forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Tom King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/11/2016 : 02:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Tom King jedno je od novih lica na američkoj stripovskoj sceni. Riječ je o osobi neuobičajenog životnog puta, posebice kada je riječ o scenaristima stripova.

Naime, King je svoje prve stripovske korake ostvario kao pripravnik u Marvelu i DC-ju. Međutim, nakon terorističkih napada 11.9.2001. godine pridružit će se agenciji CIA, gdje će raditi u protuterorističkoj jedinici. Sedam je godina radio kao jedan od voditelja protuterorističkih operacija, da bi nakon toga napustio agenciju i posvetio se pisanju i svojoj obitelji.

Godine 2012. debitirat će svojim prvim romanom, A Once Crowded Sky. Iduće će godine potpisati i svoj prvi stripovski uradak. Od tada kontinuirano stječe naklonost publike i kritike.

Kingovo životno iskustvo - posebice rad u agenciji CIA - oblikovat će njegove stripove.

Od 2014. do 2016. godine King je bio koscenarist na serijalu Grayson. Grayson je bio serijal o pustolovinama Dicka Graysona, Batmanovog stalnog suborca, koji je usred određenih okolnosti ulogu superheroja zamijenio onom superšpijuna. U dvadesetak brojeva su King, koscenarist Tim Seeley i crtač Mikel Janin stvorili jedan napeti i inovativni špijunsko-superherojski križanac, kojem je Kingovo iskustvo dalo određenu dozu autentičnosti.

Kingovo je protuterorističko iskustvo obilježilo i njegovi idući angažman, serijal The Omega Men. Strip prati grupu svemirskih pobunjenika koji se bore protiv totalitarnog galaktičkog carstva. Kingov scenarij spretno je zaokružio Barnaby Bagendas svojim crtežom, koji je bio inspiriran serijalom Watchmen.

Grayson i The Omega Men bili su objavljeni u okrilju DC-ja, ali serijal The Vision objavio je u okrilju Marvela. Riječ je o serijalu koji prati androida Visiona, koji je ponešto smanjio svoju superherojsku aktivnost kako bi osnovao obitelj. Svi članovi obitelji su androidi, što je cijelom stripu dalo jednu neuobičajenu dinamiku, koju je sjajno dočarao crtač Gabriel Hernández Walta.

Kingovi stripovi Grayson, The Omega Men i The Vision u mnogočemu su sadržavali elemente autobiografskog, ali umotane u superherojsko i znanstvenofantastično ruho. No, serijal The Sheriff of Babylon, objavljen u sklopu DC-jeve edicije Vertigo, vjerojatno je najneposredniji prikaz Kingovog života. Naime, neko vrijeme je proveo u Iraku tijekom svoje službe za CIA-u. To je zapravo radnja stripa The Sheriff of Babylon. Ovaj napeti krimić nudi jedan sasvim novi pogled na rat u Iraku, napet, potresan i emotivan. King je tijekom svoje kratke karijere imao tu sreću da surađuje sa sjajnim crtačima, s kojima je bio jako dobro usklađen. Isti je slučaj i s ovim serijalom, gdje je rat u Iraku izvrsno dočarao Mitch Gerads.

King je status scenarističke zvijezde zacementirao ove godine, kada je postao scenarist serijala Batman.

Ukratko, Tom King je autor na kojeg treba obratiti pozornost. Ako još niste, svakako pročitajte neki od njegovih stripova.






























Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 30/11/2016 : 13:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

King je status scenarističke zvijezde zacementirao ove godine, kada je postao scenarist serijala Batman.



Batman u tim stripovima jednostavno postoji. Inherentan, nenametljiv, u prvim sveskama maltene ne radi ništa osim što je Batman.

"Gdje je otišao?"
"Pusti ga. To je Batman."

Dakle nadzorno-odgojna funkcija. I onda djeca zabrazde pa ih Batman mora korigirati. Bez suza u očima, ali plače duboko u sebi.

"Ja sam Batman."

