forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sudjenje skolstvu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/03/2018 : 10:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Volim kad se Delboj raspiše na temu školstva. Zna što govori. ;)


Samo je šteta što u praksi nema koristi od toga, a bilo bi lijepo da nadležni uzmu za ozbiljno to što ja govorim.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/10/2018 : 11:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/10/2018 : 09:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Suđenje školstvu:

https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/12/2018 : 21:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/vijesti/clanak/profesor-optuzen-da-je-istukao-dvojicu-ucenika-opet-bih-jednako-postupio/2047932.aspx

quote:
Bio sam u srednjoj u još gorem razredu. Brutalna vrijeđanja i omalovažavanja profesora, npr., jednom je lik ugasio svjetlo u razredu a ovaj drugi zalio profesora vodom po glavi.

Peofesor nije saznao tko je. Ali da je znao i da ga je prebio, dobio bi otkaz.

Ove tzv. "pedagoške mjere" su previše pod utjecajem feminacističkih i gay besmislica.
Muškarci funkcioniraju drugačije od žena. Da bi zadobio poštovanje od muškaraca moraš pokazati čvrstoću, silu.
Prvo verbalnu, karakternu. A ako to ne urodi plodom onda i fizičku.
Pri tome ne mislim na premlaćivanje i ozlijeđivanje nego čisto na demonstraciju sile koja govori "ja sam gazda".

Primjer: Jedan lik se mangupirao i pretjerao do krajnje mjere po xyz-ti put.
"Pedagoške mjere" nisu funkcionirale.
Ali kad mu se zamjenik direktora, koji izgleda onako zajebano, unio u facu i rekao "Ajde meni to napravi što radiš profesorima", onako kako to rade muškarci kad se sukobe" nakon toga je jako dugo bio usran i miran ko bubica.

Naravno, zamjenik direktora nije stalno prisutan pa ne može svojom pojavom održavati autoritet. Tako da se lik nakon nekog vremena opet opustio.

Bilo je nekoliko profesora koji su taj najgori razred u školi asertivnim i autoritativnim ,verbalno agresivnim, dominantnim ponašanjem potpuno kontrolirali.
Rekao bih vojničko-zapovjedničkim stavom.

Odjebite mi sa tim gay "pedagoškim mjerama".
To su mjere za prvi korak, kreneš blago, nježno sa puno razumijevanja.
Ako ne funkcionira, moraš postati diktator u razredu inače će te razred pojesti.

Tko nije bio u divljim srednjim strukovnim školama neće razumjeti o čemu pričam.
Ono što gledate u američkim filmovima možete vidjeti kod nas u stvarnosti.
Zamislite ovu scenu: mali odmor je, u kutu razreda gori vatra iz koša za smeće, nitko ne obraća pažnju, svi se bave nekim svojim poslovima. I što da je škola planula, da je sve izmaklo kontroli?
Na kraju je koš bačen u kontejner koji se nalazio odmah ispod prozora pa se kontejner zapalio i nismo mogli imati nastavu zbog dima.

Mislio sam da je ovo bila iznimka, jedna škola, jedan razred. Ali ne, kad sam došao na faks skužio sam po pričama kolega da je ovo vrlo često u strukovnim školama.
Od ostalih nisam čuo ovako ekstremne stvari.

Ja sam bio etiketiran kao mirni štreber od strane ostatka razreda.
Mirni štreber koji je također imao jedno predisključenje iz škole. To sve govori.

Koliko sam čuo, škola se jako popravila nakon što je zamjenik direktora, taj zajebani, preuzeo ulogu direktora.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/12/2018 : 21:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/vijesti/clanak/profesori-dijele-prijetnje-ucenika-rekao-mi-je-da-necu-ziva-izaci-iz-skole/2048420.aspx
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/12/2018 : 21:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Priča o autoritetu je glupost. Autoritet je nešto imaginarno i ne može funkcionisati bez odgovarajućih instrumenata. Ja se nimalo ne čudim ovom čovjeku što je tako reagovao i ne sumnjam da su sve ove prijetnje istinite jer znam kako to izgleda. Situacija je takva da bi pored profesora u učionici bio neophodan kakav naoružan policajac ili neko službeno lice da održava red. Časove bi trebalo snimati, obavezno ozvučiti učionice mikrofonima. I dati status službenih lica prosvjetnim radnicima.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 08/12/2018 : 13:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Ja sam išao u osnovnu školu za vrijeme komunizma. I tada su učenici radili svakakve gluposti, ali ne mogu se oteti dojmu da je danas gora situacija.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/12/2018 : 13:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Učenik je uvijek u pravu





to je to
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/12/2018 : 13:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Ja sam išao u osnovnu školu za vrijeme komunizma. I tada su učenici radili svakakve gluposti, ali ne mogu se oteti dojmu da je danas gora situacija.


Tada su učenici kažnjavani, a nema teorije da su radili ovo što se danas može pročitati ili što ja mogu ispričati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/12/2018 : 13:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Ja sam išao u osnovnu školu za vrijeme komunizma. I tada su učenici radili svakakve gluposti, ali ne mogu se oteti dojmu da je danas gora situacija.

Naravno da je gora jer smo mi za svoje pizdarije bili uglavnom zasluzeno kaznjavani pa bi nam neke stvari i usle u tikvu za razliku od ovih danas kojima je gotovo sve dopusteno. Ja vec deset godina cekam kap koja ce preliti casu pa da se stvari pocnu mijenjat... da li je ovo ta kap jos cemo vidit, ali cisto sumnjam.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/12/2018 : 15:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja vec deset godina cekam kap koja ce preliti casu pa da se stvari pocnu mijenjat... da li je ovo ta kap jos cemo vidit, ali cisto sumnjam.


