forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex classic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 37

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/03/2017 : 19:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ma razumijem ali nekako mi je u stilu "Hajmo još tu malo kopati, moglo bi biti nešto", baš kao očajnički potezi neke kuće koja se grči da bi završila na "pozitivnoj nuli". Ali dobro...

loading...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/03/2017 : 19:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
na kioscima bi kupovao, inaće ne.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/03/2017 : 19:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Villa danas u redakciji crta Teksa, a pored njega "slučajno" stoji onaj Tex Dynamite paket:

https://www.facebook.com/100007954267074/videos/1735525190055940/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/03/2017 : 19:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ma razumijem ali nekako mi je u stilu "Hajmo još tu malo kopati, moglo bi biti nešto", baš kao očajnički potezi neke kuće koja se grči da bi završila na "pozitivnoj nuli". Ali dobro...


daleko je SBE od pozitivne nule...
oni svake godine mlate velike dobitke...kako god nekome to čudno izgledalo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/03/2017 : 19:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ma razumijem ali nekako mi je u stilu "Hajmo još tu malo kopati, moglo bi biti nešto", baš kao očajnički potezi neke kuće koja se grči da bi završila na "pozitivnoj nuli". Ali dobro...


daleko je SBE od pozitivne nule...
oni svake godine mlate velike dobitke...kako god nekome to čudno izgledalo.



Nisi me razumio; znam za velike dobitke i baš zato kažem da mi ideje ne priliče takvim izdavačima.

loading...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/03/2017 : 19:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim što je tu čudno, pa Teks i Dylan su uvijek imali hrpu reprinta.
Također, u zapadnom svijetu je najnormalnije da izdavači/tvrtke/kompanije gledaju kako će zaraditi a plus toga Bonelli ima tu, nazovimo je, humanu dimenziju, jer znamo da ne otpuštaju crtače koji ostare nego ih drže do smrti bez obzira što na taj način štete sami sebi.
Isto tako su mogli ukinuti Adama Wilda na 12. broju ali nisu, nego su Manfrediju dali da završi serijal na način koji je unaprijed zamislio bez obzira na gubitke, ima tu još sličnih primjera.

Edited by - solar on 01/03/2017 19:47:49
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 01/03/2017 : 19:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ma razumijem ali nekako mi je u stilu "Hajmo još tu malo kopati, moglo bi biti nešto", baš kao očajnički potezi neke kuće koja se grči da bi završila na "pozitivnoj nuli". Ali dobro...


daleko je SBE od pozitivne nule...
oni svake godine mlate velike dobitke...kako god nekome to čudno izgledalo.



Nisi me razumio; znam za velike dobitke i baš zato kažem da mi ideje ne priliče takvim izdavačima.



Zašto ne? Tex je kod talijana najpopularniji strip, pa ako ima interesa neka ga. Slično je kod nas npr. sa Alan Ford Klasikom koji je prvo reizdan u Alan Ford Super Klasik ediciji, pa zatim u Alan Ford Zlatni Klasik ediciji, pa onda i Alan Ford Kolor ediciji. Onda imaš Zagor Klasik koji je ponovljen i prepakiran Zagor Extra.

Edited by - Gru on 01/03/2017 19:49:06
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/03/2017 : 19:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ako ništa, i drvna industrija će imat neke prihode.
Meni se ne sviđa i tako je. Ne možemo svi isto misliti.
A za te prve Texove treba jak želudac no ova kutijica je tu da poništi negativan dojam sadržaja

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 01/03/2017 19:57:38
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/03/2017 : 20:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Mislio sam na Ludensovu verziju odabranih priča nekog junaka - u ovom slučaju Teksa.
Dakle - najbolje priče, random, a ne sve priče redom, od prvog broja.

Recimo (izmedju ostalog):
- prvo pojavljivanje Mefista (pa kasnije naredna)
- prvo pojavljivanje El Moriska (pa kasnije naredna)
- i ostale priče, koje to svojim kvalitetom zaslužuju



to bi bio san snova.
al' onda bi se javili ovi sto ne mogu ni na wc bez kronologije

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/03/2017 : 20:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ma razumijem ali nekako mi je u stilu "Hajmo još tu malo kopati, moglo bi biti nešto", baš kao očajnički potezi neke kuće koja se grči da bi završila na "pozitivnoj nuli". Ali dobro...


daleko je SBE od pozitivne nule...
oni svake godine mlate velike dobitke...kako god nekome to čudno izgledalo.



Nisi me razumio; znam za velike dobitke i baš zato kažem da mi ideje ne priliče takvim izdavačima.


aha, mislio sam da misliš da se SBE brod potapa...
ma, Tex je u Italiji ono što su Zagor i Alan Ford kod nas...
krava muzara.
Te prve epizode su nečitljive, iskreno bolji mi je prvi Kit Teller od prvih Texa...Tex je i moramo priznat najstariji Bonelli junak(bar onaj pravi).
Ali imaju neku retro,nostalgičnu notu i to još uvijek pali, bar kod dovoljne večine čitatelja.
Kod nas to nebi prošlo ni u kojem obliku..ali ako neki izdavać proba, nisam siguran da to nebi uzeo na kioscima...uzeo bi garant, Tex je to Willer iako u toj fazi više Kiler!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 01/03/2017 20:13:50
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 01/03/2017 : 20:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Šta je loše u reprintima , stariji obnavljaju znanje a mlađi imaju mogućnost kupovine na kiosku .
Meni je draže da je Bonelli u debelom plusu
Kutiju za dinamit obavezno kupujem
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/03/2017 : 20:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Kutiju za dinamit obavezno kupujem



prijavio sam te PU Trogir!!!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/03/2017 : 22:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Kontrast 2

Mislio sam na Ludensovu verziju odabranih priča nekog junaka - u ovom slučaju Teksa.
Dakle - najbolje priče, random, a ne sve priče redom, od prvog broja.

