forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Romanzi a fumetti - Romani u stripu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 02/09/2017 : 14:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Izdali su dosta Amerikanosa koje ti obožavaš.
Uzimam obavezno, još kad bi bilo kvalitetno izdanje kao što su bila od Phoenix Pressa.




vjerujem da će izdanje biti slično kao od PP kako po kvaliteti,a vjerujem i cijeni...još kad bi nas i PP iznenadio pa izdao recimo ceyene, bestiju ili darwina, a darkwood tropical blues ili UT, to bi bilo idealno sad za sajam i salon.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/09/2017 : 16:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Cheyenne je baš po mome ukusu, bilo tko da ga objavi (pa makar i skupi Libellus) uzimam bez ikakvih dilema.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/09/2017 : 16:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Mala ispravka zlatana: Mandraka izdaju Makondo i Beli put. Mislim da će ovo biti prvi Bonelli za Čarobnu knjigu.

sumohrvatu, Veliki Belconi je dobar strip i trebao bi ga naći ili ovdje na aukcijama ili u nekoj od striparnica.

loading...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 02/09/2017 : 17:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Mala ispravka zlatana: Mandraka izdaju Makondo i Beli put. Mislim da će ovo biti prvi Bonelli za Čarobnu knjigu.

sumohrvatu, Veliki Belconi je dobar strip i trebao bi ga naći ili ovdje na aukcijama ili u nekoj od striparnica.


Jednostavno ne znam kako mi je uopće promaknuo ???? Imam sve što je izašlo, a za ovaj broj nisam uopće znao da je izašao do nedavno. Morat ću preko aukcija jer kod nas u Rijeci je striparnica ugašena.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 02/09/2017 : 20:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Mala ispravka zlatana: Mandraka izdaju Makondo i Beli put. Mislim da će ovo biti prvi Bonelli za Čarobnu knjigu.

sumohrvatu, Veliki Belconi je dobar strip i trebao bi ga naći ili ovdje na aukcijama ili u nekoj od striparnica.



makondo, beli put, čarobna knjiga, rozencrantz,komiko...nisam puno obraćao pažnju na njih jer niko nije izdavao bonelija, osim tima i dastija pa sam ih onda pomješao sve...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/09/2017 : 15:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Аутор Виети, Стефано
Бињамини, Алесандро
Наслов Pioniri nepoznatog / [scenario] [Stefano] Vieti ; [crtež] [Alesandro] Binjamini ; preveo sa italijanskog Aleksandar Marković
Врста/садржај тыпе оф материал стрип
Језик српски
Година 2017
Издавање и производња Beograd : Čarobna knjiga, 2017 (Petrovaradin : Simbol)
Остали аутори Марковић, Александар
Физички опис 288 str. : ilustr. ; 15 cm
Збирка Biblioteka Olovka, tuš i pero ; br. 80
Riznica Boneli ; 1
Напомене Prevod dela: I Pionieri dell` Ignoto / Vietti & Bignamini
Tiraž 500.
ISBN ISBN 978-86-7702-548-9
УДК 741.5
COBISS.SR-ID 316757255





navodno, od danas u prodaji.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/09/2017 : 21:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
nisam ocekivao da je HC izdanje, sa cijenom od 870 dinara, ili 55 kuna. ovo bi kod libelusa bilo 200 kuna... ima broj 1 na hrbatu, tako da mozemo ocekivati jos romanzija... cheyene, la bestia, mani nude, darwin, tropical blues, UT, banditas, legionario, planeta perduto....sve bi ovo moglo u novu ediciju ''riznica bonelli'' od CK.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/09/2017 : 22:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
HC izdanje za tako malo novaca, je li to stvarno moguće.
Istina, dok dođe u SNK vjerojatno će biti bliže 100 kn, ali to je i dalje povoljno.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 29/09/2017 : 08:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
e to mi se sviđa, uzimam!
samo tako dalje!
Konačno i ČK radi Bonelli!
I ja jedva čekam ČEJENE!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 29/09/2017 08:12:25
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 30/09/2017 : 15:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
[/i]



evo da ima i ovdje...bravo za ČK.

