forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Arapin budućnosti 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/04/2017 : 15:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Arapin budućnosti je autobiografski strip Riada Satufa;slice of life sa istorijsko-političkom konotacijom.Planirano je pet knjiga;pored ove dve,postoji i treća,a četvrta i peta bi trebale biti izdate naredne godine,i one posle nje.
Riad je dete iz mešovitog braka - oca Sirijca,dobroćudnog doktora savremene istorije,koga religija ne zanima,ali se čvrsto drži tradicije.I koji spas arapskog naroda vidi u obrazovanju,pa će i svoju decu tako usmeravati,ne bi li napravio od njih arapine budućnosti.Majka je francuskinja,koja oca uglavnom slepo sluša (iako ume da podvikne ponekad) i prati ga zajedno sa sinovima, gde god on misli da je najbolje za porodicu.Iako se čini da ni on sam nije siguran šta želi u životu.
Prva knjiga prati njegove prve godine života.Odlazak u Libiju,gde otac dobija svoj prvi posao,povratak u Francusku, a potom i odlazak u Siriju.Saznajemo o Riadovoj familiji i sa očeve i sa majčine strane.Ne treba napominjati da je očeva prilično "živopisnija".
U drugoj knjizi pratimo Riadove školske dane,kao i svakakve zgode porodice Satuf u jednoj prilično specifičnoj sredini sirijske provincije.Ova knjiga mi je još bolja,još interesantnija,i na momente me je atmosferom podsećala na Sakovu Palestinu.

Ako volite ovakve stripove,Arapin budućnosti se ne sme preskočiti.Satuf je odličan scenarista,a i crtež mi se skroz sviđa.Uprošćen,ali totalno u funkciji priče.

prvi deo 4.5/5
drugi deo 5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/04/2017 : 15:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
vidim da Riad trenutno radi na još jednom biografskom stripu - Les cahiers d'Esther .

nadam se da ćemo i njega možda videti jednog dana.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

oscar
Starting Member



Serbia
48 Posts

Member since 15/04/2016

Posted - 24/04/2017 : 16:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send oscar a Private Message  Reply with Quote
Odlican je Arapin! Proletele su mi dve knjige, zanimljivo, duhovito i super nacrtano.
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 26/04/2017 : 21:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Odličan Arapin.autobiografski dokumentarac koji na vrlo živopisan način opisuje sudar civilizacija i kultura krajem sedamdesetih i u osamdesetim godinama.s obzirom da je autor djete iz mješanog braka ne bi trebalo sumnjati u objektivnost priče.crtež se odlično uklopio u cijelu priču.atmosfera vrhunska.sve preporuke!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/06/2017 : 10:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Luca_Torelli iliti Miroslav Cmuk na portalu GKR:


http://gkr.hr/Magazin/Prikazi/Arapin-buducnosti-Riada-Sattoufa-pametne-opservacije-prosarane-zdravim-humorom





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/12/2017 : 18:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Mrkva je dobro napisala da je ovo u kategoriji stripova poput Persepolisa, što je samo po sebi preporuka za ovaj odličan strip.

Ipak jedna primjedba, trebalo je malo više poraditi na prijevodu.

Istina nisam potražio francuski original, ali nelogičnost u tekstu me natjerala da potražim englesku verziju:

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/12/2017 : 20:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Na svaki se prijevod pazi, ali previde je ponekad teško izbjeći, ako ne i nemoguće. Pokušat ćemo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
228 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 10/12/2017 : 01:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

vidim da Riad trenutno radi na još jednom biografskom stripu - Les cahiers d'Esther .

nadam se da ćemo i njega možda videti jednog dana.



To je objavio LOM. Bilo ga je na sajmu knjiga - veci format (A4) i stampano sa toliko losih materijala da je bukvalno za zapaliti ceo tiraz.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 12:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by panda

quote:
Originally posted by anto

vidim da Riad trenutno radi na još jednom biografskom stripu - Les cahiers d'Esther .

nadam se da ćemo i njega možda videti jednog dana.



To je objavio LOM. Bilo ga je na sajmu knjiga - veci format (A4) i stampano sa toliko losih materijala da je bukvalno za zapaliti ceo tiraz.


pokazao mi je Markos svoj kupljeni primerak - i on nije mogao da veruje kako je loše urađen - ja iskreno i nisam mogao da vidim da je tu nešto baš toliko loše,ali ako to kažu ljudi koji su upućeni u materiju,nema razloga da im ne verujem.