Solidno složen prvi lukić priče, crtež je dobar i našlo bi se vjerojatno još par izgovora zašto čitam. :-)


Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/01/2021 : 17:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
King mi je trenutno jedan od dražih pisaca. Stavimo li na stranu par promašaja koje je imao, njegovi su stripovi itekako zanimljivi i vrijedni čitanja. Baš malo po malo gulim Graysona i živo me zanima di će me priča odvesti. No, podižem ovaj topic čisto kako bi postavio ovu dolje sliku s njegovog Twittera iz 2017. godine. Zanimljivo je vidjeti policu jednog poznatog pisca gdje možemo vidjeti šta zapravo on voli čitati:

"Day 1 of relearning how to write. Rereading selections from my Shelf of Favorite Comics. (Some selections missing as they are on the floor.)"


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/01/2021 : 19:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Sve glancer do glancera
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/01/2021 : 20:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Taj je manje načitan od začelja našeg foruma

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 23/01/2021 : 13:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/01/2021 : 13:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Izgleda ko neka streberka. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/01/2021 : 14:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Sviđa mi se kolor i onaj kadar s požarnim stubištem.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 23/01/2021 : 14:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ma ovo izgleda kao neka patetika. Tome Kinže, ako je ovo najbolje što možeš, malo vrijediš.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/01/2021 : 14:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ma ovo izgleda kao neka patetika. Tome Kinže, ako je ovo najbolje što možeš, malo vrijediš.



Njegov run na Batmanu definitivno nije najbolje što može. Doduše, pročitao sam samo prva dva trejda, no nisu me niti malo oduševili. Prave stvari su The Omega Men, Mister Miracle te pogotovo Vision. Prva liga stripovi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 23/01/2021 : 14:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
King je interesantan jer je doneo nešto novo u glavnotokovski strip, zahvaljujući svojoj zaleđini. Ali videćemo kad prođe malo vremena da li je samo "one-trick pony" ili ume da bude raznovrsniji.

Voleo bih da je ovo drugo, ali osećaj me upozorava da je verovatno ovo prvo. No, nadam se da grešim.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 23/01/2021 : 14:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Te naslove sam često viđao na Top of decade listama. Čekam Fibru i otkup u knjižnicama
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 23/01/2021 : 15:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ma ovo izgleda kao neka patetika. Tome Kinže, ako je ovo najbolje što možeš, malo vrijediš.


Ne kažem da je ovo najbolje, ovo jedna od duplerica koje se meni sviđa.
Njegov run na Batmenu je drugačiji od bilo kog drugog koji sam čitao, a čitao sam svašta.
Dobar deo Kingovog runa je o odnosu, vezi Beta i Catwoman. Meni je drag jer uspeva da balansira na granici patetike, da ne skrene u sapunicu, a da izazove onaj guilty pleasure što čitajući Batmena uživate u ljubavnoj priči.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/01/2021 : 15:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN by Tom King & Lee Weeks



Scenarij: Tom King
Crtež: Lee Weeks
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski, neo-noir



Ovdje imamo jednu lijepu kolekciju Batmanovih stripova koje potpisuju scenarist Tom King i crtač Lee Weeks. Nisam čitao cijeli Kingov run na Batmanu te sam se u početku bojao da će mi zbog toga ovo bit nešto teže za pratiti, no na kraju se pokazalo da mi je bojazan bila neosnovana.

U principu ovdje imamo četiri priče. Prva od njih, Some of These Days je originalno objavljena u Batman Annualu i prikazuje nam jedan što-bi-bilo-kad-bi-bilo svijet u kojem vidimo presjek odnosa Batmana i Catwoman, od njihovog prvog susreta pa sve do posljednjeg, nekad u budućnosti. Sasvim pristojna priča, lagana i lijepo napisana. Druga po redu, trodijelna Cold Days, ujedino je i najduža te je objavljena kao dio redovne Batman serije. U njoj pratimo Kingovu varijantu filma 12 Angry Men smještenu u Gotham City, tako da ako ste gledali film, možete otprilike pretpostaviti o čemu se radi. Meni se svidjela, mislim da je dobro napisana i zanimljivo je napokon vidjeti Brucea Waynea u glavnoj ulozi. Treća priča, All the Way Down, kratka je i gotovo bez ikakvog teksta, no nije me baš nešto pretjerano oduševila te mi je ostavila dojam kao da je odrađena čisto da se popuni prostor. No zato na kraju imamo daleko najbolju priču, razlog zbog kojeg ovu kolekciju i treba kupiti. Naravno, radi se o Pway For Me o kojoj sam već prije pisao ovdje, tako da se neću sada ponavljati. Definitivno jedan od najboljih stripova koje je Tom King ikada napisao i zaslužuje da ga se ima na papiru.

