forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Buddha 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/11/2016 : 21:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Hvaljeni pripovjedni genij Osamua Tezuke, besprijekorna vještina njegova vizualnog izražavanja i topla humanost u potpunosti su procvjetale u ovom epu u osam knjiga o Siddharthinu životu i svijetu. Tezuka dokazuje svoje duboko razumijevanje teme kontekstualizirajući Buddhine ideje; naglasak je na pokretu, akciji, emociji i sukobu dok princ Siddhartha bježi od kuće, putuje kroz Indiju i propituje hinduske običaje poput asketskog samoozljeđivanja i ugnjetavanja kasti. Tezukin Buddha ne preporučuje rezignaciju i pasivnost, već propovijeda prosvjetljenje kad prepoznamo povezanost svega, preporučuje suosjećanje s patnjom i razumno uređenje naših života. Filozofski segmenti utkani su u međuljudske situacije uz revolucionarnu vizualnu dinamiku zbog koje umjetnik nikad ne gubi pažnju čitatelja. Tezuka je bio više humanist nego budist, a njegov magnum opus nije propagandni pokušaj. U tom smislu može se usporediti s romanom Hermanna Hessea ili Bertoluccijevim filmom; Tezukin pristup zapravo izražava blago nepoštivanje religije jer uključuje ono što zapadni komentatori često izbjegavaju, a to je humor.

Buddha 1 • Kapilavastu • 400 stranica • C/B • 150 x 210 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Osamu Tezuka • Crtež Osamu Tezuka • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2016. • Cijena 120 Kn

Buddha 2 • Četiri susreta • 416 stranica • C/B • 150 x 210 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Osamu Tezuka • Crtež Osamu Tezuka • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.11.2016. • Cijena 120 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/buddha-1-kapilavastu/405/
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/buddha-2-cetiri-susreta/406/

Trouble will find me

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 09/11/2016 : 23:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Bravo !!!
Tezuka se uzima pod obavezno...

Carpe diem
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/11/2016 : 01:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tezuka mi je jako ljepo legao u proslom Fibrinom izdanju pa se bez dvojbe i ovom djelu radujem.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5487 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 10/11/2016 : 06:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Osobno mi najbolji Tezuka. A nisam budista :)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/11/2016 : 08:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
buda je obavezan
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/11/2016 : 00:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Čemu trošiti riječi i što drugo reći nego... TEZUKA!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/11/2016 : 09:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Osobno mi najbolji Tezuka. A nisam budista :)



I meni uz nekoliko njegovih Phoenixa (koje će nadam se Fibra objaviti).

Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/11/2016 : 09:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prvi dio noćas u svega par sati i dovoljno je reći da mi se niti jednom nisu sklopile oči. Što mi je zadnjih godina zapravo pravilo.
I crtežom i naracijom naizgled neozbiljna, ova priča je protkana finim nitima životne mudrosti i situacijama u kojima se na šašav način prikazuje ljudska priroda.
Za sada bih ovo svrstao u rang Adolfa (neantova 9/10) s nekim predosjećajem prema 10/10.
Znači puno puno bolje nego Oda Kirihitu koja iako mi je tematski bliskija, čuči negdje par zvjezdica niže.


Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/11/2016 : 09:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Pročitao prvi dio noćas u svega par sati i dovoljno je reći da mi se niti jednom nisu sklopile oči. Što mi je zadnjih godina zapravo pravilo.
I crtežom i naracijom naizgled neozbiljna, ova priča je protkana finim nitima životne mudrosti i situacijama u kojima se na šašav način prikazuje ljudska priroda.
Za sada bih ovo svrstao u rang Adolfa (neantova 9/10) s nekim predosjećajem prema 10/10.
Znači puno puno bolje nego Oda Kirihitu koja iako mi je tematski bliskija, čuči negdje par zvjezdica niže.




nisam te skontao ovo?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 11/11/2016 : 10:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Malo se zajebavam!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/11/2016 : 16:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma znam da se zezaš,nego si me zbunio sa ovim "predosećajem".
Znači u rangu Adolfa?
(koji je meni u samom vrhu pročitanog)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/11/2016 : 17:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
momci,braćo,prijatelji,kolege:
da li mogu da čitam ove dve knjige zasebno (mislim u razmaku od mesečak dana) ili je bolji efekat kad sljuštim jednu za drugom???

