forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Batman 3 - Mračna pobjeda
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/11/2016 : 21:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


MRAČNA POBJEDA nastavlja priču DUGE NOĆI VJEŠTICA. Rani su dani Batmanove borbe protiv kriminala, kad su James Gordon, Harvey Dent i on tek uskočili u svoje uloge zaštitnika Gothama. Nekoć grad koji je kontrolirao organizirani kriminal, Gotham City odjednom se nađe pod vlašću nakaza, poput Otrovne Ivy, Mr. Freezea i Jokera. Svjedočivši mračnoj evoluciji svoga grada, Mračni Vitez dovršava svoju transformaciju u njegova najvećeg zaštitnika. Sučeljava se s mnogim prijetnjama, uključujući i mogući povratak ubojice zvanog Praznik. Batmanova prethodna istraga Praznikovih ubojstava otkrila je da je više od jedne osobe bilo odgovorno za ubojstva. Pa ostaje pitanje: tko izvršava Praznikove zločine ovaj put? I koliko će ljudi umrijeti prije nego Batman sazna istinu?

Batman 3 • Mračna pobjeda • 408 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jeph Loeb • Crtež Tim Sale • Prijevod Josip Sršen • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2016. • Cijena 300 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-3-mracna-pobjeda/398/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/11/2016 : 01:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan Batmanov "telefonski imenik",sve je vise ovih debeljuca, a prostora sve manje...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/12/2016 : 12:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Zašto je JEPH... a ne kao na prošlom albumu JOSEPH ??

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/12/2016 : 13:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
U oba je Jeph, samo nismo promijenili sliku na webu za Dugu noc vjestica

Trouble will find me
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/12/2016 : 22:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ok

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 03/01/2017 : 17:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Rekao sam da neću više čitati Batmana, ali sam neki dan s guštom pročitao Mračnu pobjedu. Odličan je crtač Tim Sale. Pravi pravcati noir. Stilom mi je ozbiljniji od McReae u Hitmanu, ali zna imati razigrane superherojske anatomije i plašteve, posebno Batman (haha). Dijelom, osobito naslovnicama, podsjeća na Millerov minimalizam iz Sin Cityja, dok mračnu atmosferu postiže uspješno poput Philipsova Kriminala ili Risovih 100 Bullets. Mada je to daleko, ali Batman, eto, pa ti vidi. Ima kadrova koji su sam vrh.

Fibrin uvećani format uz briljantan papir i otisak, nakon što ti ruke malo ojačaju, ima smisla, širi granice medija, daje drugačiju dimenziju, nalik nečemu između filma i stripa, a može poslužiti i u samoobrani.

Edited by - zarmix on 03/01/2017 18:19:44
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/02/2017 : 19:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobar nastavak DNV. Nije me oduvao ali nemam mu ni zamjerki. crtež i boja su mi legli ko budali šamar osim (kao što je i zarmix primjetio) kod nekih prikaza Batmana i catwoman.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 26/02/2017 : 12:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
U rangu prethodnog Batmana ovog dvojca. Opet redaljka citave plejade negativaca iz Batmanovog svijeta samo da budu tamo. Zamjena npr. Jokera bilo kojim anonimcem ne bi bitnije uthjecala na pricu. Karaketerizacija likova povrsna, neuvjerljiva. Loeb bi trebao hitno kod Ennisa na poduku, jer od ovakve hrpe likova napraviti obicnu detektivsku pricu je steta. Trudi se on da to sve bude vece od zivota ali nekako ne uspijeva, bar kod mene. Unutarnji monolozi koji nas prate kroz cijeli strip zvuce kao losa imitacija Sin Citija ili Watchmena.

Najbolji aspekti ovog stripa su mi kadriranje i kolor koji je fantastican, sto automatski poboljsava i prosjecan crtez. Uglavnom, za mene ponovo jedan prosjecan mainstream strip koji izgleda bolje nego sto zapravo je. Obavezno stivo za ljubitelje Sismisa, a ostali nece izgubiti nista ako preskoce. Na moju policu nece, previse mjesta za tako prosjecan strip. :-)

Edited by - Mord on 26/02/2017 12:23:53
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/02/2017 : 14:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sve mi to deluje kao moj doživljaj Duge noći veštica.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/02/2017 14:46:51
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/02/2017 : 16:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sve mi to deluje kao moj doživljaj Duge noći veštica.


+1

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/09/2020 : 08:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Mogao si probat sakriti ili bar upozoriti na spoilere.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 06/09/2020 : 09:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Ispricavam se
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/09/2020 : 09:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doom

Ispricavam se



Pa nisi morao brisat post, samo si mogao slova stavit u bež ili žutu boju i prije toga napisat spojler. Ne znam koja od ove dvije boje se manje vidi. Tako ovdje obično radimo. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39106 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 05/12/2020 : 12:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Upravo procitao ovu grdosiju. Ostavicu ga u kolekciji jer mi je prica OK, atmosfera takodje, mada je crtez najslabiji deo. Dzoker ima zube kao kit u crtacima.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/01/2021 : 15:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord


Uglavnom, za mene ponovo jedan prosjecan mainstream strip koji izgleda bolje nego sto zapravo je.


Upravo to. S tim da sam ga ja čitao neposredno nakon prethodnog dijela i ostavio mi je dojam nepotrebne reciklaže, pa bih ga nazvao i ispodprosječnim.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Chui
Average Member



922 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 07/01/2021 : 09:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ok da, mračna pobjeda izgleda kao kopija duge noći pa mnogima nije sjela najbolje ali na mene je ostavila dojam poboljšane verzije duge noći najviše u segmentu priče i vizualno koloringa pa mi je za pol ocjene i bolja od duge noći. 4.5/5
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/09/2021 : 20:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Sejlov stil inače obožavam ali majku mu zašto Pingvinko ima usta kao lubenica i specijalnu moć lebdećih zubića
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/09/2021 : 21:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Direktan nastavak na The Long Halloween ili kako je kolokvijalno prozvan među fanovima - The Long Hangman, zadržava oproban modus operandi već viđen kod starijeg brata i ovde kao i tamo pratimo detektivsku priču rešavanja ubistava po motivima praznika uz neizbežnu plejadu likova iz Batman univerzuma

Kao što naslovnica sa Robinom naslućuje sva ta ubistva su praktički samo predigra za uvođenje novog lika - Dicka Greysona. Iako se Robin u ovom stripu pojavljuje tek pri kraju i ima sporednu ulogu njegova pojava nosi najveću težinu i značaj u ovoj priči najviše zbog poglavlja #9 gde se kroz scene flešbekova prikazuje slojevit odnos između Brucea, Dicka i Alfreda i ova scena mi je možda i omiljena među svim Batman pričama. Ovaj strip se pamti po tom poglavlju

Tim Sale fenomenalan i obožavam njegov gotik-noar stil sa sjajnim kadriranjem i igranjem sa senkama, zna ponekad da bude i previše karikaturalan kao što se vidi u slučaju Jokera kome su se zubi i vilica otegli do poda, čisto da se zna ko je najveći freak Batman univerzuma
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000