forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Punisher 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/06/2017 : 08:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Combatrock

volim i ja vas


Poranio si sa proslavom titule



jok bre, zagor budi ljubav u coveku. ne prema nekoj konkretnoj osobi, vec ljubav kao takvu
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 16/06/2017 : 13:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
ljubav prema zagoru ne moze da prestane ... ali to je vec punishment a ne punisher...

vratimo se na temu...

meni je ovo leglo skroz... neke price vise neke manje... i stalno sam razmisljao da li je ovaj punisher moderni zagor... gubitak porodice, makljaza non stop, preciznost u gadjanju vatrenim oruzjem, masovne zrtve, izivljavanje nad nemocnima, jos vece izivljavanje nad mocnima, rusi, irci (jel zagor beše irskog porekla?)...

ali nisam ni ocekivao da ce punisher da me kulturno uzdize i posebno oplemeni vec mi je dosao kao neko opustanje i razbibriga sto je ponekad i funkcija stripa ...

sangue navajo
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/07/2017 : 19:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Napokon je najavljen i mini-serijal The Platoon.

quote:
PUNISHER: THE PLATOON #1 & 2 (of 6)
GARTH ENNIS (W) • GORAN PARLOV (A/C)
VARIANT COVER BY STEVE MCNIVEN (ISSUE #1)
VARIANT COVER BY ANDY BRASE (ISSUE #1)
HOW-TO-DRAW VARIANT COVER BY CHIP ZDARSKY (ISSUE #1)
VARIANT COVER BY SCOTT HEPBURN (ISSUE #2)
By the time the Punisher was born in Vietnam, Frank Castle had already become a dark legend of the battlefield. Stories about him were told in whispers, if at all. Now the legendary Punisher team of Garth Ennis and Goran Parlov (PUNISHER MAX, FURY MAX) brings the first of those stories to light: the tale of Frank Castle’s first command, and his first kill. Don’t miss this epic new series!
32 PGS. (EACH)/MAX/Parental Advisory …$3.99 (EACH)




Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/07/2017 : 11:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Odlicno!
:)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Alan Shore
Starting Member

25 Posts

Member since 09/11/2014

Posted - 01/09/2017 : 17:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Alan Shore a Private Message  Reply with Quote
Nema tu slojevitost kao Kriminal i Skalpirani, ali jako, jako dobar strip uzevši u obzir da se uglavnom se vrti samo oko nasilja.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/09/2017 : 12:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Punisher knjiga 1:

Rođen dosta dobar, ostalo malo manje ali može se s guštom čitati.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/09/2017 : 03:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
https://www.avclub.com/this-punisher-the-platoon-exclusive-details-frank-s-fi-1818995679

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/10/2017 : 08:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
IGN recenzija prvog broja:

http://www.ign.com/articles/2017/10/04/punisher-the-platoon-1-review

Punisher: The Platoon gets off to a strong start, as Garth Ennis and Goran Parlov prove they haven't lost their touch.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/12/2017 : 19:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


Moj prvi susret sa Punisherom je dobro prosao.

Uzivao sam u prvoj knjigi, uprkos "upitnoj kvaliteti crteza" ponekog crtaca, a u drugoj knjigi moram procitati samo jos ovu drugu pricu, pa za sada komentar samo prve knjige (koju ovih dana posuđujem prijatelju, pa da iskoristim vrijeme dok je jos doma i prelistam je).

Naslovnice origi izdanja su do jaja, a o Goranovim ne treba ni pricati - carsko!

Dobar je i Ennisov "uvod", kako je uopste doslo do njegovog rada na Punishera. A moram reci, da ni mene ne bi zanimao onaj stari Punisher u "bjelim cizmicama" koji se bori sa superherojima. Ili slicne peesdarije. http://marvel.wikia.com/wiki/What_If%3F_Vol_2_44 Nein Danke, Mama!

Kletvice/vulgarizmi... o njima i ne bi. Kome smetaju, bolje da uopste ne cita pola novih Amerikanaca. Meni nimalo ne smetaju, dapace i stavise. Socni su, dio zivota (tih ljudi), pa valjda gangsteri i ostali tafesmadrfakeri ne sadu cvijece dok pricaju. Bzvz, idemo dalje.

A sada ove tri price...


