forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sudjenje skolstvu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 15/12/2018 : 18:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by swamp thing

Ok, onda po vama ne treba raditi ništa? Utopija, pa onda pusti sve u kurac, nisu djeca kriva.
Neki potez se mora povući koji će koliko-toliko srediti stvari, ja sam uvijek radije za neku manjinu profesora koji su jebivjetri ili zajebavaju učenike, nego za ovo šta se dešava. Pa jel primjećujete vi koliko su klinci agresivniji i bahatiji?
I generacija naših staraca je bila blentava i svakako odgajala djecu, pa je opet sistem držao do nekog autoriteta odraslih. Kolateralne štete uvijek bilo, ali ogromnom većinom su profesori bili u pravu kod nekih sukoba sa učenicima. Treba pustit sad male pametnjakoviće da oni vode glavnu riječ zato što im je Farma servirana na tv-u, da ti neodrasli tupani imaju odriješene ruke za sve, jadna dječica?
Daj ljudi, ne zajebavajte.
Čitavo čovječanstvo se okreće u vrtlogu agresije, samoživosti i kontrole, nagrade i kazne, straha od te kazne. Ništa nije s djecom drugačije, bar kad uđu u pubertet. Ako nemaju nikakav strah od odmazde, iskoristiće to itekako.


Ne slažen se s tobon. Nemamo nikakvo pravo pizdit o nepoštovanju institucija dici kad nas odrasle ta ista dica gledaju kako svakodnevno ne poštujemo neke druge institucije. Kod vas u Bosni je to nepoštivanje institucija na još višen nivou. I onda je pendrek rješenje?
Da ne filozofiran puno osvrnit ću se samo na ovo boldano.
Nisu to nikakva "jadna dječica", niti in triba dat odriješene ruke. Triba in prestat servirat Farmu jer su od nje postali tupani, a ne in servirat Farmu pa kažnjavat jer su tupani.


Farmu gledaju sredovječne žene velikom većinom. Problem sa djecom danas je jer su strašno razmaženi, odrastaju u okolini gdje su totalno zaštićeni od svega šta god da urade (sem zajebavanja na društvenim mrežama). Na taj način postaju samoživi i sebični, i onda kad ne dobijaju sve što hoće, postaju agresivni.
Ovakav napredak u životnom stilu nam je donio napredak tehnologije. Ne generacija, već oni najpametniji od njih. Druga je priča šta će se sad u ovakvom okruženju ljudi koji su skoncentrisani samo na sebe i misle da apsolutno sve to i zaslužuju (jer su ih tate, mame, društvo tetošili). Vrijeme će pokazati, ali do nekog kočenja i zauzdavanja ovog stanja mora doći, nadam se da griješim.
Jbt, ja se sad iznenadim kad neko u gradu kaže izvinite, hvala i slično. Zvučim sam sebi kao neki đed, ali stvarno je u smislu socijalne interakcije i saradnje užas.
Opet, krivci jesmo i mi sami što u kući pravimo to od djece, ali ovdje većinom govorimo o tim "Komšićima", kojih će biti sve više ako ovako nastavimo. A kapacitete kao Švedska nemamo, da pričamo o njihovim nekim načinima.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 16/12/2018 : 18:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
po mom skromnom mišljenju, ne može se očekivati sistemsko rešenje jer ne može sistem da menja svest, čak i ako je menja, mora doći do pucanja - ne možemo svi da mislimo isto. do rešenja se može doći individualnom promenom svesti koja onda može postati deo sistema, koji se menja kako se menja i svest (što imamo upravo sada). u kojem smeru da se menja svest? pa, tako što prosvetni radnik treba da preuzme ulogu prosvetara - nekoga ko prosvećuje, ne samo obrazuje već i vaspitava - i konstantno da radi na toj svojoj ulozi i u odnosu sa roditeljima (prvi i najvažniji saveznik) i učenicima (produkt rada).

ako predmetni nastavnik u svojoj nedeljnoj normi ima 20 časova i 2 časa u jednom odeljenju, on ima 10 odeljenja sa, prosečno, 20 učenika. to je 200 učenika svake nedelje koje on treba da obiđe, razgovara s njima, prenese im neko znanje, nauči ih nečemu. da li je on/a psihopata koji razmišlja kako sa nekim od učenika koji su, u proseku, mlađi barem 10-20-30 god, započne konflikt, ne bih se kladio.

nastavniku mora da se veruje, po default-u. kao i svakom odraslom građaninu. koji razlog ima osoba da na svom radnom mestu zamišlja, izmišlja, proizvodi konfliktne situacije sa osobama koje su kako gore napisah 2, 3, 4, puta mlađe od njega/nje? nastavnik je stručan, odrastao, osoba od integriteta, neko kome se mora verovati. on je odeljenju i majka i otac. mere i odluke koje on sprovodi se ne dovode u pitanje, kao ni odluke roditelja u porodici. da li je u svakoj kući neophodan video nadzor? zašto bi onda bio u učionici?