@Markos
jesi li pročitao ovaj strip i kako ti se svideo?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/12/2017 : 12:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
ne mogu se natjerati to čitati, kad pogledam na što to sliči.

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/12/2017 : 13:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sta je to lom?
kad ce trojka?
kad ce aya 2?
kad ce 100 metaka ostatak?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/12/2017 : 13:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper
kad ce trojka?
kad ce 100 metaka ostatak?


dogodine

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/12/2017 : 13:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ah, aya. previse je to miran strip za trusno balkansko podrucje...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 13:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i ja jedva čekam Aju;stvarno sjajan strip - ali dobro,kad bude bude.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/12/2017 : 14:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
bit ce

Trouble will find me
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/12/2017 : 17:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Progutano gotovo u jednom danu! Jedan od autobiografskih stripova kakve volim! Autor je pronicljiv i duhovit ne trudi se imalo uljepšavati obiteljske i društvene situacije u specifičnoj sredini. Zbog takve hrabre iskrenosti lako ga je pročitati i simpatizirati.
9/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 21/01/2018 : 17:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Krenem čitati s nekim utegom odličnog Perzepolisa. Onda malo po malo shvatim da je to ipak drugi strip, drugačiji, a jednako dobar. Zabavan, a drzak. Nježan i surov, i sirov. Smijem se sve više...
Pročitao sam 1. knjigu. Smijem se jer krećem čitati drugu...
Jedino mi lik majke zasad nije skroz jasan, njeni motivi, želje...

9/10
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/01/2018 : 18:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula
...i surov, i sirov...

Jedino mi lik majke zasad nije skroz jasan, njeni motivi, želje...




Meni je strip živi horror.

Mali ima pakleno djetinjstvo, zbog suludog oca koji valjda i nije mogao biti drugačiji, ali majka je iritantno nejasna.

Kojom magijom je idiot vezao?
Ljubav, ma da, kako da ne. On uglavnom misli samo na sebe.
Je li ona ćurka bez mozga? Uživa u vlastitom sadomazohizmu?
Zašto onda djeca moraju biti žrtve?

Ima unutra ludosti koje zasmijavaju, ali ...

Užasss. Živi dokaz zašto neke treba škopiti da se ne razmnožavaju.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/01/2018 : 19:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hmmmm...
vidiš da se Mrkva ne slaže sa tim što si napisao.
(ako čitamo između redova)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/01/2018 : 19:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Zula
...i surov, i sirov...

Jedino mi lik majke zasad nije skroz jasan, njeni motivi, želje...




Meni je strip živi horror.

Mali ima pakleno djetinjstvo, zbog suludog oca koji valjda i nije mogao biti drugačiji, ali majka je iritantno nejasna.




ovo ko da si ono najekstremniji desnicar ili liberal
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/01/2018 : 20:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ma ni jedno ni drugo.

Žao mi je djece.

Ma i majka je žrtva, ali to je nedorečeno.

Inače strip nije nezabavan, a ima i druge kvalitete.

Ali scenaristički je poprilično nedorečen, da ne kažem tanak (barem nakon 2 knjige).
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/01/2018 : 20:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
hm, sto zalis decu, sto nemaju zapadne uslove zivota? pa to je velika manjina dece na celom svetu. bolje onda izbegavaj stripove o odrastanju u egiptu ili indiji
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/01/2018 : 20:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

hm, sto zalis decu, sto nemaju zapadne uslove zivota? pa to je velika manjina dece na celom svetu. bolje onda izbegavaj stripove o odrastanju u egiptu ili indiji



Druga je stvar kada nemaš izbora ...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/01/2018 : 20:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by kasper

hm, sto zalis decu, sto nemaju zapadne uslove zivota? pa to je velika manjina dece na celom svetu. bolje onda izbegavaj stripove o odrastanju u egiptu ili indiji



Druga je stvar kada nemaš izbora ...



nema veze, bogatasi ili ne, sto si dalje od zapda sve je dosta sirovije i brutalnije. tako je kako je

a i lika mozes da ispratis na youtubu, meni deluje prilicno normalno i evroski

Edited by - kasper on 21/01/2018 20:28:56
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 21/01/2018 : 23:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Crtež mi nije nešto, konfekcijska karikatura i linearna predvidljiva montaža. Mrzim eksploataciju muslimana i migranata u svim medijima. Svi pišete, da je dobar strip ali nisam nabavio a verovatno i neću.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000