Na kraju imamo kolekciju naslovnica koje je Lee Weeks radio za raznorazne Batman naslove u posljednjih 20-ak godina i to je to. Sve u svemu, zadovoljan sam, više nego što sam u početku mislio da ću biti. Također, ugodno iznenađenje je i odabir papira s obzirom da ovdje nije onaj klasični sjajni papir, već je korišten nekakav polu-mat. Puno bolja opcija ako mene pitate.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/01/2021 : 15:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Je li trejd ili HC?
Vidio da je deluxe

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 26/01/2021 15:36:51
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/01/2021 : 16:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
HC, onaj deluxe povećani format.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/02/2021 : 10:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Poslednjih mesec dana sam čitao mnogo toga što je King napisao (Grayson, The Omega Men v3, The Sheriff of Babylon, Vision v2, Mister Miracle v4, Heroes in Crisis, Rorschach, Strange Adventures v4), ali me trenutno mrzi da duže pišem o bilo čemu od nabrojanog, iako MNOGO toga zaslužuje da se kaže mnogo toga.

Ovaj put bih samo par reči o ongoing serijalu (trenutno objavljeno 3 od 12 planiranih sveski), praktično završetka njegovog runa na Batmanu (koji nije mogao da sprovede kroz originalnu seriju), a to je "Batman - Catwoman".
A reči su: Jebo te!... J.e.b.o.t.e!!!
Kako ovaj čovek piše, meni je neverovatno. Izbrojao sam (verovatno pogrešno) 8 radnji u 8 vremenskih tokova i prostora koje čine (verovatno) komplikovanu priču, koje ponekad i na istoj tabli kombinuje, ali je uvek sve dovoljno jasno ispričano, šta se dešava (desilo), ko, zašto...

Tom King piše pametno, piše dobro, piše iskreno. "Na žalost" piše uglavnom superheroje ili tuđe serijale, ali piše kao što recimo piše Strange Adventures: krene kao da je to obična superherojština, a onda te ošine pravo u mozak...

Pokušaću uskoro da se nateram da napišem nešto bar o Mister Miracle i Omega Men, koji to naročito zaslužuju, ali i o Vision i Sheriff of Babylon.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/02/2021 : 14:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

8 vremenskih tokova



Zapravo, 3 su vremenska razdoblja: budućnost (nekoliko tjedana nakon smrti Batmana), sadašnjost (zajednički život Cat i Bat - današnji kostim Cat) i prošlost (rani dani zaljubljenosti - stari kostim Cat).

Priča je za sada malo konfuzna, još uvijek se dosta toga otvara i kao da King s Jokerom i Phantasmom tapka u mjestu. Također, Mann je vrlo nezgrapno nacrtao ili uklopio flashbackove s Alfredom. Helena u kostimu je izobličena... Ostalo je uglavnom ok. Vidjet ćemo gdje će to King odvesti. Njegov run na Batmanu je bio najbolji dok je pisao o odnosu Cat i Bat. Ovdje je to s manje emocija.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/02/2021 : 14:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pa da, priča se tek otvara, ovo je ipak tek treća sveska.
Mislio sam na 8 tokova radnje, bilo prostorno, bilo vremenski, ali mislim da se razumemo.
Meni je crtež dobar. Iako ponekad nema eksplicitnih rezova, bilo kadriranjem, bilo kolorističkih, jasni su prelazi ako se malo pažljivije čita.
A opet, možda sam ja previše neobjektivan jer preterano volim Kinga i preterano hajpujem.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/02/2021 : 14:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam pročitati osvrte za ove njegove mini-serijale. Meni su The Omega Men, Vision i Mister Miracle fenomenalni stripovi i baš su me oduševili kad sam ih prvi put čitao. Baš se ovih dana spremam ponoviti Miraclea, ovaj put na papiru Rorschacha i Strange Adventures sam pročitao po prvu svesku i djeluju super, no ostatak ću pročitati kad izađu svi brojevi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 18/02/2021 14:26:33
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/02/2021 : 15:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Strange Adventures



