću čitati i to drugo što je dobro, a na što jednostavno nisam navikao.
Skalpirane sam počeo čitati prošle godine i nisu mi se svidjeli, odnosno svidjeli su mi se ali nisam navikao na takav oblik stripa (nakon gornjeg iscrpnog objašnjavanja, mislim da kužite kaj mislim:))
Ne mogu to čitati, ne mogu, ne ide...
A opet dobro je jbmti, fakat je kvalitetno...
Uglavnom, prvi put sam stao nakon 50-ak strana i nisam se vraćao stripu sve do prije nekoliko dana.

Ponovo sam ga uzeo u ruke - i pročitao sam ova dva albuma u par dana.

Kakav spektakl!

Jbte koji likovi, koji scenarij, koji crtež!

Fakat prva liga. Po ovome bi trebalo snimiti film, odnosno seriju.

Glavni junak je sociopatski nastrojeni nasilnik ali opet u neku ruku dobar.
Zapravo, ovo je savršen primjer kako loš odgoj i loše društvo može uništiti čovjeka. Mislim da bi Zli konj bio odličan čovjek da mu je priušten život u normalnim okolnostima. Ali ipak, ono što je fascinantno, on ipak ima osjećaj za pravdu koji mu je očito urođen jer naučio ga sigurno nije. Ostali junaci su isto vrlo živopisni, zapravo mislim da ovaj strip po razradi svih junaka koji se pojavljuju u njemu spada u sam vrh žanra. Svaki lik sa svakim pojavljivanjem daje neku svoju priču, svoj stil, svoje ja. Stvarno odličan scenarij. Nasilja ima na bacanje ali meni to ne smeta, dapače. Čak i vjerujem da postoje takva mjesta, pa zašto ne? Netko je gore napisao "ma preuveličavaju" ali ako se sjetimo da postoje npr. Favele u Brazilu gdje vjerojatno isto ima ovakvih zajednica napretek, zašto ne bi bilo i ovakvih mjesta u jednom indijanskom rezervatu. Zapravo evo ideje za drugu verziju Skalpiranih - Skalpirani:Favelle :D

Uglavnom, remek - djelo.

Scenarij:10/10
Crtež:10/10


Nesto najbolje sta sam procitao. Sve 10/10...Amin
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/12/2019 : 20:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ako su 1 i 2 za 10/10,šta onda reći za 4 i 5 koji su još bolji??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 04/12/2019 : 20:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ako su 1 i 2 za 10/10,šta onda reći za 4 i 5 koji su još bolji??



onda su za 11/11

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/12/2019 : 22:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ako su 1 i 2 za 10/10,šta onda reći za 4 i 5 koji su još bolji??



Ma ceo serijal...nema tu nikakvih padova i uspona...sve je vrhunski odradjeno. Pravo remek delo na delu
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/12/2019 : 22:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by anto

ako su 1 i 2 za 10/10,šta onda reći za 4 i 5 koji su još bolji??



onda su za 11/11



E nek' si mu objasnio...profesor
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/12/2019 : 23:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa loše mi je objasnio - trebalo je da stavi 10+/10 da bi imalo smisla.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/12/2019 : 23:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pa loše mi je objasnio - trebalo je da stavi 10+/10 da bi imalo smisla.



Mogao je i razlomak da stavi
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 09/12/2019 : 08:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
SKALPIRANI KNJIGA 3

I dalje je sve na nivou.

Ova knjiga mi je mrvicu slabija od prve dvije ali i dalje joj dajem najviše ocjene. Neke stvari su se riješile ali glavna spika je i dalje na tapeti.
Jedino kaj je moglo biti malo bolje napravljeno je sukob poglavice i Hmongovih. To je nekako prebrzo završilo.
Scenarij:10/10
Crtež:10/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.74 seconds. Snitz Forums 2000