forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Glin Dilon: NAO BRAUN
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 08/03/2017 : 23:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote


Poštovani citaoci,
za novosadski Sajam knjiga iz štampe izlazi nova knjiga Komikovog "Prvog izbora", koju već dugo spremamo.
U pitanju je životno delo Glina Dilona, mlađeg brata nedavno preminulog Stiva "Propovednika" Dilona.
Knjiga je štampana na najluksuznijem papiru koji smo koristili kod Kitaja bluza, Rebetika i Slejna.

O delu:

Nao Braun je hafu (polu-Japanka, polu-Engleskinja), ima dvadeset osam godina i nije joj dobro. Pati od opsesivno-kompulsivnog poremećaja i očajnički se bori protiv poriva da povredi ljude oko sebe. Ali to nije ono što ona želi da bude. Nao ima snove. Želi da umiri svoj mahniti um; želi da se bavi dizajnom i ilustracijom; želi da pronađe ljubav, savršenu ljubav. Njen život i dalje ide nizbrdo. Momak je otkačio, a posao s igračkama je propao. No, Nao sreće Gregorija, zanimljivog majstora za veš-mašine, i Reja, učitelja crtanja u Budističkom centru. Počinje da crta i meditira kako bi opustila um i otvorila srce. I polako
shvata: život, ipak, nije crno-beo... više je nekako braon.

„Raskošno nacrtan i strastveno digresivan!” — The New York Times

„Dilon slika snažnu priču u savršenom skladu sa gotovo sinematskim crtežom koji podseća na Mila Manaru, ali sa daleko ekspresivnijim likovima. Trijumf grafičkog romana za odrasle. Nezaobilazno štivo.” — Publishers Weekly

„Remek-delo, apsolutna preporuka!” — Comic Book Resources

„Ljubomoran sam na crtež, čak sam još ljubomorniji na naraciju, a tek što sam popizdeo zbog akvarela! Po mom mišljenju, Glin je najveći aktivni stripovski umetnik današnjice u Engleskoj. Tamo negde početkom sedamdesetih, kad sam ja crtao stripove, sve se svodilo na testosteron, oružje i grudi. Srećan sam što vidim da su grafički romani danas jednako važni u svetu umetnosti kao i bilo šta drugo što se može videti u galeriji Tejt. Ova knjiga je najbolji primer toga. Nao je knjiga u kojoj se na predivnom vikendu slikanja u akvarelu sreću Herman Hese i Norman Rokvel! Rezultat je jednostavno čaroban.“ - Jamie Hewlett


Tehnički podaci:

Glin Dilon: NAO BRAUN
"Prvi izbor"
Strana: 208
Format: B5
Štampa: u boji
Povez: tvrdi
Cena: 1900 din

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs

Edited by - KOMIKO on 15/03/2017 16:17:14

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 09/03/2017 : 08:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Čudan izbor s obziro na Fibru , ali svakako odličan strip 5+
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 09/03/2017 : 09:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Jbga, u projekat smo krenuli u novembru 2013.
Odužilo se.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/03/2017 : 10:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da dobar strip, i uzeo bi da nemam Fibrin...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1915 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 09/03/2017 : 11:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
Srećom ima nas koji nisu htjeli da uzmu fibrino izdanje
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/03/2017 : 16:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Je li ovo u prodaji?
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 09/03/2017 : 16:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Jeste

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/06/2017 : 12:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
tematika "ljudske psihe" je uvek bila odličan teren za stvaranje sjajnih knjiga,filmova,stripova.Ali meni lično,ne toliko interesantan žanr (možda će mi biti jednog dana kad i sam malo poludim).

Oko Nao Braun sam se prilično razmišljao da li da je uzmem.Izašla je u slično vreme kad i Epileptičar,sa kojim sam se opekao (u smislu da me je razočarao),i tada sam odustao od Fibrinog izdanja;kad se pojavilo Komikovo,opet sam uzeo u razmatranje eventualnu nabavku.Na kraju je ipak prevagnuo Dilonov crtež koji me je totalno kupio i Komikova akcija na kojoj sam uzeo Nao po ekstra povoljnoj ceni.
A onda sam (pre samog čitanja) opet pomislio da sam se sigurno zeznuo,pogotovu kad sam video da ima i nekih uplitanja budizma u stripu.
Retko se varam u procenama da li će mi se strip dopasti ili ne,a srećom,ovde je taj instikt zakazao.Strip mi se baš dopao.

Nao Braun je jako lepa i topla psihološka drama sa predivnim crtežom.A Nao je jedna totalno opičena devojka koja me je skroz kupila!Međupriča sa Piktorom je još jedan plus za strip.
Jedino mi se ne sviđa deo sa budističkim centrom.Jebeni budisti,nikad mi nisu bili dragi.Izvinjavam se zbog političke nekorektnosti.

4/5

Preporuka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/06/2017 : 12:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
SPOJLER

ko po vama je otac? Stiv,Gregori ili neko treći?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/06/2017 12:21:55
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 02/04/2018 : 16:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam ovaj strip ne znajući o čemu se radi, i vau, vau, kakva tema, gotovo idealna za strip (a opet se sa njom nisam susretao ranije u ovom medijumu).
Priča o dobru i zlu u nama, o dobrim i zilim mislima, o opsesivno-kompulzivnim poremećajima, o ljudima koji nas okružuju kad nam je dobro i kad nije, o familiji, o pripadanju i nepripadanju, o životu kakav jeste, ako ga gledamo otvorenih očiju.
Ima puno simbolike u gotovo svakoj sceni, Glin je to minuciozno razradio i nijedan oblik nije slučajan, i nijedna rečenica nije višak. Crtež je isto predivan, čitao bih rado ovaj strip i da priča nije tako jaka, a jeste.
Ono što mi je malo nategnuto je priča oko Piktora, prepoznajem simboliku i paralelu, ali čini mi se da bi priča funkcionisala i bez te paralele. No, ovako mi ostaje možda misterije za neko naknadno ponovno čitanje.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 06/09/2019 : 22:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li je neko obratio pažnju, ja sam sasvim slučajno (lupom) pročitao natpise na podeljcima na veš mašini na nadlovnici. Zanimljiv “uvod” u strip,

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000