pitam jer se sad preračunavam oko nabavke ove ture, i odgovara mi finansijski da ih naručim u dve različite ture.
(I - Skalpirani 1-3 + Buda 1;II - Ptica,Saga + Buda 2;III - Krcko 2,3 + Taniguči;ortak uzima Brodeka,Ćao đaci i Pedrosu)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/11/2016 : 18:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

momci,braćo,prijatelji,kolege:
da li mogu da čitam ove dve knjige zasebno (mislim u razmaku od mesečak dana) ili je bolji efekat kad sljuštim jednu za drugom???

pitam jer se sad preračunavam oko nabavke ove ture, i odgovara mi finansijski da ih naručim u dve različite ture.
(I - Skalpirani 1-3 + Buda 1;II - Ptica,Saga + Buda 2;III - Krcko 2,3 + Taniguči;ortak uzima Brodeka,Ćao đaci i Pedrosu)


Mislim da ti je svejedno, jer će ionako proći neko vrijeme dok ne pročitaš treću knjigu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/11/2016 : 18:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ok,hvala

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/12/2016 : 15:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Tezuka:Buddha 1 - Kapilavastu (Fibra)

Posle Adolfa i Ode Kirihitu,na red dođe i (po mnogima) magnum opus boga mange,Osamu Tezuke,Buda.
Buda je osmotomno delo o Sidartinom životu;(citirao bih cromwella) crtežom i naracijom naizgled neozbiljna, ova priča je protkana finim nitima životne mudrosti i situacijama u kojima se na šašav način prikazuje ljudska priroda.
Tezuka standardno "vozi" 300km/h,pa se strip ne ispušta iz ruku dok se završi.A završi se bogami vrlo brzo,sa obzirom da ima 400 stranica.
Za prvu knjigu ide 9/10,ali cenim da će to ići polako više sa svakom novom knjigom.
Šta reći osim totalna preporuka.I nemojte da vas neozbiljan crtež odbije od kupovine!!!

Zanimljivosti:
Tezuka je odvajkada bio zajebant,pa je i ovde provukao par fazona:
1.stranica 91. - "pretvara običnu vodu iz slavine u colu,tačno?" - za slavinu bi i moglo da prođe,ali za "kokišku" nikako.
2.stranica 275. - "...poput New Yorka ili Pariza..." - kod Pariza su omašili 900 godina,a kod Njujorka 2100.
3.stranica 305. - pojava Tezuke,a potom i drugog lekara u modernom lekarskom odelu (Tezuka će se do kraja još jednom pojaviti kao doca)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/12/2016 14:33:46
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/12/2016 : 09:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
U drugoj knjizi pratimo Sidartino detinjstvo,gde on kao jako mali pokazuje svoju različitost i interesovanja za stvari koje su nepojmljive za taj uzrast.
Iako ga otac obučava za vojnika i budućeg vladara,Sidarta naginje ka duhovnim aspektima života.To će dovesti da mladi princ pobegne iz dvorca i upozna Tatu,kao i devojku Migailu,koju će kasnije zavoleti.
Druga knjiga nam govori i o njegovom odrastanju,ženidbi,državnim problemima,kao i počecima njegovog asketskog života i duhovnog uzrastanja.

9/10

Nakon četvrtine serijala,moram reći da mi je Buda u rangu Ode Kirihitu,ali za celu ocenu ispod Adolfa (koji mi je inače među prvih 10,ako i ne 5 top stripova).
Voleo bih da je Tezukin stil u Budi ipak za mrvicu ozbiljniji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 31/12/2016 16:09:03
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 30/12/2016 : 12:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
stiglo... načeto... 45 prvih lepih stranica i prelepi prizori Himalaja kao prvi kadar... dovoljno da udje u top 10 svih vremena... pamticu ovo kao prvi kadar Carsonove proslosti i prvi Magico Vento... nastavicu da izvestavam sa Budinog fronta...

