forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Arapin budućnosti 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/03/2017 : 19:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Ova knjiga donosi istinitu priču o plavokosom dječaku i njegovoj obitelji u Gaddafijevoj Libiji i Assadovoj Siriji.

Arapin budućnosti 1 • Odrastanje na Bliskom istoku (1978. - 1984.) • 160 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Riad Sattouf • Crtež Riad Sattouf • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2017. • Cijena 120 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/arapin-buducnosti-1-odrastanje-na-bliskom-istoku-1978-1984/424/



Ova knjiga donosi istinitu priču o plavokosom učeniku u Siriji Hafeza Al-Assada.

Arapin budućnosti 2 • Odrastanje na Bliskom istoku (1984. - 1985.) • 160 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Riad Sattouf • Crtež Riad Sattouf • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.3.2017. • Cijena 120 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/arapin-buducnosti-2-odrastanje-na-bliskom-istoku-1984-1985/425/

Trouble will find me

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/03/2017 : 19:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
treći album dogodine?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/03/2017 : 19:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da

Trouble will find me
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/03/2017 : 19:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nema što, Fibra me uvjek razveseli...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/03/2017 : 19:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
arap obecava

quote:
Originally posted by anto

treći album godine?



ti vec znas raspored glasova za strip 2017?
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 23/03/2017 : 13:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Na naslovnicama koje su na webu još uvijek stoji "... na Srednjem istoku..." pa će možda zbuniti ljude :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/03/2017 : 13:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
ne stižem promijeniti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 23/03/2017 : 14:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ja sam našao te, pa sam tako i napisao naslov. Ako imaju druge, možemo promijeniti.
Go to Top of Page

oscar
Starting Member



Serbia
48 Posts

Member since 15/04/2016

Posted - 23/03/2017 : 22:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send oscar a Private Message  Reply with Quote
Arapin mi je jedan od najiscekivanijih stripova, radujem se sto je izasao ☺
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/04/2017 : 14:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
odlican arapin, uzivao sam. iskrenost autora, pa duhovitost, pa podneblje cine ovaj strip jedinstvenim. preporuka svima
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 14/04/2017 : 20:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

odlican arapin, uzivao sam. iskrenost autora, pa duhovitost, pa podneblje cine ovaj strip jedinstvenim. preporuka svima



Ajd' poslušacu te
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/04/2017 : 21:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

odlican arapin, uzivao sam. iskrenost autora, pa duhovitost, pa podneblje cine ovaj strip jedinstvenim. preporuka svima



Ajd' poslušacu te



pa ondak da popijemo koje pivo za arapina , na ovom festivalu sto dolazi

Edited by - kasper on 14/04/2017 21:07:10
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 15/04/2017 : 20:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

odlican arapin, uzivao sam. iskrenost autora, pa duhovitost, pa podneblje cine ovaj strip jedinstvenim. preporuka svima



Ajd' poslušacu te



pa ondak da popijemo koje pivo za arapina , na ovom festivalu sto dolazi


Samo ako budeš u pravu
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/04/2017 : 10:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Sinoć sam do neznamkojeg doba čitala ovo malo čudo. Ne, ispravak: ovo VELIKO čudo.

Samo kratko jer ne volim spojlati: ako vam se svidio Perzepolis, nema nikakve šanse da vam se ovo ne svidi. Djetinjstvo koje se prikazuje u stripu je sve samo ne idilično, no ipak se u tonu pripovijedanja osjeća sentimentalnost.

Posebno su mi se svidjele boje, crtez, debljina papira, naslovnica... i sve ostalo što postoji.

Jedina sićušna zamjerka, ako se to uopće moze takvim nazvati: glavni junak je toliko zaokupljen događajima i izvrsno ih prepričava, da mi nije baš uvijek razvidno kakvo je on točno dijete. Kao da mu fali malo futra u osobnosti. To moze biti i zato što je njegova prozirnost u kontrastu s vrlo karakternom okolinom...ali puno se više prepričavaju ti čudesni drugi likovi i događaji, nego što se bavimo samim djetetom. Čak i kad mali ispadne heroj među ostalom djecom, to se prepričava nekako zbrzano, kao da autor pati od nekog poremećaja obrnutog od egomanije (mada je to ironično jer je napravio strip o sebi).