i jedna mala paralela u vezi sa poverenjem. svi smo svedoci užasnog stanja u saobraćaju; bahatost vozača, nemarnost i "pravo" pešaka, nezainteresovanost policije... ako vam se desi neka loša situacija i ako pokušate da reagujete sistemski prijavom policiji, oni neće uraditi ništa jer "kako da dokažu" da se to zaista tako desilo. u nemačkoj će policajac da sledi, kazni osobu protiv koju su dobili naznaku da je načinila prekršaj jer se građaninu veruje - koji razlog građanin ima da laže, pa još policiju.

znači, ako nema poverenja, nema ni napretka u odnosima. ali, valjda je svima jasno da se na ovim prostorima i generalno među malim i slabo razvijenim državama ide na sistematsko uništavanje porodice i škole kao glavnih stubova društva, pa onda i države davanjem prava svima kojima su prava ugrožena od strane muškarca (ženama, deci, životinjama, lgbt populaciji, manjinama, verskim grupama, dodaj sam...) onda imamo isfrustriranog i besnog čoveka koji samo čeka gde da se samozapali i eksplodira.

u prvom planu u svim medijima su ljudi koji su uspeli bez škole, znači degradira se znanje kao sredstvo uspeha. najbolji đaci ne upisuju fakultete za rad u prosveti jer u prosveti nema novca, nastavnik je degradiran. uvode se pedagozi i psiholozi kao stručni za rad sa problematičnom decom, koji upravo svojim činjenjem čine da nikada više problema nije bilo. učenici moraju da završe škole i da dobiju pozitivne ocene, na taj način dobijate armije ljudi koji ništa ne znaju, koji će biti nikakvi glasači, nikakve bundžije, poslušni i jeftini radnici. šta će više kapitalistima?

i ako svi mi o tome ćutimo i jedni druge vidimo kao neprijatelje, nema od nas ništa. ni od nas ni od naših mladih.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/03/2019 : 22:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote



https://www.chroniclelive.co.uk/news/north-east-news/liam-neeson-who-trained-teacher-9178229
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/04/2019 : 00:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
https://www.index.hr/vijesti/clanak/lazni-profesori-nece-vratiti-place-zaradjene-kriminalom-evo-zasto/2080792.aspx


Možda bi trebalo napraviti i korak dalje te poništiti i upise na fakultete takvih učenika jer su možda, od lažnih profesora, dobivali nezasluženo visoke ocjene i time izgurali druge kandidate na prijemnom ispitu", tumači Bracanović.

"Takvo što očigledno bi bilo neizvedivo, a vrlo vjerojatno i neprihvatljivo – pogotovo iz perspektive onih učenika koji su svoje ocjene, unatoč lažnome profesoru, doista bili zaslužili. Naime, činjenica da je netko radio kao srednjoškolski profesor na temelju lažne diplome ne implicira da je svaki njegov postupak na radnom mjestu bio pogrešan ili da je svaku nastavnu jedinicu održao potpuno pogrešno i tako učenike zauvijek intelektualno osakatio. Štoviše, moguće je da je rad dotičnog bio sasvim zadovoljavajući, a možda i izvrstan. Naime, netko s lažnom diplomom možda je studirao i položio sve predmete na studiju, a jedino nikada nije obranio diplomski rad. Takva osoba vjerojatno ne bi napravila preveliku stručnu štetu kao profesor u školi.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16361 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/04/2019 : 12:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ima mnogo onih s regularnim diplomama koji rade naopako i nemaju pojma o svom poslu, pa prave štetu. Ja se sjećam jednog slučaja kad sam ja bio đak, dotična osoba nije meni predavala, ali radila je tada u školi. Kasnije je otpuštena jer nije imala diplomu, ili je imala neku lažnu, ne znam sad, ali činjenica je da je ona odlično znala jezik koji je predavala, bila je student nekoliko godina, dok neki koji su ostali da rade nisu imali pojma.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46512 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/04/2019 : 12:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Imaš pravo delboju. Bilo je svakakvih nastavnika u OS a tek u SŠ. Zato općenito neman neko veliko mišljenje o školstvu. Pogotovo u ovijeh krajevih.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 28/04/2019 : 16:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
U državi u kojoj gradonačelnici i predjednički kandidati mogu imati troznamenkasti broj kaznenih prijava, pa i nekoliko što pravomoćnih, što nepravomoćnih osuda, što znači pokoji profesor bez diplome. Zakoni, propisi, regule, moral, tko se još time zamara?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/04/2019 : 16:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Kakav je to um s laznom diplomom predavati...
Aajd da fali 3 god do mirovine
Ili dok se ne snadjes...
Svw mogu shvatiti al da kontas 40 gidina rasiti...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 05/05/2019 : 22:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Jadna nevina djeca...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/objavljene-snimke-teroriziranja-beckog-profesora-gadjaju-ga-pustaju-srpsko-kolo/2083249.aspx
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/05/2019 : 10:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Jadna nevina djeca...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/objavljene-snimke-teroriziranja-beckog-profesora-gadjaju-ga-pustaju-srpsko-kolo/2083249.aspx