sangue navajo
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 31/12/2016 : 14:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Tezukin humor u ovom stripu je isprve čudan i neprikladan, ali usred druge knjige mi je konačno sjeo i sad mi je teško zamisliti ovaj strip bez njega, jednostavno se treba naviknuti. Sama priča mi nije toliko zanimljiva kao u Kirihitu ili Adolfu, ali Tezukino pripovjedanje bi i stripovsku adaptaciju telefonskog imenika učinilo zanimljivom pa se Buddha ipak brzo čita. :)
Crtež je standardno prekrasan.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 31/12/2016 : 16:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

momci,braćo,prijatelji,kolege:
da li mogu da čitam ove dve knjige zasebno (mislim u razmaku od mesečak dana) ili je bolji efekat kad sljuštim jednu za drugom???

pitam jer se sad preračunavam oko nabavke ove ture, i odgovara mi finansijski da ih naručim u dve različite ture.
(I - Skalpirani 1-3 + Buda 1;II - Ptica,Saga + Buda 2;III - Krcko 2,3 + Taniguči;ortak uzima Brodeka,Ćao đaci i Pedrosu)



Što ti je ovo Krcko 2,3?

Inače mi je super izbor. Ne znam jedino kakav će biti ovaj Pedrosa. Više sam očekivao od Portugala, mada su crtež i boja mrak, pa ga nisam više htio uzimati kad ionako ima hrpa svačega.

Edited by - zarmix on 31/12/2016 16:55:09
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/12/2016 : 16:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Tezukin humor u ovom stripu je isprve čudan i neprikladan, ali usred druge knjige mi je konačno sjeo i sad mi je teško zamisliti ovaj strip bez njega, jednostavno se treba naviknuti.


Isto je bilo i sa mnom.

I to ne samo kod Buddhe nego i kod drugih Tezukinih stripova.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/12/2016 : 22:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

quote:
Originally posted by anto

momci,braćo,prijatelji,kolege:
da li mogu da čitam ove dve knjige zasebno (mislim u razmaku od mesečak dana) ili je bolji efekat kad sljuštim jednu za drugom???

pitam jer se sad preračunavam oko nabavke ove ture, i odgovara mi finansijski da ih naručim u dve različite ture.
(I - Skalpirani 1-3 + Buda 1;II - Ptica,Saga + Buda 2;III - Krcko 2,3 + Taniguči;ortak uzima Brodeka,Ćao đaci i Pedrosu)



Što ti je ovo Krcko 2,3?

Inače mi je super izbor. Ne znam jedino kakav će biti ovaj Pedrosa. Više sam očekivao od Portugala, mada su crtež i boja mrak, pa ga nisam više htio uzimati kad ionako ima hrpa svačega.


http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/krcko-krc-sa-2-krcko-integral-2/34503/0/

http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/krcko-krc-sa-3-krcko-integral-3/34504/0/

klasik franko-belgjansko humorističkog stripa - sjajan,sjajan,sjajan strip.

glede novog Pedrose,ako ti Portugal nije ispunio očekivanja,ovo onda slobodno preskoči.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 31/12/2016 22:44:13
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/01/2017 : 14:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
buda tezuka bog stripa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/01/2017 : 14:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Da mi je neko pokaza Budu prije desetak/petnaestak godina raka bi da ovi čovik nezna crtati:)
Crtež je genijalan a priča teće tako lako i prirodno da je to milina.
Izdanje je odlično iako bi ja izbacija tvrde korice:)a i cijena je malko veća za standard većine Hrvata(ali na to smo se navikli).
I zašto naslov nije Buda?

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 20/01/2017 15:02:52
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/01/2017 : 15:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
koliko buda bude ove godine?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/01/2017 : 15:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ove godine ćemo pokušati izbaciti 4 Buddhe. Ali svakako dogodine završavamo.
Oko transkripcije je bilo brdo, ali zaista brdo konzultacija, s raznoraznim stručnjacima za jezik, budizam, indologiju itd itd i na kraju je izabrana ta transkripcija, a iz razloga što Indijci, kako su mi objasnili, imaju taj glas "dh", tako da ga oni izgovaraju doista ovako kako piše "Buddha".

Ja bi volio da je cijena manja, ali vjeruj mi da je jako teško, na tako malu nakladu. 400-tinjak stranica za 100-tinjak kuna mi se ipak ne čini toliko strašno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1938 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 20/01/2017 : 21:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Fibrini Japanci su najpovoljniji sta se tice cijene.Puno stranica a cijena prihvatljiva.Za usporedbu npr.jedan Blueberry ili Jeremiah od 45 stranica kostaju 75-80 kn.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000