Sad me strašno zanima šta šta šta dalje. Bušido je dezurni kad se meni ne da istrazivati, pa reci Bušido, je li ovo zaista vjerna autobiografija? I koliko još dijelova toga ima? Je li dovršeno?

Strašno bih voljela da je u sklopu stripa bilješka o piscu jer me njegov zivot skroz obuzeo (mada znam da to ne ovisi o Markosu pa onda, ajd).

Hvala nebesima na ovom PREDIVNOM stripu.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/04/2017 : 10:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva
Samo kratko jer ne volim spojlati: ako vam se svidio Perzepolis, nema nikakve šanse da vam se ovo ne svidi. Djetinjstvo koje se prikazuje u stripu je sve samo ne idilično, no ipak se u tonu pripovijedanja osjeća sentimentalnost.



ja opet, kao veliki mrzitelj persopolisa, pozivam ove druge da probaju arapina.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/04/2017 : 10:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Mrkva
Samo kratko jer ne volim spojlati: ako vam se svidio Perzepolis, nema nikakve šanse da vam se ovo ne svidi. Djetinjstvo koje se prikazuje u stripu je sve samo ne idilično, no ipak se u tonu pripovijedanja osjeća sentimentalnost.



ja opet, kao veliki mrzitelj persopolisa, pozivam ove druge da probaju arapina.



Ah, kasperu, prestani biti tako divlji i nepredvidiv u svojim ukusima.
Kako sam ja mogla znati da ti ne voliš strip koji je manje-više svima odličan?

Ispravak, onda: znači, čak i ako ste "veliki mrzitelji" Perzepolisa, ovaj strip nema šanse da vam se ne svidi.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/04/2017 : 10:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva
Ah, kasperu, prestani biti tako divlji i nepredvidiv u svojim ukusima.
Kako sam ja mogla znati da ti ne voliš strip koji je manje-više svima odličan?



meni je dobar piletinja sa sljivama, fino stripce. al naravno, narod se uhvatio za persopolis
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/04/2017 : 10:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Sinoć sam do neznamkojeg doba čitala ovo malo čudo. Ne, ispravak: ovo VELIKO čudo.

Samo kratko jer ne volim spojlati: ako vam se svidio Perzepolis, nema nikakve šanse da vam se ovo ne svidi. Djetinjstvo koje se prikazuje u stripu je sve samo ne idilično, no ipak se u tonu pripovijedanja osjeća sentimentalnost.

Posebno su mi se svidjele boje, crtez, debljina papira, naslovnica... i sve ostalo što postoji.

Jedina sićušna zamjerka, ako se to uopće moze takvim nazvati: glavni junak je toliko zaokupljen događajima i izvrsno ih prepričava, da mi nije baš uvijek razvidno kakvo je on točno dijete. Kao da mu fali malo futra u osobnosti. To moze biti i zato što je njegova prozirnost u kontrastu s vrlo karakternom okolinom...ali puno se više prepričavaju ti čudesni drugi likovi i događaji, nego što se bavimo samim djetetom. Čak i kad mali ispadne heroj među ostalom djecom, to se prepričava nekako zbrzano, kao da autor pati od nekog poremećaja obrnutog od egomanije (mada je to ironično jer je napravio strip o sebi).

Sad me strašno zanima šta šta šta dalje. Bušido je dezurni kad se meni ne da istrazivati, pa reci Bušido, je li ovo zaista vjerna autobiografija? I koliko još dijelova toga ima? Je li dovršeno?

Strašno bih voljela da je u sklopu stripa bilješka o piscu jer me njegov zivot skroz obuzeo (mada znam da to ne ovisi o Markosu pa onda, ajd).