Ja sam išao u najelitniju gimnaziju u velikom gradu, jednu od najelitnijih u Hrvatskoj. Sve sami odlikaši, jelte.

Imali smo profesora, bio je dobrica, nije znao nametnuti autoritet. I to smo naravno iskorištavali, radili smo mu slična ovakva sranja. Nije baš bilo pljuvanja i fizičkih obračuna, ali bila je konstantna galama na satu, ustajanje kad tko hoće, dobacivanje, gađanje papirima i slično. Jednom je u žaru majmunisanja i koš za smeće proletio blizu profesorove glave. Tad smo na par trenutaka zanijemili u iščekivanju je li to kap koja je prelila čašu, no krivac se brzo otišao ispričati, pospremio koš, okrenuo sve na zajebanciju, zagrlio profesora. Kad kažem "mi", ja nisam aktivno sudjelovao u ničemu od toga, sve mi je to išlo na živce, no bio sam pasivni promatrač, nikad nisam ijednom kolegi, prijatelju, rekao ono što sam mislio: da prestane s tim pizdarijama, da je to ozbiljno maltretiranje, klasični bullying, da se zamisli kako bi se osjećao u profesorovoj koži. Galamdžije i agresivci uopće ne moraju imati većinu, ali oni dominiraju u krdu, a iz krda se onda teško izdvojiti.

Edited by - vukozec on 06/05/2019 10:35:02
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 10/05/2019 : 02:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by nagor

Jadna nevina djeca...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/objavljene-snimke-teroriziranja-beckog-profesora-gadjaju-ga-pustaju-srpsko-kolo/2083249.aspx



Ja sam išao u najelitniju gimnaziju u velikom gradu, jednu od najelitnijih u Hrvatskoj. Sve sami odlikaši, jelte.

Imali smo profesora, bio je dobrica, nije znao nametnuti autoritet. I to smo naravno iskorištavali, radili smo mu slična ovakva sranja. Nije baš bilo pljuvanja i fizičkih obračuna, ali bila je konstantna galama na satu, ustajanje kad tko hoće, dobacivanje, gađanje papirima i slično. Jednom je u žaru majmunisanja i koš za smeće proletio blizu profesorove glave. Tad smo na par trenutaka zanijemili u iščekivanju je li to kap koja je prelila čašu, no krivac se brzo otišao ispričati, pospremio koš, okrenuo sve na zajebanciju, zagrlio profesora. Kad kažem "mi", ja nisam aktivno sudjelovao u ničemu od toga, sve mi je to išlo na živce, no bio sam pasivni promatrač, nikad nisam ijednom kolegi, prijatelju, rekao ono što sam mislio: da prestane s tim pizdarijama, da je to ozbiljno maltretiranje, klasični bullying, da se zamisli kako bi se osjećao u profesorovoj koži. Galamdžije i agresivci uopće ne moraju imati većinu, ali oni dominiraju u krdu, a iz krda se onda teško izdvojiti.



Kao čovjek koji već nekoliko godina radi u školi, mogu ti samo reći da je danas 10x gore nego prije. Odnosno, da danas nije riječ o tome ima li profesor autoriteta ili ne, nego je stvar do djece.

Ono u čemu je problem je to da su profesorima ruke potpuno vezane jer obrazovni sustav danas potpuno ide na ruku djeci i roditeljima, s obzirom da danas klinca koji ti radi nered (ili više njih) ne možeš poslati van iz učionice niti ga kazniti na bilo koji način. A da ne pričam one priče kako ti odmah nakon toga dolaze roditelji pa slijede prijetnje inspekcijom i slično.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/05/2019 : 07:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, kako graditi autoritet u razredu ako ne smiješ koristiti povišeni glas jer bi se jadno dijete moglo uvrijediti i njegov roditelj reagirati. "Kako se to ponašaš. Jesi li normalan? Smiri se!" je nešto što smo prije dosta puta čuli u razredu. Danas to roditelj razumije kao da si rekao da je njegovo dijete nenormalno i kao vrijeđanje njegovih ljudskih prava što je već osnova za potencijalnu žalbu ravnatelju, tužbu, inspekciju itd.

