forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stari ZS i LMS stripovi su original ili kopije ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 03/04/2017 : 09:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Originally posted by miskod66

Ko ne veruje da postoji kopija a lepo stoji da je doštampano, ima problem
[/i].[/b]

A koja je razlika između kopije i "doštampano"....pa doštampat se može samo legalno uz licencu i otkup prava itd....a ne u nekakvim kvazi ilegalnim radionicama.....dakle ovo je pirat i pojavljuje se na tržištu a to je bit.....pa makar ga prodavač nazvao i "doštampanim" primjerkom

Edited by - logo111 on 03/04/2017 09:42:02
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 03/04/2017 : 09:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
Politikin Zabavnik je u nekoliko navrata poklanjao verne kopije starih brojeva iz perioda dok je bio novinskog formata. Neki su to zloupotrebili i prodavali te reprinte kao stare brojeve, pošto zaista izgledaju kao originali.I sada se takvi primerci mogu naći na Kupindu i jako je teško, naročito sa fotografije utvrditi da li su zaista iz onog vremena.

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 03/04/2017 : 10:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Moram priznat da oni doštampani lipo izgledaju izvanka .
Kad ih vidim onako nove u glanc stanju dođe mi da ih nabavim
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/04/2017 : 12:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Vidio sam jako veliki broj kopija ZS i LMS.
Nema apsolutno nikakve šanse (znači 0%) da se uživo ne skuži da je strip kopija.
Ali apsolutno nikakve.
Možda ovako netko sa slike i može povjerovati za kopiju da je original ali uživo - nema šanse.
Tako da mislim da su svi ti stari primjerci koji su prodani stvarno originali.



Osim ako i te vjerne kopije nisu stare 20-30 godina, a onda - jebiga...
Go to Top of Page

sholleCro
Starting Member

27 Posts

Member since 08/09/2016

Posted - 03/04/2017 : 12:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sholleCro a Private Message  Reply with Quote
A što mislite o starim isfucanim spljoštenim stipovima koji se izravnavaju, rastavljaju, nanovo ljepe i sređuju hrbati, da izgledaju što skockanije. Takvi redovito idu na aukcije bez takvog opisa. Mene interesira dali želite takve stripove,dali je to nešto loše i dali bi tebalo to naglasiti pri prodaji. U tom slučaju dali to umanjuje cijenu stripa ili povećava?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/04/2017 : 12:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa ako se restauracijom podize kvaliteta ocuvanosti stripa logicno je da je vrijedniji nego li bi bio da nije restauriran.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/04/2017 : 13:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Plus za dobro restauriran strip, svakako. Meni su osobno i draži ti sa patinom nego čisti glanceri, za koje mislim da, ako se radi o početnim brojevima ZS i LMS, nikako ne mogu izgledati kao da su sada kupljeni na kiosku... Tako da to i nisu glanceri.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 03/04/2017 : 14:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

Politikin Zabavnik je u nekoliko navrata poklanjao verne kopije starih brojeva iz perioda dok je bio novinskog formata. Neki su to zloupotrebili i prodavali te reprinte kao stare brojeve, pošto zaista izgledaju kao originali.I sada se takvi primerci mogu naći na Kupindu i jako je teško, naročito sa fotografije utvrditi da li su zaista iz onog vremena.



Eh, sjećam se tog prvog reprinta, 1. broja Politikinog Zabavnika, u crno - crvenom tisku, novinskog formata. Mislim da je bilo negdje krajem 70-ih, bila je neka okrugla godišnjica Politikinog Zabavnika, 40. mislim! Kakvo je to bilo oduševljenje!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/04/2017 : 15:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja se toga ne sjećam... Stripove pratim od 1984., kako li mi je to promaklo...
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 03/04/2017 : 16:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
Ja skupljam stripove od 1980 godine, imam dosta starih LMS i ZS, većinom ih držim samo zbog nostalgije. U vreme rata 1992-1994 je u Srbiji bila hiperinflacija, tad su se na Zelenom vencu u BG mogli nabaviti glanc stripovi za smešne pare, tu krajem 90tih je otvorena i striparnica Darkwood, od Slobodana sam tad uzeo nekih 30-40 najstarijih Zagora očuvanosti od 4 do Glanc za "smešnih" 320 DM:
http://www.imagebam.com/image/3f02d2541637202
napr. LMS 22 vrlo teško sa nebavlja u Glanc stanju, samo ovaj strip sada košta preko 200 eur u tom stanju i kada bih rešio da ga prodam, stavio bi nekoliko slika da se vidi očuvanost a pored toga i sliku unutrašnjosti, gde se vidi požuteli stari papir.
Ko bi kupio strip, sigurno bi znao da je original a ne kopija, isto tako i ja kad bi kupio preko aukcija i uzeo u ruke znao bi razlikovati original i kopiju. Taj stari pužuteli papir ima svoj karakterističan miris i to ne može niko da kopira

