forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex classic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 37

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 07/06/2018 : 23:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
MR ima dozu simpatičnosti, koju Tex nema, rani Tex, moje mišljenje...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/06/2018 : 07:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Cromwell

Možda je i velka031 u pravu sa BlekiMiki paralelom. No svejedno koliko god Blek i Miki bili naivni i glupavi uz njih se barem može opustiti. Rani Tex te naprotiv samo razljuti i udavi količinom nepotrebnog teksta i zbog toga sam vrlo skeptičan oko prognoza po uzoru na Mikija i Bleka.


Kakvo je tvoje mišljenje kad bi radio usporedbu tog početnog Texa sa početkom Malog Rendžera (jel Tex gori od toga)? Pitam, jer sam nedavno počeo čitati M.Rendžera ispočetka kronološki, i nije mi toliko smetalo, ta početna naiva.



Prvih pedesetak brojeva Malog rendžera su bolji od početnih pedesetak brojeva Zagora. Prve brojeve Texa nisam čitao, ali onih pet-šest epizoda koje je Gian-Luigi Bonelli napisao u Zagoru je nešto najstrašnije što sam pročitao od stripa uopće. Zbog toga ne vjerujem da ima nade da bi ove početne epizode bile čitljive.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 08/06/2018 : 07:29:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Tex je strašan smor, uostalom, vidjet će svi koji sumnjaju, i baš to što kaže Cromwell, najveća je muka sve to pročitati, ajde da se može na brzinu, ali ne može, toliko blesavog teksta, za popizditi.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/06/2018 : 07:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meni nije problem ni rani Tex ni rani Zagor a ni rani MR:)
Bolje epizode Texa(po meni)pocinju s prvim Mefistom (br.39).Uostalom ima pravih klasika u prvih 100 brojeva koje ogromna vecina novih epizoda nece dostici.Toliko o tome da su novije epizode bolje po difoltu od starih.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 08/06/2018 07:36:49
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/06/2018 : 08:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Znači tekx moze a zagi ne
Ko je ovdje lud???

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12345 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/06/2018 : 08:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Spock - meni je bolji pocetni period Zagora, mozda zato sto sam imao prilike prije citat epizode iz tog perioda. I rekao bih da ih je mozda prvih 30-tak gdje vlada taj pocetni naivni period, a od "Strvinara" pocinje to sve bolje biti.

Jedan sjajan post koji je Grofica napisala u Zagor temi vezano uz to: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=37611&REPLY_ID=2114035

A sad u vezi Tex Klasika, vidjet cu. Svakako kupujem, dat cu mu priliku :) mozda nije lose da imamo i njega od broja 1, a sad kad cemo ili hocemo docekat taj i taj period, nije toliko ni vazno, idemo lagano pa cemo vidjet dokud cemo dogurat.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 08/06/2018 08:41:20
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4087 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/06/2018 : 12:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Kakvo je tvoje mišljenje kad bi radio usporedbu tog početnog Texa sa početkom Malog Rendžera (jel Tex gori od toga)? Pitam, jer sam nedavno počeo čitati M.Rendžera ispočetka kronološki, i nije mi toliko smetalo, ta početna naiva.


Na žalost ne bih znao reći jer me Mali rendžer uvijek nekako zaobilazio. Pročitao sam kao klinac svega par epizoda od kojih se ne sjećam ništa osim naslovnica.
Zapravo lažem, čitao sam i par priča u skenova kad sam se ponovno vratio stripu ali to nisu bili iz ranijeg perioda.
Ono što mogu reći je da naiva još može proći, ali (ne)pitkost ne. A rani Tex je nepitak u vražju mater.

@jaki: Istina ali te najbolje epizode su od pojave Mefista pa nadalje. Mi raspravljamo o tih prvih 30-40 koje radije ne bih posjedovao a opet znam da o prodaji ovise sljedeći brojevi i redovnost izlaska.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 08/06/2018 : 16:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Ako koga zanimaju prve epizode Texa najbolje je posuditi Libellusovog kolor Texa od nekoga ili neke knjižnice (pod uslovom da ih ima u knjižnici) i sve će mu biti jasno. S time da ona glupa boja kod tih starih Texovim izgleda očajno. Tex meni jednostavno nije za boju i točka. Ja sam kupio prvih par tih Libellus kolor Texa i srećom sam se vrlo brzo predomislio/otrijeznio i to prodao. Pročitao sam samo prvi broj i to jedva! Ona boja na onom papiru na onakvom Texu mi je bila jednostavno nepodnošljiva. Pa još kad se uzme i ona njihova grabež cijena. Ovome ću dati šansu iako će vjerojatno biti vrlo slično, ali možda na drugačijem papiru će izgledati bolje a biti će i neusporedivo povoljnije.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12345 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 08/06/2018 : 16:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Na žalost ne bih znao reći jer me Mali rendžer uvijek nekako zaobilazio. Pročitao sam kao klinac svega par epizoda od kojih se ne sjećam ništa osim naslovnica.
Zapravo lažem, čitao sam i par priča u skenova kad sam se ponovno vratio stripu ali to nisu bili iz ranijeg perioda.
Ono što mogu reći je da naiva još može proći, ali (ne)pitkost ne. A rani Tex je nepitak u vražju mater.