Hvala nebesima na ovom PREDIVNOM stripu.


Treći dio je izašao nedavno, bit će ih ukupno pet (koji će izaći u naredne dvije godine, pa nećemo ni mi puno čekati za njima). Koliko sam ja upućen, ovo je vjerna autobiografija, a bilješke o piscu i ostalo nismo smjeli dodavati, sve je moralo biti kao i u originalnu, čak ni font na naslovnici i ostalo nismo smjeli mijenjati. Inače, strip je doživio ogroman uspjeh u Francuskoj, prva dva broja su se prodala u preko milijun primjeraka, nevjerojatno nešto.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/04/2017 : 11:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Mrkva
Ah, kasperu, prestani biti tako divlji i nepredvidiv u svojim ukusima.
Kako sam ja mogla znati da ti ne voliš strip koji je manje-više svima odličan?



meni je dobar piletinja sa sljivama, fino stripce. al naravno, narod se uhvatio za persopolis



How dare they hvaliti intimnu autobiografsku priču o odrastanju, koja je premrezena politikom, poviješću i kulturom; naspram "finog stripca" o nekom prljavom boemu koji se nije mogao pomiriti s tim da je ljubav nije magična i da ljudi stare? :)

No, malo te zezam. Dobra je i meni Piljetinja sa šljivama. Ali ne bih bila tako stroga prema "narodu" ;)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/04/2017 : 11:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
secam se, kad sam video naslov piletina sa sljivama, rekao sam sebi da ovo ne moze da ne valja. i tako je bilo
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/04/2017 : 11:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Koliko sam ja upućen, ovo je vjerna autobiografija, a bilješke o piscu i ostalo nismo smjeli dodavati, sve je moralo biti kao i u originalnu, čak ni font na naslovnici i ostalo nismo smjeli mijenjati. Inače, strip je doživio ogroman uspjeh u Francuskoj, prva dva broja su se prodala u preko milijun primjeraka, nevjerojatno nešto.



Ma znam. Odlično ste to odradili. Inače sam ja fetišist priče i zabole me za papir, font i ostalo, ali ovdje mi je baš sjelo sve do zadnjega. Svaka čast.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/04/2017 : 11:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

je li ovo zaista vjerna autobiografija?


Hm, moram priznati da mi pitanje nije baš sasvim jasno. Vjerna u kojem smislu? Povijesnom?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/04/2017 : 11:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Mrkva

je li ovo zaista vjerna autobiografija?


Hm, moram priznati da mi pitanje nije baš sasvim jasno. Vjerna u kojem smislu? Povijesnom?



Ne, nego je li to zaista njegov zivot ili su neki dijelovi promijenjeni kako bi priča bila pitkija? Ali evo, kaze Markos da jest, koliko mu je poznato.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/04/2017 : 12:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Mrkva

je li ovo zaista vjerna autobiografija?


Hm, moram priznati da mi pitanje nije baš sasvim jasno. Vjerna u kojem smislu? Povijesnom?



Ne, nego je li to zaista njegov zivot ili su neki dijelovi promijenjeni kako bi priča bila pitkija? Ali evo, kaze Markos da jest, koliko mu je poznato.


Odgovor na to pitanje znaju samo autor i njegov urednik.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 18/04/2017 : 12:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Meni je skoro pa nevjerovatno da se netko u svojim poznim tridesetim godinama tako dobro u detajle sjeća šta mu se motalo po glavi i šta je doživljavao kad je bio star 2-3 godine.
Inaće mi se strip svidjeo, veoma je pitak, pročitao sam samo prvu knjigu.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 21/04/2017 : 18:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Riad Sattouf: "Plaši me mržnja prema Europi"

Riad Sattouf o svom novom stripu Esthers Tagebücher, o predsjedničkim izborima u Francuskoj, o Marine Le Pen, o Rusiji...

http://www.spiegel.de/kultur/literatur/frankreich-comiczeicher-riad-sattouf-der-hass-auf-europa-aengstigt-mich-a-1144046.html


Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000