Ja čekam da netko prevede Pykkt jezik.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 25/02/2021 : 11:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ja sam uradio svoj domaći zadatak: pročitao sve (bitno) što je Tom King napisao. Grayson, The Omega Men v3, The Sheriff of Babylon, The Vision v2, Mister Miracle v4, Heroes in Crisis i, naravno, njegov run na Batmanu (sitnica od 85 sveski, od kojih je on pisao 80), plus ongoing serijale, do sad objavljene sveske Rorschach, Strange Adventures v4, Batman-Catwoman, uz par nekih kratkih pričica, iz uglavnom beznačajnih kompilacija (CMYK #4 priča Black Dead in America, Love is Love - jedna tabla).
Drugar Marko "Vekovnici" Stojanović mi je rekao da je recenzije pisao (kad ih je pisao) da bi SEBI pokušao da objasni zašto neki strip voli (ili ne voli). Po meni druga "prihvatljiva" opcija za pisanje o nekom stripu je iz razloga što želiš da podeliš radost pročitanog sa drugima. I zato ovaj moj domaći rad:

Zašto volim Tom Kinga?

King piše pametno.
Kako sam kaže, kasno počeo da se bavi pisanjem. Prvo je počeo da piše knjige, pa su ga odbijali, pa je počeo da piše stripove, pa su ga odbijali, pa je opet pisao stripove, pa su ga opet odbijali, pa je onda ipek neko nekako uspeo da shvati šta ovaj čovek može. A može.
King ima šta da kaže. Ima priče da ispriča. Uglavnom su mu priče smeštene u superherojski milje, ali to uglavnom nisu priče o superherojima, tj. nisu samo o superherojima, uvek... UVEK... je to nešto više (ok, osim možda u Graysonu). Realno, mene boli dupe za superheroje, ne čitam ih i ne volim ih, nema tu ničega za mene, a opet je King uspeo sam da me "natera" da pročitam skoro sve što je napisao o superherojima.

King piše strpljivo.
Priče su mu takve da su uvek potpuno osmišljene unapred. Skoro svaki strip deluje kao puzzle od 1000 delova koje on slaže lagano, svakom delu posveti pažnju, svaki ispriča bez žurbe, hirurški precizno, svaki legne na svoje mesto. Čak i run na Batmanu deluje kao da je od skoro prve sveske znao gde će priča otići, kako će se završiti, serijal koji je pisao skoro pet godina.

King piše umereno.
Zna zanat. Ne davi, recimo kao Snyder (koga su izgleda plaćali prema broju reči koje izgovaraju likovi), ne guši kao Bendis (ali čije metode dijaloga često koristi). Ne, kad treba objašnjenje, onda ide objašnjenje, kad ide akcija, onda je akcija, uvek prava mera, uvek drži pažnju, poput Kirkmana. Često koristi Mooreove fore (osim klasične table "rešetke" 3x3 iz Watchmena), često koristi i njegov način naracije, paralelnim radnjama u tekstu i crtežu.
Ali priča je bitna. Priča je najbitnija. Čak i kad (često) koristi citate, poeziju, uvek je to nekako taman koliko treba.

King piše angažovano.
Ovo je možda meni i najbitnije. Kad sam pročitao Mr.Bushidov tekst sa početka ove teme i video da je radio za CIA (King, ne Bushido), malo mi se prevrnulo u stomaku. Da se razumemo, moj odnos prema američkoj spoljnoj politici bi mogao da se opiše jednom rečju: gađenje. Generalno, kao dete odraslo uz "Tuđe nećemo, svoje ne damo!", svaka imperijalistička politika mi je odvratna, svako osvajačko nastojanje izaziva instinktivni revolt i odbrambeni stav. A ono što King piše, ponekad eksplititno kao u The Sheriff of Babylon, nekad prikriveno kao u The Omega Men, i njegov odnos prema istom "problemu", o ponašanju Amerike kao apsolutnom vladaru planete Zemlje, je nešto o čemu ću više kad bude reči o samim stripovima.