Sada, 2017 godine za mene više nema smisla kupovati te stare ZS i LMS stripove radi popunjavanja kolekcije, nije "pogodno" vreme, hteo bi minimalno u stanju 5-, a cena bi bila paprena.
Ima kvalitetnijeg izdanja u boji, prema hronološkom redosledu, bez sečenja stranica i pasica.

ovo je original, mada cena je preterana :
https://www.kupindo.com/Bonelli-stripovi/10498794_Lunov-Magnus-Strip-br-7-Zagor

šta mislite o ovom komadu:
https://www.kupindo.com/Bonelli-stripovi/37914535_zagor-zs-53-bomba-profesora-veribeda

Edited by - Boris on 03/04/2017 17:03:57
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/04/2017 : 17:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Meni ti ZS/LMS stripovi imaju nostalgičnu vrednost, ništa više.
Po razumnoj ceni i ako su kao originali, ne bi mi smetalo da ih imam.

E sad, ovo drugo što se dešava po aukcijama je čista prevara. I ne znam kako ludi uopšte misle da postoji toliko glanc kolekcija kada su se stripovi jeli uz burek, koristili za pisanje tablića ili ka poruke tipa "ručak je u frižideru, ja sam na njivi" i sl.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/04/2017 : 18:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
problem i jesu ti stari "glanceri". ne znan,ja ih u jugi nisan baš vidija,ne kažen da ih nije bilo al onda se stripove čitalo nisu bili toliki fetiš(bar ne za nekih 95 % ljudi)
nažalost neman podataka u kojem su tiražu išli ti prvi brojevi,al čisto sumnjan da ih je osta neki veliki broj.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/04/2017 : 18:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
definiraj veliki.
inače i onda su neki kupovali duplikate i triplikate tako da me ne čudu glanceri.
fetišista je uvijek bilo i biće ih a i kolekcionara svega i svačega.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/04/2017 : 18:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
je,bilo je al u postotku puno manje nego danas.
uzmi npr Libellus zagor,to neće niko kupit zbog čitanja.
daklem za nekih dvajst godina ostaće bar 80-90 % naklade.
od ZS/LMS-a nema šanse da bilo koji pojedinačni broj pukne više od 5-10 % naklade.
a i to su ultra optimistične brojke.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 03/04/2017 : 19:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

je,bilo je al u postotku puno manje nego danas.
uzmi npr Libellus zagor,to neće niko kupit zbog čitanja.
daklem za nekih dvajst godina ostaće bar 80-90 % naklade.
od ZS/LMS-a nema šanse da bilo koji pojedinačni broj pukne više od 5-10 % naklade.
a i to su ultra optimistične brojke.



Ali onda...
90% od 500 = 450, 5% od 10.000 (pesimisticki) = 500.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/04/2017 : 19:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

problem i jesu ti stari "glanceri". ne znan,ja ih u jugi nisan baš vidija,


nije bilo interneta pa ih nisi moga vidit.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 03/04/2017 : 19:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by lwood

problem i jesu ti stari "glanceri". ne znan,ja ih u jugi nisan baš vidija,


nije bilo interneta pa ih nisi moga vidit.



Točno. Za informaciju i razmjenu stripova doseg je bila susjedna ulica
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/04/2017 : 20:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by lwood

problem i jesu ti stari "glanceri". ne znan,ja ih u jugi nisan baš vidija,


nije bilo interneta pa ih nisi moga vidit.