navodno je broj 2 Sul pianeta perduto od autora Antonio Serra i Paolo Bacilieri.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/09/2017 : 15:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovo uzimam pa onda čekam do izlaska Cheyenne.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 09/11/2017 : 22:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Odavno ne pročitah ništa gluplje od ovoga.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/11/2017 : 23:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne misliš valjda na Pionire nepoznatog, ja ih baš danas uzeo jer mi se na prelistavanje učinilo zanimljivije od Planete.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 10/11/2017 : 10:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Da. Totalno sam razočaran. Očekivao sam mnogo, mnogo više. Crtež je veoma dobar, ali priča me toliko ubila da to nije normalno. Totalna dosadnoća. Jedino je kraj dobar, začuđujuće.

Ali, ko zna, to je moje mišljenje. Možda je subjektivno, ali meni nikako nije leglo.

HOKA-HEY

Edited by - SPQRoma on 10/11/2017 10:18:52
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/11/2017 : 20:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Walter Venturi:Veliki Belconi (Phoenix Press)

Nakon Dragonera,Krvne linije,Mohikanca,Sigme,Veštice i Oči i tame,došao je i ovaj bonelijev grafički roman u moje ruke - prvo moram reći da su me svi izuzev Dragonera i Mohikanca ostavili ravnodušnim,pa čak i donekle razočarali,jer sam na osnovu komentara za većinu njih imao ne mala očekivanja - a dobio sam klasične pitke bonelije.
Tako da sam za Il grande Belzonija smanjio očekivanja,što to mi se i isplatilo, jer je u pitanju sasvim korektan strip - definitivno klasična bonelijana,ali ovog puta više nego pristojna.
Kad kažem klasična,stvarno tako mislim - da mi je neko dao ovo u ruke i da mi ne kaže ništa o samom stripu,iz prve bih pogodio da je SBE produkcija (da napomenem da mi je autor nepoznanica) - znači,neverovatno je koliko teško da neko iz boneli stafa iskoči iz standardizovanih šablona ove italijanske izdavačke kuće.
Ali,kao što rekoh,iako ukalupljen,Veliki Belconi je korektan uradak.

U pitanju je avanturistički strip,gde se radnja vrti oko gorostasnog italijana koji sa suprugom dolazi u Egipat trbuhom za kruhom,a životni put će ga odvesti u arheološke vode,koje su u prvoj polovini XIX veka bile itekako isplative ukoliko ste imali muda i sreću;grafički roman o ljubavi i razočarenju,vernosti i prevarama,sumornoj londonskoj kiši i vrelom egipatskom pesku.
Venturi dopadljiv kao pripovedač,još bolji kao crtač

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/11/2017 : 21:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Vestice i Oci i tama ti se nisu svidele!? A i Sigma je sasvim solidna (ne dobra, ali ... solidna; ili je to isto? :D). Krvna linija je ... hm, isto solidna? Ili kako ju okarakterizirati ... tema mi se svidja ali izvedba je tako-tako. A i ovaj Belconi, solidan u najboljem primeru.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 10/11/2017 : 22:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
vestica i oci i tama su najbolje, sigma nesto slabija..dragonera odustao citati nakon 20 stranica..krvne linije, mohikanca i cony islanda se ni ne sjecam..belzonija se nesto sjecam, bio dosadan..ovih dana cu citati pionire i planetu da vidim u koju ce kategoriju...helnoar je na cekanju vec neko vrijeme...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/11/2017 : 23:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Vestice i Oci i tama ti se nisu svidele!? A i Sigma je sasvim solidna (ne dobra, ali ... solidna; ili je to isto? :D). Krvna linija je ... hm, isto solidna? Ili kako ju okarakterizirati ... tema mi se svidja ali izvedba je tako-tako. A i ovaj Belconi, solidan u najboljem primeru.