Hehe, hvala ti :) a nis', vidjet cemo. Ako ide 12 ep godisnje, znaci da za 4 godine dolazimo do te 49-50 ep gdje ce biti bolje, kako neki kazu.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 08/06/2018 : 17:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
nekoliko sam puta već ponovio...ništa teže nisam čitao nego te prve teksove epizode...kad sam uzeo prvu knjigu od VĆ, počeo čitati prvi broj, kojeg sam čitao par dana..došao do kraja prvog broja, malo posmatrao naslovnicu od drugog, i to je to što se tiče teksa..
...nikad više otvorio nisam tu knjigu a ni ostalih 6 koje sam uzimao kasnije..
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/06/2018 : 17:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja kita i mikija čitam 3-4 dana

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 09/06/2018 : 00:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Došao do pete knjige Texa VČ, priče koja počinje na str. 173 a završava 429 čini mi se i treba mi dobra droga da to u komadu pročitam jer je sve dosad bilo užasno dosadno, lošije od prvih epizoda Zagora i Tellera... Prvu knjigu nemam pa ću sigurno popratiti te početne brojeve odnosno dio koji ju pokriva a onda "Do viđenja Tex classic" dok se ne dođe do tih ozbiljnijih priča.

loading...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12345 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/06/2018 : 00:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Došao do pete knjige Texa VČ, priče koja počinje na str. 173 a završava 429 čini mi se i treba mi dobra droga da to u komadu pročitam jer je sve dosad bilo užasno dosadno, lošije od prvih epizoda Zagora i Tellera... Prvu knjigu nemam pa ću sigurno popratiti te početne brojeve odnosno dio koji ju pokriva a onda "Do viđenja Tex classic" dok se ne dođe do tih ozbiljnijih priča.


Sjećam se da si spominjao da kod tog početnog Texa isto nije jasno naznačen kraj, mislim da si tako pisao.

Sad ovaj Klasik je najavljen da će svaki ići na 128 stranica, hoće li on imati ono "nastavlja se.."? Baš me zanima kako će to izgledati.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 09/06/2018 : 09:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Došao do pete knjige Texa VČ, priče koja počinje na str. 173 a završava 429 čini mi se i treba mi dobra droga da to u komadu pročitam jer je sve dosad bilo užasno dosadno, lošije od prvih epizoda Zagora i Tellera... Prvu knjigu nemam pa ću sigurno popratiti te početne brojeve odnosno dio koji ju pokriva a onda "Do viđenja Tex classic" dok se ne dođe do tih ozbiljnijih priča.


Sjećam se da si spominjao da kod tog početnog Texa isto nije jasno naznačen kraj, mislim da si tako pisao.

Sad ovaj Klasik je najavljen da će svaki ići na 128 stranica, hoće li on imati ono "nastavlja se.."? Baš me zanima kako će to izgledati.



Ima kod teksa kraj epizode. Pa ako bude isao na 128 strana onda ce se nastavljati u sred price. Al ti teksov se sastoje od striccia pa je tako uklopljeno da kraj bude jedna od striccia.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 09/06/2018 : 09:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Došao do pete knjige Texa VČ, priče koja počinje na str. 173 a završava 429 čini mi se i treba mi dobra droga da to u komadu pročitam jer je sve dosad bilo užasno dosadno, lošije od prvih epizoda Zagora i Tellera... Prvu knjigu nemam pa ću sigurno popratiti te početne brojeve odnosno dio koji ju pokriva a onda "Do viđenja Tex classic" dok se ne dođe do tih ozbiljnijih priča.


Sjećam se da si spominjao da kod tog početnog Texa isto nije jasno naznačen kraj, mislim da si tako pisao.

Sad ovaj Klasik je najavljen da će svaki ići na 128 stranica, hoće li on imati ono "nastavlja se.."? Baš me zanima kako će to izgledati.