Točno. Za informaciju i razmjenu stripova doseg je bila susjedna ulica



i nije baš.moglo se kupit ,razminit priko oglasa.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/04/2017 : 20:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by lwood

je,bilo je al u postotku puno manje nego danas.
uzmi npr Libellus zagor,to neće niko kupit zbog čitanja.
daklem za nekih dvajst godina ostaće bar 80-90 % naklade.
od ZS/LMS-a nema šanse da bilo koji pojedinačni broj pukne više od 5-10 % naklade.
a i to su ultra optimistične brojke.



Ali onda...
90% od 500 = 450, 5% od 10.000 (pesimisticki) = 500.




pa napisa san optimistički

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 03/04/2017 : 20:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
U ondašnjoj državi, čitateljsku publiku stripova nazva bi slobodno milijunsku,tako da razmjena stripova preko oglasa je na ukupnu masu vrlo mala.A naravno govorim iz svog iskustva ,gdje nas je dosta čitalo stripove pa za razmjenu je bila skoro pa dovoljna ulica-dvi.Danas prorijeđenoj publici za razmjenu stripova i podataka internet je pravi blagoslov .
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/04/2017 : 14:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Davati tolike pare za te stare, odlično očuvane ZS/LMS je po meni, čista budalaština...imam komplet oba serijala, fali mi nekih 10% da bi mi kolekcija bila u očuvanosti 5-, ali ne pada mi na pamet kupovati te skupocene primerke...neka ih, dobri su mi i ovi, jer ionako, niko ih više ne čita...stoje složeni u ormanu i verovatno,
čekaju neko vreme, kad će ih neko prodati bud zašto kad mene ne bude bilo!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 04/04/2017 : 21:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Davati tolike pare za te stare, odlično očuvane ZS/LMS je po meni, čista budalaština...imam komplet oba serijala, fali mi nekih 10% da bi mi kolekcija bila u očuvanosti 5-, ali ne pada mi na pamet kupovati te skupocene primerke...neka ih, dobri su mi i ovi, jer ionako, niko ih više ne čita...stoje složeni u ormanu i verovatno,
čekaju neko vreme, kad će ih neko prodati bud zašto kad mene ne bude bilo!



U svakom slucaju,neka ih.Da ih nemas mozda bi ih htio imati.Uvik ce bit neko ko ce skupljat nesto,a uvik ce neko imati i kakvu korist od toga.Ne mora nuzno bit ni financijska,vec samo zadovoljsto onim sto imas.Valjda ce jos biti ljudi kojima nesto vridi vise od para.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/04/2017 : 21:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by srdjandj

Davati tolike pare za te stare, odlično očuvane ZS/LMS je po meni, čista budalaština...imam komplet oba serijala, fali mi nekih 10% da bi mi kolekcija bila u očuvanosti 5-, ali ne pada mi na pamet kupovati te skupocene primerke...neka ih, dobri su mi i ovi, jer ionako, niko ih više ne čita...stoje složeni u ormanu i verovatno,
čekaju neko vreme, kad će ih neko prodati bud zašto kad mene ne bude bilo!



U svakom slucaju,neka ih.Da ih nemas mozda bi ih htio imati.Uvik ce bit neko ko ce skupljat nesto,a uvik ce neko imati i kakvu korist od toga.Ne mora nuzno bit ni financijska,vec samo zadovoljsto onim sto imas.Valjda ce jos biti ljudi kojima nesto vridi vise od para.



dodao bi da osim prostora ne traže ni jest ni pit.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 04/04/2017 21:56:24
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/04/2017 : 22:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Neka ih, neka ih, neće to još jako dugo izaći iz mode :)
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/04/2017 : 22:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Davati tolike pare za te stare, odlično očuvane ZS/LMS je po meni, čista budalaština...imam komplet oba serijala, fali mi nekih 10% da bi mi kolekcija bila u očuvanosti 5-, ali ne pada mi na pamet kupovati te skupocene primerke...neka ih, dobri su mi i ovi, jer ionako, niko ih više ne čita...stoje složeni u ormanu i verovatno,
čekaju neko vreme, kad će ih neko prodati bud zašto kad mene ne bude bilo!






ne može se baš puno ljudi pohvalit tom kolekcijom.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000