King piše emotivno.
Iako često balansira na granici patetike, uvek (uvek!) ostaje sa prave strane, nikad ne skrene u kič, nikad u patetiku.
Njegov run na Batu je pre svega o odnosu njega i Catwoman (naravno, uz sve "neophodne" standardne negativce koji su morali biti ubačeni, pre svega Bane, onda Riddler, Joker...). Ali to je pre svega ljubavna priča. U Batmanu! O Batmanu! 85 sveski. I to tako da što duže čitaš sve je bolja i bolja. Ili, na primer, Mister Miracle. Ljubavna priča! Ili (možda malo manje) Strange Advantures, isto, ljubavna priča. Sve upakovano, da Ameri mogu da progutaju, u superherojštinu, ovakvu ili onakvu.
Ne samo to. King voli svoje likove. Sve likove. I to se vidi. Voli čak i negativce kao što su obezbeđenje mafijaša Carmine Falconea, svi imaju svoju, makar i minimalnu priču, svi su bitni, svi su ljudi (i kad nisu ljudi). Svaki lik je isecirao, svaki vam je ponudio na tacni, za svaki je našao razumevanje, za svaki vas je naterao da je i vama stalo.

King piše duhovito.
Naročito u Mister Miracle-u i Batmanu (lik Alfreda je ugavnom korišćen za taj humoristički odmak, naročito u prvom trejdu). Najbolji primer je double-date Supermena, Lois Lane, Batmana i Catwoman u petom trejdu. Urnebesno!
Ili početak trećeg Batman trejda, scena u brzoj hrani Batburger sa Batom i Robinima je jednostavno briljanta.
Kingov humor je nenametljiv, prepun dobroćudne ironije, nema sarkazma, nije vulgaran, nije na prvu loptu. To je onaj humor od kog se ne smejete glasno, ali vam izmami osmeh i stvori osećaj topline u grudima.
Moram da dam jedan primer, scena iz prvog trejda Batmana:
Duke (Bruce-u): Do you trust them?
Bruce: (...) As far as trusting them... I don't even trust Alfred.
Alfred (Duke-u): For his tenth birthday, he asked for a katana Dijeling blade. I got him a Waizashi, which seemed more appropriate for his age. He's been this way ever since.

King je majstor.
Long live the King!

Ja sam uradio svoj domaći zadatak, a vi?

(p.s. Sledeći domaći: The Vision)

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 25/02/2021 11:55:06
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/02/2021 : 12:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Naročito u Mister Miracle-u i Batmanu (lik Alfreda je ugavnom korišćen za taj humoristički odmak, naročito u prvom trejdu). Najbolji primer je double-date Supermena, Lois Lane, Batmana i Catwoman u petom trejdu. Urnebesno!




Double-date Supermena, Lois Lane, Batmana i Catwoman????

To ne može biti dobro. Ne vjerujem da postoji ijedan strip čovjeka koji bi napisao tako nešto, a da imalo vrijedi. Osuđujem Toma Kinga, osuđujem njegov rad, definitivno ga stavljam u ladicu: ZLOTVORI!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/02/2021 : 12:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Super jedva čekam pročitati tvoje osvrte, da vidim koliko se poklapamo s ukusima. Meni je King isto većinom odličan, iako nisam pročitao sve što je napisao. Ima većinom odlične radove, no nađe se tu poneki osrednji, kao i jedan totalni užas

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 25/02/2021 : 13:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Bravo, KuntaKinte. Ovdje +1 što se tiče štovatelja djela Toma Kinga.

quote:

Originally posted by KuntaKinte

Ali to je pre svega ljubavna priča. U Batmanu! O Batmanu! 85 sveski. I to tako da što duže čitaš sve je bolja i bolja.



Kingov rad na Batmanu u početku je zasigurno dosta bio pod utjecajem urednika (jer ipak je Bats jedno od DC-jevih najkomercijalnijih izdanja). Zato na početku Kingovog runa i imamo uvođenje dva potpuno beznačajna lika koji su brzo zaboravljeni (Gotham i njegova sestra Gotham Girl). Kao i crossover Night of the Monster Men. A onda kada je krenula priča o Baneu i kada su počele stizati odlične kritike izgleda da je King dobio dovoljno autorske slobode. Tu negdje je "zaiskrilo" između Cat i Bat. I krenula je njegova najbolja serija koja je, na sreću nas koji smo nestrpljivo čekali svaki broj, tada izlazila dvaput mjesečno.

Edited by - zveles on 25/02/2021 13:52:53
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/02/2021 : 18:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bas lep tekstic KuntaKinte! Sad zelim kad Fibra i CK zavrse sa Snajderom, da krenu na Kingovog Batmana. A verujem da cemo ugledati i domace izdanje The Visiona, nakon uspeha serije.

Sad cekamo recenziju The Sheriff of Babylon i Omega men!
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000