Pa bar je pozitivno što izgleda da je dosta ljudi stalo na stranu profesora. Ja ovdje imam utisak da je okolina većinski protiv prosvjetnih radnika i djecu predstavlja kao anđele.

Ono što bi bio korak naprijed je da se prosvjetnim radnicima da status službenih lica.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 08/12/2018 : 16:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Ovu matoru drtinu sto je fizicki nasrnuo na djecu treba zatvorit a vi mu podrsku dajete..djeca na balkanu trpe strhovito psihofizicko nasilje od odraslih..jos su i dobra kakvi sve monstrumi ih odgajaju..i to sto je mucitelj dobio malo krede u glavu je nista..sta su zasluzili

E moj primitivni balkanu..ugledaj se u finsku gdje djete nesmes popreko pogledati kamoliglupostima trovati il udarati..
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 08/12/2018 : 16:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Cinjenica jeste da zlocinacka malogradjanaka kasta od djece pravi monstrume...i djeca vise nemaju kud nego da se fizicki brane od vaspitaca..djeco moja mila..
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 08/12/2018 : 18:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Ovu matoru drtinu sto je fizicki nasrnuo na djecu treba zatvorit a vi mu podrsku dajete..djeca na balkanu trpe strhovito psihofizicko nasilje od odraslih..jos su i dobra kakvi sve monstrumi ih odgajaju..i to sto je mucitelj dobio malo krede u glavu je nista..sta su zasluzili

E moj primitivni balkanu..ugledaj se u finsku gdje djete nesmes popreko pogledati kamoliglupostima trovati il udarati..



Sve je točno što si rekao, ali zaboravio si ključnu razliku koja suštinski mijenja sve- u Finskoj roditelji odgajaju svoju djecu.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/12/2018 : 19:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Danas su nastavnici ugrozeniji od djece...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/12/2018 : 19:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
https://www.liberal.hr/zasto--janisamfranjo-442

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/12/2018 : 21:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

https://www.liberal.hr/zasto--janisamfranjo-442


Nevjerovatno je kakve gluposti ljudi tu pišu. Nek dođe autor teksta da malo radi u školi, ali tako da nema izbora, da ne može naći drugi posao, pa da vidim hoće li onda napisati takav tekst.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 08/12/2018 : 22:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Ja sam išao u osnovnu školu za vrijeme komunizma. I tada su učenici radili svakakve gluposti, ali ne mogu se oteti dojmu da je danas gora situacija.



Tek u komunizmu je bilo nasilja i fizickog i sexualnog medju ucenicima..a rezultate komunistickog skolstva vidjeli smo devedesetih
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/12/2018 : 22:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS
Tek u komunizmu je bilo nasilja i fizickog i sexualnog medju ucenicima..a rezultate komunistickog skolstva vidjeli smo devedesetih



To su rezultati kućnog odgoja i tradicije .
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/12/2018 : 23:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

https://www.liberal.hr/zasto--janisamfranjo-442



Jedan od glupljih članaka koje san pročita. Iznimno ignorantan.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/12/2018 : 00:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by tinton

https://www.liberal.hr/zasto--janisamfranjo-442



Jedan od glupljih članaka koje san pročita. Iznimno ignorantan.

Zalipio sam mu jedinicu u "ocijenite clanak" ko iz topa.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/12/2018 : 01:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Liberalu sam skinuo lajk prije par mjeseci jer su mi Nakićevi tekstovi počeli ići na živce. Ali ovaj tekst me toliko oduševio da sam lajk vratio, a tekstu puknuo peticu.
I kao što i prokomentirah, malo zdravog razuma u trenutcima opće histerije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/12/2018 : 01:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by tinton

https://www.liberal.hr/zasto--janisamfranjo-442


Nevjerovatno je kakve gluposti ljudi tu pišu. Nek dođe autor teksta da malo radi u školi, ali tako da nema izbora, da ne može naći drugi posao, pa da vidim hoće li onda napisati takav tekst.


Jasno. Treba vam dati pendrek u ruke i neograničene ovlasti. Ipak je škola tu zbog vas.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 09/12/2018 01:16:11
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/12/2018 : 01:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Sve su sjebali kad su ukinili pionire.
Prije kad bi da zakletvu da ćeš marljivo učiti i raditi, poštovati roditelje i starije, i biti dobar drug, nije više bilo zajebancije.
Triba vratit pionire, a ja bi vratija i pepeljare u razrede. Kad bi profesor smija zapalit u razredu bilo bi mu lakše.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 09/12/2018 01:37:50
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/12/2018 : 09:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by tinton

https://www.liberal.hr/zasto--janisamfranjo-442


Nevjerovatno je kakve gluposti ljudi tu pišu. Nek dođe autor teksta da malo radi u školi, ali tako da nema izbora, da ne može naći drugi posao, pa da vidim hoće li onda napisati takav tekst.


Jasno. Treba vam dati pendrek u ruke i neograničene ovlasti. Ipak je škola tu zbog vas.


Škola je tu zbog sistema, ne zbog prosvjetnih radnika i zbog đaka. Da je do đaka, škola ne bi ni bilo. Ja bih samo volio da vidim šta i kako bi radili ljudi na drugim poslovima kad bi neko dolazio da ih ometa i napada u radu, a da ne mogu da reaguju.
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000