ne kažem da mi se nisu svidele - ok su mi (posebno Oči i tama),sigurno u rangu Velikog Belconija (Veštica nešto lošija,O&T nešto bolja);ali nakon silnih hvalospeva stvarno sam očekivao nešto što će nadrasti klasičan boneli strip,što nijedna od epizoda nije učinila.
Kad se samo setim koliko je bio nahajpovan Điđi Simeone u extra de luxe mega HC grande format žešća_klempa izdanju kao strip godine,a ono u stvari plitko ko Volujski potok u julu.
Nije ni čudo što im je (na LL mislim) preko 200 koamada u magacinu,pa su radili Vešticu u realnoj,duplo nižoj ceni.

Sigma,Krvna linija - sjajne ideje,mlako izvođenje.
Dragonero - dobro mi je čučnuo - dosta bolje nego redovni brojevi u VČ produkciji.
Mohikanac - ni ovo nije ne znam šta,ali mi je prijala tematika,pa su ukupni utisci pozitivni.
Veliki Belconi - rekoh - snizio sam maksimalno očekivanja i dopalo mi se;ali i dalje mi je lošije od prosečnog Teksa.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/11/2017 23:14:01
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/11/2017 : 23:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, je ... mozda je do hypa. No, ja sam krenuo sa citanjem Oci bez nekih ocekivanja (realnih ili nerealnih) i bilo prijatno iznenađen. Heh, trol je samo tako pljunuo na strip, kao na neki poslednji krs tamo negde. Tss tss ... to mu jos trebam vratiti. A onda isto i kod Vestice, nisam si bio stvorio neku sliku u glavi prije citanja, i opet, mene jeste prijatno iznenadio.

Aha, jos Coney ... simpaticno. Cak razmisljam nabaviti (posto sam si isposudio).

Helnoar mi se dopao. Palac gore.


No, ako cemo o hypu i ocekivanjima, tu bi mozda bilo bolje da sam znao (ocekivao) manje od Sirocadi. Ma je ok, ali toooliko dobri mi malci nisu bili.


A kako ti se (ili vama ostalima) svideo "nastavak" Oci i tame, u JDJP?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 13/11/2017 : 16:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Odavno ne pročitah ništa gluplje od ovoga.


pa nije tako lose..upravo procitao...sasvim dobra prica sa zanimljivim zavrsetkom..crtez vrlodobar...izdanje CK savrseno..preporuka svima da uzmu ovaj strip...
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 14/11/2017 : 09:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni se nije svidjelo. Nekako je totalno plitko. Priča baš za odmoriti mozak.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/11/2017 : 10:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Ne znam, meni se nije svidjelo. Nekako je totalno plitko. Priča baš za odmoriti mozak.


malo sam ga čitkarao na Sajmu knjiga,nekih možda 30-ak stranica,i na osnovu njih bi se složio sa SPQRomom - jedino ako se kasnije nije nešto drastično izmenilo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
788 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 14/11/2017 : 18:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Baš to. I ja sam očekivao da će se popraviti, ali ništa. Kažem, kao i Zlatan, jedino je kraj zanimljiv.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/11/2017 : 09:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
sinoc procitao i drugi broj riznice, na izgubljenoj planeti...cudan i neobican crtez..nije mi nesto pasao..prica ok, nista vise od toga...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 25/11/2017 : 21:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
upravo procitah da je iduci broj riznice boneli oci i tama. ne znam koliko je to pametno jer je to libelus davno izdao a i agarthi comics je to izbacio i kao kiosk izdanje, ne tako davno..pored darwina, ceyena, la bestie, tropical bluesa i ostalih izdanja koje niko kod nas nije izdao, oni idu na naslov koji su vec dva puta izdavali izdavaci sa naseg govornog podrucja..
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000