Prva prica Rođen događa se za vrijeme vijetnamskog rata, '71. Mladi kapetan Frank Castle ovdje postaje ubijalska masina (, koja istovremeno stiti svoje vojnike ali i "otstranjuje rakavo tkivo". Zanimljivi su i ti njegovi unutarnji glasovi, odnosno jedan, koji ga navodi da prihvati to sto ce postati... ili tako nekako.
A sada crtac. Robertsonov crtez ne otskace po nicemu posebnom, na momente me podsjeca na "Sacca koji je odbacio karikaturni pristup" (tu su i Saccova zubala ), a i Robertson poput Sacca pridaje vaznost detajlima i pokusa stvari prikazati kako su i bile (i vojna oprema, obuca itd., dobra stvar je i dodatak na kraju gdje pojasnjuje svoju vezanost za rat i rat u Namu). No, stoga mi smetaju npr. stvari poput crteza na str. 46, gdje Castle mitraljezom sredi posljednjeg snajperista - mislim, pa koliko ljudi je pored Castlea pucalo na ovog Charlieja? Po polozajima-liniji metaka, sigurno par njih.
Onda dolazak letjelica na str. 65-66. Prvo na str. 66 gore (na str. 65 se ne moze "razaznati") vidimo dva A-7, sljedeca slika prikazuje dva F-4. Sad, ili je samo nesretno prikazano, da je tu letjelo vise od 2 aviona (sto je vjerojatnije, posto Robertson pokusa prikazati sto vjerniji prikaz situacije) ili mu nesto promaklo (ne vjerujem u to).
Makljaza na kraju je majstorska, a tu imamo i Frankov prihvat unut. glasa - ne znam da li je kasnije nesto vise receno o tome?). Dobar prikaz nesposobnih zapovjednika koji bjeze u alkohol, imamo tu i crno-komicne situacije poput generalove pogibije itd.
Prva prica je dosta dobro prosla. A to jos i nije onaj "pravi Punisher".
Svakako bi meni osobno pasala jos koja prica iz Nama, a kako vidim, i dobit cemo ih.
Ne zna se jos nista o njegovoj drugoj misij u Namu, a ni o prvoj '68 za vrijeme ofanzive Tet.



Sljedeca prica U pocetku je vec "moderna" brutalcina. Poslije povratka iz Vijetnama nas casnik nije dugo uzivao u obiteljskom zivotu, posto mu je familija izmasakrirana, a sam im nije mogao pomoci. Sada se osvecuje svim krimosima (koji su imali ista s tim) i poznata je zivotinja od koje bjeze svi kriminalci. CIA ga prati i zeli regrutirati za lov na bin Ladena, a upoznajemo i Micra koji ga je na neki nacin stvorio. Dobar scenarij, ali sada dolazi crtac. Sada, Larosa crta tako i tako. S jedne strane moze napraviti odlicne crteze, pravu umjetnost, dok s druge usere motku i pravi neke skrljabotine koje ne bi ni Bonelli objavio (njegovi fanovi, zao mi je). Ovaj drugi tip crteza je ko neka zvrljotina na brzinu napravljena, i takav tip crteza me iznimno nervira kod Amerikanaca. A između tih dvoje, tip ima i neki komican, karikaturalni pristup. Ne znam, ali meni najslabiji crtac u ovoj knjigi.
Tu vec imamo obilo pretjerivanja i makljaze, ima tu bizarnih scena poput one sa jajima u casi te stvari koje je Zagor-te-nay spomenuo.


Posljednja prica u ovoj knjigi, Irska kuhinja, predstavlja nam klanje unutar IRA-e odnosno ostataka Ire. Frank prezivi bombu u kaficu preko puta gdje je sedio u birtiji, i... to je to, razlog zbog kojeg cega krece u lov na ljude koji su podstavili bombu, uz pomoc engleskog specijalaca i mladica kojemu je jedan od organizatora ubio oca.. Ima i tu hrpa bizarnih likova (vec pomenuti flajsteri koji liku drze lice ) te mucenja i sakacenja.
Za crtez Fernandeza bih mogao reci da je najbolji u ovoj knjigi, ili barem najtradicionalniji, sa jasnim linijama, mada i tu i tamo ima nekih... ajde da ne tupim.


Kao cjelina su mi se dopale sve tri price. No, kako je vec receno, ima tu obilo klanja i eksplicitnih prizora u kisi metaka te vec pomenute vulgarizme. Da nije pocela ona rasprava prije, ne bih to ni pomenuo. Kako sam vec rekao, meni te stvari ne smetaju.

A sto se "adolescentskih scenarija" tice, ne znam bas. Meni je ovo bas na nivoju. Ok, to jest prica, scenarij je kakav je (dobri dialogi), ali sljedeca prica u dvojki, Majko Rusija mi je mozda jos i najbolja (uprkos i tamo bizarnim i nadrealnim scenama).

Znaci, palac gore, ide se dalje.



P.S. Origi naslovnice u Punisheru su mi tip naslovnica koje mi bolje leze od origi naslovnica u Skalpiranima (mada, kako koje, no neke su bas pretjerano kvazi umjetnicke). Nema ovo veze sa stripom, ali doslo mi na um pa...


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/12/2017 : 15:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Procitao i drugu knjigu do kraja, odnosno jos ove 2 price. Ahm, moguci SPOILERI.