Da, ima takvih epizoda, ne znam o čemu djukak priča, uz svo poštovanje. Pamtim to dobro ali recimo u manjem broju nego kod Tellera na početku, bilo je valjda zbog tog formata bar par priča sa završecima/početcima u istom stilu, npr. "mjesec dana poslije". To garantiram, ne bih se sad penjao na kat i tražio po ormarima da dam neki primjer. Ja sam na petici gdje su dosad uredno dva kraja, jedinicu nemam, znači to je uočeno negdje u knjigama 2, 3 i 4; ne nužno svim, ali da je bilo jeste i tu sam se upoznao s tom metodom prije nego je Ludensov Teller počeo izlaziti.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 09/06/2018 09:47:23
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12345 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/06/2018 : 10:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala obojici, znaci slicno je kao kod M.Rendzera, bar taj pocetni period. Talijani imaju svoj Klasik na 64 stranice, mi smo 2 spojili u 1. Tko zna hoce li stavljati naslovnicu unutar stripa kad vec postoji ista kod Talijana.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 09/06/2018 : 11:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Planiram uzimati Ludensovog klasik Texa, no sad sam kupio i "Ranč slobode" od VC.
Pošto ne pratim VC, zanima me da li su te priče od VC zapravo priče koje će kroz narednih nekoliko godina doći u Ludensovom klasiku? Po crtežu u njima ne bih rekao da su to te prve priče.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12345 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/06/2018 : 11:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nece te price biti u Klasiku posto su iz magazina, u Klasik samo idu price u redovnoj seriji od broja 1

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 09/06/2018 : 11:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Duke Zill

Planiram uzimati Ludensovog klasik Texa, no sad sam kupio i "Ranč slobode" od VC.
Pošto ne pratim VC, zanima me da li su te priče od VC zapravo priče koje će kroz narednih nekoliko godina doći u Ludensovom klasiku? Po crtežu u njima ne bih rekao da su to te prve priče.



Ovo "Ranč slobode" iz VČ-ove Zlatne serije je posebna edicija koja se u Italiji zove "Tex Magazin". Dosad izašla 3 broja, ne znam zašto je VČ odlučio započeti s brojem 2:

http://shop.sergiobonelli.it/tex/2016/12/23/albo/tex-magazine-2017-1000379/


loading...
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 09/06/2018 : 12:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by Duke Zill

Planiram uzimati Ludensovog klasik Texa, no sad sam kupio i "Ranč slobode" od VC.
Pošto ne pratim VC, zanima me da li su te priče od VC zapravo priče koje će kroz narednih nekoliko godina doći u Ludensovom klasiku? Po crtežu u njima ne bih rekao da su to te prve priče.



Ovo "Ranč slobode" iz VČ-ove Zlatne serije je posebna edicija koja se u Italiji zove "Tex Magazin". Dosad izašla 3 broja, ne znam zašto je VČ odlučio započeti s brojem 2:

http://shop.sergiobonelli.it/tex/2016/12/23/albo/tex-magazine-2017-1000379/





E super. Hvala ti, Dwayne!

Pošto je VC ZS posebna talijanska edicija, znači neće puno brojeva izaći u jednoj godini.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/06/2018 : 12:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
VC ZS je srpska edicija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 09/06/2018 : 13:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Znam. Pitao sam samo da ne duplam priče. Nije mi problem kupiti broj-dva godišnje od drugog izdavača, ako je priča nova.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/06/2018 : 13:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nismo se dobro razumili...
Napisao si talijanska umjesto srpska.
Sumnjam da cu duplirati sa Tex Klasikom debeljuce od VC...jefino ako mi bas bude super izgledalo vizuelno(u sto sumnjam jer je u boji) i bude mi odlicno tehnicki napravljeno(dizajn i tisak)te jeftino.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 09/06/2018 : 15:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nismo se dobro razumili...
Napisao si talijanska umjesto srpska.
Sumnjam da cu duplirati sa Tex Klasikom debeljuce od VC...jefino ako mi bas bude super izgledalo vizuelno(u sto sumnjam jer je u boji) i bude mi odlicno tehnicki napravljeno(dizajn i tisak)te jeftino.



Ups da, nisam ni skužio Htio sam reći da je srpski VC ZS zapravo talijansko magazin izdanje
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/06/2018 : 22:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja ću sigurno kupovati, jer želim uspjeh ove edicije i vjerojatno slagati na policu, imam toliko stripova koje jedva čekam pročitati, ovo neće u to spadati. Nisam čitao sve epizode, ali ovo što jesam...
Go to Top of Page
Page: of 37 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000