Recimo, jedan pravni stručnjak je rekao da bi pravo škole moralo biti da klince koji prave probleme ne bi smjelo voziti na školske ekskurzije. U praksi problematično. Zamisli kako bi roditelji doletjeli u školu s pjenom na ustima da se njihovog malog divljaka pusti doma dok svi ostali idu izlet.

Edited by - nagor on 10/05/2019 07:53:16
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46512 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/05/2019 : 07:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
A zamisli tek da ga išiba.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/05/2019 : 07:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pa znamo što bi se dogodilo. Otkaz i privatna tužba. Recimo, ovaj austrijski profesor je ovog primitivnog divljaka pljunuo. Taj profesor je završio svoju karijeru u školstvu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46512 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/05/2019 : 07:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Zato i nisan tija prič na pedagoški. Ionako neman živaca pa bi takve situacije vjerojatno tragično završile.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/05/2019 : 08:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Dobro, nisu svi loši. Imaš i takvih koji dođu u razred u Zagorovoj majici. To su oni kod kojih uvijek zaokružiš ocjenu na gore.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/05/2019 : 10:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Vjerujem da je danas gore nego prije, i učiteljima/profesorima, i djeci koju maltretiraju druga djeca. Još to malretiranje ne prestaje u školi, već se nastavlja na društvenim mrežama i chatovima.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 10/05/2019 : 12:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Vi živite u paralelnom unuverzumu.

U školama u koje sam ja išao profesori se na učenike deru, izbacuju ih iz učionice, daju im jedinice iz zalaganja, daju im jedinice iz znanja (a zbog zalaganja) itd.

Otkaze ne dobijaju, kao ni ikakve disciplinske mjere.

Svaje godine štrajkaju, pola ih nije zainteresirano za svoj posao, pola ih nije kompetentno (halo bing, lažne diplome), naravno opiru se reformama.

Da sam bezobrazan, rekao bih da zaslužuju svako maltretiranje koje im se događa. Žao mi je samo časne minijaturne manjine.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16361 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/05/2019 : 13:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Čovjek bi očekivao da je Austrija uređena država u kojoj je radnik zaštićen na poslu, a ono je tamo gore nego ovdje kod nas.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46512 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/05/2019 : 13:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ovde ih je strah toliko divljat da ne popiju metak.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 11/05/2019 : 02:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Dobro, nisu svi loši. Imaš i takvih koji dođu u razred u Zagorovoj majici. To su oni kod kojih uvijek zaokružiš ocjenu na gore.



Je li?
Ja sam prošle godine imao slučaj da je jedan klinac došao u školu u majici na kojoj piše ustaški pozdrav. Mali inače ADHD - ovac.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/05/2019 : 07:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, i meni je jednom jedan nakon sata na kojemu smo imali partizane došao sa "Vi ste profesore za crvene, a? Moj tata ima drugačije mišljenje o tome."


To, koliko puta čujem iz zadnjih klupa "Hitler je zakon!" ni ne brojim više. Ali dosta tih koji to izjavljuju to rade zbog toga jer žele pozornost i reakciju, a ne zbog toga što to stvarno misle.

Edited by - nagor on 11/05/2019 07:32:10
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 11/05/2019 : 20:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Da, i meni je jednom jedan nakon sata na kojemu smo imali partizane došao sa "Vi ste profesore za crvene, a? Moj tata ima drugačije mišljenje o tome."


To, koliko puta čujem iz zadnjih klupa "Hitler je zakon!" ni ne brojim više. Ali dosta tih koji to izjavljuju to rade zbog toga jer žele pozornost i reakciju, a ne zbog toga što to stvarno misle.



Bez obzira mislili oni to ili ne, ja bih za takve uveo stroge sankcije.

Što hoću reći, zamisli da se tako nešto dogodi u nekoj austrijskoj ili njemačkoj školi. Vrlo jednostavno, novčana kazna roditeljima, a ako se incident ponovi, malog poslat u popravni dom iste sekunde.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 12/05/2019 : 11:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Da, i meni je jednom jedan nakon sata na kojemu smo imali partizane došao sa "Vi ste profesore za crvene, a? Moj tata ima drugačije mišljenje o tome."


To, koliko puta čujem iz zadnjih klupa "Hitler je zakon!" ni ne brojim više. Ali dosta tih koji to izjavljuju to rade zbog toga jer žele pozornost i reakciju, a ne zbog toga što to stvarno misle.


uvek se ćuti ekstremnoj manjini, dok ne postane toliko glasna da nadglasa većinu
https://sh.wikipedia.org/wiki/Prvo_su_do%C5%A1li...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 12/05/2019 : 14:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Upravo gledam Nedjeljom u 2 i ovu učiteljicu iz Zagreba.

Učenici je vole, kako kaže Stanković u najavi.

Koja iluzija, stari moj.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000