Recimo (izmedju ostalog):
- prvo pojavljivanje Mefista (pa kasnije naredna)
- prvo pojavljivanje El Moriska (pa kasnije naredna)
- i ostale priče, koje to svojim kvalitetom zaslužuju



to bi bio san snova.
al' onda bi se javili ovi sto ne mogu ni na wc bez kronologije



Haha, u pravu si, a kronologija bi bila nešto što bi tu priču gurnula u propast, jer prvi Texovi su možda i najgori Bonelliji uopće...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 02/03/2017 : 00:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
U Vangoghu su bili mudri pa su počeli s brojem 100 , međutim slaba reklama i ne bacanje pipaka na cilu regiju učinili su to da je nažalost ne slavno završio s brojem 7 (ako se ne varam) .
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2017 : 08:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kao ideja da se i mladi upoznaju sa starim djelima, stoji. Ali svi znamo da je to samo, daj još para... I tako stalno rade, to je provjereni recept,reizdanja, i uvjek se svi zakaće. Mada im je , u Bonelli editore sinulo konaćno izbacivati i kraće i katkad potpuno dobre serijale. Nove ideje i novi ljudi, a ne samo dinosauri. Ali ne bojim se ja za njih, nema njima smrti...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/03/2017 : 11:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

U Vangoghu su bili mudri pa su počeli s brojem 100 , međutim slaba reklama i ne bacanje pipaka na cilu regiju učinili su to da je nažalost ne slavno završio s brojem 7 (ako se ne varam) .


brojem 6.
Slaba reklama?
Reklama je bila ista ili slicna reklami drugog izdavaca(neposhtojeca).
Cila regija?
Ni eu nebi spasila to izdanje.
salim se.nije se prodavalo dovoljno onda.
mozda bi danas bilo bolje?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/03/2017 : 20:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ako mogu proći PSDZ ili Bella i Bronco, makar to bio ultra kratki serijal, nitko me neće uvjeriti da ne bi i ovakav Tex.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/03/2017 : 22:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Pa tu je i LL kolor i VC cb debeljuca (koja ce se nastavljati ako vas prekid kod LL nervira).



LL Tex i VČ Tex Debeli imaju istu koncepciju:
Cjelovite priče.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 03/03/2017 : 02:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ako mogu proći PSDZ ili Bella i Bronco, makar to bio ultra kratki serijal, nitko me neće uvjeriti da ne bi i ovakav Tex.



Ove najstarije Texove iz pedeset i neke u boji objavljuje Libellus. Pročitao nekoliko epizoda i ono što mogu reći je - ZAMORNO štivo (a niti Tex niti Carson ne liče na sebe).
Po meni, puno bolje rješenje je Tex klasik sa starim, ali probranim pričama.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/03/2017 : 08:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Poli

Pa tu je i LL kolor i VC cb debeljuca (koja ce se nastavljati ako vas prekid kod LL nervira).



LL Tex i VČ Tex Debeli imaju istu koncepciju:
Cjelovite priče.


Da, ali onima koji bi imali kronolosku kolekciju (znaci sve, kronoloski praceno), ne pase LL odluka da pređu na "OP".
Ne kazem da sam ja takav, ali pojasnjujem misljenje nekih.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 03/03/2017 : 08:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Kontrast 2

Mislio sam na Ludensovu verziju odabranih priča nekog junaka - u ovom slučaju Teksa.
Dakle - najbolje priče, random, a ne sve priče redom, od prvog broja.

Recimo (izmedju ostalog):
- prvo pojavljivanje Mefista (pa kasnije naredna)
- prvo pojavljivanje El Moriska (pa kasnije naredna)
- i ostale priče, koje to svojim kvalitetom zaslužuju



to bi bio san snova.
al' onda bi se javili ovi sto ne mogu ni na wc bez kronologije




Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/03/2017 : 08:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Da, ali onima koji bi imali kronolosku kolekciju (znaci sve, kronoloski praceno), ne pase LL odluka da pređu na "OP".
Ne kazem da sam ja takav, ali pojasnjujem misljenje nekih.



aha.
meni ne smeta jer ionako nisam kupova texa u boji od LL a ne bi ni ovaj ako bi LU pokrenuo(ne virujem)na kioske.
uzimam debele od VČ i ne fali im ništa osim brzine.
da barem idu po dva svake godine bilo bi taman.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/03/2017 : 08:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Najbolja odluka LU bi bila da pocnu sa 2 Tex maxija godisnje, od cega bi jedan bio pravi maxi, a drugi bi imao jednu staru,, klasicnu, cjelokupnu pricu (znaci, OP sytle), najbolje poceti sa onima najvise iskasapljenima.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/03/2017 : 19:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Najbolja odluka LU bi bila da pocnu sa 2 Tex maxija godisnje, od cega bi jedan bio pravi maxi, a drugi bi imao jednu staru,, klasicnu, cjelokupnu pricu (znaci, OP sytle), najbolje poceti sa onima najvise iskasapljenima.






Može
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/03/2017 : 19:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Najbolja odluka LU bi bila da pocnu sa 2 Tex maxija godisnje, od cega bi jedan bio pravi maxi, a drugi bi imao jednu staru,, klasicnu, cjelokupnu pricu (znaci, OP sytle), najbolje poceti sa onima najvise iskasapljenima.



To sam i ja govorija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 37 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000