U prvoj Majka Rusija (crtez Braithwaite) imamo dobru pricu sa podrucja Rusije, raketni silos u kome se nalazi najsmrtonosniji retrovirus na svijetu, a stiti ga samo "sacica vojnika" . Pukovnik Fury stupa na scenu.
Dobra mi je bila i ideja, da americki spijun u Saudijskoj arabiji napeca nekoliko ekstremista da rade po americkom planu, a da sami ne znaju za to, te idu preuzeti ruski zrakoplov koji ide prema Moskvi, a kojeg onda ruska PZO skine s neba. Sve da se odvuce paznja sa istinitih pocinitelja u raketnome silutu, te da se fokusira na dzihadiste. Mozda i ljep komentar na 9/11?
Imamo i tu po koju scenu pretjerivanja, no vrh je kada Castle zajedno sa drugom i malom djevojcicom ide u nuklearnu raketu, koja je vec podesena da ide na veci ruski grad, no usred leta se motori ugasnu (tako su je podesili) i on nogom otvori vratasca te iskoce sa padobranima.
Ali dobro, Punisher je to.


U drugoj prici Gore je dolje, crno je bijelo vraca se crtac Fernandez, a vraca se i nekoliko vec poznatih likova iz price U pocetku. Uz bolane scene ima i komicnih, poput one o karticama ako netko ima njegova jaja (). Isto dobra prica.

Tesko mi se odluciti koja od prve dvije knjige mi je bolja, no mislim da su negdje tu tu. Svakako preporuke ako vam ne smetaju vulgarizmi i pretjerano nasilje.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2018 : 10:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Pročitah obje knjige. Odličan, brutalan strip. Dosad mi je 'Majka Rusija' najbolja priča.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 09/01/2018 : 10:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
na crš-u sam se nećkao da li da ga kupim ili ne pa me marko nagovorio" kupi a ako ti se ne bude sviđao ja ti vratim novce"...imao je pravo..odličan strip..na vračam ga i nestrpljivo čekam nastavke

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/11/2020 : 21:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za znalce. Ako mi se nije svidjela prva knjiga, ima li smisla da čitam dalje?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/11/2020 : 21:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Pitanje za znalce. Ako mi se nije svidjela prva knjiga, ima li smisla da čitam dalje?



bacaj to i bezi
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/11/2020 : 22:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Pitanje za znalce. Ako mi se nije svidjela prva knjiga, ima li smisla da čitam dalje?




ne

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/11/2020 : 22:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Pitanje za znalce. Ako mi se nije svidjela prva knjiga, ima li smisla da čitam dalje?



Eventualno probaj sa Barakudom. Ako ni taj ne upali odustani.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/11/2020 : 22:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja bi pre rekao sa necim iz seste knjige (kako je Punisher uopste postao to sto je, njegova mladost, kao klinca, naravno i Valley Forge, Valley Forge, recimo ozbiljniji pristup i pojasnjavanje ka prvoj prici Rođen, a tu na kraju je i zanimljiva prica "o kraju svega" koju je nacrtao Wrightson).

Sad, Barakuda ima svoje momente, to svakako, ali je vise "komedija", urnebesno pretjerivanje (kako ga je samo Parlov crtao, pogotovo primjerivanje sa drugim crtacima), a sumnjam da se to Shaneru svidja. Ok, mozda gresim.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 29/11/2020 22:51:48
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/11/2020 : 23:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hvala na savjetima.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 29/11/2020 : 23:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
A, jesi gledao seriju?
Meni i serija i strip ok.
Fora mi to pretjerivanje bez velikih emocija.
Sve crno bijelo, negativac si i ima da platiš, nema dodatnog pripetavanja i filozofije.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/11/2020 : 23:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

E, sad kad si to spomenuo, Shaneru bas lezi Tex, stoga... ;)

Serija dosta ok, mada mi to pretjerivanje bolje pase u samom stripu. Ali pogledao sam je u cugu, po nekoliko epizoda dnevno, i na kraju razocaran kad nema vise.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 30/11/2020 : 01:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Pitanje za znalce. Ako mi se nije svidjela prva knjiga, ima li smisla da čitam dalje?




Pročitaj Nick Fury, to bi moglo da ti bude u redu a ovo batali. Ni meni ovo ne leži, a Fury mi dobar.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/11/2020 : 07:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@ivi skoj & Poli

Nisam gledao seriju. Na ekranu mi ovakve stvari odgovaraju još manje nego u stripu.

@Red Marquis

Dat ću šansu Furyju, iako nemam neka velika očekivanja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/11/2020 : 08:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Serija je odrađena u drugačijem maniru od stripa, nema toliko brutalnosti i više je naglasak na sporom građenju radnje i karakterizaciji. Slično kao kod Derdevila
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/11/2020 : 12:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
@Shanny

Posto ti Punisher ne lezi, mislim da nece ni Fury. Sto je steta, posto je Ennisov Punisher bas fenomenalan. I od knjige do knjige je bolji, ako je to uopce moguce, posto je vec jedinica izvanredna.

Ali mislim da nije problem u Punisheru, nego da taj tip stripcina nije za tebe.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/11/2020 : 12:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni Fury i Punisher i nisu baš toliko slični. Dok je Punisher manje-više čisto akcijski strip, Fury je više presjek vojne karijere jednog čovjeka. Znači, ne samo akcija, već i drama i behind-the-scenes situacije koje idu s time. Rekao bih da nije isti pristup.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000